Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Muhtemelen benim içinde aynı olmuş olabilir 2750 TL maaş gösterdim ve 1,5 aylık çalışandım(Son iş yerimde)

@crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@joejoe Bence de sizin sponsorlugunuz cok etki etmeyecek sayin @joejoe .

Ben yazdiklarinizi okuyup sesli dusunuyorum...

• ABD'de gocmen olan bir aile uyesi var -
      Daha once yurtdisina cikmasi +
      Isi var ama maasi yuksek miktarda birikim yapmak icin yeterli degil -

• Ilk soru, gezi amaci... Cevap gosteriyor ki saglam bir plan yapilmamis, New york'a gitme plani var ama sonrasinda ne yapilacagi belli degil. Kardesiyle gorusup gorusmeyecegi de net degil.

• Hollanda'da kalmis oldugu sureyi net sekilde degil de yaklasik sekilde cevaplamis.

• Cok uzun suredir bir iste calisiyor ama is yerinin calisani olmaktan ziyade sahibi gibi duruyor. Maasi tek kisinin yasamasi icin yeterli ama bir ABD gezisi icin birikim yapmaya cok yeterli gorunmuyor, ozellikle de TRY-USD paritesinin bu kadar acik oldugu bir zamanda... bankada cok yuksek miktarda para gosterse bile para kendisine ait olmayabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Muhtemelen benim içinde aynı olmuş olabilir 2750 TL maaş gösterdim ve 1,5 aylık çalışandım(Son iş yerimde)

@joejoe Bence de sizin sponsorlugunuz cok etki etmeyecek sayin @joejoe .

Ben yazdiklarinizi okuyup sesli dusunuyorum...

• ABD'de gocmen olan bir aile uyesi var -
      Daha once yurtdisina cikmasi +
      Isi var ama maasi yuksek miktarda birikim yapmak icin yeterli degil -

• Ilk soru, gezi amaci... Cevap gosteriyor ki saglam bir plan yapilmamis, New york'a gitme plani var ama sonrasinda ne yapilacagi belli degil. Kardesiyle gorusup gorusmeyecegi de net degil.

• Hollanda'da kalmis oldugu sureyi net sekilde degil de yaklasik sekilde cevaplamis.

• Cok uzun suredir bir iste calisiyor ama is yerinin calisani olmaktan ziyade sahibi gibi duruyor. Maasi tek kisinin yasamasi icin yeterli ama bir ABD gezisi icin birikim yapmaya cok yeterli gorunmuyor, ozellikle de TRY-USD paritesinin bu kadar acik oldugu bir zamanda... bankada cok yuksek miktarda para gosterse bile para kendisine ait olmayabilir...

Bence sizinkinde kisa sureli calisma daha buyuk bir problem idi... Cunku onceki isinizde ne kadar kazandiginiz bilinmiyor, dolayisiyla yuksek miktarda birikim yapmis olma ihtimaliniz hala mevcut.

Sayin @joejoe 'nun yazdiklarinda ise 6 yil boyunca yapilan is var.

Bu durumlara uyarlanamaz ama yine de konusu gecmisken belirtmis olayim... Ben kardesime vize alirken, kendi banka hesabimindaki bilgileri gondermistim, cunku ogrenciyken bir birikim yapmasi cok mumkun degil zaten; ama en buyuk kozumuz kendisinin egitimiydi, 6 yillik tip egitiminin 4. yili bitmisti, dolayisiyla geri donup mezun olacagi belliydi. Konsolos da buna ikna oldu zaten...

• @crazycells @knnrn tesekkur ederim fikirleriniz icin. yeni yildan once bir daha deneyecegiz sanirim. daha planli programli bir sekilde ilerleyip gitmek gerekecek sanirim. bizde burda oldugumdan bahsetmemesini konustuk ancak daha sonra herhangi bir bilgi ortaminda cikarsa yalan soyledigimiz daha kotu olur mantigi ile en azindan soyleyelim dedik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@joejoe B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells @knnrn tesekkur ederim fikirleriniz icin. yeni yildan once bir daha deneyecegiz sanirim. daha planli programli bir sekilde ilerleyip gitmek gerekecek sanirim. bizde burda oldugumdan bahsetmemesini konustuk ancak daha sonra herhangi bir bilgi ortaminda cikarsa yalan soyledigimiz daha kotu olur mantigi ile en azindan soyleyelim dedik.

Zaten sizin ABD'de yasadiginiz konusunda kesinlikle yalan soylememeli. Kardesiniz oldugu icin illaki ortaya cikar.

• @crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@jade B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@likable B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Amerikalı bir aile dostumuz var kendisi Edebiyat Profesörü o bana davetiye gönderse vize alma ihtimalim artarmı?

Aynen dosyanin durumuna gore olumlu yansiyabilir, size bir mektup yazsin ve ne yapacaginizi anlatsin.

Misal, eger sizi havalimaninda karsilayacaksa bunu mektupta belirtsin, kendisinde konaklayacaksaniz bunu da kesinlikle belirtsin, eger size bir yerleri gosterecekse nereleri gezeceginizi de eklesin... En azindan basi-sonu belli olan bir gezi plani oldugunu ve sonrasinda geri donme niyetiniz oldugunu gorsunler...

Bu dikkatimi cekti sayin @crazycells. Mektubu islak imzali falan bana postaylami yollamis olmasi gerekir davet edicek kisinin yoksa email de atiyor olmasi yeterli mi? elinizde buna ornek gosterilebilecek bir format oldu mu hic? ben de arkadasimi o formata gore yonlendirsem.

Bu o kadar resmi bir dokuman degil, dolayisiyla illaki islak imza ile gonderilmesi sart degil. Eger kisinin elektronik imzasi (ya da imzasinin bilgisayarda bir kopyasi) varsa onu kullanabilir ve email yoluyla da gonderebilir. Diger bir yol su olabilir, belgeyi yazip imzalayip, renkli sekilde scan'leyip size gondermesi. Siz de kaliteli bir ciktisini alirsaniz orjinal dokuman gibi olur. Ben imzamin scanlenmis halini bilgisayarda tutuyorum, word dokumanin altina koyup sonra pdf'e cevirince resmi bir mektup gibi oluyor. Daha once kardesime vize mulakati icin boyle gondermistim.

Tabii isterse posta ile de gonderebilir ama bu kadar ugrasa gerek yok bence, elektronik olarak gondermesi yeterli.

Format derken, yazi olarak mi diyorsunuz?

Yok oyle emailed imzasi yoktur hic sanmiyorum. ama yazip duzgunce fotografini cekip bana da atabilir email ile ben de ciktisini alirim. oyle de olur degil mi? Bir de bir plandan mi bahsetse gelicek onu suradan karsilayacagim ve Suraya gidecegiz ardindan bunlari yapacagiz ve bu tarihler arasinda benimle olacak.gibi.. kisacasi icerigi nasil olsun bilemedim. Cunku gordum ki kimi yazilarda kisi davet ettigi kisiyle neler yapacagini anlatirken kimi de masraflari ben karsilayacagim ve tekrar donecegine kefilim vs demis.. hangisi ornek alinip ilerlenmeli bilemiyorum.

• Merhaba bu sabah çekik gözlü asık suratlı asyalı kadın şansıma çıktı,namını daha önce duymuştum görür görmez tahmin ettim zaten sıkıntı çıkacağını. Ben haftalardır evrak topla fln 500 km direksiyon sallamısım emek harcamışım kadın 1 evrağa bile bakmadan pasaportu elimize verdi geri

• @zeus ds 160 formu ödeme dekontu içinde söyledi:

Merhaba bu sabah çekik gözlü asık suratlı asyalı kadın şansıma çıktı,namını daha önce duymuştum görür görmez tahmin ettim zaten sıkıntı çıkacağını. Ben haftalardır evrak topla fln 500 km direksiyon sallamısım emek harcamışım kadın 1 evrağa bile bakmadan pasaportu elimize verdi geri

Geçmiş olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade Ben kardesim icin soyle bir mektup yazmisim... Kopyaliyorum....

(hemen asagidaki noktalar bosluk olacak)
    .......................................................................................................................Isim Soyisim
    .......................................................................................................................Acik adres
    ........................................................................................................................Telefon

July 20, 2018

To: U.S. Consulate,
    Ankara, TURKEY

My name is Isim Soyisim. I am..............in New York in Legal Permanent Resident Status.

I am writing this letter to confirm that I have invited my sister, Isim Soyisim (d.o.b.: dogum tarihi), to visit me for a period of 2 months during her summer break in this summer. We will visit touristic places, museums and historical places and do touristic attractions in New York City and Washington DC area. Upon termination of her visit, she will go back to Turkey and continue her medical doctor training.

During her stay in the US, I will provide her housing, food-drink, medical insurance and everything else she needs. She will stay with me in my house at the full address provided at attachment.

My bank statement, copy of my Green Card and SSN card are attached.

Your consideration of this request is greatly appreciated.

Sincerely,
    Isim Soyisim
    Imza

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yukaridaki mektupta isim, adres, telefon mektubun sag ust tarafinda yazili... eger cok acil degilse diye belirteyim yine de 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeus ds 160 formu ödeme dekontu içinde söyledi:

Merhaba bu sabah çekik gözlü asık suratlı asyalı kadın şansıma çıktı,namını daha önce duymuştum görür görmez tahmin ettim zaten sıkıntı çıkacağını. Ben haftalardır evrak topla fln 500 km direksiyon sallamısım emek harcamışım kadın 1 evrağa bile bakmadan pasaportu elimize verdi geri

Sayin @Zeus cok gecmis olsun, suradaki ilk postu bir gozden gecirin isterseniz...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

sorunun nerde oldugunu tespit edebilirseniz bir sonraki basvuruyu daha guclu yapabilirsiniz.

• 7 gün önce bende mülakata gittim 5 kişiden 3üne red verdiğini hatırlıyorum ve sadece o detay soruyordu. Hemen solundaki Türkçe bilmeyen görevli herkese mavi boncuk dağıtıyordu.

@zeus ds 160 formu ödeme dekontu içinde söyledi:

• B1/B2 2015 Türkiye vize reddi oranı %13.88

B1/B2 2016 Türkiye vize reddi oranı %13,62

B1/B2 2017 Türkiye vize reddi oranı %17,86

Son istatistiklere göre hemen hemen 1/5’i Red alıyor maalesef.

• @crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@jade Ben kardesim icin soyle bir mektup yazmisim... Kopyaliyorum....

(hemen asagidaki noktalar bosluk olacak)
    .......................................................................................................................Isim Soyisim
    .......................................................................................................................Acik adres
    ........................................................................................................................Telefon

July 20, 2018

To: U.S. Consulate,
    Ankara, TURKEY

My name is Isim Soyisim. I am..............in New York in Legal Permanent Resident Status.

I am writing this letter to confirm that I have invited my sister, Isim Soyisim (d.o.b.: dogum tarihi), to visit me for a period of 2 months during her summer break in this summer. We will visit touristic places, museums and historical places and do touristic attractions in New York City and Washington DC area. Upon termination of her visit, she will go back to Turkey and continue her medical doctor training.

During her stay in the US, I will provide her housing, food-drink, medical insurance and everything else she needs. She will stay with me in my house at the full address provided at attachment.

My bank statement, copy of my Green Card and SSN card are attached.

Your consideration of this request is greatly appreciated.

Sincerely,
    Isim Soyisim
    Imza

Tesekkurler @crazycells bu ornekten yola cikariz bizde.
    benim turist vizem zaten var ama son 2bucuk yilda 3 defa gitmis toplam 1 yil kalmis oldugum icin bu sefer sikinti cikaricaklar diye korktugumdan ek birseyler koymak istiyorum.consulate Ankara turkey e degil de baska bir yere yazilmasi uygun olur sanirim. to whom may concerned desek de olur herhalde

• @likable B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

B1/B2 2015 Türkiye vize reddi oranı %13.88

B1/B2 2016 Türkiye vize reddi oranı %13,62

B1/B2 2017 Türkiye vize reddi oranı %17,86

Son istatistiklere göre hemen hemen 1/5’i Red alıyor maalesef.

nerdeyse herkese artik red vermiyorlarmiydi zaten su bir kac ay once baslayip kaldirilan yasaktan sonra.

• Yarın bir red de ben yiyip döneyim ;/

• @tanti yarın çıkacak sonucu paylaşabilir misin? Ayrıca öğrenci vizesi için mülakat yapan olursa vize verme oranlarını söylersen sevinirim.

• @majezik B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@tanti yarın çıkacak sonucu paylaşabilir misin? Ayrıca öğrenci vizesi için mülakat yapan olursa vize verme oranlarını söylersen sevinirim.

Tabiki

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Yarın bir red de ben yiyip döneyim ;/

Bol sanslar sayin @tanti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@majezik B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@tanti yarın çıkacak sonucu paylaşabilir misin? Ayrıca öğrenci vizesi için mülakat yapan olursa vize verme oranlarını söylersen sevinirim.

F1 konusunda bazi sayilar paylasmistim, ulke ulke F1 vize reddi bilgisi paylasilmiyor ne yazik ki...

Benzer Başlıklar

• 5
  • 2
  • 47
  • 968
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |