Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Chemss, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@crazycells Merhaba Ben de TÜBİTAK 2219 bursiyerim. Tübitak 2219 için burs süresi ''03/02/2022 tarihine kadar geçerlidir'' şeklinde olarak güncellendi. Bu durum aciliyet olarak belirtilebilir mi acil vize başvurusu için ? ya da karşı tarafın ABD'den 'çalışmaların aciliyeti için ABD ye gelmesi gerekir 'gibi ibare mi daha ikna edici olur. Öneriniz var mı bu konuda?

Okuldan belge almaya calisin, bence cok daha ikna edici olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cengizzhan, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@crazycells, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@crazycells Sizce mail atma veya acil vize randevu talebini hemen yapmalı mıyım? Ağustos ayına kadar oldukça fazla zaman var, Nisan sonu veya Mayıs başı gibi yapmak daha mantıklı olur mu sizce? Bu soruyu sormaktaki amacım acil vize talebinin bir defa istenmesi ve olumsuz cevap alırsam ikinci bir şansım olmaması.

Butun belgeleriniz tamamsa, DS-160 formunu doldurup gonderdiyseniz ve sistemden mulakat tarihi aldiysaniz yapabilirsiniz. Ama yapmadan once okuldan da dedigim belgeyi alin bence. Eger eksik olan asama varsa once onu tamamlayip yapmalisiniz, aksi durumda konsolosluk ciddiye almayabilir talebinizi.

Fakat bence de ne kadar erken yaparsaniz o kadar iyi olur.

Hocam mail ben atmadım fakat aynı durumda olan bir arkadaş konsolosluğa mail attı. Gelen cevapta doktora programının Ağustos ayında başlayacağı için yakın bir tarihte destekleyici dökümanlarla tekrar mail atılmasını yazmışlar, ve acil vize randevusunu reddetmişler.

Sizin bu konuda fikriniz nedir? Bildiğim kadariyla en erken 3 ay öncesinden vize randevusu alınabiliyordu, bu maili de 3 ay kala mı yollamak mantıklı?

Evet, F vizeleriyle maksimum ABD'ye 1 ay onceden girilebiliyor, o nedenle su an icin bir mulakati gerekli gormemisler. 3 ay once ve eger olmazsa 2 ay once yine ulasmaya calisin, zaman yaklastikca mulakat alma ihtimaliniz artacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Chemss, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@cengizzhan Hocam benim kabul mektubum var ve 01/09/2021 tarihinde başlama olarak DS2019 formu için onlara mail attım ancak sizin mesajınızda en erken vize tarihi olarak Şubat 2022 yazdığınız için, bende acil mi başvurayım diye düşündüm. Tabi normal randevu almadan acil alınıyor mu bilemiyorum.

Normal vize randevusu aldıktan sonra acil vize randevusu talep edilebiliyor. Benzer durumda olan YLSY bursiyerleri ile whatsapp grubu kurduk isterseniz oraya alabilirim. Aynı işlemleri yapacağımız için birbirimize destek oluruz.

Guncel bilgi ve gelismeleri foruma aktarmayi da unutmayin.

• @cengizzhan hocam Merhaba, öncelikle burada paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim çok faydalı bilgiler edindim, benimde sorum @Chemss hocam gibi ben de TÜBİTAK 2219 bursiyeriyim, 01.09.2021 de bende doktora araştırması için gitmek üzere amerikadaki kabul aldığım okula mail attım ve DS2019 formunu talep ettim. Konsolosluk bana şubat 2022 ye randevu veriyor ama oda kesin değil, bu durumda yine acil randevu talep etsem ağustos ayı için acaba cevap ne olur size, kurmuş olduğunuz whatsapp grubuna benide dahil edebilirseniz çok mutlu olurum, teşekkür ederim.

• @maydin, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

022 ye randevu veriyor ama oda kesin değil, bu durumda yine acil randevu talep etsem ağustos ayı için acaba cevap ne olur size, kurmuş olduğunuz whatsapp grubuna benide dahil edebilirseniz çok mutlu olurum, teşekkür ederim

Net bir cevap veremem ancak geçen sene Fall 2020 dönemine giden kişiler okul başlamadan 10-15 gün önce vizelerini alabilmişler, benim fikrim ise bu sene daha sistematik önlem ve aşılama hızından dolayı Temmuz ayında en kötü vizeleri alabiliriz diye. Ayrıca benim randevumda Şubat 2022 tarihinde alabildim, henüz acil vize randevusu talep etmedim, Türkiye'de yaşanan 3. pik azalma eğilimine girdiğinde bu başvuruyu yapmayı planlıyorum.

Özelden telefon numaranızı paylaşırsanız tabi ki sizi de gruba ekleyebilirim.

• Merhabalar , benzer bir konuda benim de bir sorum olacak. 2022 winter MBA programına kabul edildim. I-20 formumu bekliyorum. Henüz elime ulasmadıgı için randevu alamadım. Ama alan arkadaslardan ögrendiğim kadarıyla 2022 Nisan ayları falan konuşuluyor. Kötü senaryoyu düşünürsek, diyelimki acil maili atıp zamanından önce alamadık vizeyi. Okulun baslangıcı ertelemesi durumunda I-20 formunu tekrar mı revize etmesi gerekiyor ? Yoksa aynı form ile sürece devam edebilir miyim ? Okulda kabul edecekmi geç girişi oda ayrı bir konu tabi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

Merhabalar , benzer bir konuda benim de bir sorum olacak. 2022 winter MBA programına kabul edildim. I-20 formumu bekliyorum. Henüz elime ulasmadıgı için randevu alamadım. Ama alan arkadaslardan ögrendiğim kadarıyla 2022 Nisan ayları falan konuşuluyor. Kötü senaryoyu düşünürsek, diyelimki acil maili atıp zamanından önce alamadık vizeyi. Okulun baslangıcı ertelemesi durumunda I-20 formunu tekrar mı revize etmesi gerekiyor ? Yoksa aynı form ile sürece devam edebilir miyim ? Okulda kabul edecekmi geç girişi oda ayrı bir konu tabi.

Evet, guncel bir I-20 veya DS-2019 duzenleyip size gondermeleri gerekiyor.

• Maalesef wat icin Turkiye'de vizeler acilmayacak. Konsolosluk resmi instagram adresinden aciklama yapti. Gelen ds formu ile baska ulkelerden vize almak mumkun olur mu? Mesela su anda Ukrayna'dayim.

• @Devran-Devran, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

Maalesef wat icin Turkiye'de vizeler acilmayacak. Konsolosluk resmi instagram adresinden aciklama yapti. Gelen ds formu ile baska ulkelerden vize almak mumkun olur mu? Mesela su anda Ukrayna'dayim.

Geçmiş olsun Devran kardeşim. Bende F1 için bekliyorum. Bir sorum olacak forumda tecrübe sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim. WAT için randevu alanlar randevu hakkını devredebiliyor mu ? Yani nasıl olsa gidemeyecekleri için F1 için bekleyen birine devredebiliyorlar mı ? Yoksa isme özel mi çıkıyor randevular.

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@Devran-Devran, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

Maalesef wat icin Turkiye'de vizeler acilmayacak. Konsolosluk resmi instagram adresinden aciklama yapti. Gelen ds formu ile baska ulkelerden vize almak mumkun olur mu? Mesela su anda Ukrayna'dayim.

Geçmiş olsun Devran kardeşim. Bende F1 için bekliyorum. Bir sorum olacak forumda tecrübe sahibi olanlar cevaplarsa sevinirim. WAT için randevu alanlar randevu hakkını devredebiliyor mu ? Yani nasıl olsa gidemeyecekleri için F1 için bekleyen birine devredebiliyorlar mı ? Yoksa isme özel mi çıkıyor randevular.

Merhaba, siz ne zaman gitmeyi planlıyorsunuz?

• @cengizzhan, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@Devran-Devran, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

Merhaba, siz ne zaman gitmeyi planlıyorsunuz?

aralık 2021 de okulda olmam lazım kayıt işlemlerini tamamlamak için. Ocakta dersler baslıyor.

• 26 Nisanda Son sınıf olarak SWAT için J1 vize görüşmem var. Daha önce de J1 olarak vize almıştım ancak bu sefer son sınıf olarak başvurmanın stresini yaşıyorum. Döndüğümde stajımı yapacağımı belirten bir support letter aldım işverenimden. Bunun yanında verebileceğiniz bir öneri var mıdır?

Not: Vize görüşmesine oturumum iznine sahip olduğum bir ülkede giriyorum, Türkiye'de değil. Lütfen bunun üzerine odaklanmayın.

• @mrblack
    Ben de yurtdisinda okudugum ulkeden yakinda j1 randevu alacagim, daha onceki vizenizi de yurtisindan mi aldiniz veya ornekleri var mi acaba?

• @Devran-Devran Evet 2019'da da 26'sında gideceğim konsolosluktan almıştım vizeyi rahat bir şekilde. Ancak o zaman ikinci sınıftım şuan son sınıfım ve son sınıf vize alma durumu sadece Türkiye'de çok yüksek. Yurtdışında oran düşük genel olarak o yüzden biraz stres yaptım ama bakalım ne olacak.

• @mrblack Ikimizin de alacagina inaniyorum dostum bence bircok ulkeden ogrenci gelemeyeceginden dolayi, ihtiyaclari vardir diye tahmin ediyorum bol sanslar 🙂 Hangi ulke bu arada?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrblack, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

26 Nisanda Son sınıf olarak SWAT için J1 vize görüşmem var. Daha önce de J1 olarak vize almıştım ancak bu sefer son sınıf olarak başvurmanın stresini yaşıyorum. Döndüğümde stajımı yapacağımı belirten bir support letter aldım işverenimden. Bunun yanında verebileceğiniz bir öneri var mıdır?

Not: Vize görüşmesine oturumum iznine sahip olduğum bir ülkede giriyorum, Türkiye'de değil. Lütfen bunun üzerine odaklanmayın.

Bol sanslar. Sanirim alabileceginiz en dogru belgeyi hazir etmissiniz zaten.

• Merhaba, Amerika'da bir yıllık internship programına katıldım 2020 yılının Kasım ayında dönüş yaptım. 2 yıl kuralını kaldırmak için orada başvurumu yapmıştım fakat malesef money order hatası yüzünden belgelerim geri gönderildi , düzeltip tekrar gönderdim fakat bu kez de sorgulama sayfasında dosya numaram hakkında bilgi olmadığını gördüm.

Sorum şu ki dün ABD'den master kabulü aldım ve halen 2 yıl kuralına tabiyim. Eğitim durumuyla J1 vizesi almak istediğimde 2 yıl kuralı sorun teşkil eder mi acaba?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eliif2, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

Merhaba, Amerika'da bir yıllık internship programına katıldım 2020 yılının Kasım ayında dönüş yaptım. 2 yıl kuralını kaldırmak için orada başvurumu yapmıştım fakat malesef money order hatası yüzünden belgelerim geri gönderildi , düzeltip tekrar gönderdim fakat bu kez de sorgulama sayfasında dosya numaram hakkında bilgi olmadığını gördüm.

Sorum şu ki dün ABD'den master kabulü aldım ve halen 2 yıl kuralına tabiyim. Eğitim durumuyla J1 vizesi almak istediğimde 2 yıl kuralı sorun teşkil eder mi acaba?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim..

Basvuru formunda neden waiver alacaginizi yazmistiniz?

Su anda waiver'daki asamalarda nerdesiniz?

2 yil kuraliniz yeni bir J1 vizesi almanizi engellemiyor. Fakat eger yaptiginiz waiver basvurusunda gocmen olma isteginizden bahsettiyseniz ve mektup DOS'a gittiyse bu durumda yeni bir gocmen olmayan vize alirken sorun yasama ihtimaliniz var.

Fakat belirtmem lazim ki, iyi master/doktora programlarindan kabul aldiysaniz yine de J1 icin basvuruya devam etmenizi tavsiye ederim, Ankara'daki konsoloslugun bu tur konularda anlayisli oldugunu daha once gorduk.

• No objection statement ile başvurumu yapmıştım herhangi bir göçmen olma isteğimden bahsetmedim fakat tüm evraklarım DOS'a gidip bana geri gönderildi.

Aslında tüm evraklarım doğru hazırlanmıştı sadece money order çekimde 62 dolar değil de vergi de eklenmiş haliyle yani 62.30 dolar gibi bir rakam olduğundan kabul edilmedi. Şu an malesef waiver'im tamamen iptal olmuş durumda. İstediğim bir okuldan kabul aldım ve sırf bu sebep yüzünden gidemezsem çok üzücü olacak. Eğer Ankaradaki konsolosluğu öneriyorsanız denemeyi isterim. Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@gzdarhn ajansınızın adı nedir bende başvuruda bulunacağımda 🙏🏼

Benzer Başlıklar

• 22
  • 1
  • 1416
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |