Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @TUNCAHM okuldan okula değişiyor olabilir net bilgi veremiyorum, pasaportum bordo maalesef ama 2019da çıkarttırdığım için pasaport sıkıntısı yaşamadım max 1-2 hafta sürmüştür i-20 gelmesi. ama dediğim gibi okuldan okula değişir.

• @sevvalw97, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@TUNCAHM okuldan okula değişiyor olabilir net bilgi veremiyorum, pasaportum bordo maalesef ama 2019da çıkarttırdığım için pasaport sıkıntısı yaşamadım max 1-2 hafta sürmüştür i-20 gelmesi. ama dediğim gibi okuldan okula değişir.

çook tesekkurler

• 17 yaşımda konsoloslukta mülakata gireceğim halihazırda okul okurken bu vizemin verilmesine bir engel midir ve nelere dikkat etmem gerek bu konu hakkında bir bilgi bulamıyorum umarım birisi yardım eder

• ⭐⭐

@talhaxes, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

17 yaşımda konsoloslukta mülakata gireceğim halihazırda okul okurken bu vizemin verilmesine bir engel midir ve nelere dikkat etmem gerek bu konu hakkında bir bilgi bulamıyorum umarım birisi yardım eder

Yasiniz onemli degil, 17 yasinda da ogrenci vizesi alabilirsiniz, okuyor olmaniz vize almaya engel degil. Onemli olan ABD’ye ne amacla girmek istediginiz ve egitimi ne amacla yapmak istediginiz. Yapacaklariniz diger kisilerle ayni olacak. Bu basligin ilk sayfalarindaki bilgileri inceleyip , yonlendirmeleri takip edebilirsiniz. Bol sanslar.

• @goodluck teşekkür ederimm

• @sevvalw97
    Merhaba,31 ağustosta görüşemeniz vardı nasıl geçti benimde eylülün sonunda bundan dolayı soruyorumm🙌🏻

• Merhabalar. Benim arkadaşım çalıştığı şirkette terfi alacak ancak İngilizce eğitimi alması gerek. Şirketi ile dil okulu mevzusunu konuşmuş ve anlaşmışlar. Ancak ne yapması gerektiği hakkında hiçbir fikri yok. Şirketten referans gibi bir mektup mu alması lazım yoksa tüm masrafı şirketin mi üslenmesi gerek? Kendi eğitimini arkadaşımda karşılayabilir o konuda sıkıntı yok. Vizenin ret olasılığı var bu yüzden şirket tarafından gönderildiğini belirten bir şey gerekiyordur elbet US' de kalıcı olmadığını belirtme amaçlı. Şirketten ne gibi bir evrak lazım, arkadaşın ne tür evraklar alması lazım. Bu konuda hiçbir fikri yok. Bana sordu ancak benim de pek bir fikrim yok bu konuda. Hiç araştırmadım. Size sormak istedim 🙂 Sayın @crazycells yardımcı olabilir misiniz bu soru işaretlerini giderme amaçlı? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Ben böylesine bi konuyu YouTube üzerinden izlemiştim videoyu bulursam atarım. Vize görüşmesinde antetli kağıda işyerinin ona sponsor olduğunu belirten evrakları hazırlaması,okul ücretinin ödendiğine dair gerekli evrakları ve barınma ihtiyaçlarını karşıladığı evrakları toplayıp vize görüşmesinde ibraz edebilir. Dosyası olumlu gözüküyor ancak şunu unutmamak gerekir ki ilk soru her zaman ‘’ Neden Türkiye’de değil de Amerika’da dil eğitimi almak istiyorsunuz?’’ olucak. @volkanesk

• Merhaba… SEVIS record’u terminate edildikten (suctan vs degil, enrollment yapmadim sadece) sonra ulkeye donup tekrar baska bir okuldan i-20 aldigimda, yeni bir vizeye ihtiyacim olur mu? Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐

@denizkaya evet. Çünkü o sevisle sizi ülkeye almazlar artık.

• Merhabalar, J1 dan F1 için vize değiştirmek için başvurdum.Bir aksaklık yüzünden yeni belgeler istemişler.
    Provide official transcripts from all school attended in the United States. Official transcripts must be in sealed envelopes
    Şöyle bir belge istemişler buda türkçesi
    Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okulların resmi transkriptlerini sağlayın.
    Anlamadım bu belgeyi nerden alabilirim ? ve Amerikadaki tüm okulların belgesini almamı mı kastediyor gerçekten ?

• merhaba 1 ay sonra 18 yaş altı f1 vizesi mülakatına gireceğim Amerika'daki sponsorum yaklaşık 6.000 dolar bir para gösterecek bu yeterli mi ve benim maddi anlamda ne kadar bir para göstermem gerekir en az?

• ⭐⭐⭐

Son kararı her zaman konsolosluk veriyor. 6 bin dolar gösterebiliyorsunuz ama okuldan burs mu aldınız? Bu 6 bin dolar okul ücreti + yaşam masrafı mıdır? Okul dil okulu mu ? Bu tarz spesifik bilgi vermeniz gerek @talhaxes

• dil okulu için gideceğim evet 6 bin benim okul ve yaşam maliyeti parası olarak düşünebiliriz ama genel olarak o para orada kaldığımda bi parasal dayanağım olduğunu göstermek için ayrıca benim için ayriyeten ayrılmış bir para değil oradaki kişinin banka hesabında bulunan varlık bu

• ⭐⭐⭐

Anlıyorum bi yorum yapmak zor. Ancak kendi fikrim 6 bin dolarla pek dil okuluna gitme isteği uyandırmıyorsunuz. Neden ABD’de dil eğitimi almak istediğinizi konsolosluk kesin sorucaktır. En sevmediğim vize türüdür bu alınmayın size söylemiyorum 🙂 çünkü İngilizce Türkiye’dede öğreniliyor bunu konsoloslukta gitmek isteyen kişide bal gibi biliyor 🙂 Gideceğiniz eyalet için 6 bin doların yeterli olacağını düşünüyorsanız vizeyi almamanız icin bir sebep yok 🙂 @talhaxes

• ⭐⭐⭐⭐

@talhaxes 6 bin dolar asla yeterli bir miktar olarak gözükmez. 3 aylık bir dil kursu için yaklaşık 15-20bin dolar civarı göstermeniz daha iyi olacaktır.

• @waterman ABD'de dil okulu istememin sebebi şuanda lisede dil sınıfı okuyorum ve en üst seviyede ingilizce öğrenip üniversite hayatıma başlamak istiyorum ayrıca üniversiteyi de İngiliz dili ve edebiyatı istiyorum sizce bu yeterli bir sebep midir randevum için ayrıca yakınımın bulunduğu eyalet los Angelesin güneyindeki irvine bölgesi

• ⭐⭐⭐

@denizci10 bahsettiği gibi miktar cok az gözüküyor. Henüz ülkeye bağınızı kanıtlayacağınız pek bi durum yok. Üniversiteyi kazanmış,hazırlık sınıfında başarısız olursunuz durumu konsolosa açıklarsınız o durumda başarı şansınız artar. Ancak ben pek olumlu görmüyorum. Konsolosluk ne der merak ettim kesinlikle sonucu yazın haberlerinizi bekliyorum. @talhaxes

• @burcugu hayır senden amerikada katıldığın okulundan transkirpt almanı istiyor. attended deyip geçmi zaman fiili kullanıyor. neden istiyor bilmiyorum. belki daha önce amerika'da okul okuduğunu düşünüyorlardır.

• Okuldan F1 basvurusu icin aldigimiz I-20 de passport name kismini bos birakmislar. Geri kalan hepsi dogru. Bundan dolayi bir sikinti cikar mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |