Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aytekiny, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Ekim ayına randevu alamadım Haziran 2022 olarak almıştım, Randevu değişikliği ile bunu Mart ayına kadar çektim, okulum da Nisan'da başlayacak. Fakat şöyle bir durum var DS160 numaram eski bilgilerimden oluşuyor. Yeni ds160 doldurursam numara farklı oluyor. Nasıl ilerlemem gerekiyor.

Sorun degil, yeni bir DS-160 formu doldurun ve mulakata bu formun barkodunu goturun (eskisini ne olur ne olmaz yaninizda bulundurabilirsiniz) , basvurunuzu bu durumda yeni forma gore degerlendireceklerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Aksu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba seneye Amerika da lisans eğitimi almayı planlıyorum ancak ondan önce yaza doğru hem hazırlık okuyup zaman ve masraftan kazanmak hemde ortamı tanımak açısından 3 aylık dil eğitimi almanın iyi olacağını düşündüm merak ettiğim sorun asıl amacım lisans olduğu için vize alırken bana avantajı veya dezavantajı olur mu, bu durumdan bahsetmeli miyim? @crazycells

Bu durum dosyadan dosyaya gore farkli degerlendirilebilir sayin @Emre-Aksu , lise not ortalamaniz nedir? TOEFL gibi sinavlara hic katildiniz mi? Ne kadar iyi bir ogrenci olursaniz, bu tur durumlar o kadar az sorun cikariyor genelde...

• Herkese merhaba,

Vize mülakatımı 22 Kasım 2021'e aldım. Vize görüşmesini kafaya taktım çünkü son zamanlarda red oranları bayağı yüksek. Öncelikle profilimden bahsedeyim. 18 yaşındayım, şu anda İstinye Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı bölümünde okuyorum. Bu sene ablama green card çıktığı için beraber gitmeye çalışıyoruz. Ablamın mülakat tarihi daha belli değil. Onun case number'ı 3 bin küsür civarındaymış. En geç Aralık'ta gireceğini düşünüyor. Neyse, Michigan eyaletinde bir Community College'a başvurdum ve 11 Ekim onay aldım. I-20 belgemde en az 20.500 dolar istiyor. Banka hesabımızda 22 bin küsür para var. Bunun dışında ev, araba ve arsamız da var. Mali olarak ablam sponsor oluyor. (babam vefat etti) Maddi olarak sıkıntı çeker miyim sizce? Ayrıca, Türkiye'ye geri döneceğim konusunda vize memurunu nasıl ikna edebilirim? Şimdilik aklıma takılanlar bunlar. Diğer forumlarda yaşımın 18 olmasını, community college olmasını ve şu anda üniversiteye gitmemi avantaj olarak gördüler. Sizce vize görüşmemi başarıyla geçebilir miyim? Düşünceleriniz benim için çok önemli. İstediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

• @Semih-Berke-KILIÇ Oncelikle Allah rahmet eylesin.
    Community college sizen 20.500 dolar gostermenizi istedigine gore bunun kredisiz ESL dersleri oldugunu varsayiyorum cunku kredili college derslerdin isteyecekleri tutar cok daha fazla oluyor. Ama tabi yaniliyor da olabilirim. Eyaletten eyalete, okuldan okulda degisiyor her sey. ESL uzerinden dusunecek olursak bir yilda okula odeceyeceginiz tutar ve kitap ucretleriyle beraber sanirim 7000 dolar civarinda bir egitim gideriniz olacak. Ablanizin calisma izni olacagina gore bir sekilde para yetecektir. Universite ogrencisi olmaniz bir avantaj. Kaydinizi dondurup gideceksiniz sanirim. Bu Turkiyeye donus icin olumlu bir bag. Ote taraftan ablaniza green card cikmis ve sizin sponsorunuz. Bu bir dezavantaj yaratabilir. Konsolosluk gorevlisini nasil ikna edebilirsiniz? Neden ingilzce ogrenmek istiyorsunuz? Ne isinize yarayacak? Bunu okudugunuz alan olan bilgisayar programciligiyla iliskilendirebilirsiniz. Eger ingilizce egitimi degil de baska bir egitim almaya gidiyorsaniz yine benzer sorulari kendinize sorun ve makul cevaplar verin. Is biraz da sans isi. Umarim her sey gonlunuzce olur.

• @deniz35 Merhaba,
    Oğlunuz Avrupa üzerinden mi gitti. Nasıl bir rota izlediniz. Benimde oğlum yılbaşı tatili için gelecek. Gidiş ve dönüş için bilet almaya çalışıyoruz.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih-Berke-KILIÇ, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhaba,

Vize mülakatımı 22 Kasım 2021'e aldım. Vize görüşmesini kafaya taktım çünkü son zamanlarda red oranları bayağı yüksek. Öncelikle profilimden bahsedeyim. 18 yaşındayım, şu anda İstinye Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı bölümünde okuyorum. Bu sene ablama green card çıktığı için beraber gitmeye çalışıyoruz. Ablamın mülakat tarihi daha belli değil. Onun case number'ı 3 bin küsür civarındaymış. En geç Aralık'ta gireceğini düşünüyor. Neyse, Michigan eyaletinde bir Community College'a başvurdum ve 11 Ekim onay aldım. I-20 belgemde en az 20.500 dolar istiyor. Banka hesabımızda 22 bin küsür para var. Bunun dışında ev, araba ve arsamız da var. Mali olarak ablam sponsor oluyor. (babam vefat etti) Maddi olarak sıkıntı çeker miyim sizce? Ayrıca, Türkiye'ye geri döneceğim konusunda vize memurunu nasıl ikna edebilirim? Şimdilik aklıma takılanlar bunlar. Diğer forumlarda yaşımın 18 olmasını, community college olmasını ve şu anda üniversiteye gitmemi avantaj olarak gördüler. Sizce vize görüşmemi başarıyla geçebilir miyim? Düşünceleriniz benim için çok önemli. İstediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Community college'da hangi programa baslayacaksiniz? Basiniz sagolsun, mumkun oldugu kadar fazla parayi gostermenizi tavsiye ederim, eger ustune daha fazla koyabilecekseniz mulakat icin cok daha iyi olur.

Ayrica community college'daki international office'e de sorun, bu konuda tecrubeleri oldugundan ne kadar gostermeniz gerektigine dair yonlendirme yapacaklardir... Bol sanslar.

• @crazycells Pre-Engineering Computer Science Associate diye geçiyor. 4 yıllık üniversiteye transfer yapabiliyorum. Bu yüzden Pre yani hazırlık eğitimi alıp beni 4 senelik üniversiteye hazırlıyorlar. Geçende bir ABD Konsolosluğu vize memurunun yaptığı bir toplantıyı izledim. Diyor ki: "Eğer eğitiminizden sonra OPT yapacağınızı belirtirseniz bu sizin için avantajlı olur çünkü planlı ve kararlı bir eğitim alacağınızı gösterir." Acaba 4 senelik üniversiteye de gideceğimi söylesem mi benim için bir dezavantajı olur mu bilemedim. Galiba bahsetmeyeceğim. Para konusunda ise öğrenciler eğitimlerinin ilk yılı karşılamaları vize görüşmesinde yeterliymiş, geri kalan dönemleri nasıl ödeyeceğinizi de bilmek istiyorlar. Benim durumumda ablam ve annem bu masrafları karşılayabiliyor yani belgeleyebiliyorum. Türkiye bağı için ise Türkiye'de aileniz olduğunu söylemek ve mülkünüz var mı onu bilmek istiyorlar. Benim durumumda ben hariç tüm ailem ve akrabam zaten Türkiye'de yaşıyor. Ayrıca ev, araba ve arsamız da var. Sadece araba annemin adına kayıtlı. Diğerlerinde adım geçiyor yani. Neyse, umarım bir sıkıntı yaşamam. Son olarak eğer ben gibi giden varsa mülakatın İngilizce olması daha mantıklıymış vize memuruna göre çünkü zaten okula kabul edilirken İngilizce yeterlilik sınavına giriyorsunuz.

• 2022 Haziranda başlayacak dil kursu için 2021 Aralık ayında mülakat alabiliyor muyuz? Alsak bile problem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih-Berke-KILIÇ, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Pre-Engineering Computer Science Associate diye geçiyor. 4 yıllık üniversiteye transfer yapabiliyorum. Bu yüzden Pre yani hazırlık eğitimi alıp beni 4 senelik üniversiteye hazırlıyorlar. Geçende bir ABD Konsolosluğu vize memurunun yaptığı bir toplantıyı izledim. Diyor ki: "Eğer eğitiminizden sonra OPT yapacağınızı belirtirseniz bu sizin için avantajlı olur çünkü planlı ve kararlı bir eğitim alacağınızı gösterir." Acaba 4 senelik üniversiteye de gideceğimi söylesem mi benim için bir dezavantajı olur mu bilemedim. Galiba bahsetmeyeceğim. Para konusunda ise öğrenciler eğitimlerinin ilk yılı karşılamaları vize görüşmesinde yeterliymiş, geri kalan dönemleri nasıl ödeyeceğinizi de bilmek istiyorlar. Benim durumumda ablam ve annem bu masrafları karşılayabiliyor yani belgeleyebiliyorum. Türkiye bağı için ise Türkiye'de aileniz olduğunu söylemek ve mülkünüz var mı onu bilmek istiyorlar. Benim durumumda ben hariç tüm ailem ve akrabam zaten Türkiye'de yaşıyor. Ayrıca ev, araba ve arsamız da var. Sadece araba annemin adına kayıtlı. Diğerlerinde adım geçiyor yani. Neyse, umarım bir sıkıntı yaşamam. Son olarak eğer ben gibi giden varsa mülakatın İngilizce olması daha mantıklıymış vize memuruna göre çünkü zaten okula kabul edilirken İngilizce yeterlilik sınavına giriyorsunuz.

Bol sanslar dilerim, fikirlerinize katiliyorum.
    Direkt egitim sonrasi Turkiye'ye doneceginizi de belirtebilirsiniz, 3. ve 4. yillar icin universiteye devam edip daha sonra Turkiye'ye doneceginizi belirtebilirsiniz. Ya da bu iki olasiliktan da bahsedip egitim sirasinda buna karar vereceginizi belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

2022 Haziranda başlayacak dil kursu için 2021 Aralık ayında mülakat alabiliyor muyuz? Alsak bile problem olur mu?

Maksimum 120 gun once (4 ay) vize alabiliyorsunuz, mulakat zamanini da buna gore ayarlamanizi tavsiye ederim.

Eger ayarlayamazsaniz bile konsolosluk dosyayi onaylayip pasaportu size geri verebilir, ve 120 gun kala onlara gondermenizi isteyebilir.

• Arkadaşlar hepinize merhaba, 1 kasımda dil okulum başlıyor ama biz hala randevu alamadık, 30 eylülde Ankara için acil randevu talebinde bulunmuştuk red verdiler o günden beri randevu takip sistemini her saat takip ediyoruz ama hala randevu tarihleri açılmıyor. Bu konu hakkında beklemekten başka bir tavsiyesi olan var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lylord, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar hepinize merhaba, 1 kasımda dil okulum başlıyor ama biz hala randevu alamadık, 30 eylülde Ankara için acil randevu talebinde bulunmuştuk red verdiler o günden beri randevu takip sistemini her saat takip ediyoruz ama hala randevu tarihleri açılmıyor. Bu konu hakkında beklemekten başka bir tavsiyesi olan var mı

maalesef sizin icin en ideal tavsiye beklemek... ayrica belirtmis olayim dil okullari genelde rahatca ertelenebildigi icin konsolosluk universite/master/doktora egitim vizelerine verdigi onceligi dil okullarina vermiyor... O nedenle 1 Kasim'i gecirmeniz durumunda I-20 formunu mulakat tarihinize gore guncellemenizi tavsiye ederim... su an icin yapabileceginiz en iyi sey (sanirim tek sey) mulakat tarihinizi erkene almaya calismak olmali...

• Merhaba arkadaşlar dil okulu telegram veya whatsapp grup linki varsa atabilir misiniz?

• @mr-heisenberg Whatsapp grubu linkini paylaşırsanız sevinirim.

• Herkese merhaba. Amerika'daki bir üniversitenin yüksek lisansına başvurdum. Dil yeterliliğim olmadığı için şartlı kabul ile dil enstitüsüne kaydoldum. I-20 formunu mail üzerinden gönderdiler. Videolarda vs. hep postalandığını duymuştum. Okul çıktısını almamın yeterli olacağını söyledi. Çıktısını almam yeterli olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meryem, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhaba. Amerika'daki bir üniversitenin yüksek lisansına başvurdum. Dil yeterliliğim olmadığı için şartlı kabul ile dil enstitüsüne kaydoldum. I-20 formunu mail üzerinden gönderdiler. Videolarda vs. hep postalandığını duymuştum. Okul çıktısını almamın yeterli olacağını söyledi. Çıktısını almam yeterli olur mu ?

Evet, ciktisini almaniz yeterlidir. Mumkun oldugu kadar iyi bir cozunurlukte ciktisini alip mulakata goturmenizi tavsiye ederim (tum bilgiler okunakli ve tam olsun).

• @crazycells tekrar merhaba, öncelikle çok teşekkür ederim. Ben tekrar I20 aldığımda randevu sayfası belgelerimi göndermem için yönlendirdi, pazartesi pttye verdim çarşamba teslim edildi, bugün ise konsolosluktan randevu atandığı maili geldi (sitede 4-6 hafta surebilecegi yazıyordu 2 günde dönüş oldu bunu merak edenler için faydalı olabilir) pasaportu aldıktan sonra randevu oluşturmam istendi şimdi bunu bekliyorum. Şu ana kadar olan süreci anlatmak istedim. Dv2021 talihlisi ve davacı olduğum için konsoloslukla irtibata geçmekte cekiniyordum biraz, henüz vize almamış olsam da bi kaybım da olmadı:)

• @crazycells çok teşekkür ederim.

• Amerika'daki üniversiteler için onaylı aşı bilgilerimiz (kızamık, kızamıkçık gibi) nereden alınıyor bir bilginiz var mı ?

• arkadaşlar merhaba. Daha randevu süreme var ve ben bir hata yapıp pasaportumu 1 yıl çıkardım zamanında. Randevu öncesinde pasaportumun süresini uzatmak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç şey var. DS-160 formu sırasında şu anki pasaportumun numarasını ve bilgilerini girdim. Yeni pasaport aldığımda muhtemelen numarası farklı olacak. Randevuya bu yeni pasaportla gidersem sorun olur mu? DS-160 formundaki bilgileri editleyebilmem mümkün mü?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |