Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @akewten bahsettiğiniz ofis masa sandalye pc dahil 5k'ya da kurulur, 500k'ya da demek istediğim bu zaten. Neyse, beni ikna etmeniz gerekmiyor zaten. Size fikir vermesi açısından görüş belirttim. Siz işi çözmüşsünüz zaten. Doğru plan ile ikna edebilirseniz zaten olur bir şekilde. Umarım gönlünüzce olur her şey. 🖐🏻

• @akewten emlakçılık için lisans almanız gerekiyor diye biliyorum

• @JackFoxy Teşekkür ederim, @charon doğru diyorsunuz, bir kaç araştırmada onu gördüm, her eyaletin kendine özgü eğitim saati varmış. B2 vizesiyle gidip o eğitim alsam, galiba mülakatta siz neden turist vizesiyle bu eğitimi aldınız diyip red verirler galiba. Önceki yazışmalarda arkadaşlar vize/ statü almadan işe başlamayın demişti ki o da mantıklı.

• @akewten b2 vizesiyle o egitimi alabilirmisiniz o da bir soru isareti

• @charon İnternet üzerinde online eğitim ve sınav olacak şekilde sistem kurmuşlar. Onu atlattım, A.B.D'ye gittiğimde avukatla bunları konuşucam, teşekküler.

• ⭐⭐⭐⭐

@akewten ssn olmadan ya da çalışma izni eğitimi nasıl alacaksınız? Ayrıca bildiğim kadarıyla da önce normla ehliyet sonra cdl alınıyor. Biraz ayrıntı verirseniz sevinirim teşekkürler.

• @denizci10 Öyle diyince requirements'lara baktım dediğiniz gibi çıktı; "Must be a citizen of the United States of America or lawfully admitted alien (A DACA recipient does not qualify)". Baktığım site de: https://www.aceableagent.com/real-estate-license/texas/ . O zaman bu proje şimdiden yattı. Restoran yada aşçılık deneyimi olmayan bir kişi restoran faliyetinde bulunmak istiyorum demesi, görevlilerin gözünde negatif bir imaj mı yaratmış olur peki ?

• ⭐⭐⭐⭐

@akewten eğitim almanız lazım en azından. Adamlar ya deneyim ya da uluslararası bir eğitim istiyorlar. Ben MSA dan barista eğitimi aldım mesela

• Merhaba; B1/B2 ile gidince, orda E2'ye başvuru daha kolay olur mu? Ayrıca pasaporta vize basılıyor mu? Ülkeye giriş çıkış sorun yaşanır mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@Kef14, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

Merhaba; B1/B2 ile gidince, orda E2'ye başvuru daha kolay olur mu? Ayrıca pasaporta vize basılıyor mu? Ülkeye giriş çıkış sorun yaşanır mı?

E2 için 2 türlü başvuru var. Birisi Türkiye den bize başvurusu diğer abd den statü değişikliği şeklinde. Türkiyeden vize alırsanız 5 yıl giriş çıkış serbest ama Abd den statü değişikliği yaparsanız abd den dışarı çıkamazsınız. Çıkarsanız geri dönemezsiniz çünkü. Türkiyeden başvuru için 100 bin dolar civarı bir yatırım yapmalısınız. Daha bir çok fark var aralarında.

• @denizci10 E2'yi oradan alınca b1/b2 iptal mi oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐

Hayır olmuyor ama siz b1/b2 ile girdiğiniz için içeri ve size verilen 6 aylık süreyi geçtiğiniz için çıkışta bazen iptal edilebiliyor. Bazen de tekrar girmek istediğiniz de sizi içeri almıyorlar

• @denizci10 Bu ülkeye en rahat giriş-çıkış nasıl olur, ya içerde kalıyon ya dışarda 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Kef14 Greencard ile😂

• @akewten eğer emlakcilik ile ilgili bahsettiginiz para harcamasını yapıp gösterirseniz büyük ihtimal ile alirsiniz. ama fikir olarak sunup sadece ofis acicam isleri sonra büyütürüm derseniz düşük ihtimal. e2 de ilk istenen sey istenen miktarı harcamis olmanız.

• @Kef14 e2 yi amerikadan aldiginiz zaman pasaporta vize basılmıyor. statü degisikligi yapmış oluyorsunuz. kural disi bir sey yapmadiginiz surece turist vizenizi iptal etme ihtimali daha düşük.

• @egesahinkaya, içinde söyledi: (E1/E2) Tüccar ve Yatırımcı Vizeleri

@Kef14 e2 yi amerikadan aldiginiz zaman pasaporta vize basılmıyor. statü degisikligi yapmış oluyorsunuz. kural disi bir sey yapmadiginiz surece turist vizenizi iptal etme ihtimali daha düşük.

Şu an amerikadayım, E2 alsam statü değişti, giriş çıkış yapabilir miyim?

• @Kef14 amerikadan statü degisikligi ile 2 yıllık alirsaniz giriş cikis yapamazsınız.

• Herkeze merhaba tır satın alarak lojistik sektöründe faaliyetle E2 vizesi alinabiliyormu? Bu soruyu sormamin sebebi , bilgim kadariyla E2 vize şartlari arasinda 2 kisi istihtam etmek var ama ben 1 tır alırsam ancak 1 şöför istihtam edebilirim.

• Merhaba Türkiyede bir şirkette denetim biriminde çalışıyorum şirketin Amerika’da da distribütörü var çalışan olarak oraya denetime ve orada çalışanlar için eğitime gideceğim e1 vizesine başvuru yapabilir miyim uygun mudur benim için bu vize türü

Benzer Başlıklar

• 2
  • 20
  • 11
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |