GÜNCEL KONULAR

Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

(B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

• @enveryldrm Hic sormadılar bende söylemedim zaten başvuru sırasında herhangi bir otel rezervasyonu veya uçak bileti ayırtmayıda önermiyor konsolosluk resmi sayfasında

• @murat34 ds160 formunda boş mu bıraktınız peki ? Bir de eşimin kardeşinin de gelme ihtimali var acaba basvuru yaparken aile olarak başvuru yaptığımızda eşimin kardeşini de aynı başvuruda gösterme durumumuz var mo yani aile bireyi olarak sayılıyormu yoksa ayrı mı başvuru yapması gerekir bilginiz var mı @Drywall @murat34

• @enveryldrm Kardeşler ayrı başvuru yapıyorlar galiba. Aile olarak siz, eşiniz ve varsa çocuklarıniz kabul ediliyor diye biliyorum. Yanlışım varsa bilenler düzeltsin lütfen.

• @enveryldrm Ben gideceğimiz yeri şehir olarak belirttim kalacağımız otel veya yerle alakalı bilgi girmedim
    Kayınbiraderinizle ilgili net bir bilgiye sahip değilim sizi yanlış yönlendirmiyeyim
    fakat 5 kişilik işçi grubu vardı mülakat yaptılar gemici arkadaşlardı vizeleride onaylandı
    Ds 160 furmunda aile veya grup seçeneği mevcut ama kayınbiraderiniz aile veya grup içine dahil edilirmi işte onu bilmiyorum size yanlış bilgi vermek istemem

• This post is deleted!

• @enveryldrm hayır, farketmez.

• @Drywall, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Konsolosluk zaten siz görüşmeye gitmeden önce Ds160 formunda verdiğiniz bilgiler işığında gerekli araştırmayı ve istişareyi yapıyor.

"Konsolosluk zaten siz görüşmeye gitmeden önce Ds160 formunda verdiğiniz bilgiler işığında gerekli araştırmayı ve istişareyi yapıyor. "

böyle bir şey yok. insanlara yanlış bilgi vermeyelim. gittiğiniz gün siz görüşmeye girmeden 5 dk önce bakılıyor ds160 a. mülakat sırasında da o form üzerinden soru cevap yapılıyor.

• @DustyBlue Konsolosluğun sadece sizinle mülakatı yapan gorevliden ibaret olmadığını düşünüyorum. Sizinle görüşmeyi yapan görevliye 5-10 dk. önce geliyor olabilir. Ama Konsoloslugun bir cok birimi var. Mutlaka araştırma ve inceleme birimi vardır ve o görüşmeyi yapan gorevliden önce bu birim üzerine düşen görevi yapıyordur diye tahmin ediyorum. Neticede Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğundan bahsediyoruz. Mutlaka bir araştırma, soruşturma ve istisare aşaması vardır ve bu aşamayla görevli birim/birimler vardır diye düşünüyorum. Ama sizin dediginiz gibi de olabilir. Neticede Konsolosluk içerisinde olan biteni net olarak bilmiyoruz. Ben sadece öyle olduğunu tahmin ediyorum.

• @Drywall Sayın @DustyBlue ile aynı görüşteyim.
    Gökçe hanım youtube kanalı var eski elçilk çalışanı ayrıca forum üyemizdir

izlemeni tafsiye ederim

• @murat34, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Drywall Sayın @DustyBlue ile aynı görüşteyim.
    Gökçe hanım youtube kanalı var eski elçilk çalışanı ayrıca forum üyemizdir

izlemeni tafsiye ederim

Güzel bir bilgi 👍

• @Drywall tabi ki konsolosluk sadece sizinle görüşme yapan personelden oluşmuyor ancak aynı şekilde sadece sizinle görüşme de yapılmıyor. Bir gün içinde kaç kişi görüşmeye geliyordur tahmin edebiliyor musunuz? Her biri için bu şekilde bir ön araştırma yapmaya iş gücü ayırmak çok mantıksız ve sürdürülebilir değil..

Sizden istenilen bilgilerin/belgelerin birçoğu eğer görevli herhangi bir konudan şüphe duyup detaya inme ihtiyacı olursa diye isteniyor, oturup herkesi teker teker detaylı incelemiyorlar diye düşünüyorum..

• Arkadaşlar yapay zeka ve benzeri teknolojiler faktörünü unutmamak lazım. Çok kısa sürede sizin ile ilgili herşeyi öğrenebilirler. Bunun için çok kişiye veya çok zamana ihtiyaçları yok. Günümüz teknolojisiyle dünya çok küçük ve bilgiye erişim cok kolay artik. Her şey saniyeler kadar uzak/yakın artık. Amerika gibi güvenliğine son derece önem veren bir ülkenin ülkesine gelecek yabancı bir insanı arastirmadan, incelemeden sadece 5-10 dakikalık bir mülakat ile kabul edeceğini benim mantığım almıyor. Mülakatın önemsiz olduğunu da söylemiyorum. Mülakatın tabi ki etkisi var. Ama salt mülakat ile olmadığını ve araştırma inceleme aşamasının tamamlayıcısı olduğunu düşünüyorum. Sizin dediginiz gibi olabilir mi? Olabilir.

• @murat34 videoyu hazırlayan şahıs konsoloslukta çalışan bir kişi değil sadece tecrübeye dayanarak konuşuyor ve bence yanlış kanılarada sahip abd gibi bir ülkenin önceden sizin bilgilerinizi kontrol etmemesi mümkün değil böyle saçma birşey mi olur neden randevu aldığımızda belli bir tarihten sonra iptal edilemiyor? Hiç ciddi sıkıntılar yaşamış bir insanın vize aldığını gördünüz mü tabiyki konsolusluk görevlileri ortak istihbarati bir havuzda budeğerlendirmeleri ypıyorlardır ayrıca diğer bir konu bir red olduğunuzda diğer görüşmeyi farklı kişiyle yapıcağımız konusu 2 sefer red veren aynı kişi benim tandıdığıma denk geldi bu kanıya berden varmış anlamış değilim

Benzer Başlıklar

• 18
  • 4
  • 83

64

7.3k
Users

2.2k
Topics

117.8k
| | | |