Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ben danışman aracılığı ile hareket ettiğim için onun tavsiyelerine uyuyorum şuanda,eğer randevu alırsam şu durum geçtiğinde bilgilendirme yaparım.

• @EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

ben danışman aracılığı ile hareket ettiğim için onun tavsiyelerine uyuyorum şuanda,eğer randevu alırsam şu durum geçtiğinde bilgilendirme yaparım.

Merhaba dil okulunami basvuruyorsunuz hocam

• @gorkem34, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

ben danışman aracılığı ile hareket ettiğim için onun tavsiyelerine uyuyorum şuanda,eğer randevu alırsam şu durum geçtiğinde bilgilendirme yaparım.

Başvurdum,14 Aralıkta başlıyor okul.

• @EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@gorkem34, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@EmreGdk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Başvurdum,14 Aralıkta başlıyor okul.

ben bir kac firma ile görüştüm sadece üniversitelere vize verdiklerini dil okulları için henüz randevu vermediklerini söylediler devamlı ileri tarihe atıyorlarmıs siz hangi firma hangi okul bilgi verirmisiniz özelden bana

• merhaba son zamanlarda vize görüşmesi için tarih alan oldu mu acaba, olduysa onay ? tam bu yolu seçtim ve vize almanın buradada zor olduğunu öğreniyorum benim için şuan soğuk bir duş oldu bu 😞

• F1 vizesi için şuan başvuran, başvuru süreci devam eden var mı ?Okul bu hafta içi kayıt işlemlerimi bitirecek.Bitirip bana haber verdikten sonra vize mülakatı için ds 160'ı doldurunca vize randevusu alınabiliyor mu sistemden? Konsolosluk sitesinde 2020 sonuna kadar görüşme yok bilgisi var, ama ben siteme bilgi girip almaya çalışmadığım için soruyorum.Bilen biri cevaplarsa sevinirim, teşekkürler.

• Silinmis Mesaj.

• @fatmucu cevap için teşekkürler, ama nisan ağustos mu ? ben biterim öyle bir durum olursa 😞 arkadaşınız şuan almaya çalışıyor ve alamıyor doğru anladım dimi ?

• @Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@fatmucu cevap için teşekkürler, ama nisan ağustos mu ? ben biterim öyle bir durum olursa 😞 arkadaşınız şuan almaya çalışıyor ve alamıyor doğru anladım dimi ?

merhaba hocam tam mesajları göremeyim nedense hangi okula basvurdunuz bende istiyorum ama suan kapalı oldgu için beklemedeyim fiyat şehir konusunda bilgi alabilirmiyim

• Kimseden ses çıkmadı bir çita edasıyla bam bam başvuru süreçlerini yaptım 🙂 Ve tabi konsolosluk kapalı olduğundan randevu tarihi olarak 4 ekim 2021 açık şuan 🙂 Allahım sana geliyorum durumundayım şuan 🙂 🙂 🙂 neyse umarım en kısa sürede açılır konsolosluk.Onu geçtim ne olacak şuan hiç bir fikrim yok.olur da konsolosluk açılır görmezsem buradan bilgi veren olursa sevinirim. Bye bye happiness, hello loneliness...

• Merhaba ben dil okulu için F1 vizesine başvurmayı düşünüyorum . Şimdi başlıca 1-2 sorum var ben bir youtube videosundan izledim (Videoda los angelesde dil okulu işleten yada oranın görevlisi bir türk kadın anlatıyordu bana çok makul geldi . Fakat yerleşkesine rağmen fiyatı çok uygun haftalık 120-160 dolar civarı . Bukadar çok ucuz olması sıkıntı teşkil edebilirmi ? 2.ci sorum şuan abdde bütün eğitimler canlı dil okuluda aynı şekilde ve bana bir kişi 2021 e kadar bütün dil okulları ve üniler canlı ders olduğu için vizeyi alamayacağımı alsam bile ülkeye giremeyeceğimi sordu Bu olay nezaman değişir ? Son sorum dil okulu için okula başvuru ücreti İ20 formunun gelmesi ve sevis ücreti gibi şeyleri ödedikden sonra vizem kabul olmazsa ödedeğim bütün o ücretler batacakmı ? (Vize görüşmesi için olan 160dolar batıyor onu biliyorum) . Şimdiden teşekkür ederim bu arada los angelesde konaklama - yaşam ücretleri ve tavsiyeleriniz varsa yazarsanız çok sevinirim . Teşekkürler .

• daha uygun veya pahalı okul listeleye bilirsiniz, fiyat kıstas değil.
    2021 ocak ayına kadar eğitimler online. Fakat şuan konsolosluk kapalı ve vize görüşmesi olmuyor.Açılsa da tarihler belirsiz.
    sevis ücreti vs bahsettiniz sanırım, onlarda vizeyi alamazsanız 1 yıl süresi var.
    şehir genel olarak pahalı olmakla beraber değişik fırsatlar da sunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayxan-Razıyev, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba ben dil okulu için F1 vizesine başvurmayı düşünüyorum . Şimdi başlıca 1-2 sorum var ben bir youtube videosundan izledim (Videoda los angelesde dil okulu işleten yada oranın görevlisi bir türk kadın anlatıyordu bana çok makul geldi . Fakat yerleşkesine rağmen fiyatı çok uygun haftalık 120-160 dolar civarı . Bukadar çok ucuz olması sıkıntı teşkil edebilirmi ? 2.ci sorum şuan abdde bütün eğitimler canlı dil okuluda aynı şekilde ve bana bir kişi 2021 e kadar bütün dil okulları ve üniler canlı ders olduğu için vizeyi alamayacağımı alsam bile ülkeye giremeyeceğimi sordu Bu olay nezaman değişir ? Son sorum dil okulu için okula başvuru ücreti İ20 formunun gelmesi ve sevis ücreti gibi şeyleri ödedikden sonra vizem kabul olmazsa ödedeğim bütün o ücretler batacakmı ? (Vize görüşmesi için olan 160dolar batıyor onu biliyorum) . Şimdiden teşekkür ederim bu arada los angelesde konaklama - yaşam ücretleri ve tavsiyeleriniz varsa yazarsanız çok sevinirim . Teşekkürler .

Ucuz dil okullari problem olabilir, eger konsolos kalite yerine fiyatina baktiginizi dusunurse gercek amacinizin "dil egitimi" almak oldugunu sorgulayabilir. F-1 vizesini almak icin ogrenci olmak amaciyla ABD'ye gitmelisiniz.

Maalesef egitimlerin ne zaman normale donecegini bilmiyoruz, sanirim asilardan sonra olacak ancak...

SEVIS ucreti veya form/vize ucretlerini geri alamazsiniz maalesef, fakat okula vereceginiz ucretin tamamini veya bir kismini belki geri alabilirsiniz, bu okulla yapacaginiz anlasmaya bagli... bu tur konulari zaten en basta konusun.

• Bizde erken vize talebine başvurduk ama randevu alamadık erken tarihe,liste adımızı yazdık hergün bakıyoruz artık 😃 bu durumda bize denk geldi napalım..

• Arkadaşlar dil okuluna başvurduğumuz zaman şimdi indirimli fiyatlar var yıl sonuna kadar da sormak istediğim birşey var. Amerika'ya daha önce gitmiştim work and travel ile . Döndüm üniversiteyi bitirdim askerliği yedek subay olarak yaptım. Şubatta terhis oldum araya pandemi girdi derken iş bulamadım. Yani bu şekilde başvursam red yiyebileceğimi söyleyen firma da var. Ama yedek subay olarak çalıştığım için 1 sene bunu boşluk olarak görmeyen ve vizeyi alabileceğimi söyleyen firma da var. Başvursam red yesem 180 vize+ 350 sevis nerden baksanız 4500 lira zarar edebilirim . O yüzden bu işi garantiye alıp başvurmak istiyorum. Siz değerli abilerim ne düşünüyorsunuz? Eğer Amerika red verecekse İrlanda, İngiltere, Canada ve Avustralya düşünüyorum. Bu ülkeler de Amerika ile ortak mı çalışıyor. Amerika red verebilme olasılığı diğer ülkelere başvurumu da etkiler mi yoksa bağımsız mı çalışıyorlar? Şimdiden teşekkür ediyorum abilerim ablalarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar dil okuluna başvurduğumuz zaman şimdi indirimli fiyatlar var yıl sonuna kadar da sormak istediğim birşey var. Amerika'ya daha önce gitmiştim work and travel ile . Döndüm üniversiteyi bitirdim askerliği yedek subay olarak yaptım. Şubatta terhis oldum araya pandemi girdi derken iş bulamadım. Yani bu şekilde başvursam red yiyebileceğimi söyleyen firma da var. Ama yedek subay olarak çalıştığım için 1 sene bunu boşluk olarak görmeyen ve vizeyi alabileceğimi söyleyen firma da var. Başvursam red yesem 180 vize+ 350 sevis nerden baksanız 4500 lira zarar edebilirim . O yüzden bu işi garantiye alıp başvurmak istiyorum. Siz değerli abilerim ne düşünüyorsunuz? Eğer Amerika red verecekse İrlanda, İngiltere, Canada ve Avustralya düşünüyorum. Bu ülkeler de Amerika ile ortak mı çalışıyor. Amerika red verebilme olasılığı diğer ülkelere başvurumu da etkiler mi yoksa bağımsız mı çalışıyorlar? Şimdiden teşekkür ediyorum abilerim ablalarım.

Bence ABD icin mulakat surecleri normale donene kadar basvuru yapmayin. Neden dil okuluna gitmek istiyorsunuz? Bu sorunun guclu bir cevabi olmasi gerekiyor...

Maalesef, ben de sizi Turkiye'ye baglayan nedenlerin cok zayif oldugunu dusunuyorum. Ayrica su an bir baska problem de, dil okullarinin cogunun "online" ders vermesi, bu sekilde ABD'ye giris yapmak zorunda oldugunuzu da dusunmuyor konsolos. Zaten sosyal mesafe ve yasaklardan dolayi insanlarla interaksiyona girmeniz de zor... yani sadece ingilizce ogrenmek isteyen birinin su an ABD'ye giris yapmasi icin aslinda cok da guclu nedenleri yok...

Fakat ABD veya diger ulkeler icin su an size lazim olan ABD'ye giris icin (daha dogrusu dil okulu icin) guclu bir neden ve bu seyahat sonrasi Turkiye'ye doneceginizi gosteren bazi emareler...

• @crazycells Madem dil okulları online eğitim veriyor neden danışmanlık firmaları Amerika'ya ya da diğer ülkelere dil okulu eğitimi için kayıt alıyor? Beni Türkiye'ye bağlayan bir sebebin zayıf olup olmadığına nerden karar verdiniz anlayamadım nasıl böyle peşin hüküm verebiliyorsunuz bilmem ama tabiki amacım daha iyi bir hayat, bu forumdaki herkesin istediği gibi..

• @marcus94 Ali bey sizi yargılamak amacı ile konsolosluk çalışanı gibi bir hükme karar vermemiş.Siz, kendiniz şubat ayından bu zamana çalışmadığınızı belirtmişsiniz.Neden ? Konsolosluk çalışanın ilk soracağı soru budur.Ve sizin buraya geri dönmek için sağlam bir dayanak olmayacağı yönünde, öncesinden telkinde bulunmuş.Bunu bir tavsiye olarak almanız mantıklı olandır.
    Sorunuzun cevabı ise şuan ABD de online eğitim verilmekte olup, ocak ayında örgün öğrenime geçileceği düşünülüyor.Son çıkan kanun bu yönde.Ve fakat ülkemizde de olduğu gibi ek süre talep edilebilir ve tarih 2021 Haziran veya farklı bir tarihe de ötelenebilir.Fakat şuan için yürürlükte olan yasa ocak ayı ders başı diyor.
    Dipnot: Madem dil okulları online eğitim veriyor neden danışmanlık firmaları Amerika'ya ya da diğer ülkelere dil okulu eğitimi için kayıt alıyor? sorunuzu direck olarak iletişimde olduğunuz firmaya da sorabilirsiniz.
    saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marcus94, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Madem dil okulları online eğitim veriyor neden danışmanlık firmaları Amerika'ya ya da diğer ülkelere dil okulu eğitimi için kayıt alıyor? Beni Türkiye'ye bağlayan bir sebebin zayıf olup olmadığına nerden karar verdiniz anlayamadım nasıl böyle peşin hüküm verebiliyorsunuz bilmem ama tabiki amacım daha iyi bir hayat, bu forumdaki herkesin istediği gibi..

Cunku sizin basvuru yapmaniz onlara para kazandiracak 🙂

F-1 vizesini ne icin alabileceginizi iyi ogrenmelisiniz, ilk iletiyi ayrintili bilgi icin okuyabilirsiniz. Sizin yukarida yazdiklariniza gore Turkiye'de okumuyorsunuz ve calismiyorsunuz. Eger Turkiye olan baglarinizin guclu oldugunu dusunuyorsaniz bunu mulakatta ve basvuru formunda kanitlamak sizin sorumlulugunuz.

• bugün ekşisözlükte gördüm paylaşayım dedim son durum için;

üreçle alakalı güncel bilgi almak isteyenler için deneyimlerimi paylaşmak istediğim vizedir kendileri.

öncelikle 21 ekim 2020'de vize görüşmesi için başvurduk (kendim için f-1 eşim için f-2) ve randevumuzu ağustos 2021'e attı. acil randevu talebi oluşturup eğitimimin 16 ocak'ta başlayacağını yazdık. ardından randevuyu 5 kasım'a çektiler 2 gün içinde fakat o dönemde terör saldırısı ihbarı için konsolosluklar kapandı. bu sebepten dolayı randevuyu tekrar düzenleyip 4 aralık'a ertelediklerini söylediler. istanbul'da ikamet etmemize rağmen başvuruyu ankara üzerinden yaptık, bunun sebebi ankara'da vize yoğunluğunun daha az olduğu bilgisini almamızdı.

vize gününden önce ankara'ya gittik, konakladık ve ertesi gün sabah 9.15 randevusu için saat 8.30 da büyükelçilik önündeydik. içeri girmemiz yaklaşık saat 10'u buldu. içeride tek banko açıktı ve en fazla 3 başvuru sahibi içeride aynı anda bulunabiliyordu. eskisi gibi tüm işlemler ayrı ayrı değildi. önce girişte ds-160 çıktısı, talimatların ilk sayfası, pasaportlar ve ı-20 belgelerini teslim ettik. 5 dakika bekledikten sonra görevli tarafından çağırıldık. hem parmak izini alan hem kaydı oluşturan hem de mülakatı yapan kişi aynı kişiydi. mülakat şöyle gelişti.

-daha önce amerika'da okudunuz mu?
    +evet 2016'da dil okulu için bulunmuştum bir süre
    -masraflarınızı kim karşılayacak
    +kendimiz karşılayacağız
    -banka hesaplarınızı görebilir miyim?
    +buyurun (hesaplarımızın olduğu kağıtları cama yapıştırarak gösterdik)
    ardından eşime dönüp:
    -tennessee'ye gitmek için heyecanlı mısın diye sordu ve vizeniz onaylandı iyi yolculuklar dedi.

beklediğimizden çok daha kolay bir mülakat gerçekleşti. yalnızca çalışan kişi maskeli olduğu için camın diğer tarafındaki diyafondan sesi duymak ekstra güç oldu. ayrıca görüşmeye gelmeden bir iki gün önce covid formu gönderiyorlarmış mail olarak. spam klasörüne düştüğü için ben bu maili görmedim. normalde bu mailin çıktısı ile gitmek gerekiyormuş. bize kapıdaki güvenlik görevlisi bu çıktı olmadan sizi içeri alamam dedi. bizde böyle bir mail almadık falan filan diye direttik, içeriye gitti danıştı ve gönderilen formların çıktılarını orada doldurup içeri girdik. görüşmeye gidecek olan kişiler maillerini mutlaka takip etsinler, bu durumda içeri alıp almamak onların insiyatifinde tamamen.
    306.12.2020 12:32 pappalagi

Benzer Başlıklar

• 89
  • 1495
  • 15
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |