Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Ping-PONG Randevu almadım henüz şuan ki durumda alasım gelmedi ondan önce açık ülkelere giderim daha iyi dedim bir düzelsin ondan sonra alırım randovuyu

• Yasaklı

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG Randevu almadım henüz şuan ki durumda alasım gelmedi ondan önce açık ülkelere giderim daha iyi dedim bir düzelsin ondan sonra alırım randovuyu

Mantikli bir hareket👍

Benim kredi kartinda ucak biletlerini ve otelimi karsilayacak kadar puan birikmis.
    Kiev dusunursen eslik ederim. 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar Abi,

Su yaptigimiz muhabbet, nasil vize alinir nelere dikkat etmek gerekli vesaire konularini kendi uzerimizden tartisarak acikliyormusuz gibi oldugu icin, baslik altinda bu sohbetin yapilmasi bana forum kurallarina aykiri degilmis gibi geliyor. Geriden gelen insanlar kucuk kucuk bilgiler ediniyorlar diye dusunuyorum.

Bu konuda ne dusunuyorsun?

Bence forum kurallarına bir aykırılık yok. Mali ve statü olarak yeterliliği olan insanların başvuru yaparken ne tür ayrıntılara dikkat edebileceği ve kişisel yeterliliği olmasına rağmen beyan hatası yapıp vize alamamasına sebep olabilecek detayların paylaşımını yapıyoruz. Vize alabilmenin kesin ve net bir kuralı olmadığını düşünüyoruz zaten. Forum kurallarına aykırı olabilecek konuşma şekli, sahtekarlık boyutunda bir bilginin paylaşımı ve ya yönlendirmenin yapılması. Turist vizesi ile gidip kaçak olarak kalmak yönünde tavsiyeler olursa ancak gerçekleşir. Bu konuda bir sorun mu oldu da böyle bir şey sordun?

• Yasaklı

@ibrahimasar, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar Abi,

Su yaptigimiz muhabbet, nasil vize alinir nelere dikkat etmek gerekli vesaire konularini kendi uzerimizden tartisarak acikliyormusuz gibi oldugu icin, baslik altinda bu sohbetin yapilmasi bana forum kurallarina aykiri degilmis gibi geliyor. Geriden gelen insanlar kucuk kucuk bilgiler ediniyorlar diye dusunuyorum.

Bence foum kurallarına bir aykırılık yok. Mali ve statü olarak yeterliliği olan insanların başvuru yaparken ne tür ayrıntılara dikkat edebileceği ve kişisel yeterliliği olmasına rağmen beyan hatası yapıp vize alamamasına sebep olabilecek detayların paylaşımını yapıyoruz. Vize alabilmenin kesin ve net bir kuralı olmadığını düşünüyoruz zaten. Forum kurallarına aykırı olabilecek konuşma şekli, sahtekarlık boyutunda bir bilginin paylaşımı ve ya yönlendirmenin yapılması. Turist vizesi ile gidip kaçak olarak kalmak yönünde tavsiyeler olursa ancak gerçekleşir. Bu konuda bir sorun mu oldu da böyle bir şey sordun?

Yok ben ne zaman hangi konunun altinda birseyler yazsam birileri gelip saydiriyorda. 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar Her işsiz de red almiyordur umarim

Hayır ne alakası var. Babamın parası var yiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar Abi,

Bence foum kurallarına bir aykırılık yok. Mali ve statü olarak yeterliliği olan insanların başvuru yaparken ne tür ayrıntılara dikkat edebileceği ve kişisel yeterliliği olmasına rağmen beyan hatası yapıp vize alamamasına sebep olabilecek detayların paylaşımını yapıyoruz. Vize alabilmenin kesin ve net bir kuralı olmadığını düşünüyoruz zaten. Forum kurallarına aykırı olabilecek konuşma şekli, sahtekarlık boyutunda bir bilginin paylaşımı ve ya yönlendirmenin yapılması. Turist vizesi ile gidip kaçak olarak kalmak yönünde tavsiyeler olursa ancak gerçekleşir. Bu konuda bir sorun mu oldu da böyle bir şey sordun?

Yok ben ne zaman hangi konunun altinda birseyler yazsam birileri gelip saydiriyorda. 😂

Ya bi ara çok fazla, müdavim olmayan, burda başvuru zamanına yakın ya da başvuru zamanı gelmiş, konuşulan her şeye ille bir karşılık veren kalabalık bir grup vardı. Sen de çok yorum yaptığın için sana da çok cevap veriyorlardı. Şimdi okyanusun dalgası geçti, İç denizin sakin sularındayız. Hepi topu belki 20-30 kişi var devamlı gelen. Onların içinden de senin ne yazdığına karışıp zıtlık yapacak 1-2 kişi ancak çıkar. Takılma bunlara.

• @AE123 randevu onay sayfası olabilir bakmıyorlar ama bide 160 dolar ödeme dekontu ds160 çıktısı.

• @ibrahimasar benden istemediler hes kodu bile.

• ⭐⭐

Banka dökümlerinin kaç aylık olması gerekiyor?

• Yasaklı

@LordBolton 6 aylık

• @emrahfb88 ben 3 aylık götürdüm zaten bakamadılar 🙂

• @goe, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@emrahfb88 İstanbul'a baktım ben, Ankara' yı bilmiyorum.

Sn Goe,
    Bugün randevunuz vardı yanılmıyorsam. Nasıl geçti? Umarım almışsınızdır vizeyi.

• ⭐⭐⭐⭐

@lfcali, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar benden istemediler hes kodu bile.

Bence aşı olup olmadığını bile biliyorlar 🙂 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

posta yoluyla, mülakatsız B1/B2 vize yenileme deneyimi

1,5 yıl önce biten ve DV süreci devam ederken yenilemediğim B1/B2 vizem için 5 kasım'de sistem üzerinden DS160 formunu doldurdum. burada önemli konu, daha önce göçmenlik başvurusu yapıp yapmadığınız sorusu. ben "evet" cevabı verip gerekli açıklama kısmına ingilizce olarak "mali yıl bittiği için sürecimi tamamlayamadım" şeklinde açıklama yaptım.

sonrasında AIS sisteminden gerekli bilgileri doldurdum.
    çıkan ekranda 48 ay içinde biten vizemi yenilemek istiyorum seçeneğini seçtim.
    AIS kaydının son sayfasında size 10 sayfalık bir soru çıkıyor. bu sorularda en son ne zaman vize aldığınız, vizenizin ne zaman bittiği vb. sorular soruluyor. bunlara verdiğiniz cevaplara bianen sistem size zaten ilgili gereksinimleri sağlıyorsanız gerekli evrakları posta yoluyla göndermenizi istiyor.

📤 5 kasım cuma günü;

• DS160 - Confirmation Page
    • eski vizenizin olduğu ve vizenizin basılacağı pasaport
    • 1 adet fotoğraf
    • evli iseniz evlilik cüzdanınız ilk üç sayfası ve varsa eşinizin abd vizesinin taranmış çıktısı
    • ais kaydı sırasında verilen bir sayfalık geri gönderi evrağını

PTT ofisinden istanbul konsolosluğu'na gönderdim.

📥 9 kasım salı günü;

CEAC sisteminden vizemin basıldığı bilgisini görüntüledim.
    aynı gün PTT'den mesaj aldım, 1 gün sonra da vize basılı pasaportumu şubeden teslim aldım.

işlem bu kadar basit.
    deneyimin ilgilenen kişiler için faydalı olması dileğiyle.

• ⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

posta yoluyla, mülakatsız B1/B2 vize yenileme deneyimi

1,5 yıl önce biten ve DV süreci devam ederken yenilemediğim B1/B2 vizem için 5 ekim'de sistem üzerinden DS160 formunu doldurdum. burada önemli konu, daha önce göçmenlik başvurusu yapıp yapmadığınız sorusu. ben "evet" cevabı verip gerekli açıklama kısmına ingilizce olarak "mali yıl bittiği için sürecimi tamamlayamadım" şeklinde açıklama yaptım.

sonrasında AIS sisteminden gerekli bilgileri doldurdum.
    çıkan ekranda 48 ay içinde biten vizemi yenilemek istiyorum seçeneğini seçtim.
    vize ücretini ve ptt ücretini ödedim.
    sonrasında adres ve gerekli bilgileri doldurup AIS kaydını tamamladım.

sistem size zaten ilgili gereksinimleri sağlıyorsanız gerekli evrakları posta yoluyla göndermenizi istiyor.

📤 5 ekim cuma günü;

• DS160 - Confirmation Page
    • eski vizenizin olduğu ve vizenizin basılacağı pasaport
    • 1 adet fotoğraf
    • evli iseniz evlilik cüzdanınız ilk üç sayfası ve varsa eşinizin abd vizesinin taranmış çıktısı
    • ais kaydı sırasında verilen bir sayfalık geri gönderi evrağını

PTT ofisinden istanbul konsolosluğu'na gönderdim.

📥 9 ekim salı günü;

CEAC sisteminden vizemin basıldığı bilgisini görüntüledim.
    aynı gün PTT'den mesaj aldım, 1 gün sonra da vize basılı pasaportumu şubeden teslim aldım.

işlem bu kadar basit.
    deneyimin ilgilenen kişiler için faydalı olması dileğiyle.

Görüldüğü gibi göçmenlik niyeti taşıdığı ayan beyan belli olan bir kişiye bile vize vermiş, hatta görüşme yapmadan vizesini yenilemiş konsolosluk.
    Green Card a başvurdum diye turist vizesi vermezler konusundaki tartışma artık bitmiştir. Hayırlı olsun size de @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar @gucarslan

koyun can derdinde, kasap et derdinde herkes gidiyor mersine siz gidiyorsunuz tersine.

• Son günlerde başvuru yapıp randevusunu erkene çekebilen var mı acaba ? Çoğu kişi 2023'e randevua aldığını ve erkene çekmek için boşluk açılmadığını söylüyor.

• @ykirmizi boşluk artık açılacağına inancım kalmadı o kadar çok gir çık yapıyorum ki ama yok altı üstü bir tatil yapalım diyoruz düştüğümüz hale bak arkadaş rezillik

• Ben DS 160 formunu konsolosluk İstanbul girdim ama ankaradan randevu yakaladım bu durumda ne yapmam gerekir bilgi verir misiniz? Teşekkürler

• Yasaklı

@Gökhan-Adıgüzel Ankara’dan hangi tarihe randevu aldınız

Benzer Başlıklar

• 8
  • 10
  • 5
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |