Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Abd mart ayı içinde vize randevularını açmak istediklerini söylemiş sanırım, tabii kesin bir şey yok. Umarım açılır diyelim...

• @EmreGdk güzel haber nerden aldınız bu haberi kaynağıda paylaşırsanız süper olur 🙂

• dil okulu için bir danışman ile işlerimi hallediyorum, yani danışman dediğim kişi söyledi tabii açılacak demiyor kimse ama tahminler o yönde, umarım açılır diyoruz.

• @EmreGdk anladım çok saolun bilginizi bizimle paylaştığınız için 🙂

• ne demek bizde bi umut bekliyoruz işte 😃

• @crazycells Ali bey merhaba, Biden'nin iptal ettiği kanun neticesinde konsolosluklar açılır mı ? Bize de bir faydası olur mu 🙂

• konsolosluklar açılsa da çok şey değişmeyecek maalesef covid hala sürüyor konsoloslukların pandemi öncesi hızla çalışması imkansız. biriken dosyalar, iranlıların green card yasağının kalması, turist ve öğrenciler vs de göz önüne alınırsa ankaranın baya yoğun olacağı açık.

ancak bir yerden başlamalı elbette umarım en kısa zamanda açılır.

• göçmen olamadık hala bize gelen bir iiyi haber yok henüz 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Ali bey merhaba, Biden'nin iptal ettiği kanun neticesinde konsolosluklar açılır mı ? Bize de bir faydası olur mu 🙂

Maalesef gocmen vizelere bakan birimle, gocmen olmayan vizelere islem yapan birim birbirinden farkli. O nedenle gocmen vizelerde cok yakin bir zamanda yavas da olsa bir ilerleme bekleyebiliriz ama ayni seyi gocmen olmayan vizeler icin bekleyemiyoruz maalesef.

Fakat ben bahar ortasinda yavas da olsa islemlerin baslayacagina dair umutluyum. 🙂 Su an tek ihtiyac asi... 🙂

• Mart ortalarında olsa keşke...

• Sanırım bu sadece bir iddia ama düşüncesi bile korkunç.
    Çinin aşı için EU onayına bile başvurmadığı konuşuluyor.
    Bunun ABD vizeleri için de olma ihtimali var mı sizce?
    Eğer aşı sırası gelmeden konsolosluk randevu tarihimiz gelirse yine aşıdan dolayı vize alamama ihtimalimiz de var mı?

• 29 yaşındayım, çalışmıyorum ve şuan tezli yüksek lisansa kaydım var devam ediyorum fakat derslere girmediğimden bütün derslerden kaldım. Ortalamam 0
    Pasaportumda 2 shengen(Almanya-Hollanda) vizem ve 3 Ukrayna girişim var. 2019 yılında Amerika turist vizesinden red almıştım. Adıma kayıtlı bir araba var. Bu durumda 4-6 aylık dil okuluna vize verirler mi ? Birde şuan konsolosluk en yakın hangi tarihe randevu veriyor acaba ?

• en yakın sürekli değişiyor ocak ayına kadar vermediklerini de gördüm, her gün bakıyorum kasım ayından erkene açılmıyor tarihler, benim de pasaportum tertemiz yeni mezunum 😃 bakalım ne olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Amsterdam92, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

29 yaşındayım, çalışmıyorum ve şuan tezli yüksek lisansa kaydım var devam ediyorum fakat derslere girmediğimden bütün derslerden kaldım. Ortalamam 0
    Pasaportumda 2 shengen(Almanya-Hollanda) vizem ve 3 Ukrayna girişim var. 2019 yılında Amerika turist vizesinden red almıştım. Adıma kayıtlı bir araba var. Bu durumda 4-6 aylık dil okuluna vize verirler mi ? Birde şuan konsolosluk en yakın hangi tarihe randevu veriyor acaba ?

Neden dil okuluna gitmek istiyorsunuz? Bu sorunun saglam ve ikna edici bir cevabi olmali; ve en onemlisi bu cevap sizin CV'nize bakinca anlamli olmali.

• Arkadaşlar merhaba.

F-1 vizesinin yakın gelecekteki ve güncel (Fall 2021) durumu hakkında bilgi verme şansınız var mıdır? Lisans programı için University of South Florida'ya kayıt başvurumu yaptım. Vize konusunda bir sorun yaşama ihtimalim nedir? Önüme nasıl engeller çıkabilir?

Teşekkür ederim 🙂

• En yakın tarih olarak 10 ay sonrasına randevu veriyor bilgisine ulaştım. ABD'de yüksek lisans başvurularımın kalifikasyonu için almam gereken IELTS sınavına hazırlanmak istiyorum. Bu nedenle dil hazırlık okuluna gideceğim. Ama hala beklemedeyim. Gideceğim okul, bölge belli ama vize randevu tarihi çok sonrasına veriyor. Lütfen bir fikri bilgisi olan kişi paylaşabilir mi bu durumlarla ilgili görüşünü?

Sevgiler

• @razumihinpeters bende sizin gibiyim, yüksek lisans ve dil sınavlarına girebilmek için dil okuluna kayıt oldu NY' da . Her şey hazir sadece vize almak kaldı ama bu sıralar malum vize randevuları çok ilerki tarihlere veriliyor, bununla ilgili henüz bir gelişme yok, mart ayı içerisinde olumlu bakara bir şeyler olur diyorlar ama belli olmaz, yaza kadar tekrar eskisi gibi randevu almaları bekliyor herkes.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizkaya, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba.

F-1 vizesinin yakın gelecekteki ve güncel (Fall 2021) durumu hakkında bilgi verme şansınız var mıdır? Lisans programı için University of South Florida'ya kayıt başvurumu yaptım. Vize konusunda bir sorun yaşama ihtimalim nedir? Önüme nasıl engeller çıkabilir?

Teşekkür ederim 🙂

Universite okuyacaklara ayricalik taniniyor, I-20 ile basvurunuzu yapip bir mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip mulakat tarihinizi one cekmeye calisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@razumihinpeters, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

En yakın tarih olarak 10 ay sonrasına randevu veriyor bilgisine ulaştım. ABD'de yüksek lisans başvurularımın kalifikasyonu için almam gereken IELTS sınavına hazırlanmak istiyorum. Bu nedenle dil hazırlık okuluna gideceğim. Ama hala beklemedeyim. Gideceğim okul, bölge belli ama vize randevu tarihi çok sonrasına veriyor. Lütfen bir fikri bilgisi olan kişi paylaşabilir mi bu durumlarla ilgili görüşünü?

Sevgiler

Maalesef yukarida bahsettigim ayricaligi su an icin dil okullari icin uygulamiyorlar. Henuz olumlu bir ornek duymadik bu konuda...

• @crazycells vize randevulari eski haline dondugunde, konsolosluklar epeydir vize vermedikleri icin belli bir sayida vize vermelerinin kolay geçme durumu olur mu sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |