Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Başvurmadan bilemezsın

eksi - : Bekar , yurt dışına hiç çıkmaman

artı : uzun süredir çalışman ve mektup alabilmen 11 dolar ortal halli . evin araban varsa onuda göster.

başarılar.

• @serkanist F1 Öğrenci Vizesi Alma İhtimalim içinde söyledi:

Başvurmadan bilemezsın

artı : uzun süredir çalışman ve mektup alabilmen 11 dolar ortal halli . evin araban varsa onuda göster.

başarılar.

Cevapların için teşekkürler, aslında daha çok param var i-20 belgesinde 8k USD dolar para göstermemi istedikleri için fazla abartmak istemedim, 30-40k USD gösterirsem ne yapıcaksın bu kadar parayı derler diye düşündüm. Ayrıca 2019 Green Card'a başvurdum ve çıkmadı. Vize almaya gittiğimde bu başvurumu görebiliyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik F1 Öğrenci Vizesi Alma İhtimalim içinde söyledi:

@serkanist F1 Öğrenci Vizesi Alma İhtimalim içinde söyledi:

Başvurmadan bilemezsın

başarılar.

Cevapların için teşekkürler, aslında daha çok param var i-20 belgesinde 8k USD dolar para göstermemi istedikleri için fazla abartmak istemedim, 30-40k USD gösterirsem ne yapıcaksın bu kadar parayı derler diye düşündüm. Ayrıca 2019 Green Card'a başvurdum ve çıkmadı. Vize almaya gittiğimde bu başvurumu görebiliyorlar mı?

evet, gorebiliyorlar, bu konuda soru gelirse yalan soylememeniz gerekir.

• @crazycells bu kötü olmuş, önyarıgılı davranabilirler mi peki? Kardeşim sen Green Card'a başvurmuşsun vs gibi. Ayrıca kriterlerimle ilgili yorum yapabilir misinz? eksi ve artılar nerler?

• Merhaba sayin form uyeleri,

Bazi sorularim olacakti. Halihazirda turist vizesi olan bir tanidigimiz buraya gelmek ve uzun sure kalmak istiyor.

1-Buraya gelip vizeyi turist vizesine cevirmek mi yoksa F-1 vizesi alip gelmek mi daha mantikli ?
    2-Oldu ki F-1 gorusmesine girdi ve basvurusu Kabul edilmedi o zaman hazirdaki Turist vizesi iptal oluyor mu ?
    3-F-1 ile M-1 arasindaki fark nedir hangisi daha avantajli olur?
    Tesekkurler simdiden 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu kötü olmuş, önyarıgılı davranabilirler mi peki? Kardeşim sen Green Card'a başvurmuşsun vs gibi. Ayrıca kriterlerimle ilgili yorum yapabilir misinz? eksi ve artılar nerler?

davranabilirler, size konudaki sorulara dogru cevap vermelisiniz.

Kriterlerle ilgili daha sonra yorum yapacagim. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evrenvetorpil (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

Merhaba sayin form uyeleri,

Bazi sorularim olacakti. Halihazirda turist vizesi olan bir tanidigimiz buraya gelmek ve uzun sure kalmak istiyor.

1-Buraya gelip vizeyi turist vizesine cevirmek mi yoksa F-1 vizesi alip gelmek mi daha mantikli ?
    2-Oldu ki F-1 gorusmesine girdi ve basvurusu Kabul edilmedi o zaman hazirdaki Turist vizesi iptal oluyor mu ?
    3-F-1 ile M-1 arasindaki fark nedir hangisi daha avantajli olur?
    Tesekkurler simdiden 🙂

1. F1'e cevirmek demek istediniz sanirim? Oncelikle vize degisikligi konusunu surada bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/247/change-of-status-i-539-gocmen-olmayan-vizeyi-uzatma-ya-da-degistirme

Bu sizin sartlariniza bagli, eger ABD disindan vize alirsaniz o vizenizin gecerliligi boyunca ABD'den cikis yapip sonrasinda giris yapabilirsiniz; ama eger ABD icinde statu degisimi yaparsaniz size bir vize verilmez sadece statu verilir. Tabii vize olmamasi yasal olmadiginiz anlamina gelmiyor, ABD'de statunuz oldugu surece yasalsiniz, fakat ABD'ye giris yapabilmek icin bir vizeye sahip olmaniz sart. O nedenle eger Turkiye'ye gelmek zorunda kalirsaniz ABD'ye giris yapabilmek icin yine bir konsolosluga gidip F1 vizesi almalisiniz. Eger uzun bir sure ABD'de kalirsaniz yaninizda aileniz varsa bu durumda Turkiye ile olan iliskileriniz zayifladiysa konsolos vize basvurunuzu red edebilir.

2. Evet, eger gocmenlik isteginiz oldugunu dusunurse konsolos diger vizenizi de iptal edebilir. Bunun olmayacaginin bir garantisi yok maalesef, risk almis olursunuz.

3. Bu sizin basvuru yaptiginiz okula bagli, isteseniz de degistiremezsiniz; eger dil okulu veya akademik bir okulsa F1, teknik bir okulsa M1 almalisiniz. Genelde F1 tercih ediliyor ve sizin durumunuza da bu uygun sanirim, yani arkadasinizin durumuna. Bir de sanirim eger M1 vizesi alirsaniz sonra F1'e cevirmek problemli olabiliyor ama bu konuda cok ayrintili bilgiye sahip degilim.

• @crazycells GC ile ilgili soru sorarlarsa mecbur doğru söylemek gerekecek. Kriterlerle ilgili yorumlarını bekliyorum, ne eklersem iyi olur vs tavsiyelerini beklerim.

• @Majezik kesinlikle doğru söyleyin. başarılar.

• Arkadaşlar Merhaba,

F1 Vizesi için şuan en erken hangi tarihe mülakat veriyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik F1 Vize Mülakat Tarihleri içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba,

F1 Vizesi için şuan en erken hangi tarihe mülakat veriyorlar?

surada 3-4 gun gorunuyor.

• @crazycells Teşekkür ederim, bir aralar 8-9 ay sonrasına mülakat veriyorlardı kafam hala orda kaldı emin olmak istedim.

• @serkanist @crazycells F1 vizesi için DS formunu dolduruken neden ABD'de dil eğitimi almak istiyorsunuz gibi özet açıklama yazabileceğimiz bir yer oluyor mu? Bazı arkaşlar siz daha konsolosluğa gelmeden DS formundaki bilgilere bakarak ön kanıya varıldığını söylüyor. Ayrıca F1 vizesi DS formu nasıl doldurulu video veya açıklama varsa linkini gönderebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik F1 Vize Mülakat Tarihleri içinde söyledi:

@crazycells Teşekkür ederim, bir aralar 8-9 ay sonrasına mülakat veriyorlardı kafam hala orda kaldı emin olmak istedim.

evet, o karanlik donemi neyse ki gectik 🙂 resmi sitedeki bilgi en guncel bilgi olmayabilir yani birkac hafta sonrasinda da yer olabilir su an, ama bekleme suresi kesinlikle 8-9 ay degil 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanist @crazycells F1 vizesi için DS formunu dolduruken neden ABD'de dil eğitimi almak istiyorsunuz gibi özet açıklama yazabileceğimiz bir yer oluyor mu? Bazı arkaşlar siz daha konsolosluğa gelmeden DS formundaki bilgilere bakarak ön kanıya varıldığını söylüyor. Ayrıca F1 vizesi DS formu nasıl doldurulu video veya açıklama varsa linkini gönderebilir misiniz?

Evet, giris amacinizi ve planlarinizi belirtiyorsunuz ilgili kisimda.

DS160 oldukca populer bir form ve pek cok vize turune basvuru icin kullaniliyor, bizim forumun youtube kanalinda yok ama eminim arastirirsaniz baska video'lar bulabilirsiniz. Forumda bir pdf vardi diye hatirliyorum DS160'la ilgili, ben o linki bulursam buraya cevap olarak atarim yine.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanist @crazycells F1 vizesi için DS formunu dolduruken neden ABD'de dil eğitimi almak istiyorsunuz gibi özet açıklama yazabileceğimiz bir yer oluyor mu? Bazı arkaşlar siz daha konsolosluğa gelmeden DS formundaki bilgilere bakarak ön kanıya varıldığını söylüyor. Ayrıca F1 vizesi DS formu nasıl doldurulu video veya açıklama varsa linkini gönderebilir misiniz?

DS160 formu nasil doldurulur?

Forum uyelerimizden sevgili @CloudyShadow 'un hazirlamis oldugu dokuman: https://app.box.com/s/ymiuelpthq6cfgm2t0cxakoex9baykwy

Simdilik box hesabindan ulasabilirsiniz, daha sonra ben bu dokumani forumun bir yerine yerlestirip linki guncellerim.

• @crazycells Teşekkürler, burda turist vizesi için doldurmuş arada çok fark varmı öğrenci vizesi ile turist vizesi ds formunu doldururken? Ayrıca vize kritlerimi inceliyip yorum yapar mısın?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkürler, burda turist vizesi için doldurmuş arada çok fark varmı öğrenci vizesi ile turist vizesi ds formunu doldururken? Ayrıca vize kritlerimi inceliyip yorum yapar mısın?

Hayir, temelde ayni. Ornek olarak hala o belgeyi kullanabilirsiniz.

Yapacagim ilk firsatta, merak etmeyin 🙂

• @serkanist İş vizesiyle Fransa'ya gitme durumum oluştu, ayrıca bedelli askerli yapacağım bu kriterler değişti. Şimdi tekrar yorumlarmısın?

• @Majezik sanırım @crazycells sordunuz değilmi efendim.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 41
  • 49
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |