Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar Forum üyeleri durumumla ilgili başlığı bulamadığım için burayı hortlatmış olacağım yardımcı olursanız bilgi sahipleri memnun olurum.
    24 yaşındayım ve F1 vizesiyle üniversitenin dil okuluna akabinde de aynı üniversitenin Master programına başlayacağım ama yurtdışına hiç çıkmışlığım yok ve okulum 9 Ekimde başlayacak. Bazı okuduğum yorumlara göre erkeklerde ve yurt dışına çıkmamış kişilere vize red oranı çok yüksekmiş. Bu konuyla ilgili beni aydınlatabilir misiniz veya red alma durumum yüksekse ne yapmamı tavsiye edersiniz. Teşekkür ederim şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lorderor, içinde söyledi: F1 Vizesi Hakkında Lütfen Acil Yardım !

Merhabalar Forum üyeleri durumumla ilgili başlığı bulamadığım için burayı hortlatmış olacağım yardımcı olursanız bilgi sahipleri memnun olurum.
    24 yaşındayım ve F1 vizesiyle üniversitenin dil okuluna akabinde de aynı üniversitenin Master programına başlayacağım ama yurtdışına hiç çıkmışlığım yok ve okulum 9 Ekimde başlayacak. Bazı okuduğum yorumlara göre erkeklerde ve yurt dışına çıkmamış kişilere vize red oranı çok yüksekmiş. Bu konuyla ilgili beni aydınlatabilir misiniz veya red alma durumum yüksekse ne yapmamı tavsiye edersiniz. Teşekkür ederim şimdiden

Turkiye olan baglarinizin guclu oldugunu gostererek gocmen olmayan vize alma sansinizi arttirabilirsiniz.

Genel yonlendirmeler icin su konunun ilk iletilerini incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/97/f-m-öğrenci-vizeleri

• Arkadaşlar merhaba benim sorum şu:askerliğim 14 temmuzda tescili bitti 4 eylülde f1 görüşmesine giricem sizce tecilin bitmesinden dolayı Red verirler mi biri bu konuda bilgilendirebilir mi beni acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ozan-Topçu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba benim sorum şu:askerliğim 14 temmuzda tescili bitti 4 eylülde f1 görüşmesine giricem sizce tecilin bitmesinden dolayı Red verirler mi biri bu konuda bilgilendirebilir mi beni acaba?

Genelde bu kararlari verirken askerlik durumunuzu pek degerlendirmiyorlar, bilginize.

• amerika vizeleri ve eğitim ile ilgili olarak size bu firmayı önermek isterim. kesinlikle danışın ücretsiz zaten www.iecc.com.tr

• @crazycells Merhabalar, Green Card ile ABD'ye gidenlerin deneyimlerini okurken bir kullanıcı SSN olmadan ne banka hesabı ne ev kiralama nede araç alma vs hiçbirşey yapamıyorsunuz diyor. F1 öğrenci vizesindeyken SSN almamız mümkün olmuyor diye biliyorum. Peki biz Araç kiralama, banka hesabı açma, ev kraiama bunların hiçbirini yapamıyor muyuz? Ben yapabiliyoruz diye biliyordum 🙂
    ,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Merhabalar, Green Card ile ABD'ye gidenlerin deneyimlerini okurken bir kullanıcı SSN olmadan ne banka hesabı ne ev kiralama nede araç alma vs hiçbirşey yapamıyorsunuz diyor. F1 öğrenci vizesindeyken SSN almamız mümkün olmuyor diye biliyorum. Peki biz Araç kiralama, banka hesabı açma, ev kraiama bunların hiçbirini yapamıyor muyuz? Ben yapabiliyoruz diye biliyordum 🙂
    ,

Hepsini de yapabilirsiniz, onunuzde yasal bir engel yok.

• @crazycells teşekkürler, içim rahatladı.

• merhaba, kari ve koca icin ayri ayri f1 vize basvurusu yapilabilir mi? @crazycells

• @gcdream, evet yapilabilir neden olmasin ama isterseniz biriniz f1 e basvurup digerinizde es durumdan f2 i alabilirsiniz. Size kalmis aslinda.

• @Ozan-Topçu, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar merhaba benim sorum şu:askerliğim 14 temmuzda tescili bitti 4 eylülde f1 görüşmesine giricem sizce tecilin bitmesinden dolayı Red verirler mi biri bu konuda bilgilendirebilir mi beni acaba?
    vize randevusu sonucunu merak ettim hocam

• @vermaynen, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@gcdream, evet yapilabilir neden olmasin ama isterseniz biriniz f1 e basvurup digerinizde es durumdan f2 i alabilirsiniz. Size kalmis aslinda.

@vermaynen birimiz f1 basvurdugunda statusunu kaybederse bu sefer f2 de statusunu kaybetmis olacak , diye biliyorum. bosanma gibi sorunlarda yasanilirsa yine f2 statusu kaybolmus olacak.

• @GC_dream, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@vermaynen, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@gcdream, evet yapilabilir neden olmasin ama isterseniz biriniz f1 e basvurup digerinizde es durumdan f2 i alabilirsiniz. Size kalmis aslinda.

@vermaynen birimiz f1 basvurdugunda statusunu kaybederse bu sefer f2 de statusunu kaybetmis olacak , diye biliyorum. bosanma gibi sorunlarda yasanilirsa yine f2 statusu kaybolmus olacak.

Bosanmayin 🙂 F2 oldugu icin statu kaybolabilir belki tam emin degilim mantiken oyle olmasi gerekiyor diye biliyorum bende.

• @vermaynen bosanmayi ornek verdim. hersey olabilir, fikirler degisebilir. belki f1 vize sahibi turkiyeye geri donmek isteyebilir. aslinda ogrenmek istedigim kari koca olarak ayri ayri f1 alina biliyor mu? bir birinden bagimsiz olarak. yada evli diye tek bir kisiye f1 digerine otamatik olarak f2 mu veriyorlar? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GC_dream, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

merhaba, kari ve koca icin ayri ayri f1 vize basvurusu yapilabilir mi? @crazycells

Bunun onunde yasal bir engel yok, ama sizin kosullariniza ve nedenlerinize gore cok supheli bir durum olarak gorulebilir. Eger gercekten hem sizin hem de esinizin egitim almasi gerekiyorsa, o durumda buyuk ihtimal sorun cikmayacaktir.

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

merhaba, kari ve koca icin ayri ayri f1 vize basvurusu yapilabilir mi? @crazycells

Bunun onunde yasal bir engel yok, ama sizin kosullariniza ve nedenlerinize gore cok supheli bir durum olarak gorulebilir. Eger gercekten hem sizin hem de esinizin egitim almasi gerekiyorsa, o durumda buyuk ihtimal sorun cikmayacaktir.

@crazycells yanıt için teşekkür ederim. Tabikide bu bahsettiğim nedenlerle gitmeyeceğim. ikimizde eğitim amaçlı gideceğiz. Fakat sartlar bazen değişebilir. Maddi ve manevi sebeplerden dolayı eğitime ara verilmesi gerekebilir. Her ikimizinde eğitim aldığımız taktirde sponsorluk teklifleri gelebilir...
    Bir şey daha sormak istiyorum. Peki sadece başvuru sahibi F1 aldığında , eşi de F2 aldığı zaman, F2 sahibi de eğitim görebilir mi?
    F2 vize sahibinin de eğitim görebilme hakkı varsa, bu hakkı da F1 vize sahibinin eğitim gördüğü süre kadar mıdır?
    F1 vize sahibi eğitimini yarıda bıraktığı taktirde, F2 de bundan etikilenebilir mi, yada eğitimini F1'dan daha uzun süre yapmak isterse statusünü kaybeder mi?
    Veya F2 vize sahibinin elinde I20 olduğu müddetçe , F1 vize sahibinden bağımsız olarak eğitimini sürdürebilir mi?
    Cevapların için tekrar teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells yanıt için teşekkür ederim. Tabikide bu bahsettiğim nedenlerle gitmeyeceğim. ikimizde eğitim amaçlı gideceğiz. Fakat sartlar bazen değişebilir. Maddi ve manevi sebeplerden dolayı eğitime ara verilmesi gerekebilir. Her ikimizinde eğitim aldığımız taktirde sponsorluk teklifleri gelebilir...
    Bir şey daha sormak istiyorum. Peki sadece başvuru sahibi F1 aldığında , eşi de F2 aldığı zaman, F2 sahibi de eğitim görebilir mi?
    F2 vize sahibinin de eğitim görebilme hakkı varsa, bu hakkı da F1 vize sahibinin eğitim gördüğü süre kadar mıdır?
    F1 vize sahibi eğitimini yarıda bıraktığı taktirde, F2 de bundan etikilenebilir mi, yada eğitimini F1'dan daha uzun süre yapmak isterse statusünü kaybeder mi?
    Veya F2 vize sahibinin elinde I20 olduğu müddetçe , F1 vize sahibinden bağımsız olarak eğitimini sürdürebilir mi?
    Cevapların için tekrar teşekkür ederim.

F2 sahibinin ABD'de kalma suresi de F1 sahibi kadardir, eger I-20 suresi biterse, iki kisi de ABD'den cikis yapmali.

Tam zamanli egitim alabilmek icin F2 sahibinin de bir I-20 edinip, F1'e gecis yapmasi gerekiyor, maalesef F2 ile tam zamanli egitim alinmiyor. Su konuda bilgiler mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/669/amerikan-vizeleri-ile-ilkokul-ortaokul-ve-lise-egitimi-almak-gocmen-olmayan-vizeler

• @crazycells o zaman bir soru daha sorma hakki dogdu bana 🙂 peki her iki eş de eğitim için gidecekse gitmeden önce her ikisi içinde f1 vizesine başvuru mu daha mantıklı yoksa daha sonradan f2 vizesini f1 vizesine mi cevirmek mi daha garanti?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells o zaman bir soru daha sorma hakki dogdu bana 🙂 peki her iki eş de eğitim için gidecekse gitmeden önce her ikisi içinde f1 vizesine başvuru mu daha mantıklı yoksa daha sonradan f2 vizesini f1 vizesine mi cevirmek mi daha garanti?

bilemiyorum, iki durum da yerine gore mantikli olabilir 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells o zaman bir soru daha sorma hakki dogdu bana 🙂 peki her iki eş de eğitim için gidecekse gitmeden önce her ikisi içinde f1 vizesine başvuru mu daha mantıklı yoksa daha sonradan f2 vizesini f1 vizesine mi cevirmek mi daha garanti?

bilemiyorum, iki durum da yerine gore mantikli olabilir 🙂

@crazycells bir sene dil kursu daha sonrada master yapmayı düşünüyoruz ikimizde. Sponsor firmamız var, fakat sponsorluga hak kazanmak için kesinlikle master yapmamız gerekiyor. Bu yüzden riske atmak istemiyorum, en garanti yolu seçmek istiyoruz.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 14
  • 7
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |