Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@reallife35, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba 10 yıllık devlet memuruyum eşim ve 2.5 yaşındaki oğlum ile birlikte California eyaletine dil eğitimi maksadıyla 3 aylık vize talebinde bulunacagım. Maddi olarak 25 k paramız var. Ben dil okulu kayıdı eşim ve oğlum f2 vize başvueusunda bulunacak, bir arabamız etherium madencilik cihazlarımız ve kooparatife kaydımız bulunmakta olup, bakanlıktan USA e gitmek için yasal izin alacagım. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar durumumu degerlendirebilir mi ? Planımız uygun görülür mü ?
    NOT: GERCEK ANLAMDA GEZİ VE EĞİTİM MAKSADIYLA GİDECEGİZ ARKADAŞLAR

genel olarak durumunuz iyi gorunuyor sayin @reallife35 , fakat yazinizdan ne amacla dil egitimi almak istediginizi ben anlayamadim maalesef... bu kismi biraz daha acar misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-faraç, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhaba 🙂

2015 ocak ayında f-1 vizesi ile dil eğitimi için Amerika'ya gittim. 1.5 sene öğrenim gördükten sonra hukuk yüksek lisansı için üniversiteye geçip 1 sene içerisinde tamamladım. ardından gelen 1 senelik OPT sürecinde staj yapıp eylül 2018 yılında vize süresi içerisinde Türkiye'ye geri döndüm. askerlik sonrası 2 senedir çalışıyorum.
    Sorum; 1) Tekrar başka bir alanda master başvurusu yaparak ilerlemek? 2) PHD yapmak için önden daha üst seviye bir dil eğitimi için dil okulu üzerinden başvurmak riskli olur mu 2. Amerika seferi için ? Ayrıca Bar Exam içinde çalışacağım ama onun kursları i-20 vermiyor maalesef. En kısa zamanda gidebilmek için hangi yolu izlemem daha mantıklı olur acaba? Teşekkür ederim.

asil amac ABD'de avukat olmak mi sayin @murat-faraç ?

• Dostlar bu gün itibarıyla artık tüm işlemler başladı. Okul kaydı yapıldı, sevis için formların bana gelmesini bekliyorum. Vize mülakat tarihi alanlar varsa mülakatı kaç gün sonraya veriyorlar acaba? Kayıtta ders başlangıç tarihi 18 october seçtim, yani 2 ay gibi bir süre var.

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhaba 🙂

2015 ocak ayında f-1 vizesi ile dil eğitimi için Amerika'ya gittim. 1.5 sene öğrenim gördükten sonra hukuk yüksek lisansı için üniversiteye geçip 1 sene içerisinde tamamladım. ardından gelen 1 senelik OPT sürecinde staj yapıp eylül 2018 yılında vize süresi içerisinde Türkiye'ye geri döndüm. askerlik sonrası 2 senedir çalışıyorum.
    Sorum; 1) Tekrar başka bir alanda master başvurusu yaparak ilerlemek? 2) PHD yapmak için önden daha üst seviye bir dil eğitimi için dil okulu üzerinden başvurmak riskli olur mu 2. Amerika seferi için ? Ayrıca Bar Exam içinde çalışacağım ama onun kursları i-20 vermiyor maalesef. En kısa zamanda gidebilmek için hangi yolu izlemem daha mantıklı olur acaba? Teşekkür ederim.

Evet asıl amacım o tabi ki sınavı geçip iş bulma aşamasına gelebilirsem. Öncelikle 2. kez vize alıp gidebilmek için hangi yolu izlemem daha iyi olur karar veremiyorum. Tekrar dil okulu, yüksek lisans ya da doktora başvurusu? tekrar teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar, 16 Eylül'de mülakatım var dil okulu için fakat I-20 okul başlangıç tarihim 23 ağustos. Dolayısı ile değiştirmem gerekiyor, bu tarihi okul sistem üzerinden değiştirmesi yeterli mi tekrar fiziksel olarak I-20 gönderilmesi mi gerekiyor? Yoksa sistemden değiştirilmesi yeterli mi, mülakata elimdeki I-20 ile gidip memurun orada sistemden görmesi sorunu ortadan kaldırır mı? Ve bu şekilde vize aldığımı varsayar isem ülkeye girişimde yine pasaport memurunun bu tarihin revize edildiini sistemden görmesi mümkün mü? Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• @murat-faraç, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhaba 🙂

Evet asıl amacım o tabi ki sınavı geçip iş bulma aşamasına gelebilirsem. Öncelikle 2. kez vize alıp gidebilmek için hangi yolu izlemem daha iyi olur karar veremiyorum. Tekrar dil okulu, yüksek lisans ya da doktora başvurusu? tekrar teşekkür ederim.

@crazycells tecrübesini paylaşacaktır ama şahsi fikrim 2. kez dil okulu riskli olur sizin durumunuzda. Yüksek lisans veya doktora programlarına basvurup kabul alırsanız şansınız daha yüksek olacaktır.

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman elinize saglik, lutfen siteyi atin ilk iletiye ekleyeyim... hatta bildiginiz diger siteleri de atabilirsiniz... tum secenekleri ilk iletiye eklemis olayim...

Rica ederim. Şimdi kontrol ettim sizin belirttiğiniz sitenin aynısıymış (https://isoa.org/) demekki bende yeşilkartforumdan bulmusum 🙂 Silver paketiydi benim belirttiğim ücret ve detaylar 🙂

• @eazy-g, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

ğiştirmem gerekiyor, bu tarihi okul sistem üzerinden değiştirmesi yeterli mi tekrar fiziksel olarak I-20 gönderilmesi mi gerekiyor? Yoksa sistemden değiştirilmesi yeterli mi, mü

Değiştirilmesi gerekiyor. Fiziksel olarak almana gerek yok. Pandemi de cıktısını alman yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CömertSoylu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Dostlar bu gün itibarıyla artık tüm işlemler başladı. Okul kaydı yapıldı, sevis için formların bana gelmesini bekliyorum. Vize mülakat tarihi alanlar varsa mülakatı kaç gün sonraya veriyorlar acaba? Kayıtta ders başlangıç tarihi 18 october seçtim, yani 2 ay gibi bir süre var.

Mulakat tarihi aldiktan sonra konsolosluktan acil vize randevusu talep edin.

• @cüneyt-tarıkman fiziksel olarak vize mülakatında gerek yok biliyorum ama vizeyi alabilirsem ülkeye girerken yeni I-20 gerekli fiziksel olarak değil mi?

• Merhabalar ilk önce uzun zamandir süreçleri takip ediyordum ve şuanda vize randevulari 2023 e veriyor ben şuan da dil eğitimi için basvursam ve gitme nedenimi güçlü gostersem sizce red yermiyim red yersemde ilerde örnek veriyorum evlilik vizesine baş vurdum önceden aldığım bu red evlilik vizesini olumsuz etkilermi yani sen burda red almışsın evlilik vizende olumsuz bakıyoruz dene bilirmi cevap yazarsanız çok sevinirim teşekkür ederim herkese şimdiden

• Merhabalar ilk önce uzun zamandir süreçleri takip ediyordum ve şuanda vize randevulari 2023 e veriyor ben şuan da dil eğitimi için basvursam ve gitme nedenimi güçlü gostersem sizce red yermiyim red yersemde ilerde örnek veriyorum evlilik vizesine baş vurdum önceden aldığım bu red evlilik vizesini olumsuz etkilermi yani sen burda red almışsın evlilik vizende olumsuz bakıyoruz dene bilirmi cevap yazarsanız çok sevinirim teşekkür ederim herkese şimdiden

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Sizi yoruyoruz, hakkınızı helal etmenizi rica edeceğim. Burada bir çok insanın hayatına dokunuyorsunuz.

Malum GC başvuruları yakın zamanda başlayacak. F1 vizesi mülakatına bir negatif etki yapar mı bu başvuru? Ne dersiniz? GC ye başvuru yapacağım, ondan sonra f1 de vize alamama gibi bir durum söz konusu olur mu?

• @CömertSoylu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

eşekkür ederim. Sizi yoruyoruz, hakkınızı helal etmenizi rica edeceğim. Burada bir çok insanın hayatına dokunuyorsunuz.
    Malum GC başvuruları yakın zamanda başlayacak. F1 vizesi mülakatına bir negatif etki yapar mı bu başvuru? Ne dersiniz? GC ye başvuru yapacağım, ondan sonra f1 de vize alamama gibi bir durum söz konusu olur mu?

Olmaz. Ben 3 yıldır başvuruyordum GC'a bu yıl F1 vizesini aldım.

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@CömertSoylu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

eşekkür ederim. Sizi yoruyoruz, hakkınızı helal etmenizi rica edeceğim. Burada bir çok insanın hayatına dokunuyorsunuz.

Olmaz. Ben 3 yıldır başvuruyordum GC'a bu yıl F1 vizesini aldım.

Tebrik ederim, umarım bende alabilirim vizeyi. İçim rahatladı gerçekten

• merhabalar , öğrenci vizeleri için şu an başvuruda bulunanların randevularını hangi tarihe veriyorlar acaba?

• @qwert345 yarın gün içinde randevu alacağım. Hangi tarihe verildiğini yazarım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhaba 🙂

Normalde master duzeyindeki egitime girdiyseniz sahip oldugunuz ingilizce size yetmeli diye dusunuyorum. Bundan sonraki en makul durum sanirim bir doktora programindan kabul almak olur sayin @murat-faraç

2nci kez dil okuluna gitmek cok gercekci bir plan gibi durmuyor, yeniden master yapmaniz da cok mantikli olmaz... kendinizi doktoraya basvuru icin yeterli goruyor musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eazy-g, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman fiziksel olarak vize mülakatında gerek yok biliyorum ama vizeyi alabilirsem ülkeye girerken yeni I-20 gerekli fiziksel olarak değil mi?

Okula soyleyin bence size yenisini duzenleyip gondersin, zaten yeteri kadar zaman var su an... En ideali tum belgelerin en guncel bilgiyi yansitmasi olur, ama ABD'ye girerken sistemde dogru bilgiler gorundugu surece saniyorum ki CBP sorun cikarmayacaktir. Ama sizin yeteri kadar zamaniniz oldugundan bence tum belgelerin yenilerini isteyin okuldan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Recep-Toraman, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar ilk önce uzun zamandir süreçleri takip ediyordum ve şuanda vize randevulari 2023 e veriyor ben şuan da dil eğitimi için basvursam ve gitme nedenimi güçlü gostersem sizce red yermiyim red yersemde ilerde örnek veriyorum evlilik vizesine baş vurdum önceden aldığım bu red evlilik vizesini olumsuz etkilermi yani sen burda red almışsın evlilik vizende olumsuz bakıyoruz dene bilirmi cevap yazarsanız çok sevinirim teşekkür ederim herkese şimdiden

Ilk iletiyi gozden gecirmenizi tavsiye ederim. Maalesef basvurunuzun red olup olmayacagini bizim soylememiz mumkun degil; ama dil egitimi yerine akademik egitim nedeniyle giderseniz vizenizin kabul edilme ihtimalinin artacagini net soyleyebiliriz...

Evlilik vizesi derken hangi vizeden bahsediyorsunuz acaba? gocmen vizeler mi? Eger gocmen vizelerden bahsediyorsaniz, ogrenci vizesinden red almis olmaniz gocmen vize basvurunuzu etkilemez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |