Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, 14 temmuz günü f1 vizesinden onay aldım. Ama CEAC websitesinden kontrol ettiğimde "Administrative Processing" diyor ve bunun son güncellenme tarihi 14 temmuz, yani mülakata girdiğim gün. 3 iş günü geçmesine rağmen hâlâ böyle gözüküyor. Endişelenmem lazım mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilal-ÇALIŞKAN, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar
    SAT sınavından yüksek not alındığı takdirde Amerikan üniversitelerinde %100 burs alma imkanı var mıdır? Yani sadece okul masrafı değil. Yaşam masraflarını da kapsayan.

Saygılar

Evet, boyle bir imkan her zaman var; ama genelde planlarinizi %100 burs ustune yapmamanizi tavsiye ederim. Bu kararda sadece SAT skoru degil, sizin lise basariniz ve CV'niz de etkili...

Cogunlukla basari seviyenize ve ailenizin gelir durumuna gore belli bir miktar burs aliyorsunuz. Ne kadar iyi bir ogrenci oldugunuza ve ne kadar iyi bir universiteye basvurdugunuza gore burs alma ihtimaliniz o kadar artacaktir. ABD'de genelde o islemler ya kabul asamasinda, ya da hemen sonrasinda konusuluyor... Turkiye'deki gibi onceden belirlenmis bir %100 burs sistemi yok...

Ayrica bu tur konular icin su bolumu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/117/önlisans-ve-lisans-eğitimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kkose, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Cevabını bu forumda veya farklı mecralarda bulamadığım bir sorum var....

Etrafınızda duyduğunuz veya bildiğiniz, arka arkaya kaç kere red almış biri oldu?
    F1 veya turist vizesi için soruyorum...
    Ben bu zamana kadar 4-5-6 kere deneyip red alanı okumadım,duymadım. İlla ki deneyen olmuştur.

Bazı arkadaşlar Nusret Gökçe’nin 9 redden sonra onay aldığını söylüyorlar ama ben onun pr olduğunu düşünüyorum. Onun dışında da hiç örnek duymadım.

9'un dogru oldugunu pek sanmiyorum. 🙂

Benim gorebildigim kadariyla eger durumunuzda ciddi bir degisiklik yoksa yeniden basvuru yapsaniz da kabul edilme ihtimali dusuk.

• Silinmis Mesaj

• @fatmucu Merhabalar, neden lisans bölümüne Türkiye'de değil de Amerika'da okuduğumu sordular. Şu an ne ile uğraştığımı ve sponsorumun mesleğini sordular. Yaklaşık 3 dakika sürdü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmazk92, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar,

F1 Vizesi ile dil okuluna gitmek istiyorum.
    2020 Aralık ayına kadar özel bir havayolu firmasında çalışıyordum, sözleşmelerimiz pandemi dönemine denk geldiği için yenilenmedi ve işsiz kalmış oldum. Yaşım 28, üniversiteden mezun olalı 3 yıl oldu. Kısa süreli bir dil okulu(3-6 ay) ve konaklama vs finanse edebilecek miktarda param var.

1- 2020 Aralık ayından beri işsiz oluşum konsolosluk gözünde nasıl bir etki bırakır?
    2- Eğer ki maddi olarak destek almak istersem, nişanlımın babasını sponsor olarak gösterebilir miyim? Sponsorun mutlaka anne-baba mı olması gerekir?
    3- Mevcut durumumda ülkeye tekrar döneceğimi destekleyen sebepler mevcut durumumda neler olarak gösterilebilir?
    4- Tekrar ülkeye döneceğimi destekleyecek sebepler olarak; araba ruhsatı, nişanlımın Türkiye'de olması, tek çocuk olmam (babamın sağlık anlamında desteğe ihtiyaç duyması) gibi şeyler gösterilebilir mi?

Şimdiden ilgi gösterip, kafamdaki soruları cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim...

1. Kotu bir etki birakabilir; lakin en onemli sey Turkiye'ye geri doneceginizi gosterebilmeniz. Eger Turkiye'ye geri doneceginize ikna olurlarsa o durumda issiz olmanizi cok onemsemeyecekler diye dusunuyorum.

2. Hayir, baska bir aile uyesi de olabilir. Dolayisiyla nisanlinizin babasi da ayri bir mektup yazarsa (sizi destekleyecegini belirten) sorun yasamamaniz lazim diye dusunuyorum...

3. Buna kendi hayatiniza gore karar vermelisiniz. Genel anlamda aile, egitim veya is nedenleriyle Turkiye'ye doneceginizi gosterebilirsiniz. Sizin dil okuluna gitme nedeniniz nedir? Geri donup daha iyi bir havayolu firmasinda, daha iyi bir pozisyon mu bakacaksiniz?

4. Evet, sanirim en onemli iki neden kariyer ve evlilik olacak? Geri kalanlar da destekleyici olacaktir, formu doldururken -her ne kadar direkt sormasa da- bu durumlarin hepsinden bahsetmeye calisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asden, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, 14 temmuz günü f1 vizesinden onay aldım. Ama CEAC websitesinden kontrol ettiğimde "Administrative Processing" diyor ve bunun son güncellenme tarihi 14 temmuz, yani mülakata girdiğim gün. 3 iş günü geçmesine rağmen hâlâ böyle gözüküyor. Endişelenmem lazım mı?

Tebrikler.
    Hayir, endiselenmenizi gerektiren bir durum yok. Sadece beklemelisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @gucarslan 'in AIS degisikligi konusundaki iletisi:

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

AIS Kaydı'nda Önemli Değişiklik

mülakat sonrası pasaport teslimi icin yapılan AIS Kaydı işleminde bugün önemli bir değişiklik oldu.

Sayın Vize Başvuru Sahibi,
    30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren vize ile ilgili belgelerin iade seçenekleri değişmiştir. Vize başvuru sahipleri, tercih ettikleri belge iade seçeneğini seçmek için konsolosluk görüşme randevularına katılmadan önce vize randevu hizmeti web sitesini https://ais.usvisa-info.com ziyaret etmelidir.
    Mevcut seçenekler arasında, iki hizmet noktasından ücretsiz olarak belge alınması yer alır. Başvuru sahipleri ayrıca, ek hizmet noktalarında belge alımı ve belgelerin bir ev veya iş adresine kurye ile teslimi dahil olmak üzere, premium, ücreti kullanıcı tarafından ödenen belge iade hizmetlerini seçme seçeneğine sahiptir.
    Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    CSRA Vize Bilgi Hizmetleri Ekibi

daha önce ptt şubesinden teslim alinabilinen pasaportlar, şimdi iki farklı seçenekle de premium hizmet alinarak ucretli teslim alınabilecek.

1- Bedava 2 ptt subesi
    2- 51 TL ucretli istediginiz subeden teslim alma
    3- 60TL x pasaport sayisi ucret verirseniz eve teslimat

mülakat almis ve hali hazırda AIS kaydı yapmış herkesin bu işlemi siteden yapması gerekmektedir.

📍 gerekli değişikliğin nasıl yapılacağıni anlatan doküman 👇🏻
    https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/ais_ptt_adres_degistirme.pdf

• Arkadaşlar mezuniyetin üzerinden 1 sene geçtikten sonra dil okulu ile Amerika'ya gitme ihtimali nedir ?Ret yemek çok mu muhtemel ?

• Silinmis Mesaj.

• arkadaşlar şuan bir firmada mühendis olraka çalışıyorum, F1 vizesi ile 3 aylık dil okuluna gideceğim fakat vize memuruna geri döneceğime ve firmam tarafından imzalanmış mektubu göstermeme gerekir, elinde bu mektuba benzer olan var mı ingilizce olması gerekiyormuş sanırım yardımlarınıızı bekliyotum
    gmail adresim: [email protected] atacak varsa şimdiden teşekkürler...

• @crazycells işte hocam bu mektup ingilizce olması gerekiyor bunun bir örnegini nereden bulabilirim direkt imzlatmak için**

• @cüneyt-tarıkman işlerinde çalışırken iş yerine imzalanması gereken belgenin bir örneği var mı

• @MusabKara hocam bende o firmaya imzalatilacak olan taslağin bir örneğini alabilir miyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şimdi denk geldiğim bir videoyu izler misiniz eğer bir yararı yoksa sileyim. Çok uzun olduğu için benim de bu kadar vaktim olmadığı için seyredemedim. Dönüş yaparsanız sevinirim. Altyazı açarsanız türkçe de okuyabilirsiniz.

• @eminuzun36, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman işlerinde çalışırken iş yerine imzalanması gereken belgenin bir örneği var mı

taslaklık bir yazı değil. bu kişi eğitim sonunda döndüğünde yine firmamızda çalışacaktır " gibi bir yazı. IK departmanı imzalayacak falan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eminuzun36, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells işte hocam bu mektup ingilizce olması gerekiyor bunun bir örnegini nereden bulabilirim direkt imzlatmak için**

Bence de ornegini aramaniza gerek yok, 4-5 cumlelik bir mektup yeterli. Direkt Turkcesini kurgulayip ingilizceye cevirebilirsiniz.

• @crazycells selamlar, son durumu foruma yazmamıştım, hem bilgi olması açısından hem de sizin görüşlerinizi de almak için yazmak istedim. Bayram tatilinden sonra gelen mailde vize sürecinin "Admistrative Process" e girdiğini söylediler, pasaport vize basılmamış olarak PTT ile gönderildi, normalde vize görüşmesinden sonra verilen sarı kağıt pasaportla birlikte gönderildi. 8 gün oldu bir gelişme yok, muhtemelen de bu süreç uzun sürecek. Benzer süreci yaşayan arkadaşlar ne kadar sürede sonuçlandığını belirtebilirse sevinirim. Bir diğer merak ettiğim konu ise, Admistrative Process olumlu sonuçlanınca vizenin pasaporta basılması için PTT ile Amerikan Konsolosluğu'na göndermemiz gerektiğini ve onların vizeyi basıp bize tekrar PTT ile göndereceğini de belirtmişler. Admistrative Process olumlu sonuçlanırsa, mevcut I-20 formu geçerliliğini yitiriyor (ders başlama tarihi vs geçmiş olacak). Bu durumda üniversiteden yeni bir I-20 formu isteyip konsolosluğa mı iletmem gerekecek ?. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. (Admistrative Process olumlu sonuçlanınca bu konuyu konsolosluğa da soracağım)

• Silinmis Mesaj.

• @fatmucu dönüş için teşekkürler, benden "Supplemental Question Form"u doldurup göndermemi istediler sadece. Dediğiniz gibi de olabilir ama benim anladığım ortalama 3 ay sonra olumlu ya da olumsuz tekrar bir dönüş oluyor.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1
  • 15
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |