Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

@crazycells yok bu yasadigı olaydan dolayi hic denemedi vize almayi..greencard cıkmaz ise j1 vizeye başvurmayı düşünüyor..yazdıgınızdan anladıgım kdrıyla diyelim greencard cıktı Cok fazla sknti olmuyor..fakat j1 veya turistik vize başvurusu yaparsa red alma olasılığı yüksek?

Green Card icin sikinti olmaz dediginiz gibi.

J1 veya turist vizesi icin de, karari konsolos verecek 🙂 bu tamamen arkadasinizin sundugu dosyanin inandiriciligina bagli 🙂 Eger Turkiye'ye geri donecegine ikna edebilirse verirler vizeyi diye dusunuyorum.

• @crazycells tamamdır cok teşekkürler bilgilendirme için :))

• İyi günler, f1 vizesi için mülakatta daha çok ingilizce konuşmayı tercih ediyormuş görevliler, diyelim ki ben ingilizce bilmiyorum hatta bu yüzden üniversite öncesi ingilizce hazırlık okuyacağım bu yüzden. Görevliye dil bilmediğimi öncesinde dil eğitimi alarak kendimi geliştirmem gerektiğini söylesem bu benim için olumsuz bir kanaat oluşturur mu?
    Diğer bir sorum üniveriste değil de sadece dil okulu için f1 vizesi aldığımızda pasaportumuza kaç yıllık basılıyor, yani dil okulu biter bitmez oradan herhangi bir üniye kayıt yapabiliyormuyuz? Yoksa türkiyeye dönüp üniversite için sil baştan vize başvurusu mu yapmamız gerekiyor? Teşekkür ederim şimdiden🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paramedik (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

İyi günler, f1 vizesi için mülakatta daha çok ingilizce konuşmayı tercih ediyormuş görevliler, diyelim ki ben ingilizce bilmiyorum hatta bu yüzden üniversite öncesi ingilizce hazırlık okuyacağım bu yüzden. Görevliye dil bilmediğimi öncesinde dil eğitimi alarak kendimi geliştirmem gerektiğini söylesem bu benim için olumsuz bir kanaat oluşturur mu?
    Diğer bir sorum üniveriste değil de sadece dil okulu için f1 vizesi aldığımızda pasaportumuza kaç yıllık basılıyor, yani dil okulu biter bitmez oradan herhangi bir üniye kayıt yapabiliyormuyuz? Yoksa türkiyeye dönüp üniversite için sil baştan vize başvurusu mu yapmamız gerekiyor? Teşekkür ederim şimdiden🙏

Eger dil okuluna gidecekseniz o durumda cok problem olmaz.

Eger universite okuyacaksaniz hic ingilizce bilmemeniz problem olur bence. Dil okuluyla ne kadar sureye anlastiysaniz genelde o kadar sure icin verilir, sonrasinda ABD'de de I-20'yi guncelleyerek statu degistirmeniz mumkun, illaki Turkiye'ye geri donmenize gerek yok.

• @crazycells yani dil okulu için zaten f1'im olacak statü değişmek için farklı bir vize türünden geçiş yapılmıyor muydu? Ben dil okulundan sonra var olan statümüzü uzatırız diye düşünmüştüm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paramedik (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

@crazycells yani dil okulu için zaten f1'im olacak statü değişmek için farklı bir vize türünden geçiş yapılmıyor muydu? Ben dil okulundan sonra var olan statümüzü uzatırız diye düşünmüştüm

F1'den F1'e gecis yapabilirsiniz; yani baska bir okulla goruserek yeni bir I-20 duzenleyerek kolayca yapiliyor diye biliyorum.
    Dediginiz sekilde ayni okulda kalip da uzatabilirsiniz tabii ki.

• @crazycells Akademik program başlamadan kaç ay önce Öğrenci Vizesine başvuru yapabiliriz. Yani Aralıkta başlayacak kurs için Mayıs ayında randevu alabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

@crazycells Akademik program başlamadan kaç ay önce Öğrenci Vizesine başvuru yapabiliriz. Yani Aralıkta başlayacak kurs için Mayıs ayında randevu alabilir miyiz?

Bu sekilde belirlenen bir yasal sure yok, bence Mayis ayi sorun cikarmaz, randevu alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Mazide kendi deneyimi şuraya bırakmış olayım;

Bu firma aracılığı ile F1 vize konusunda hiç bir sorun yaşamadan 6 aylık dil eğitimi için gelmiştim. Uzun süre geçti fakat halen aktif bir firma.

• @freeworld merhaba amerika da bende dil eğtimi düşünüyorum ingilizcem kötü ama zorluk çekerim sanırım ama uzun süreli eğtim almayı düşünüyorum sorum şu benim new york da tandıklarım var dil okula eğer gelebilrsem yanında çalışsam ve 1 yıl kadar dil okulu yapsam vizem bitse okullam ilişkiyi kessem çalıştığım yer vasıtasıyla orda kalabilme gibi bi seçeneğim olurmu varmı bi bilgin konuda ?

• @ahmet-34 F1 vizesiyle gidip daha sonra vize türünü değiştirerek Amerika'da kalmaya devam edebilirsin. Ama vize türünü değiştirmek garanti değil, yani red verebilirler bilgin olsun. Önemli olan yasal statünü hiç kaybetmeden bu işleri yapmak. Yani İngilizce kursun bitmeden statü değişikliğine başlaman yararına olur. Okulun bittikten sonra 1 gün bile Amerika'da kalırsan yasal statünü kaybeder sıkıntıya girersin, sonra Green Card çıksa bile almazlar Amerika'ya seni.

• Anladım cevabın için teşekkürler ben beklemedğim çekilişte bakalım çıkıcakmı çıkmazsa o şekilde gitmek istiyorum tanıdığımın olmasıda biraz avantaj sağlar sanırım hani şöle düşünuorum ingilizcem kötü baya geliştririm sonra 1 yıl sonra da tanıdığı hani refarans gösterip çalışma vizesi falan şeklinde belki alırım die inşallaj olur bu arada bu ingilizcem olayında çok zorlanma yaşarmıyım orda ?

• Arkadaşlar bankada master için göstermemiz gereken para miktarı nedir bilgilendirir misiniz ya da bunu öğrenebileceğim bir linkte olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oyeeberkay (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

Arkadaşlar bankada master için göstermemiz gereken para miktarı nedir bilgilendirir misiniz ya da bunu öğrenebileceğim bir linkte olabilir.

1 yillik egitimi karsilayacak kadar olmali. Egitim ve yasam masraflarini tahmin edin, eger burs, kredi vs. alacaksaniz bunlari da belgelerle gosterin.

• @crazycells Bu masraflar nasil hesaplaniyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oyeeberkay (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

@crazycells Bu masraflar nasil hesaplaniyor?

okulun sitesinde program ve diger masraflar yaziyordur, onu kesin inceleyin.

Okulun bulundugu cevreyi, ev ve oda bulma/kiralama sitelerinden inceleyerek yasam masraflari konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

• Küçük bir soru dil okulu düşünüyorum ama aklımı şu karıştırdı turist vizesi ile gelip f1 vizesinemi çevirmek yoksa doğrudan konsolosluktan f1 vizesinemi başvurmak hangisi daha iyi olur? Turist vizesi ile geldiğimde dil okulu araştırmak için geldiğimi ve sonra uygun olduğunu gördüğüm için statü değişikliğine başvurduğumu söyleyerek yapacağım. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkgrms (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

Küçük bir soru dil okulu düşünüyorum ama aklımı şu karıştırdı turist vizesi ile gelip f1 vizesinemi çevirmek yoksa doğrudan konsolosluktan f1 vizesinemi başvurmak hangisi daha iyi olur? Turist vizesi ile geldiğimde dil okulu araştırmak için geldiğimi ve sonra uygun olduğunu gördüğüm için statü değişikliğine başvurduğumu söyleyerek yapacağım. @crazycells

Dediginiz iki sekilde de yapabilirsiniz, ama bence konsolosluktan direkt F1 vizesi ile ABD'ye gelmeniz en dogrusu ve kolayi olur. Diger turlu I-539 basvurusu yapacaksiniz (ayrintili bilgi asagidaki konuda) ve onaylanmasi 6-12 ay arasi surebilir, bu sirada statunuz belirsizlesecek ve F1 ile okula baslayabilmek icin turist vizesini extension icin de basvuru yapmaniz gerekecek.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/247/change-of-status-i-539-gocmen-olmayan-vizeyi-uzatma-ya-da-degistirme

• Merhaba, ogrenci vizesi ile ilgili yaptigim detayli videoyu buraya ekliyorum. Kendi basiniza nasil yapacaginizi A'dan Z'ye anlattim. Umarim faydali olur.

• ⭐⭐

@zehrayo video güzel olmuş thanks
    profilini takibe aldım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |