Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahmettyetmez54 F1 Vizesi Hakkında Lütfen Acil Yardım ! içinde söyledi:

@dustyblue Haklısınız. Konsolosluğun en çok dikkat ettiği şey de bu. Geri döneceğini kanıtlaman gerek. Yurtdışında herhangi bir ülkeye gidip geri dönmüş olman çok büyük avantaj sağlar. Ben daha önce yurtdışına çıkmadım. Bunun büyük dezavantajı var tabi ki. Ama yine de büyük oranda buna göre değerlendirmeleri biraz mantıksız gibi geliyor kulağa. Sonuçta mesela Schengen alırken de yurtdışına çıkmamış olman dezavantaj oluyor. Şimdi her ülke vize verirken bu şekilde bir tutum sergilerse biz nasıl vize alacağız. Bu hususta biraz daha esneklik olması daha sağlıklı olur kanaatimce.

yalnız schengen evraka dayalıdır genellikle. abd vizesi daha cok ds160 dakı yazdıklarınız ve mulakattaki tavırla alakalı.

• ⭐⭐

@ahmettyetmez54 tekrar denediniz mi vize almayı?

• @dustyblue Schengen ile ilgili bir tecrübem olmadı o yüzden ne yazsam yanlış olabilir. Ama bildiğim kadarıyla Schengen'de pasaport da inceleniyor. Yurtdışına çıkıp çıkmadığını da dikkate alıyorlar. Onu da göz önünde bulunduruyorlar.

• @lordbolton Denemedim. Aslında tekrar denemeyi defalarca düşündüm fakat yine red almaktan korktum açıkçası. Ailem de tekrar denememi istemedi. 14 Ocak'ta dönem başladı hakkımı kaçırdım. Ama yazın tekrar denemeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐

@ahmettyetmez54 ben birini görmüştüm 2 kez büyüleçilik bir kez de konsolosluğa gitmişti fazladan bir sponsor bulmuş onay almıştı. sizin ki de biraz siyasi gerilimin arttığı dönemde olduğu için yanmış sanırım bence tekrar deneyin

• @lordbolton Okan serbes'in kanalında paylaştığı

şu videodaki gözlüklü eleman da sizin anlattığınızın aynısı durum yaşamış. Belki de ondan bahsettiniz 🙂

Bir daha denemeyi gerçekten çok istiyorum yaz dönemi için bir daha deneyeceğim kısmet olursa.

• @ahmettyetmez54 F1 Vizesi Hakkında Lütfen Acil Yardım ! içinde söyledi:

@dustyblue Schengen ile ilgili bir tecrübem olmadı o yüzden ne yazsam yanlış olabilir. Ama bildiğim kadarıyla Schengen'de pasaport da inceleniyor. Yurtdışına çıkıp çıkmadığını da dikkate alıyorlar. Onu da göz önünde bulunduruyorlar.

hocam ben iki kere schengen aldım hemde bu vizeyi çek cumhuriyeti ile birlikte en zor veren ülkeden almanyadan aldım. ikisinde de konsoloslukta yuz yuze gorusme yaptım. verdiğim evraklara baktılar evraklar tamamsa çalıştığın işe ya da okuduğun okula bakıyorlar. eğer bu adam döner diyorlarsa evraklar tamamsa sorun yok. dönmez dıye dusunurlerse 9.maddeden ret verirler.

abd de hiç bir evrakınıza bakmazlar(bakadabilirler) vizeyi yinede verirler schengende böyle bir ihtimal yoktur. schengende itiraz hakkınız vardır abd vizesinde yoktur.

• @DustyBlue Doğrudur hocam. Schengen Abd vizesine göre baya farklı.

• ⭐⭐

@ahmettyetmez54 aynen bende ondan bahsediyordum :))

• Danışmanımla konuştum yakın zamanda randevu alıp gideceğim görüşmeye , yinede siz değerli dostlarımın deneyimlerimlerinden çıkardıklarına ihtiyacım var yardıma açığım, teşşekkür ederim arkadaşlar.

• @crazycells nasilsiniz, bir sorum olacak esim 41 yasinda18 yillik muhendis, community college e f1 ile tr den mi yoksa turist olarak abd den mi basvursa olumlu sonuclanir, tr de banka hesaplari ve tapular mevcut, Bu yasta niye basvuruyorsun derler mi, 2020 gc a basvurduk sonuclar aciklanmadan basvurdugumuz gorunur mu, ailecek gitmemiz skinti yaratir mi? Bir de mulakatta ne soylememizi tavsiye edersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgdm F1 Öğrenci Vizesi Alma İhtimalim içinde söyledi:

@crazycells nasilsiniz, bir sorum olacak esim 41 yasinda18 yillik muhendis, community college e f1 ile tr den mi yoksa turist olarak abd den mi basvursa olumlu sonuclanir, tr de banka hesaplari ve tapular mevcut, Bu yasta niye basvuruyorsun derler mi, 2020 gc a basvurduk sonuclar aciklanmadan basvurdugumuz gorunur mu, ailecek gitmemiz skinti yaratir mi? Bir de mulakatta ne soylememizi tavsiye edersiniz?

Zaten yaptiginiz isi 18 yildir yapiyorsunuz, bu konuda yeni bastan bir egitime ihtiyac duyacaginiza ikna olmayabilirler maalesef. Eger bu egitimin size gercekten bir yarari olacaksa bunu acikca gosterebilmelisiniz ama bana biraz zayif bir plan gibi geldi maalesef.

GC lotosuna basvuru yaptiginizi gorebiliyorlar, ama bunu sorun etmiyorlar. Bu konuda soru gelirse yalan soylememelisiniz. Turist olarak ailece seyahat edebilirsiniz, o F1'den daha makul bir yol olur. Ailece seyahat edip, geri doneceginizi gosterebilirsiniz (sizin isiniz, cocuklarinizin egitimi vs.)

• @crazycells bu da mi Gol degil😂 baska bir sey dusuneyim o zaman😅 tesekkurler 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu da mi Gol degil😂 baska bir sey dusuneyim o zaman😅 tesekkurler 🙏🏻

ben kendi fikrimi soyledim 🙂 tabii ki nihai karari konsolos verecek. Eger kendisini ikna edebilirseniz, vizeyi alabilirsiniz 🙂

• @crazycells sanki abd den almak daha kolay gibi😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sanki abd den almak daha kolay gibi😅

maalesef bilemiyorum 🙂 bu sizin dosyanizin ne kadar ikna edici olduguna da bagli biraz 🙂

• @crazycells yanit icin tesekkur ederim

• @crazycells merhabalar umarım doğru yerden yazıyorumdur..size birşey danışmak istiyorum çok yakın bi arkadaşım da 2020 greencard çekilişine katıldı ve zamanında şu tarz bir olay geçmiş başından “2012 yılında california eyaleti san diego şehrinde visa violation durumundan sorguya alınıp volunteer departure seçerek usa den ayrıldım” o dönem f1 vizesi ile giriş yapmış..bu tip durumlarda greencard veya j1 veya turistik vize ile girişinde bir sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel (F/M) Öğrenci Vizeleri içinde söyledi:

@crazycells merhabalar umarım doğru yerden yazıyorumdur..size birşey danışmak istiyorum çok yakın bi arkadaşım da 2020 greencard çekilişine katıldı ve zamanında şu tarz bir olay geçmiş başından “2012 yılında california eyaleti san diego şehrinde visa violation durumundan sorguya alınıp volunteer departure seçerek usa den ayrıldım” o dönem f1 vizesi ile giriş yapmış..bu tip durumlarda greencard veya j1 veya turistik vize ile girişinde bir sıkıntı olur mu?

Bahsettiginiz vizeleri almis mi?

Tam emin degilim ama o volunteer departure'in sadece o geziyi etkilemesi lazim. Hangi formu imzaladigini biliyor mu? (form number?) Eger gecerli vizesi varsa veya daha sonra vize alabilirse, onlari sikintisiz kullanabilir. Ama tabii bu yasanmis durumun, gocmen olmayan vize basvurularini etkileyecegini unutmayin.

• @crazycells yok bu yasadigı olaydan dolayi hic denemedi vize almayi..greencard cıkmaz ise j1 vizeye başvurmayı düşünüyor..yazdıgınızdan anladıgım kdrıyla diyelim greencard cıktı Cok fazla sknti olmuyor..fakat j1 veya turistik vize başvurusu yaparsa red alma olasılığı yüksek?

Benzer Başlıklar

• 12
  • 57
  • 9
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |