Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @CömertSoylu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar ben gerçekten kendimi tam anlamıyla kabul edilmeye hazırlamıştım. Sanki red yeme ihtimali yokmuş gibi davranıp ev, iş, okul vs. vs. her ayrıntıyı düşünmüştüm. Ancak maalesef bunca hazırlıktan sonra red yedim. Gelecek 10 yılı bile planlamıştım. 5-6 aydır şirketi bile boşladım bu iş için. Boşladım derken cirom 1 milyon lira azalmış arkadaşlar. Ankara'dan gelirken acayip bir yağmur ve ben sinirden 160-200 arası hız yaparak geldim. Sanki kaostan sonraki atalet ve huzur gibi bir sabaha uyandım, şirkete gittim. Ailem beni özlemiş, çalışanlarım beni özlemiş. Şirkette olduğumu duyan bazı arkadaşlarım beni görmeye geldiler. Yani arkadaşlar bir hayal uğruna düşünmeden hareket ederek gerçekten neler neler kaçırmışım anladım. Her şey Amerika'da yaşamak değil ki, yaşanacak başka başka bir sürü güzel ülke daha var. Umarım benim gibi gözünüzü kör etmezsiniz. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Doğru tespitler ve uyarılarda bulunmuşsunuz
    Yaşadığınız bu hayal kırıklığında üzüldüğüm belirteyim.

• @kartalveat Teşekkür ederim, günün sonunda çevremdeki insanların aslında bana değer verdiklerini bir kez daha anlamış oldum. İnanın vize çıkıp da gitseydim belki bu ayrıntıyı unutacaktım. Evet burada yaşamak istemiyorum doğal bir durum ancak kendimi kaybedeceksem de gitmenin bir anlamı olmazdı. Umarım bu yaşananlar birilerinin gözünü açmıştır.

• Ülkemizde insana değer verme ve takdir etme duygularını yitirmeye başladığı dönemde ,çevrenizde size değer verenlerin olmasının kıymetini bilin.Bu herkese nasip olacak bir nimet değil.Özellikle iş ortamında
    Yurt dışı yaşam hedefiniz için çalışmayı da bu arada ihmal etmeyin.
    Yaşadıklarınız sonucu hislerinizi bize aksettirmeniz en azından benim için faydası oldu.

“Olur ki siz bir şeyden hoşlanmazsınız, hâlbuki hakkınızda o bir hayırdır. Ve olur ki bir şeyi seversiniz, hâlbuki hakkınızda o bir şerdir. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” (Bakara suresi, 216.ayeti)

Not: Bakara suresinden alıntı yaptığım için bakara_ makaracı eski akpli yeni cekya b.elci egemen bağışla yakından uzaktan alakamı yoktur ben o kişi değilim 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CömertSoylu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar ben gerçekten kendimi tam anlamıyla kabul edilmeye hazırlamıştım. Sanki red yeme ihtimali yokmuş gibi davranıp ev, iş, okul vs. vs. her ayrıntıyı düşünmüştüm. Ancak maalesef bunca hazırlıktan sonra red yedim. Gelecek 10 yılı bile planlamıştım. 5-6 aydır şirketi bile boşladım bu iş için. Boşladım derken cirom 1 milyon lira azalmış arkadaşlar. Ankara'dan gelirken acayip bir yağmur ve ben sinirden 160-200 arası hız yaparak geldim. Sanki kaostan sonraki atalet ve huzur gibi bir sabaha uyandım, şirkete gittim. Ailem beni özlemiş, çalışanlarım beni özlemiş. Şirkette olduğumu duyan bazı arkadaşlarım beni görmeye geldiler. Yani arkadaşlar bir hayal uğruna düşünmeden hareket ederek gerçekten neler neler kaçırmışım anladım. Her şey Amerika'da yaşamak değil ki, yaşanacak başka başka bir sürü güzel ülke daha var. Umarım benim gibi gözünüzü kör etmezsiniz. Herkese sağlıklı günler dilerim.

gecmis olsun sayin @CömertSoylu , bundan sonraki girisimleriniz ve is yasantiniz icin bol sanslar dilerim.

• @CömertSoylu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Acil olarak deneyimli bir avukatla görüşmeni bundan sonraki işleri ona bırakmanı tavsiye ederim. Bırak vize işerlerini profesyonel biri idare etsin. Arkadaşım 150.000 USD para vererek Amerika'da bir şirkete ortak oldu ve yatırımcı vizesi aldı. 1 milyon zarar edeceğine bu parayı yatırım için Amerika'da kullanır hem iş sahibi olur gelirin artardı. Hemde F1 gibi bir vizeyle uğraşmak zorunda kalmazdın. Yatırımcı vizesinin sonu Green Card'a kadar bile gidiyor.

• Merhaba, daha önce aldığı F1 vizesini aynı kurum farklı program olmak üzere yenileyen var mıdır? Eski vizemin bitiş tarihi üzerinden henüz 48 ay geçmedi. Bu konuda tecrübeli biri varsa konsolosluğa belge göndermeden önce konuşmak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dinemisk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, daha önce aldığı F1 vizesini aynı kurum farklı program olmak üzere yenileyen var mıdır? Eski vizemin bitiş tarihi üzerinden henüz 48 ay geçmedi. Bu konuda tecrübeli biri varsa konsolosluğa belge göndermeden önce konuşmak isterim.

Bahsettiginiz durum, master'dan doktoraya gecis mi?

• merhabalar herkese
    f1 vizesi icin en erken tarih 22 kasim 2023 ayina randevu alabildim
    hizli bi acil randevu talebime ayni hizlilikla red aldim
    suan icin sadece surekli guncelleme yapip erken bi tarihte randevu acilmasini mi bekleyecegiz ?
    bilgisi olan arkadaslar cevap verebilirse cok memnun olurum

• 22 kasim 2022*duzelteyim

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Arslan-0 egitim baslama tarihiniz yakinlasmamissa acil randevu talebinizin onaylanmamasi normal.

• @keysnambır baslangic tarihi 18 ekim

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Arslan-0 Tamamdir o zaman. Bir daha yazin isterseniz konsolosluga. Umarim alirsiniz.

• @keysnambır tesekkur ederim mail atmak mi yoksa direk aramak mi daha mantikli ?

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Arslan-0 egitim baslangic tarihiniz cok yaklasmis. Bence her yontemi deneyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Arslan-0, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@keysnambır tesekkur ederim mail atmak mi yoksa direk aramak mi daha mantikli ?

hangi konsoloslukta mulakata gireceksiniz?

• @crazycells Istanbul istinye

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Herkese selamlar, bu forumu yıllardır biliyorum ancak yeni kayıt oldum.
    yanlış yere yanlış bir konu açtıysam lütfen admin arkadaşlar silmekten ve taşımaktan çekinmeyin..

Newyorkta ki bir dil okuluna kayıt olacağım ancak benim 'DİL OKULU VE BU VİZE TÜRÜ' ile ilgili gerçekten donanımlı bilgiye sahip birisiyle konuşmaya ihtiyacım var.
    Bilgi almak istediğim temel konular ''sponsor,sigorta ve mesleğimle ilgili belgeler''

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dinemisk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, daha önce aldığı F1 vizesini aynı kurum farklı program olmak üzere yenileyen var mıdır? Eski vizemin bitiş tarihi üzerinden henüz 48 ay geçmedi. Bu konuda tecrübeli biri varsa konsolosluğa belge göndermeden önce konuşmak isterim.

Ayni dil okuluyla tekrar egitim alacaksaniz, mulakatsiz vize alma ihtimaliniz mevcut. Buna konsolos karar verecek.

Once basvuru yapip, mulakat tarihi alip daha sonra konsolosluga mulakatsiz vize icin basvuru yapmalisiniz, eger konsolosluk mulakata gerek gormezse sizi bu konuda bilgilendirecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Refiks, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese selamlar, bu forumu yıllardır biliyorum ancak yeni kayıt oldum.
    yanlış yere yanlış bir konu açtıysam lütfen admin arkadaşlar silmekten ve taşımaktan çekinmeyin..

Newyorkta ki bir dil okuluna kayıt olacağım ancak benim 'DİL OKULU VE BU VİZE TÜRÜ' ile ilgili gerçekten donanımlı bilgiye sahip birisiyle konuşmaya ihtiyacım var.
    Bilgi almak istediğim temel konular ''sponsor,sigorta ve mesleğimle ilgili belgeler''

Dilerseniz ilk iletiyi once bastan sona bir okuyun...

Daha sonra sorularinizi bu baslik altinda ayrintili olarak sorabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 11
  • 9
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |