Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2022 Green Card çekiliş başvuru tarihleri 7 Ekim - 10 Kasım 2020 olarak açıklandı. Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

(F/M) Öğrenci Vizeleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah1453, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

merhabalar kardesimi burda dil okuluna kaydettirdim acaba konsolosluklar acik mi dil kursu biz herhafta ogrenci aliyoruz diye soyledi bende tam bilemiyorum sayet konsolosluklar kapali ise dil kursunu iptal ettirebiliyormuyuz yardimci olabilirmisiniz

maalesef Turkiye'deki konsolosluklar henuz acilmadi.

Dil kursunu iptal ettirmek sizinle dil okulu arasindaki bir iliski... Fakat genelde iptal edip odediginiz paranin tamamini veya onemli bir kismini almaniz mumkun oluyor...

• Merhaba,
    Öncelikle forumu kuran kişiye teşekkür ederim. Bir sorum olucak amerikada community college okumak için toplamda ne kadar para gerekli. Amerikada yaşayan birisi yardımcı olabilirmi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jeulitsh, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba,
    Öncelikle forumu kuran kişiye teşekkür ederim. Bir sorum olucak amerikada community college okumak için toplamda ne kadar para gerekli. Amerikada yaşayan birisi yardımcı olabilirmi ?

Bu konu icin ABD'de Yasam kategorisinin egitim bolumunu incelemelisiniz...

Su basliktan baslayabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/5447

• @crazycells Selam Crazycells, nasılsın ? Umarım işler yolundadır, sağlıklı ve mutlusundur. Çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldun. 🙂
    Sana bir soru sormak istiyorum; Ağustos ayı içinde f-1 için vize randevum var. BU randevu saat 7:45 (a.m)'de gözüküyor. Konsolosluk açılış saati de 8:00 (a.m).

Sence bana yanlış randevu mu verdiler yoksa 8'de ilk içeri giren mi olacağım ? Teşekkür ederim dostum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Remy-Danon, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Selam Crazycells, nasılsın ? Umarım işler yolundadır, sağlıklı ve mutlusundur. Çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldun. 🙂
    Sana bir soru sormak istiyorum; Ağustos ayı içinde f-1 için vize randevum var. BU randevu saat 7:45 (a.m)'de gözüküyor. Konsolosluk açılış saati de 8:00 (a.m).

Sence bana yanlış randevu mu verdiler yoksa 8'de ilk içeri giren mi olacağım ? Teşekkür ederim dostum.

Siz erkenden gidip siraya girin, giriste siraya giriyorsunuz, ustunuz araniyor, belgeler kontrol ediliyor vs. dolayisiyla bir gecikme ile konsolosluga giriyorsunuz...

Bol sanslar 🙂 iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• İyi dileklerin ve yardımların içim çok teşekkür ederim crazycells 🙂

• merhaba, dil okulu icin kayıt yaparsam güncel olarak f1 vize randevusu alinabiliyor mu ? konsolosluklar kapalı ama bazı arkadaslar görüşmeye gittiğini yazmış, nasıl oluyor aydinlatabilir misiniz? f1 vize başvurusundaki yapılıyor mu suan ?

• @ahmetkor geçen hafta f1 vizesi başvuruları açıldı başvuru yapabilirsin.

• @ahmetkor Konsolosluk çalışmıyor, dolayısıyla F1 vizesi mülakatına giremezsiniz. Başvuru yapılamıyor, yıl sonuna kadar da yapılamayacak gibi görünüyor.

• @ahmetkor, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

merhaba, dil okulu icin kayıt yaparsam güncel olarak f1 vize randevusu alinabiliyor mu ? konsolosluklar kapalı ama bazı arkadaslar görüşmeye gittiğini yazmış, nasıl oluyor aydinlatabilir misiniz? f1 vize başvurusundaki yapılıyor mu suan ?

eğitim süreniz ne kadar erkense o kadar hızlı ve yakın tarihe randeu veriyor konsolosluk elbette garanti değil ancak ellerindne geleni yapıp okulun başlangıç tarihine göre öncelikli randevular veriliyor.

• @Majezik, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@ahmetkor Konsolosluk çalışmıyor, dolayısıyla F1 vizesi mülakatına giremezsiniz. Başvuru yapılamıyor, yıl sonuna kadar da yapılamayacak gibi görünüyor.

yanılıyorsunuz

• @Majezik Çok özür dilerim ancak lütfen yanlış bilgi vermeyin. Konsolosluktan acil kategorisinde randevu alabilirsiniz. Kendileriyle mail yolu ile de haberleştim ve çalıştıklarını söylediler. Konsolosluk 13 temmuz da açıldı ve öncelikleri F-1 vizesi öğrencileri. Lütfen sırf yazmak için yazmayın.

• Dun DS-160 formunu doldurup randevu sistemine girdim, parayi odemedim ama belki tarihleri gosterir diye dusundum, ogrenci vizesi icin konusuyorum bu arada, Ankara 27 Ekim, Istanbul 18 Eylul randevu verebiliyordu sistem, ben I-20 bekledigim icin simdilik almadim randevumu, ilgililerin bilgisine.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Konsolosluk, egitim sureleri baslayacak ogrencilerin kendilerine ulasmasina dair bir aciklama yayimladi.

Universite egitimi, master/doktora egitimi icin boyle bir ayricalik yapacaklarina eminiz fakat dil okulu icin alinacak ogrenci vizelerinde boyle bir ayricalik yapacaklar mi emin degiliz... O nedenle eger konsoloslukla gorusup mulakat tarihinizi one aldirirsaniz lutfen foruma da haber verin, bunun da duyurusunu yapalim...

• Arkadaşlar anlamadım, F1 dil kursu için şuan vize görüşmesi alabiliyor muyuz konsoloslukta?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar anlamadım, F1 dil kursu için şuan vize görüşmesi alabiliyor muyuz konsoloslukta?

Konsolosluk genel bir aciklama yapmis.

Henuz dil okulu icin kabul edip etmediklerini bilmiyoruz...

Ayrica bu sekilde mulakat tarihini erkene ceken birileri varsa foruma aktarmayi unutmasin lutfen...

• 2 saat önce randevudan çıktım. Red aldım, iki karara da hazirlikliydim ama çok şaşırttı beni. Okulum 3 hafta sonra başlayacak. Ne yapmaliyim crazycells bir öneriniz var mı arkadaşlar ?

• @remy danon dil okulumu yoksa başka birşey miydi? Ayrıca soruları ve cevaplarını yazarsan sıkıntının nerede olduğunu daha net anlarız.

• This post is deleted!

• @remy danon seni potensiyel bir göçmen olarak görmüşler. Okulla bağını kesmen baya sıkıntılı bir durum. Türkiye'ye geri dönmen için neredeyse geçerli hiçbir sebep kalmamış. Yinede şans işi tabi alabilirdinde. Eğer son 1-2 senen kaldıysa okulda okulu bitir master yapmaya gitmeyi dene.

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

10.5k
Users

2.7k
Topics

166.1k
| | | |