Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozkan8158 Merhaba, kötü olmuş 😞 hangi vize türü için gidecektiniz ? ABDde sürekli oturum izniniz yok ise geçici vizeler için büyük ihtimalle seyahat kısıtlaması getirilmiştir. Şuanda Abdye giriş önceliği abd vatandaşlarının. vakalar türkiyedede görüldüğü için vize randevusu iptal edilebilir.Zaten hepimiz bunu bekliyorduk. fakat bu net bilgi olmamakla birlikte konsolosluk duyurularını takip etmenizi veya irtibata geçmenizi öneririm. hayırlısı inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan8158, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba bu cuma randevum vardı. Iptal etmişler sizce neden acaba? En yakın randevu haziran şaka gibi. Başka vize randevusu iptal olan var mi?

Ankara veya Istanbul'da mi girecektiniz mulakata?

• @crazycells istanbul ve b1 b2 haziran a sarkti randevu😑 gerci fuar ertelendi o rahatlatti biraz ama. Bakalim artik hayirlisi

• Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Ankara’daki ABD Büyükelçiliği, İstanbul ve Adana’daki ABD Konsolosluklarında rutin konsolosluk hizmetleri 18 Mart’tan itibaren askıya alınıyor” denildi.

• Konsolosluk ve buyukelcilik islemleri yarindan gecerli olmak uzere askiya alindi.

• Merhaba mart ayındaki vize görüşmelerinin askıya alınması sonucu randevumu 9 haziran a almış vizecim. Sizce o zamana kadar yoluna girer mi işler, süreç hakkında bilgisi olan abiler konuyu yeşillendirir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan8158, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba mart ayındaki vize görüşmelerinin askıya alınması sonucu randevumu 9 haziran a almış vizecim. Sizce o zamana kadar yoluna girer mi işler, süreç hakkında bilgisi olan abiler konuyu yeşillendirir mi

hepimizin temennisi o yonde 🙂

• Merhaba, su an randevu tarihi veriliyor mu peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GC_dream, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, su an randevu tarihi veriliyor mu peki?

AIS'ten randevu almaya calisin isterseniz, konsoloslugun ne zaman acilacagi belli degil; ama belki mulakat tarihi veriyorlardir.

• arkadaslar merhaba, malum saun ıcın yurt dısı ucuslar yok ama ben yaz sonu eger normallesme olur ıse abd ye gıtmek ıstıyorum,gıtme nedenım hem gezı hemde orda kı ıs olanakları,abd de tanıdıgım bır arkadasım var kendısı evlı ve green kart sahıbı.
    bende evlı ve 2 yasında kızım var, yaklasık 9 yıldır saglık bakanlıgında saglık teknıkerı olarak gorev yapıyorum memurum,
    tr de bır evım ve bır aracım yok bankada 50 bın tl kadar param var.tahmını kalıs surem 20 gun kadar olucak vıze alma yuzdem kactır sızce ? abd dekı arkadasımın yanına gıtmemı belırtmelı ve ondan davet mektubu gıbı bır sey almam gerekır mı ? yoksa hıc bunlardan bahsetmeden sadece gezı amaclı mı desem ? yazılanları okudum herhalde pek sansım gorunmuyor

• Turist vizesi ile Amerika'ya gidip orada evlenirsek nasıl bir süreç işliyor?
    Ya da turist vizesi ile gidip kendi mesleğimiz doğrultusunda bir firmayla sponsor olması konusunda anlaşırsak nasıl bir süreç işliyor?
    Green card gibi mi oluyor yoksa çalıştığımız süre mi vizeli sayılıyoruz?

• @quikless, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Turist vizesi ile Amerika'ya gidip orada evlenirsek nasıl bir süreç işliyor?
    Ya da turist vizesi ile gidip kendi mesleğimiz doğrultusunda bir firmayla sponsor olması konusunda anlaşırsak nasıl bir süreç işliyor?
    Green card gibi mi oluyor yoksa çalıştığımız süre mi vizeli sayılıyoruz?

https://yesilkartforum.com/forum/category/78/aile-dayanaklı-göçmen-vizeler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless ilk iletiyi bir daha okumalisiniz, turist vizesini orada belirtilen amaclarla almalisiniz.

• @crazycells Teşekkür ederim, okudum tam olarak cevap bulamadım sadece. Anlamamış olabilirim,kusura bakmayın tekrar ettiriyorsam. Vizeyi turist vizesi olarak alıp bahsettiğim durumların yaşanmasın durumunda nasıl bir işleyiş olur onu merak ettim sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Teşekkür ederim, okudum tam olarak cevap bulamadım sadece. Anlamamış olabilirim,kusura bakmayın tekrar ettiriyorsam. Vizeyi turist vizesi olarak alıp bahsettiğim durumların yaşanmasın durumunda nasıl bir işleyiş olur onu merak ettim sadece.

Bu baslikta sadece turist vizesiyle ilgili bilgileri bulabilirsiniz ve sadece bu tur sorularinizi sorabilirsiniz, diger sorulari ise asagidaki uygun basliklarda sormalisiniz.

Evlilik icin su konuyu okuyabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Eger ABD'de evlendiyseniz su basligi inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

Calisma vizeleri icin ise su bolumu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-ve-diğer-işçi-vizeleri

ABD icinde statu degisikligi icin su konuyu incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/247/change-of-status-i-539-gocmen-olmayan-vizeyi-uzatma-ya-da-degistirme

• @crazycells Teşekkür ederim, kusura bakmayın, diğer başlıkları tam incelememişim benim hatam. İyi akşamlar 🙂

• Merhaba, yakin zamanda vize alan arkadaslar var mi? Randevu tarihlerini gormebilmem icin ilk once odeme istiyor. Eğer en erken Eylul Ekim gibi randevu veriliyorsa almayacagim simdilik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GC_dream, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, yakin zamanda vize alan arkadaslar var mi? Randevu tarihlerini gormebilmem icin ilk once odeme istiyor. Eğer en erken Eylul Ekim gibi randevu veriliyorsa almayacagim simdilik.

O odemeler 1 yil boyunca gecerli, bilginize. Yani su an odemeniz bir sorun yaratmaz.

• Arkadaslar merhaba, B1 ve B2 vizesine basvuru yapacagim.
    1.istanbul'da yasiyoruz fakat mulakata Ankara'da girmeyi dusunuyoruz. Bu bir sorun teskil eder mi?
    2. USA da tanidigimiz var fakat bunu soylemeli mi , soylememeli miyiz? Tanidigimiz loto talihlisi 5 yildir yasal olarak orada yasiyor.
    3. Aslinda o tanidigimiz kisinin yanina gitmeyi dusunuyoruz. Fakat vize almada sorun cikmasin diye baska eyalete gidecegimizi soylesek , daha sonra USA'ya giriste konsolostaki beyan ettigimiz eyalete gitmedik diye sorun cikar mi?
    4. Vizeyi alabilirsek esim ile biz ayri ayri giris yapacagiz. Yine bu, USA'ya giriste sorun yaratir mi?
    5. Konsolosluga beyan ettigimiz tarihte gitmezsek, yine de sorun olur mu?
    6. Benim pasaportumun suresi 2021.07 de doluyor. Vize mulakat, bir aksilik cikmazsa 2020.07 bu tarih araligi vizeyi almamda problem yaratir mi?

Kendimden bahsetmem gerekirse, Benim ve esimin EU pasaportu var. 2009 yilinda wat programiyla USA ' ya gitmistim. Esim de daha once 2008 ve 2009 yilinda iki defa Wat ile gitmisti. Ikimizde her sene yurtdisina en az 2, 3 ulkeye gezi amacli gidiyoruz.
    Kendime ait bir evim var.
    Ben 8 yildir kurumsal bir sirkette calisiyorum.
    Esiminde 4 yildir avrupada ufak capli lojistik firmasi 2 sigortali calisani var.
    Deneyimli deneyimsiz arkadaslar yorumlarsa sevirinirim.
    @crazycells senin yorumunda benim icin cok degerli.

• @GC_dream, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaslar merhaba, B1 ve B2 vizesine basvuru yapacagim.
    1.istanbul'da yasiyoruz fakat mulakata Ankara'da girmeyi dusunuyoruz. Bu bir sorun teskil eder mi?
    2. USA da tanidigimiz var fakat bunu soylemeli mi , soylememeli miyiz? Tanidigimiz loto talihlisi 5 yildir yasal olarak orada yasiyor.
    3. Aslinda o tanidigimiz kisinin yanina gitmeyi dusunuyoruz. Fakat vize almada sorun cikmasin diye baska eyalete gidecegimizi soylesek , daha sonra USA'ya giriste konsolostaki beyan ettigimiz eyalete gitmedik diye sorun cikar mi?
    4. Vizeyi alabilirsek esim ile biz ayri ayri giris yapacagiz. Yine bu, USA'ya giriste sorun yaratir mi?
    5. Konsolosluga beyan ettigimiz tarihte gitmezsek, yine de sorun olur mu?
    6. Benim pasaportumun suresi 2021.07 de doluyor. Vize mulakat, bir aksilik cikmazsa 2020.07 bu tarih araligi vizeyi almamda problem yaratir mi?

Kendimden bahsetmem gerekirse, Benim ve esimin EU pasaportu var. 2009 yilinda wat programiyla USA ' ya gitmistim. Esim de daha once 2008 ve 2009 yilinda iki defa Wat ile gitmisti. Ikimizde her sene yurtdisina en az 2, 3 ulkeye gezi amacli gidiyoruz.
    Kendime ait bir evim var.
    Ben 8 yildir kurumsal bir sirkette calisiyorum.
    Esiminde 4 yildir avrupada ufak capli lojistik firmasi 2 sigortali calisani var.
    Deneyimli deneyimsiz arkadaslar yorumlarsa sevirinirim.
    @crazycells senin yorumunda benim icin cok degerli.

1- Sorun olmaz.
    2- Göçmenlik şüphesi çekeceğini düşünüyorsanız ve zaten turizm amaçlı gidecekseniz söylemeyebilirsiniz.
    3- Sorun olmaz. Turizm amaçlı olarak istediğiniz zaman istediğiniz yerden giriş yapabilirsiniz.
    4- Sorun yaratmaz.
    5- Sorun olmaz.
    6- Sorun yaratmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.0k

| | | |