Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Okulla bağımı kesmeden başka bir üniversiteye başlamamın bir yolu var mı ? Başka ne söyleyebilirdim o konu hakkında acaba ? Yeniden başvurmalı mıyım ? Vize almam imkansız mı artık ?

• @Remy-Danon, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Okulla bağımı kesmeden başka bir üniversiteye başlamamın bir yolu var mı ? Başka ne söyleyebilirdim o konu hakkında acaba ? Yeniden başvurmalı mıyım ? Vize almam imkansız mı artık ?

sevis için ödeme yapmışken bir kere daha şansını denemende yarar var bence. yalnız bence sorun sponsorda ailenden birini sponsor göster 1.dereceden yani. banka evraklarını ıyı hazırla ne degıstı derlerse sponsorum degıstı dersın.

• Dayım bana sponsor olduğunu kendisi mektup yazarak da söyledi hem okuluma hem de konsolosluğa ama hiçbir belgeme bile bakmadılar. Amerika'ya okumaya gidiyorum abi benim ailem herşeyim hayatım burada ben niye orada kalayım! Ne kadar beklemeliyim sizce yeniden başvurmadan ?

• istersen 2 yıl bekle, şartlarında bir değişiklik olmazsa yine red alırsın. Bir önceki görüşmeden farklı birşeyler olması gerekiyor. İlk soracağı soru farklı ne var. Sen okulu dondurdum diyebilirsin. Burda hem dilimi hemde tecrübelerimi geliştirdikten sonra Türkiye'ye dönüp Türkiye'deki okulumda master yapacağım diyebilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Remy-Danon, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

2 saat önce randevudan çıktım. Red aldım, iki karara da hazirlikliydim ama çok şaşırttı beni. Okulum 3 hafta sonra başlayacak. Ne yapmaliyim crazycells bir öneriniz var mı arkadaşlar ?

Gecmis olsun.

Su an okudugunuz okulu terk edeceginiz icin sizi potansiyel gocmen olarak gormusler maalesef.

Genelde okulun anlasmali oldugu bir okul varsa program soyle isliyor, 1 ya da 2 yil bu okulda okuyorsunuz ve sonra kendi okulunuza geri donup mezun oluyorsunuz. Eger sizin durumunuz da buna benzer olsaydi geri doneceginiz daha kesin oldugu icin vizeyi alma ihtimaliniz daha yuksekti.

Okuldan mezun olmadan dondurup, baska bir okula transfer olmayi deneyebilirsiniz, lakin yine benzer bir problemle karsilasabilirsiniz.

Yeniden basvuru yapmak ne kadar etkili olur ben de bilemiyorum, kesinlikle ilk gorusmedeki cevaplarinizi yalanlamadan bir gelisme ortaya koymalisiniz. Yeniden basvuru yaparsaniz, farkli bir konsolos gorevlisi dosyanizi inceliyor, fakat ilk gorusmede verdiginiz cevaplari gorecektir. Okulla baginizi kesmeden bunu yapmanin yollari varsa boyle bir plana gecis yapabilirsiniz.

• @crazycells Malesefkı deneyımler tecrubelere dayanarak bır suru plan yapıyoruz ama bende bugun red aldım f1 dan ve kesınlıkle hıc bır konuda konusmamıza ızın verılmıyerek hıcbır evraka bakılmıyarak 2 3 dakıkalık gorusmelerle nerdeyse ıcerıdekı herkese red verıldı bence kesınlıkle personelden kaynaklıydı tek bır memur vardı bazı gorusmelere sahıt oldum kusursuz kısılerde vardı resmen herkese red verdı

• Ben şu an burada başka bir üniversiteye yatay geçiş sürecindeyim halihazırda. Bu yüzden buradaki bölümün devam etmesini tabi ki isterim. Ben matematik çıkışlıyım. Bu yüzden burada ekonometri okuyorum. Amerika da aynı zamanda bilgisayar bilimi için gidiyorum. Şimdi ben bunların ikisini aynı anda okumayı çok istiyorum. Yani ben orada Konsolos'a şöyle desem ne olacaktı acaba diye düşünüyorum. " Evet ma'am ben burada üniversite okuyorum ve bölümümü değiştirmeyi istiyorum. Finans bölümünden ekonometri ye geçiyorum" ve aynı zamanda ethical hacker'lık da yapıyorum. Siz bana şans bırakmadığınız için buradaki üniversitemi 2.yılımda bırakmak zorunda kaldım. Ben onlara 2 üniversiteye de aynı anda devam edeceğimi söyleseydim yalan olacaktı çünkü bu mümkün değil. Dürüst oldum, eğer vizeyi alırsam bırakırım dedim. Şu an bıraktım demedim. Haksız yere RET aldığım için en erken tarihte yeniden başvuracağım. Bana verebileceğiniz tavsiyeler varsa bunun için size minnettar olurum değerli arkadaşlarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Malesefkı deneyımler tecrubelere dayanarak bır suru plan yapıyoruz ama bende bugun red aldım f1 dan ve kesınlıkle hıc bır konuda konusmamıza ızın verılmıyerek hıcbır evraka bakılmıyarak 2 3 dakıkalık gorusmelerle nerdeyse ıcerıdekı herkese red verıldı bence kesınlıkle personelden kaynaklıydı tek bır memur vardı bazı gorusmelere sahıt oldum kusursuz kısılerde vardı resmen herkese red verdı

size de gecmis olsun...

bilgilendirme icin tesekkurler. Bu durum kotuymus gercekten... Maalesef bu karara etki etmek cok mumkun degil. Bu durumda yeniden ardi ardina basvuru yapmak yerine, plan degisiklikleriyle 6 ay-1 yil sonra yeni bir basvuru yapmak daha makul bir yol olabilir...

• @nothing34 abi kesinlikle katılıyorum sana. Önümdeki beyefendi Avustralya'ya gitmesine rağmen belgelerine ve hatta YÜZÜNE bile bakılmaksızın elendi. Çok üzünç bir durum bu, orada öğrenciyken de katma değer üretmek isteyen ve bunu en çok Ana vatanı için yapmak isteyen birini böyle reddettiler. Hem beni hem de diğer arkadaşlarımızı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ben şu an burada başka bir üniversiteye yatay geçiş sürecindeyim halihazırda. Bu yüzden buradaki bölümün devam etmesini tabi ki isterim. Ben matematik çıkışlıyım. Bu yüzden burada ekonometri okuyorum. Amerika da aynı zamanda bilgisayar bilimi için gidiyorum. Şimdi ben bunların ikisini aynı anda okumayı çok istiyorum. Yani ben orada Konsolos'a şöyle desem ne olacaktı acaba diye düşünüyorum. " Evet ma'am ben burada üniversite okuyorum ve bölümümü değiştirmeyi istiyorum. Finans bölümünden ekonometri ye geçiyorum" ve aynı zamanda ethical hacker'lık da yapıyorum. Siz bana şans bırakmadığınız için buradaki üniversitemi 2.yılımda bırakmak zorunda kaldım. Ben onlara 2 üniversiteye de aynı anda devam edeceğimi söyleseydim yalan olacaktı çünkü bu mümkün değil. Dürüst oldum, eğer vizeyi alırsam bırakırım dedim. Şu an bıraktım demedim. Haksız yere RET aldığım için en erken tarihte yeniden başvuracağım. Bana verebileceğiniz tavsiyeler varsa bunun için size minnettar olurum değerli arkadaşlarım.

Peki bu egitimi Turkiye yerine ABD'de almanizin nedeni nedir?

Sizin durumunuzda bu sorunun cevabi cok acik degil, bunun ustune biraz daha dusunun isterseniz. Sonucta bu egitimi ABD'de almaniza gerek yoksa yani konsolos bu sekilde dusunurse vize verme ihtimali dusecektir.

• 2 yıllık community college eğitimini bitirdikten sonra University Of Washington( Dünya'da ilk 10 bilgisayar bilimi) okullarından biri. Ben eğer yüksek notlarla mezun olursam ki bunu da yapacağımı biliyorum. Bırakın UW'yi MIT, Carnegie Mellon gibi mühendislik alanlarında harika eğitim veren okullara gitme şansım var. Bu sebeple eğitimime ABD'de devam etmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

2 yıllık community college eğitimini bitirdikten sonra University Of Washington( Dünya'da ilk 10 bilgisayar bilimi) okullarından biri. Ben eğer yüksek notlarla mezun olursam ki bunu da yapacağımı biliyorum. Bırakın UW'yi MIT, Carnegie Mellon gibi mühendislik alanlarında harika eğitim veren okullara gitme şansım var. Bu sebeple eğitimime ABD'de devam etmek istiyorum.

yok sayin @Remy-Danon bana cevap vermenize gerek yok 🙂 ben size perspektif kazandirmak icin sordum o soruyu... Sizin planlariniz ve cevaplarinizin icinde bu sorunun cevabi anlasilir olmali...

Cunku konsolosluk bu durumu o sekilde degerlendiriyor. Ben anlamasi daha kolay olacagi icin dil okulundan ornek vereyim, diyelim ki A kisisi yerel bir sirkette sekreterlik yapiyor, B kisisi de uluslararasi bir sirkette yonetici... Bu iki kisi kariyeri icin ABD'de ingilizce ogrenmek istedigini konsolosluga soylerse, sizce konsolosluk iki duruma da ayni sekilde mi yaklasir? A kisisi zaten yerel musterilerle ilgileniyor ve eger ingilizceye ihtiyaci olacaksa Turkiye'de ogretilen ingilizce de kendisi icin yeterli olmali, ama B kisi cok daha farkli ulkelerden musterilerle ilgilendigi icin farkli bir ulkede daha yuksek duzeyde ingilizce ogrenmesi cok daha mantikli bir durum... Yani iki hikaye de ayni olmasina ragmen, A kisisi icin vize istegi biraz supheli olsa da, B kisisi icin vize basvurusu daha anlasilabilir ve kabul edilebilir...

Siz de cevaplarinizla neden bu egitime ABD'de ihtiyac duydugunuzu vermelisiniz konsolosluga...

• Herkese çok teşekkür ederim. Bir kez daha başvuracağım ve yine ret alırsam kader yine beni bulur 🙂

• konsolos acık derken f1 dil okulu dahilmi buna peki

• This post is deleted!

• Evet açık randevu alabilirsiniz Görkem Bey

• @Remy-Danon, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Evet açık randevu alabilirsiniz Görkem Bey

dil okulu için sormustum ben normal üniversiteler için acık sanırım veriyorlarmı dil egitimi içinde peki vize suan

• Dil okulu da öğrenci kategorisinde. Yani f-1 için vize mülakatı alabilirsiniz.

• Silinmis Mesaj.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

• 7
  • 2
  • 1
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |