Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@KadirTPT, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba benim aklıma takılan husus; 3 kere F1 vizesine başvuru yapmış ve red almış biri, başvuru ücretlerini geri alabilir mi? Alabilirse, bu daha sonra (Green Card kazanırsa filan) sorun yaratabilir mi?

maalesef basvuru ucretlerini geri alamiyorsunuz.

Merhaba çok net açıklamışsınız ama ben başvuru ücretlerimin tamamını geri iade aldım. Sadece ileride sorun oluşturur mu diye bir husus aklıma takılmıştı onu sormak istedim.

konsolosluk ucretleri geri vermiyor, sizin calistiginiz araci kurumlarin aktiviteleri direkt olarak konsoloslugun kararina etki etmiyor.

• @crazycells özel mesaj attım size 🙂
    Geri alınabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells özel mesaj attım size 🙂
    Geri alınabiliyor.

siz baska bir ucretten bahsediyorsunuz sanirim. Cunku vize gorusmesi icin odenen ucretler geri verilmiyor.

Screen Shot 2019-12-29 at 11.22.30 AM.png

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells özel mesaj attım size 🙂
    Geri alınabiliyor.

siz baska bir ucretten bahsediyorsunuz sanirim. Cunku vize gorusmesi icin odenen ucretler geri verilmiyor.

Screen Shot 2019-12-29 at 11.22.30 AM.png

Vize başvrusu yaptım. Başvurum red edildi ve vermiş olduğum ücreti (vize başvuru ücreti) geri aldım. 🙂

• Merhabalar.
    F1 vizesine acentasız başvurup dil okulunu daha ucuza getirmek istiyorum. Ancak tanınmış dil okullarının sayfalarındaki fiyatlar da acentaların verdiği verdiği fiyatlar kadar pahalı. Hangi dil okullarıyla iletişime geçip fiyat alabilirim. Bu okulların listesi var mıdır?

• @crazycells Merhaba,
    Aşağıdaki linkteki videoda söylenenler canımı çok sıktı. Tamda beni anlatıyor malesef... 9 Yıldır özel bir şirkette Muhasebe uzmanı olarak çalışıyorum. Ford, Toyota ve Renault gibi büyük firmaların yurtdışındaki yabancı kişilerle kontak kurmam gerekiyor. Bu yüzden ingilizcemi geliştirmek amaçlı dil kursuna kayıt olup F1 vizesi alacaktım. Şirketim sponsor olacaktı ve Finans&Muhsebe müdürümüz terfi aldığımı, pozisyonumun değiştiğini ve artık yurtdışındaki müşterilerle daha çok iletişimde olacağımdan dolayı dil kursu eğitimi almam gerektiği hakkında bir yazı yazacaktı konsolosluğa. 6 aylık bir vize düşünüyordum. Şirket merkezi olan Fransa'ya eğitim amaçlı, İngiltere'ye de Jaguar firmasını muhasbesel konularla ilgili ziyarete gitmiştim. Yaş : 29 evli değilim. Bu şartlar altında F1 vizesi alamaz mıyım? Videoyu izleyince umutsuzluğa kapıldım ve vize görüşmesini iptal etmeyi düşünüyorum. Senin görüşün nedir acaba? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Merhaba,
    Aşağıdaki linkteki videoda söylenenler canımı çok sıktı. Tamda beni anlatıyor malesef... 9 Yıldır özel bir şirkette Muhasebe uzmanı olarak çalışıyorum. Ford, Toyota ve Renault gibi büyük firmaların yurtdışındaki yabancı kişilerle kontak kurmam gerekiyor. Bu yüzden ingilizcemi geliştirmek amaçlı dil kursuna kayıt olup F1 vizesi alacaktım. Şirketim sponsor olacaktı ve Finans&Muhsebe müdürümüz terfi aldığımı, pozisyonumun değiştiğini ve artık yurtdışındaki müşterilerle daha çok iletişimde olacağımdan dolayı dil kursu eğitimi almam gerektiği hakkında bir yazı yazacaktı konsolosluğa. 6 aylık bir vize düşünüyordum. Şirket merkezi olan Fransa'ya eğitim amaçlı, İngiltere'ye de Jaguar firmasını muhasbesel konularla ilgili ziyarete gitmiştim. Yaş : 29 evli değilim. Bu şartlar altında F1 vizesi alamaz mıyım? Videoyu izleyince umutsuzluğa kapıldım ve vize görüşmesini iptal etmeyi düşünüyorum. Senin görüşün nedir acaba? Teşekkürler.

Onemli olan konsolosu ikna etmeniz. F1 alip almayacaginiza ne ben ne de bir baskasi karar vermeyecek. Ama genel yonlendirme ve yorumlari okuyup, vize alma sansinizi arttirabilirsiniz.

• This post is deleted!

• @crazycells Merhaba! F1 vizesi doktora öğrencisiyken J1 vizesine çevirilebiliyor mu acaba? Ne tür bir gerekçeyle değiştirebilirim? Resmi sitede iş bulmam gerektiği yazıyor ama doktora yaparken F1 ve J1 ile çalışabileceğim işler arasında bir fark göremedim, dolayısıyla makul bir gerekçe aklıma gelmedi. Değiştirirsem eşimin (F2'den J2'ye dönüp) çalışabilmesi için değiştireceğim ama sanırım bu meşru bir gerekçe olamaz. Siz ne dersiniz? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benny
    bu iki siteyi buldum ama işine yarar mı bilemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@benny, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Merhaba! F1 vizesi doktora öğrencisiyken J1 vizesine çevirilebiliyor mu acaba? Ne tür bir gerekçeyle değiştirebilirim? Resmi sitede iş bulmam gerektiği yazıyor ama doktora yaparken F1 ve J1 ile çalışabileceğim işler arasında bir fark göremedim, dolayısıyla makul bir gerekçe aklıma gelmedi. Değiştirirsem eşimin (F2'den J2'ye dönüp) çalışabilmesi için değiştireceğim ama sanırım bu meşru bir gerekçe olamaz. Siz ne dersiniz? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Ogrenciyken degistirmeniz oldukca zor olur kanimca, ayrica okul degistirmeyi kabul etmeyecektir diye dusunuyorum. USCIS'e makul bir aciklama yapmak zor... Hayir, maalesef sadece esiniz calisma izni alsin diye degistiremiyorsunuz, bunu ne USCIS ne de okul kabul etmeyecektir.
    Okulda ders veren ogrencilerin statulerini sorusturun isterseniz, eger onlara J veriyorsa okul, siz de onlarin yaptiklarini yapmak isterseniz statu degisikligi belki mumkun olabilir...

• İki cevap için de çok teşekkürler.

• Merhaba, dil okuluna gitmeyi planlıyorum F1 vizesinde ne gibi durumlarda red alabiliriz ? maddi yeterlilik haricinde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba, dil okuluna gitmeyi planlıyorum F1 vizesinde ne gibi durumlarda red alabiliriz ? maddi yeterlilik haricinde

Turkiye ile olan baglarin zayif olmasi... Turkiye'ye geri doneceginizi sizin gosterebilmeniz lazim.

• @crazycells Merhaba oncelıklere herkese tek tek cevap yazman ve uzun yorumlarla ınsanlara yardımcı olmandan dolayı tebrık ederım senı bır konuda yorumunu cok merak edıyorum ekım ayında green card surecıne baslamıstım ama olmadı suan ıcın dıl okulu dusunuyorum durumum kısaca amerıkan vatandası arkadasım bana sponsor olacak ( durumu ıyı) ben freelance calısıyorum ve aracı kurum kullanmayacagım okulu kendım buldum uzun suredır sıgortam yok ve aöf de durumum donuk ogrencı olarak bılıyorum kımse yanıtı bılemez ama bır kac ornek gordum benımle aynı olan almıslar bıraz umut oldu o bana acaba okul ıle konusup ıslemlere baslasammı ? benım sorum vızenın onaylanma ıhtımalı kac olur bırde ekım ayı ıcın dusunuyorum ıslemlere sımdıden baslamalıyım ? tesekkur ederım tekrardan uzun oldu ozur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells Merhaba oncelıklere herkese tek tek cevap yazman ve uzun yorumlarla ınsanlara yardımcı olmandan dolayı tebrık ederım senı bır konuda yorumunu cok merak edıyorum ekım ayında green card surecıne baslamıstım ama olmadı suan ıcın dıl okulu dusunuyorum durumum kısaca amerıkan vatandası arkadasım bana sponsor olacak ( durumu ıyı) ben freelance calısıyorum ve aracı kurum kullanmayacagım okulu kendım buldum uzun suredır sıgortam yok ve aöf de durumum donuk ogrencı olarak bılıyorum kımse yanıtı bılemez ama bır kac ornek gordum benımle aynı olan almıslar bıraz umut oldu o bana acaba okul ıle konusup ıslemlere baslasammı ? benım sorum vızenın onaylanma ıhtımalı kac olur bırde ekım ayı ıcın dusunuyorum ıslemlere sımdıden baslamalıyım ? tesekkur ederım tekrardan uzun oldu ozur

su iki sorunun cevabi onemli...

1. neden dil okulu? sizin planlariniza/kariyerinize/CV'nize uygun bir secim mi?

2. dil okulu sonrasi Turkiye'ye geri donecek misiniz?

konsolos kendine bu iki soruyu soracak, sizin dosyanizda bu iki sorunun da cevabi guclu degilse sorun yasayabilirsiniz...

• Merhabalar, Üniversiteden bu ay mezun oldum (Lisans). Konsolosluk tekrardan açıldığında dil eğitimi için F1 vizesine başvuracağım. İçerisinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde etrafımdaki insanlardan F1 vizesindeki red oranlarının pandemi öncesine göre daha yüksek olacağını duyuyorum. Sizce bu dönemde vizeye başvurmak mantıklı olur mu? örnek olarak normal şartlarda vizeyi alma ihtimalim varken bu dönemde başvuracağım için red olabilir mi? yoksa 2021 yılını mı beklemeliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Öztürk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, Üniversiteden bu ay mezun oldum (Lisans). Konsolosluk tekrardan açıldığında dil eğitimi için F1 vizesine başvuracağım. İçerisinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde etrafımdaki insanlardan F1 vizesindeki red oranlarının pandemi öncesine göre daha yüksek olacağını duyuyorum. Sizce bu dönemde vizeye başvurmak mantıklı olur mu? örnek olarak normal şartlarda vizeyi alma ihtimalim varken bu dönemde başvuracağım için red olabilir mi? yoksa 2021 yılını mı beklemeliyim.

Bunu onceden kestirmek zor maalesef.

Sizi Turkiye'ye baglayan nedenleri degerlendireceklerdir, eger maddi birikiminiz yeterliyse ve gercekten dil okuluna gitmek icin uygun bir nedeniniz varsa basvurunun olumlu olma ihtimali artacaktir.

Bu sirada sectiginiz dil okulunun hala egitime devam ettigine emin olmalisiniz.

• @Batuhan-Öztürk, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar, Üniversiteden bu ay mezun oldum (Lisans). Konsolosluk tekrardan açıldığında dil eğitimi için F1 vizesine başvuracağım. İçerisinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde etrafımdaki insanlardan F1 vizesindeki red oranlarının pandemi öncesine göre daha yüksek olacağını duyuyorum. Sizce bu dönemde vizeye başvurmak mantıklı olur mu? örnek olarak normal şartlarda vizeyi alma ihtimalim varken bu dönemde başvuracağım için red olabilir mi? yoksa 2021 yılını mı beklemeliyim.

batuhan merhaba, çevrendekilerin ne dediğini hiç önemseme. daha abd ne yapacağını bilemiyor/bilmiyor açılmamış konsolosluğun ne tepki vereceğini kimse tahmin edemez. fakat olumsuz olmaktansa olumlu olmaya daha yakın durabiliriz. nedeni kısaca ekonomik. f1 vizesi sahipleri ülkeye doğrudan nakit para sokuyorlar turistler gibi onlarda gayet faydalı abd için. abd dünyanın eğitimden para kazanan en büyük ülkesi. ben öğrencilere mesafeli olacaklarına bunu özellikle yapacaklarına inanmıyorum.

fakat elçilikte vize almaya girdiğimde gördüğüm aynı memurun kesin vize alır diyebileceğimiz insanlara hayır derken bu zorlanır vizeyi almakta diyebileceklerimize bir kaç saniyede onay verdiğini görebiliyoruz. bana yüksek lisansın ne zaman bitecek diye sormuştu mesela. ilgilendiği şey bunlar(para konusunu çok irdelemiyorlar) geri döner mi dönemez mi, dönemesi için nedeni var mı? bunlar konusunda ikna edersen vizeni alabilirsin.

• merhabalar kardesimi burda dil okuluna kaydettirdim acaba konsolosluklar acik mi dil kursu biz herhafta ogrenci aliyoruz diye soyledi bende tam bilemiyorum sayet konsolosluklar kapali ise dil kursunu iptal ettirebiliyormuyuz yardimci olabilirmisiniz

Benzer Başlıklar

• 13
  • 380
  • 2
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |