Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Umutcum zaten yıl sonuna kadar vize verilmeyeceği yazmıyor mu İnternet sitelerinde, yanlışsa düzeltin lütfen

• @Umutcum ds-160 formunu doldurmadan bir şekilde randevu verilebilecek tarihler görülebiliyor mu? Yoksa randevu tarihi belirleyebilmek için veya boş randevu tarihlerini görebilmek için ds-160 formunu doldurup ödemeyi de yapmak mı gerekiyor?

• Selam arkadaşlar,

Şu an amerikada kız arkadaşım var 1 senedir birlikteyiz , evlenme kararı almak üzereyiz fakat öncesinde birlikte yaşamak istiyoruz daha iyi tanımak için birbirimizi ve kendisi beni amerikaya davet etti ve şuan turist vizesine başvurabiliyor muyuz ? B1/B2 vizesi alabiliyor muyuz? K1 vizesine başvurmuyoruz şu an tavsiyeniz nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fenercag, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selam arkadaşlar,

Şu an amerikada kız arkadaşım var 1 senedir birlikteyiz , evlenme kararı almak üzereyiz fakat öncesinde birlikte yaşamak istiyoruz daha iyi tanımak için birbirimizi ve kendisi beni amerikaya davet etti ve şuan turist vizesine başvurabiliyor muyuz ? B1/B2 vizesi alabiliyor muyuz? K1 vizesine başvurmuyoruz şu an tavsiyeniz nedir?

Maalesef bu amacla alabileceginizi sanmiyorum, dediginiz planda amaciniz ne is, ne turizm, ne de tibbi tedavi...

Belirttiginiz amaca en yakin vize turu sizin de bahsettiginiz K1 Nisanlilik vizesi, fakat bunun icin ABD'ye giris yaptiktan sonraki 90 gunde evlenmeniz gerekiyor; maalesef bunun disinda ABD vatandaslarinin erkek veya kiz arkadaslari icin ayrilan bir vize turu yok. Ya, bu isten bagimsiz olarak bir vize alip dediklerinizi yapacaksiniz, ya da evlilik karari aldiginizda surece devam edeceksiniz.

• @crazycells Sormak istediğim konu şu K1 vizesine başvurmak için yüzyüze görüşmemiz gerekli bu yüzden onu ziyaret etme amaçlı b2 vizesine başvurabilir miyim? Ayrıca şu an b2 vize türüne başvuru yapabiliyor muyum ve görüşme günü veriliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fenercag, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Sormak istediğim konu şu K1 vizesine başvurmak için yüzyüze görüşmemiz gerekli bu yüzden onu ziyaret etme amaçlı b2 vizesine başvurabilir miyim? Ayrıca şu an b2 vize türüne başvuru yapabiliyor muyum ve görüşme günü veriliyor mu?

Evet, ziyaret etmek yani gorusmek amaciyla B1/B2 vizesine basvuru yapabilirsiniz.

Mulakat tarihi veriliyordu en son ama aylar sonrasina maalesef.

• Merhaba; yakın zamanda turist vizesi için başvuru yapan oldu mu? Ne zaman randevu tarihi veriliyor?

• 3 sefer otomatik ertelendi randevum simdi de Aralık ayına verdiler. Sistem otomatik atıyor bence. Muhtemel ki yine ertelenecek. İsabet oldu benim için fuarlar da ertelendi usa da.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan8158 merhaba. peki bu ertelemelerde tarafınıza mail ile bilgi veriliyor mu yoksa siz mi girip kontrol ediyorsunuz?

bir de aralık ayının başları mı yoksa sonları mı?

• @gucarslan Aralık ayının sonu. Aracı şirket veriyor bilgiyi. Konsolosluktan tarafıma bilgi gelmiyor. Fuar için gidecektim şirketi adına.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan8158 anladım, teşekkür ederim. bol şans..

• Herkese selamlar
    Deneyimli arkadaşlardan öneri almak istiyorum.
    Teksas houstonda yaşayan yeşilkartlı arkadaşım var.
    Onun yanına gitmek istiyorum.
    Eşim 2022 yeşilkart başvurusunda bulundu. 2 yaşında oğlum var. Türkiyede çok vasıflı olmayan (1seneyi biraz geçti)bir işte çalışıyorum. Daha önce 5 yıllık ve askerlikten önce 1.5 ve 1 yıllık belgelenebilir iş geçmişim var.
    Türkiyede tapusu olan bir evim var.
    Başvuru için neler yapmam gerekli ve ne kadar para göstermem gerekli olur.
    Deneyimli arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gardianrano, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese selamlar
    Deneyimli arkadaşlardan öneri almak istiyorum.
    Teksas houstonda yaşayan yeşilkartlı arkadaşım var.
    Onun yanına gitmek istiyorum.
    Eşim 2022 yeşilkart başvurusunda bulundu. 2 yaşında oğlum var. Türkiyede çok vasıflı olmayan (1seneyi biraz geçti)bir işte çalışıyorum. Daha önce 5 yıllık ve askerlikten önce 1.5 ve 1 yıllık belgelenebilir iş geçmişim var.
    Türkiyede tapusu olan bir evim var.
    Başvuru için neler yapmam gerekli ve ne kadar para göstermem gerekli olur.
    Deneyimli arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

ilk olarak şuan türkiye'deki abd konsoloslukları kapalı ve ne zaman açılacakları hakkında net bir bilgi henüz yok. bunu lütfen göz önünde bulundurun..

diğer kısma gelirsek. vizelerin onaylanma durumu tamamen görüşmeyi yapan konsolosluk yetkilisinin takdirine kalmıştır. elbette onaylanma durumu sizin kendisini bütün bilgilerinizle (maddi bilgiler de dahil) ikna etmenizle de alakalı. burada alacağınız yorumlar ve tavsiyeler sadece kişilerin kendi görüşü ve %100 kesin sonuç verecek değil. bu yüzden başvurunuzu yaptıktan sonra görüşmeyi yapan yetkiliyi geri dönmeye ikna edecek bütün verileri toplayın ve başvurunuzu yapın.

başvuruda göstermeniz gereken miktar vb konular kişiden kişiye değişir. burada amaç yukarıda da dediğim gibi ülkenize geri döneceğinizi kanıtlamanız. (iş ve maddi durumlar ile birlikte)

bol şans.

• ⭐⭐

B1 -B2 vizesi ile Amerika'ya giris yapmak icin pasaport suresinin bitis tarihi son 6 ay dan fazla olmasi lazim degil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

B1 -B2 vizesi ile Amerika'ya giris yapmak icin pasaport suresinin bitis tarihi son 6 ay dan fazla olmasi lazim degil mi ?

evet, ABD'ye giriste minimum 6 ay daha olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bu arada eger bahsedilen kisi TC vatandasiysa, 6 aylik pasaportu olmasa da sorun olmayabilir ama kesinlikle herhangi bir sorun yasanmamasi ve acil durumlarda gecikmelerin onune gecmek icin tum seyahati kapsayacak bir pasaporta sahip olmasini tavsiye ederiz 🙂

Daha once CBP'nin sayfasinda gormustum, fakat foruma aktarip aktarmadigimi hatirlamiyorum, o nedenle tekrarlamis olayim. Bazi ulkelerden ABD'ye gelen kisiler 6 aylik pasaporta sahip olmasa da sorun olmuyor, bu ulkelerden gelen kisiler seyahatini kapsayacak kadar gecerli bir pasaporta sahip olsalar da olur. Turkiye de bu ulkelerden biri... Yani ABD'yi seyahat eden kisi 2 hafta sonra Turkiye'ye donecekse, pasaportunun 2 haftalik surede gecerli olmasi yeterli. https://www.cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2017-Dec/Six-Month Club Update122017.pdf

• ⭐⭐

@crazycells bizim sansimiz Ali Cihan'cim cok sagol ne guzel bir bilgi 🥰💐

• Herkese merhaba,

Forumda muhakkak merak ettiğim sorunun cevabı bir konu içerisinde geçmiştir ama yeni kayır olduğum için kullanımı şuan telefonda olduğum için beceremedim.

Sormak istediğim bir kaç soru var. Cevaplarsanız şimdiden memnun olurum.

Şuan için konsolosluk kapalı bilindiği üzere ve ne zaman açılacağı da belli değil ( Resmi olarak )

Ben konsolosluk sonrası turist vizesi almak istiyorum. Amacım amerika da iki farklı bölgede oturan arkadaşlarımı ziyaret etmek.

Kimseye yük olmak istemediğim için otel rezervasyonlarımı falan yapacağım, kendi ödemelerim ve harcamalarımı karşılayacağım. Ama amacım iki arkadaşımı da görmek.

Hiç yurtdışı tecrübem olmadığı için kimisi, arkadaşın mektup yazsın seni davet etsin diyor, kimisi davet etme vize alımlarında sıkıntı oluyor gezmeye gideceğim demelisin diyorlar vb.

Ayrıca belirtmekte fayda var 1 yıldır işleyen bir reklam ajansım var. Yönetici ve sahibiyim, kendime ait bir evim ve tapulu hissem mevcut.

Bunları görüşmeye giderken götürmem gerekli midir? Bir artısı olabilir mi? O kadar değişken ki internette verilen bilgiler kafam allak bullak. 1 hafta ülke görelim gezelim dedim ama işin içinden çıkamadım 🙂

Buraya kadar okuduysanız şimdiden teşekkürler, tecrübe ve önerilerinizi bekliyorum.

Not; Yabancı dilim pek iyi değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ALI-TASCI, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese merhaba,

Forumda muhakkak merak ettiğim sorunun cevabı bir konu içerisinde geçmiştir ama yeni kayır olduğum için kullanımı şuan telefonda olduğum için beceremedim.

Sormak istediğim bir kaç soru var. Cevaplarsanız şimdiden memnun olurum.

Şuan için konsolosluk kapalı bilindiği üzere ve ne zaman açılacağı da belli değil ( Resmi olarak )

Ben konsolosluk sonrası turist vizesi almak istiyorum. Amacım amerika da iki farklı bölgede oturan arkadaşlarımı ziyaret etmek.

Kimseye yük olmak istemediğim için otel rezervasyonlarımı falan yapacağım, kendi ödemelerim ve harcamalarımı karşılayacağım. Ama amacım iki arkadaşımı da görmek.

Hiç yurtdışı tecrübem olmadığı için kimisi, arkadaşın mektup yazsın seni davet etsin diyor, kimisi davet etme vize alımlarında sıkıntı oluyor gezmeye gideceğim demelisin diyorlar vb.

Ayrıca belirtmekte fayda var 1 yıldır işleyen bir reklam ajansım var. Yönetici ve sahibiyim, kendime ait bir evim ve tapulu hissem mevcut.

Bunları görüşmeye giderken götürmem gerekli midir? Bir artısı olabilir mi? O kadar değişken ki internette verilen bilgiler kafam allak bullak. 1 hafta ülke görelim gezelim dedim ama işin içinden çıkamadım 🙂

Buraya kadar okuduysanız şimdiden teşekkürler, tecrübe ve önerilerinizi bekliyorum.

Not; Yabancı dilim pek iyi değil.

ilk iletide forum tavsiyeleri mevcut, o kismi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/post/139

Su aralar randevu almaya calisanlar, 2021 Ekim ayina randevu verildigini aktardilar foruma; ama konsolosluk acildiktan sonra bu surecler hizlanacaktir diye tahmin ediyoruz (ve umuyoruz).

Kendinize ait bir is yeri, ev, hisse olmasi avantaj olacaktir. Sahsen, arkadaslarinizin olmasi bir arti saglamayacak diye dusunuyorum; o nedenle direkt gezmeye gidiyormus gibi basvuru yapabilirsiniz bence.

Bu dediklerinizin hepsine dair belgeleri yaninizda bulundurun, eger konsolos isterse bu belgeleri verirsiniz. Cogunlukla yazili/sozlu beyanlarinizi dikkate aliyorlar, sadece emin olmadiklari bir konu varsa belge istiyorlar; dolayisiyla sorunuzun net bir cevabi yok 🙂 ama eger konsolos bir konuda belge isterse ve yaninizda yoksa olumsuz bir sonuc yaratabilir. O nedenle ilgili olacagini dusundugunuz tum belgeleri veya kopyalarini mulakatta yaninizda bulundurmanizi tavsiye ederim.

• Merhabalar. Amerika Turist vizesi başvurusu hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var. Ukraynada üniversite öğrencisiyim. Daha önce Rusya ve Ukraynada bulundum (Öğrenci olarak). Şuan Türkiyedeyim, Sponsor olarak annemi göstermeyi düşünüyorum. (tapular annemin adına).Ve sanıyorum yeteri kadar para gösterebilirim hesabımda. Sizce vizeyi alabilme ihtimalim nedir?
    Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |