Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ece-Yıldırım, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, forumu uzun süredir takip ediyordum. Ancak bugün üye olabildim. Ben lisans eğitimi için f1 vizesine basvurmustum. Okulum Mart 2022 yılında baslayacak ancak bana Haziran 2022 olarak randevu verildiği için öne alınmasını talep etmiştim. Talebimi kabul edip geçtiğimiz haftaya randevum alındı. Geçen hafta mülakatım çok iyi geçti ancak memur bey okul açılış tarihime 120 günden fazla olduğu için 221(g) formu verip , pasaportunu okulunun acılış tarihine 120 günden az kala bize ptt ile kargola , gelmene gerek yok dedi. Eve gelir gelmez arastırma yapınca şöyle bir kural olduğunu öğrendim. "New Students – Student (F and M) visas for new students can be issued up to 120 days in advance of the start date for a course of study." Sizce sadece pasaportumu göndermemi istediği için vizem onaylanmış diyebilir miyiz ?
    Birde şöyle bir durum var DS160 status'üm refused olarak gözüküyor. Ancak bunun otamatik olarak 221(g) formunun verilmesinden dolayı olduğunu düşünüyorum. Benzer tecrübesi olanlar aydınlatırsa sevinirim.

Tebrikler. Evet, vizeniz onaylanmis... aynen dediginiz gibi vizenizi 120 gunden once basamiyorlar, siz de 30 gun oncesine kadar ABD'ye giris yapamiyorsunuz...

AIS hesabiniza girerseniz, konsolosluga evrak gonderme ile ilgili yonlendirmeleri gorebilirsiniz. 120 gun once (daha once gondermeyin, size bos pasaportu geri gonderebilirler) konsolosluga pasaport, I-20 ve 221(g) 'yi gonderirseniz , vizenizi basip size geri gondereceklerdir.

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

basamiyorlar, siz de 30 gun oncesine kadar ABD'ye giris yapamiyorsunuz...
    AIS hesabiniza girerseniz, konsolosluga evrak gonderme ile ilgili yonlendirmeleri gorebilirsiniz. 120 gun once (daha once gondermeyin, size bos pasaportu geri gonderebilirler) konsolosluga pasaport, I-20 ve 221(g) 'yi gonderirseniz , vizenizi basip size geri gondereceklerdir.

Çok teşekkür ederim . Biraz olsun içim rahatladı. Çok mutlu ettiniz beni. Sağlıklı günler dilerim 🙂 ❤

• @crazycells çok teşekkürler, açıklamalarınız beni rahatlattı, foruma ve size karşı kendimi borçlu hissediyorum, gerek özelden gerek buradan yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasancan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells çok teşekkürler, açıklamalarınız beni rahatlattı, foruma ve size karşı kendimi borçlu hissediyorum, gerek özelden gerek buradan yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

ABD'deki deneyimlerinizi foruma aktarmaniz benim icin yeterlidir 🙂 simdiden bol sanslar... 👍

• @crazycells tabi ki 🙂 teşekkürler

• arkadaşlar bende dil okulu ile başvuru aşamasındayım, ama bildiğiniz gibi birçok dil okulu mecut, siz seçimi dil okulu olsun, eyalet olsun nelere göre yaptınız, birde başvuru aşamaları için gerek dil okulu gerekse vize başvurusu için acenta yardımı alsak daha mı iyi olur, ds-160 ta adres istiyor nereyi göstermemiz lazım, kalacak yer konularını nasıl hallediyorsunuz ben bu karmaşanın içinden çıkamıyorum, yorumnlarınıza yardımlarınıza ihtiyacım var, ayrıca ben makina mühendisyim öel bir şirkette şef olarak görev yapıyorum 8 ay oldu çalışalı, işim olduğuiçin vize reddi yiğebilirmiyim çünkü 3 ay dil okuluna gideceksin o sırada işyeri ne olacak diye sormazlar mı adama ne diyeceğim lütfen yardım

• @cüneyt-tarıkman bana da gönderebilir misiniz rica etsem

• @evrenvetorpil, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@cüneyt-tarıkman bana da gönderebilir misiniz rica etsem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eminuzun36, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

arkadaşlar bende dil okulu ile başvuru aşamasındayım, ama bildiğiniz gibi birçok dil okulu mecut, siz seçimi dil okulu olsun, eyalet olsun nelere göre yaptınız, birde başvuru aşamaları için gerek dil okulu gerekse vize başvurusu için acenta yardımı alsak daha mı iyi olur, ds-160 ta adres istiyor nereyi göstermemiz lazım, kalacak yer konularını nasıl hallediyorsunuz ben bu karmaşanın içinden çıkamıyorum, yorumnlarınıza yardımlarınıza ihtiyacım var, ayrıca ben makina mühendisyim öel bir şirkette şef olarak görev yapıyorum 8 ay oldu çalışalı, işim olduğuiçin vize reddi yiğebilirmiyim çünkü 3 ay dil okuluna gideceksin o sırada işyeri ne olacak diye sormazlar mı adama ne diyeceğim lütfen yardım

kalacak yer konusunda dil okullari yonlendirebiliyor, bilginize. Su bolumdeki basliklari incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/119/i̇ngilizce-dil-eğitimi

Eger kariyerinize katki olmasi icin ingilizce dil egitimi almak istiyorsaniz o durumda patronunuzu ikna edip kendisinden "3 ay dil okuluna gidecek, sonra geldiginde ise devam edecek" gibi bir mektup almanizi tavsiye ederim. Zaten konsolos icin en onemli sey, Turkiye'ye geri geleceginizi gormeleri...

• Merhabalar
    SAT sınavından yüksek not alındığı takdirde Amerikan üniversitelerinde %100 burs alma imkanı var mıdır? Yani sadece okul masrafı değil. Yaşam masraflarını da kapsayan.

Saygılar

• Cevabını bu forumda veya farklı mecralarda bulamadığım bir sorum var....

Etrafınızda duyduğunuz veya bildiğiniz, arka arkaya kaç kere red almış biri oldu?
    F1 veya turist vizesi için soruyorum...
    Ben bu zamana kadar 4-5-6 kere deneyip red alanı okumadım,duymadım. İlla ki deneyen olmuştur.

Bazı arkadaşlar Nusret Gökçe’nin 9 redden sonra onay aldığını söylüyorlar ama ben onun pr olduğunu düşünüyorum. Onun dışında da hiç örnek duymadım.

• Merhabalar,

F1 Vizesi ile dil okuluna gitmek istiyorum.
    2020 Aralık ayına kadar özel bir havayolu firmasında çalışıyordum, sözleşmelerimiz pandemi dönemine denk geldiği için yenilenmedi ve işsiz kalmış oldum. Yaşım 28, üniversiteden mezun olalı 3 yıl oldu. Kısa süreli bir dil okulu(3-6 ay) ve konaklama vs finanse edebilecek miktarda param var.

1- 2020 Aralık ayından beri işsiz oluşum konsolosluk gözünde nasıl bir etki bırakır?
    2- Eğer ki maddi olarak destek almak istersem, nişanlımın babasını sponsor olarak gösterebilir miyim? Sponsorun mutlaka anne-baba mı olması gerekir?
    3- Mevcut durumumda ülkeye tekrar döneceğimi destekleyen sebepler mevcut durumumda neler olarak gösterilebilir?
    4- Tekrar ülkeye döneceğimi destekleyecek sebepler olarak; araba ruhsatı, nişanlımın Türkiye'de olması, tek çocuk olmam (babamın sağlık anlamında desteğe ihtiyaç duyması) gibi şeyler gösterilebilir mi?

Şimdiden ilgi gösterip, kafamdaki soruları cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim...

• Silinmis Mesaj.

• @kkose, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Cevabını bu forumda veya farklı mecralarda bulamadığım bir sorum var....

Etrafınızda duyduğunuz veya bildiğiniz, arka arkaya kaç kere red almış biri oldu?
    F1 veya turist vizesi için soruyorum...
    Ben bu zamana kadar 4-5-6 kere deneyip red alanı okumadım,duymadım. İlla ki deneyen olmuştur.

Bazı arkadaşlar Nusret Gökçe’nin 9 redden sonra onay aldığını söylüyorlar ama ben onun pr olduğunu düşünüyorum. Onun dışında da hiç örnek duymadım.

Benim tanıdığım biri var 3 kez red aldı artık denemiyor. Nusret olayının doğruluğunu bilmiyorum ama bir önemi de yok. 100 kez turist vizesi olarak red alıp , 101. de 1 milyon dolarlık yatırım yapıcam dersen rahat alırsın vizeni. Tabiki kanıtlarıyla. Nusret turist vizesi almamıştır yani sonuncu da. Adam Amerikada ekmek alır gibi mekan açıyor. Yatırımcı vizesi falan almıştır.

• @cüneyt-tarıkman öğrenci vizesinden mi 3 red alındı?

@cüneyt-tarıkman öğrenci vizesinden mi 3 red alındı?

Evet. Dil okulu.

• @cüneyt-tarıkman çok merak ettim. Arkadaşınızın yaşı ve iş geçmişi nasıldı? Neden red aldığını düşünüyor?

@cüneyt-tarıkman çok merak ettim. Arkadaşınızın yaşı ve iş geçmişi nasıldı? Neden red aldığını düşünüyor?

acıköğretim mezunuydu. sanırım iktisat yada işletme.. muhasebeci olarak bir firmada calısıyordu. yabancı sirket oldugu için dil öğrenmem gerekiyor demesine rağmen red vermişlerdi. bir düşüncesi yoktu oda anlam veremedi. .. green card a basvuran biriydi ama alakası yok bende basvurdum ben aldım vizemi.

• Silinmis Mesaj.

• @fatmucu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Bu arada whatsapp kullanmayan ya da grupta olmayanlar icin onay ya da red alan arkadaslarimizla ilgili bilgilieri de buraya aktarabilirsek cok guzel olur, cunku gruptan henuz onay ya da red alan bilgiler gelmeye basladi sanirim.

merhabalar, ben vizemi aldıktan sonra gruptan cıkmıstım. lisans, yüksek lisans, doktoraların hemen hemen hepsi almıstı vizelerini. Dil okullarında red oranları yüksekti. Ama alanlarda oldu dil okulu ile.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |