Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bakk25, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaslar benim arkadas sahte uni diplomasi ile basvuru yapti kabul ettiler bu nasil oluyor allah askina adam lise mezunu ama yuksek lisans diplomasi ile basvuru yapiyor ve kocaman konsolosluk bunu anlamiyor yada benimi yedi anlamadim vize de almis

yuksek lisans diplomasi ile ne basvurusu yapiyor? doktora icin vize mi? doktora programina kabul eden kurumun bunu anlayabilmesi lazim, neticede diploma disinda da transcript ve referans mektubu gibi belgeler gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efehanarslan, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhabalar,
    18 yaşına gireli daha yeni oluyor ve freelance olarak yazılım ile uğraşıyorum. İşlerim biraz büyüdüğü için ve vergilerimi daha rahat ödemek için şahıs şirketi açmayı düşünüyorum. İşleri de biraz uluslararası pazara kaydırmak için dile ihtiyaç duyuyorum ve 3-4 aylık Amerika veya Kanada olabilir bir dil okuluna başvurmayı düşünüyorum.(Burada bir adet dil okuluna gittim fakat speaking kısmında pratik yapamadığımdan sıkıntı çekiyorum.) Bunun için Amerika'da bir okul buldum ve kayıtımı yaptırdım, önümüzde ki haftalarda I-20 belgem elime ulaşacak. Ülkeye bağlayıcı etkenler olarak mal varlıklarım, yazılım sertifikalarım ve ülkeme dönünce alacağım akademik eğitimden bahsetmeyi düşünüyorum. Sizce şirketi bir etken olarak göstermeli miyim yoksa sertifikalarla bu iş üzerinde yürüyebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Bence sirketinizin olmasi ve bu isi buyutme fikrini belirtin... Ayrica dil okuluna gittiginizi; fakat ingilizce konusulan bir yer olmadigi icin speaking kismini istediginiz kadar gelistiremediginizi de soylemekten cekinmeyin. Bence bu durum "ABD'de dil okulu okuma" fikrinizi destekleyen bir neden... Simdiden bol sanslar...

• tekrar merhabalar, dil okulu ucreti haric --mesela 1500 dolar-- dil okulu bizden 22000 dolar gibi bir ucret gostermemizi istiyormus. Bu Amerika'da okul boyunca gecinmek icin gosterilmesi zorunluymus. Bu parayi eksik gosterirsek basvurarken hangi asamalari tamamlayamayiz? Simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aoral94, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Selam arkadaşlar,
    Bilgisi olan ve bu konuda tecrübeli arkadaşlara sormak istediklerim var, umarım cevaplayabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim. 28 yaşındayım Fizik Mezunuyum aslen amacım okulu bitirip THY nin havacılık akademisine gidip Pilotaj eğitimi alıp pilot olmaktı ve bu amaç halen geçerli fakat. Okulu sadece bu amaçla okuduğumdan biraz sıkıntılar çektim ve sıkıntılarımın başında 2015 de WAT ile Amerika'ya gidip ekim ortalarına doğru dönmemle bazı sınavları kaçırmam ile başladı. Zaten hevessizken derslerden kalında uzadı da uzadı. 2018 sonunda mezun oldum ama yaz okulu falan filanla anca kurtarabildiğim için o sene THY ye başvuramadım. 2019 yazı planlıyordum oda başvurular alınmasına rağmen istediğimiz gibi gitmedi malum PANDEMİ sebebiyle. CIEE ve girdiğim diğer ufak tefek testlerde genelde C1 seviyesi Upper-Int seviyesi çıkıyorum. Konuşma da daha iyi olduğumu söyleyebilirim WAT tecrübesinin büyük etkisi var Lunapark ortamında insanlarla sürekli iletişimde olabileceğim bi işte çalıştım Virginia Beach'te... Zaman geçti de geçti.. Ve bu yaz da açılacak gibi gözükmüyor bu eğitimlerin. O yüzden ben hem diğer fırsatları görmek hemde ingilizceyi olabilecek en iyi şekle getirmek adına zamanımı çalışamayarak harcamak yerine amerikada dil eğitimi ile geçirmeye karar verdim. Sponsorum var maddi olarak da zaten karşılayacak birikimim var. Fakat Türkiye'de sadece 2020 sonbaharında 3-4 aylık bir sigorta girişim var o da dedemin şirketinde.. Gelirlerim hep freelance kodlama, tasarım veya crypto yatırımlarım sayesinde oldu. Bunları göstermem mümkün değil. THY için başvuru mailleşmelerim duruyor. Daha önce gidip zamanında döndüm. Okul mezunuyum ve gerçekten dil okumaya gideceğim. Ama bi ihtimal orda havacılık eğitimi alabileceğim güzel bir yer bulursam orada eğitimi almaya kalabilirim. Ben bunu vize görevlisine anlatsam bunu belirtmeli miyim? Yoksa Pilot olmak istiyorum başvurdum ama pandemi sebebiyle bi türlü başlayamadım. Diyerek mi anlatmalıyım? İki türlü de alacağım meçhul zaten ama şansım var mıdır? Red yeme ihtimalim size göre daha mı fazla daha mı az? WAT Mülakatımda 4. sorusu gelecek planın ne dediğinde, "Pilot olmak için THY Aviation academy'e başvuracağım en büyük hayalim bu" dediğimde. Tebrikle bunu uçağa binerken yanına almayı unutma, iyi eğlenceler deyip göndermişti.. 😕 Çok muallaktayım. Başvuru maliyeti bile nereden baksanız 10 bin tl civarı tutuyor vizesi ve kayıt ücretleriyle. Az para değil ama yakmak da dokunur insana..

Diger tum planlariniz yolunda gitmedigi icin "ABD'de dil egitimi" almak istiyormussunuz gibi anlasilmamali... Bu sekilde vize alamazsiniz...

Ne icin ingilizce dil egitimi almak istediginizi anlatarak, amacinizin cok net bir sekilde ingilizce ogrenmek olduguna ikna etmelisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ping-pong, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Ben bir konuyu merak ediyorum.
    Gözümden kaçmış olabilirim eğer başlıkta bununla ilgili bir paylaşım varsa.

Dil okulu için F1 vizesine başvurdum ve aldım diyelim. Bildiğim kadarı ile 5 yıllık veriyorlar.
    1-2-3 aylık bir dil eğitiminin ardından Türkiye’ ye geri döndüm varsayalım. 1 yıl sonra bir community college veya degree için okul kabulu alırsam eğer; Yeniden vizeye mi başvurmam gerekir yoksa süresi bitmemiş olan F1 vizem ve okul kabul evrakları ile ülkeye tekrar giriş yapabilir miyim?

Eger elinizde guncel ve gecerli bir I-20 varsa, yani bunu okuldan temin ederseniz; var olan, suresi gecmemis F1 vizesi ile yeni I-20 formunu kullanarak ABD'ye giris yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

tekrar merhabalar, dil okulu ucreti haric --mesela 1500 dolar-- dil okulu bizden 22000 dolar gibi bir ucret gostermemizi istiyormus. Bu Amerika'da okul boyunca gecinmek icin gosterilmesi zorunluymus. Bu parayi eksik gosterirsek basvurarken hangi asamalari tamamlayamayiz? Simdiden tesekkurler

Eger egitim suresi boyunca gerekecek maddi yeterliliginizi gosteremezseniz vize alma ihtimaliniz oldukca duser...

• tesekkur ederim

• Banned

@crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@ping-pong, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Ben bir konuyu merak ediyorum.
    Gözümden kaçmış olabilirim eğer başlıkta bununla ilgili bir paylaşım varsa.

Dil okulu için F1 vizesine başvurdum ve aldım diyelim. Bildiğim kadarı ile 5 yıllık veriyorlar.
    1-2-3 aylık bir dil eğitiminin ardından Türkiye’ ye geri döndüm varsayalım. 1 yıl sonra bir community college veya degree için okul kabulu alırsam eğer; Yeniden vizeye mi başvurmam gerekir yoksa süresi bitmemiş olan F1 vizem ve okul kabul evrakları ile ülkeye tekrar giriş yapabilir miyim?

Eger elinizde guncel ve gecerli bir I-20 varsa, yani bunu okuldan temin ederseniz; var olan, suresi gecmemis F1 vizesi ile yeni I-20 formunu kullanarak ABD'ye giris yapabilirsiniz.

Teşekkürler, bu cevap acayip hoşuma gitti. F1 kovalayacağım. 🙃

• @crazycells, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@bayanonim, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba,
    Yüksek lisans için Amerika'ya gitmek istiyorum, vize alma ihtimalimi ve varsa tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

25 yaşındayım.
    Şuan işsizim.
    2020 yılında Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun oldum ve Computer Science alanında master yapmak istiyorum.
    Abim Amerikan vatandaşı, bana sponsor olacak, yanında kalacağım. Ayrıca hesabımda okulun ilk yıl için istediği miktar olacak.
    Daha önce "work and travel" ve hala aktif olan B2 turist vizesi ile Amerika'ya sorunsuz giriş çıkışlarım oldu. İşe yarar mı bilmiyorum ama Schengen vizesi almıştım öğrenciyken.
    Dil sınavına daha girmedim ama yeterli puanı alabileceğimi düşünüyorum. İstediğim bölüm covid yüzünden GRE'den muaf.
    Merak ettiğim konu abim orda olduğu için geri dönme niyeti yok diyebilirler mi? Geri dönmeye niyetini sağlamlaştırmak için iyi bir kariyer planı sunmanın gerektiğini okudum.

B2 turist vizenizin suresi nedir acaba?

Turist vizemin yaklaşık 7 yılı daha var. Ek olarak, master yapmak istediğim okulla görüştüm ve oradaki hanımefendi computer science bölümünde master yapmamın dersler açısından, beni zorlayacağını, ek dersler almam gerektiğini söyledi ve "undergraduate" derecesinden başlarsam daha iyi olabileceğini önerdi. Ayrıca şuan Türkiye'de bir üniversitede yüksek lisans öğrencisiyim(elektrik-elektronik). Ama bölümümü değiştirmek, IT alanına geçmek istiyorum.

• @crazycells ds 160 doldururken 2. derece akrabayi belirtmeli miyiz herkes belirtme diyor ancak formda do you have any other relatives sorusu var ne yapmalıyz bu durumda

• @mel Bu kadar eski bir yorumdan cevap gelir mi merak ediyorum. Violation sebebi neymiş?

• @emregdk Acaba o danışmanın bilgilerini bende alabilir miyim?

• @vedat-arslan Geçerli bir I-20 ile 10 yıl kalınabileceği kuralı nerede geçiyor? Daha önce hiç duymadım.

• @cüneyt-tarıkman Benim durumum biraz buna benziyor. Okul yeni bir I-20 gönderiyor sorun değil ancak yeni da-160 doldurduğumuzda tekrar başvuru ücreti ödememiz gerekiyor mu? Tam olarak nasıl oluyor var olan ds-160 güncelliyormuyuz?

• @cüneyt-tarıkman Beni de whatsapp grubuna ekliyebilirmisiniz?

• @denizkaya SAT skor okul için gerekiyor diye biliyorum. 4 yıllık lisansa mı başvuruyorsun?

• @crazycells Bu işlem tam olarak nasıl oluyor. PDF olarak indirip doldurup mu çıktısını alıyoruz veya sisteme girip yeni ds-160 mı dolduruyoruz. Eğer yeniden doldurursak tekrar ücret ödüyormuyuz.

• @Semih-Berke-KILIÇ Geçende bir ABD Konsolosluğu vize memurunun yaptığı bir toplantıyı izledim. Diyor ki: "Eğer eğitiminizden sonra OPT yapacağınızı belirtirseniz bu sizin için avantajlı olur çünkü planlı ve kararlı bir eğitim alacağınızı gösterir." Acaba 4 senelik üniversiteye de gideceğimi söylesem mi benim için bir dezavantajı olur mu bilemedim.

Bu dediğinizi bende duydum ancak şöyle bir çıkmaz var. Eğer transfer olup 2 yıl daha okuyacağım dersen bunu nasıl ödeyeceksin diye sorabiliyorlar. Evet, sadece ilk yıl için olan tutarı göstermen gerekiyor ancak eğer bankanda hareketlilik yok ise veya az ise örneğin ailenin geliri az ise (bankadaki para borç olabilir veya önceden birikmiş para olabilir ) o zaman 2. yılı nasıl karşılayacaksın diye sorabilir. Bende acaba transferden bahsetmesem mi diye düşünüyorum. I20'da yazan tutarı 1.5 ile çarpıp çıkan tutarı gösterirsen daha iyi olur diye duydum. %25 daha fazla göster diyeni de duydum. Diyelimki okul 20k istedi sen 23k gösterdin. Peki 2. yılı nasıl karşılayacaksın diye sorabilir. Ailen yıllık ne kadar kazanıyor diye sorabilir. Sen bence benim yapacağımı yap 2 yıl CC + opt yapıcam de.

• Bilmiyorum doğru yere mi paylaşıyorum bu videoyu, yanlış yapıyorsam şimdiden özür dilerim ama şu videoyu izledikten sonra bu F1 öğrenci veya turist vizesi alan bu bazı "tipleri" görünce.. Bazen boşa konuşuyormuşuz gibi geliyor... Adam diyor cebimde 3 bin TL vardı, İngilizcem 0, üniversiteyle alakası yok, vize aldım dil okuluyla geldim, şimdi çalışıyorum 2 haftada 3 Bin küsür dolar kazandım... Yahu bu F1'leri bunlar nasıl alıyor?!

• @Ege-Yildirim Milletimizin şöyle bir huyunu fark ettim. Bazı konulara gelince konuşmamayı tercih ediyorlar. Ve bu konular önemli konular olabiliyor bu yüzden insanlar yanlış yönlendirebiliyor. İnsanlar genellikle para konusuna gelince hassas oluyor. İnan bana bunların içlerinden hiçbiri benim babam zengin o sayede geldim demez. Örneğin bir sürü insan ile tanıştım yurt dışına taşınan, tanıdığım vardı o sayede gittim demiyorlar. Bir şekilde geldik. Bir şekilde gittik diye üstü kapalı cevap veriyorlar. Bu da bizim gibi insanlara kötü oluyor. Bizde onların yaptığını yapmak istiyoruz, öğrenmek istiyoruz.

Örneğin geçen burada bir post gördüm. Bir kişi F1 vizesi ile nasıl çalışırım diye sordu. Gelen cevaplar hiç yardımcı değildi. Çalışma iznin olmaz filan dediler.

Daha önce bende senin düşünüyordum. Bu nasıl vize almış. Bu nasıl yurt dışına taşınmış diye ama şunu fark ettim. Vize memuru bu çocuk cool mu acaba, bu çocuk orada partilere gidecek mi. Diye düşünmuyor. Burada ve diğer videoda bazı garibanlar vardı. Vize memuru bunlara bakmıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |