Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Altaylı639 26 Eki 2019 13:12
    Merhabalar. DS 160 formunu doldururken, formun sonunda çıkan bölümden eşim içinde form dolduracağım galiba. Peki para yatırırken ve Mülakat tarihi alırken nasıl olcak? Eşim ve kendim için ayrı ayrı mı (iki kez işlem yaparak) para yatıracağım yoksa tek defada 320 dolar yatırabiliyormuyum? Ve mülakat tarihi ve saati belirlerken ikimiz içinde aynı saati mi belirliyorum? Mülakatta nasıl olacak? İkimiz aynı gişeye mi gideceğiz acaba?

• @ayvalik10 @VolkanU @Muhtaradana @crazycells ds 160 formunu doldurmadan ankara veya istanbul için en erken randevu tarihini nasıl görebiliriz ya da görebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Altaylı639, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Altaylı639 26 Eki 2019 13:12
    Merhabalar. DS 160 formunu doldururken, formun sonunda çıkan bölümden eşim içinde form dolduracağım galiba. Peki para yatırırken ve Mülakat tarihi alırken nasıl olcak? Eşim ve kendim için ayrı ayrı mı (iki kez işlem yaparak) para yatıracağım yoksa tek defada 320 dolar yatırabiliyormuyum? Ve mülakat tarihi ve saati belirlerken ikimiz içinde aynı saati mi belirliyorum? Mülakatta nasıl olacak? İkimiz aynı gişeye mi gideceğiz acaba?

islemleri yapmaya baslayin, zaten sistem sizi yonlendirecek. Paralari ayri ayri yatirmanizi tavsiye ederim, mulakati ayni tarihe alabilmeniz lazim, eger cozemezseniz AIS iletisim kismindan ilgililere ulasabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Altaylı639, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ayvalik10 @VolkanU @Muhtaradana @crazycells ds 160 formunu doldurmadan ankara veya istanbul için en erken randevu tarihini nasıl görebiliriz ya da görebilir miyiz?

suradan bakabilirsiniz:

• Selamlar,

B tipi turist vizesi almak icin başvurmayı planlıyorum pasaportum mart 2021 son tarih.

Pasaportu yenilememe gerek varmı?

• @Anıl-Baki-Durmuş hayır gerek yok, 6 ay geçerliliği olması yeterli, 2021den sonra vizenizi kullanmak isterseniz 2 pasaportu birden taşımanız gerekiyor, bundan başka bir dezavantajı yok..

• Merhabalar... Nisan ayının başında amerika için tur planladık.. Aralık ayının son haftası vize için başvurmanın bir sıkıntısı olur mu? Ayrıca ailece başvuru yapacağız (ben, eşim ve 14 yaşında oğlum) aile ayrı ayrı mı memurla görüşüyor? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

• @vivaldi Merhaba, Aralık ayında başvurmanızda herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Sonuçta vize onaylanmadan bilet otel vs işlemeleri sonuçlandıramayacağınızı ve maliyetlerinin yüksek olduğunu onlarda biliyor. Şubat tatil planımız için başvurumuzu Ekim ayında yapıp almıştık vizemizi. Görüşmeniz birlikte olacak ayrı ayrı değil. Çocuğunuz ile genelde sohbet içerikli konuşma yapılıyor. Nereleri gezeceksin? Heyecanlı mısın vs. Umarım sorunsuz alırsınız vizenizi.
    Şimdiden iyi tatiller.

• @Famel cevabınız için çok teşekkür ederim...

• merhabalar
    b1b2 2017 yılında uzatmıştım kasımda tekrar geldim ve nisanda vize sürem doluyor tekrar uzatmya başvursam ret mi verirler yoksa uzatırlar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mistikky, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhabalar
    b1b2 2017 yılında uzatmıştım kasımda tekrar geldim ve nisanda vize sürem doluyor tekrar uzatmya başvursam ret mi verirler yoksa uzatırlar mı ?

Eger gecerli bir nedeniniz varsa tabii ki uzatma ihtimalleri var.

• Arkadaşlar merhaba bugün Abd İstanbul Baş Konsolosluğunda (B1/B2) vize mülakatımız vardı ailece başvuru yapmıştık randevumuz sabah 9:00 daydı.

Randevu saatinden önce 8:20 de kapıdaki görevli arkadaşlar 9:00 randevusu olanlarda gelsin değince bizde içeri alındık ilk önce girişte Ds 160 formundaki resim güncelmi diye kontrol edildik fakat eşimi resimlerde saçları yüzünde gölge yapıyor diye tekrar resim çelikmesi için geri çıkardılar fakat bizi içeri aldılar iki oğlumla beraber biz xreyden geçtik sonra 2.kata çıktık giriş bankodaki görevli arkadaşa Ds 160 formlarını ve pasaportlarımızı verdik fakat eşim resim çekiliyor biz beraber mülakat yapmak istiyoruz dedim görevli arkadaş evrakları ve pasaporlarımızı eşiniz gelince getirin dedi ve sıra numarası verdi siz eşiniz gelinceye kadar burda bekleyin resim gelince yanıma gelin dedi 10 dakika sonra eşim yeni çektiği resimle ile geldi bizde giriş bankodaki memura eşimin resimlerini verdik evrakları kontrol ettikten sonra pasaportları lastikle sarıp bunları ayırmadan parmak izi sırasına girin dedi
    Sıra ile ben eşim Büyük oğlum ve sonrada küçük oğlum parmak izi verdikten sonra bekleme odasında numaramızın sırasını beklemeye başladık 35 kişi vardı önümüzde birçok kişinin mülakat görüşmelerine şahit olduk ret alanda vardı onay alanda fakat ret biraz fazla gibi geldi bana
    sıra bize geldi bankoya geçtik merhabalaştıktan sonra Amerikalı çok kibar bir hanım efendi ile mülakata Türkçe başladık önce pasaportları istedi verdim Ds160 formlarını istemedi resimleri kontrol etti ve tekrardan sağ el parmak İzlerimizi aldı son ra bana Daha önce Amerika ya gidip gitmediğimi sordu yok dedim
    Nereye gidicekseniz dedi New York dedim
    Daha önce yurtdışına çıktınızmı dedi ben ve eşim çok çıktık fakat çocukların ilk olacak dedim
    Orada tanıdığınız varmı dedi hayır yok dedim
    ne zaman gitmeyi düşünüyordunuz değince sömestride 15 gün dedim
    ne iş yapıyorsunuz dedi İnşaat ve madencilik sektöründe faliyet gösteren bir şirkette üst düzey yöneticiyim dedim
    aylık gelirimi sordu cevapladım
    Kaç personeliniz var 83 kişiyiz cevabını verdim
    Eski pasaportlarınızı görebilirmiyim dedi
    Eski Kullandığım 3 pasaportu verdim ve tüm sayfaları vizeleri mühürleri tek tek inceledi 2004 yılında iran giriş çıkışlarını görünce iran a neden gittiğimi sordu bende o tarihte kendim tır kullandığımı Gürcistan üzerinde Azarbeycan a giriş güvenli olmadığı için o dönem İran üzerinden transit geçip Azerbaycan a gittiğimi söyledim sonra bilgisayarda bir şeyler yazdı sonra küçük oğluma ismi ile hitap edip sen okuyormusun dedi oda yok bu sene kursa gidiyorum üniversite imtihanlarına sıkı çalışıyorum dedi ne okumak istiyorsun dedi Hukuk okumak istiyorum dedi memur bayan çok iyi başarılar dilerim dedi
    Sonra büyük oğluma ismen hangi üniversite de okuduğunu sordu ve ne yapmak istiyorsun dedi
    Oğlumda üniversite son sınıftayım stajlarımızda başladı bitirince hava yolu şirketlerinde hemen işe başlamak istiyorum bu sene dedi
    Hanım efendide şimdiden tebrik ederim Dedi ve daha önce verdiğim eski pasaporları geri iade edip başka hiçbir evrak sormadan ve istemeden vize talebimizin onaylandığını ve teslim evrakı olan beyaz bir kağıt ile pasaportlarımızı ptt den seçtiğimiz şubeden 3 gün içinde alabilirsiniz diyerek iyi tatiller diledi bizde kendisinin ve tüm mesai arkadaşlarının yeni yılını şimdiden tebrik edip ordan ayrıldık
    Sıkıntılı başlayan mülakatımız tarifsiz mutluluğa dönüştü
    Bizim deneyimimiz bu şekilde gerçekleşti arkadaşlar
    Saygılarımla

• şimdiden iyi yolculuk ve tatiller

• Sayın @arkben Teşekkür ederim sizinde yeni yaşantınızda her şey gönlünüzce olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat34 harika haber 🙂 simdiden iyi yolculuklar.

• Sayın @crazycells Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için

• @murat34 Tebrikler, Şimdiden iyi tatiller.

• Sayın @Famel çok teşekkür ederim sağolun

• Herkese Merhaba,
    herkese bol şanslar, konuyu şöyle anlatmaya başlayacağım. Abim vasıtasıyla Forumu bir süredir takip ediyorum. Kendisi green card kazandı vizesi onaylandı ve bu sene Newyorka gitti 4 aydır da orada yaşıyor. hemen hemen bütün düzeni oturdu. Kendisi de bu forumu takip ederek ve buradaki doğru yönlendirmeler ile ABD ye giriş yaptığını düşünüyorum. abimden sonra bende bu sene ilk kez green card başvurusu yaptım.ve şimdiye kadar hiç yurt dışına çıkmadım ama yabancı dilim iyi seviyede. Sorum şudur ki, Ben 28 yaşındayım 4 yıldır bir bankada çalışıyorum, 3400 tl gelirim var , eşimden boşanma aşamasındayım (boşanma davamız halen sürüyor resmi olarak evliyim) 1 çocuğum var ve okuyor. hiçbir sicil kaydım vs.yok. Üstüme herhangi bir tapu,mal varlığı araba vs yok. Şuan AÖF Turizm işletme fakültesi okuyorum fakat kayıt yenileme yapmadığım için pasif durumdayım. hesabımda 3 bin dolarım, abiminde hesabında 3-4 bin dolar kadarı var amerikada ki hesabında turist vizesi için daha fazla göstermemiz gerekir mi ?
    Bu şartlarda turist vizesine başvurmam doğru bir adım mıdır ?
    ben abdye giriş yaptıktan 1 kaç ay sonra dil okulu vs. yazılarak orada hem okumak hemde çalışmak istiyorum. Bu şekilde vize statümü değiştirerek uzun süre kalma olanağım var mıdır ?
    abimin amerikada olması beni olumlu mu , olumsuz mu etkiler ?
    abimin SSN si mevcut çalıştığına dair maaş dökümü vs alabiliyor benim onun yanında kalabilmem ve finansmanım olarak abim yeterli mi. sonuçta otelde değil abimle kalmak isterim ve kalış süremi 2 hafta süre olacak diye belirtmek istiyorum ve şuanki çalıştığım iş yerimden vize görüşmesine gitmeden önce 2 haftalık yıllık izinde olduğum tarihler için belgede götüreceğim.ama ben biraz daha fazla kalmak istiyorum ama bu şekilde geri döneceğime konsolos görevlisi bana inanır mı ?

Konuyu biraz karışık anlattım sanırım fakat nasıl ve nerden başlayacağımı hiç bilmiyorum. bana yardımcı olursanız gerçekten çok sevineceğim.Şimdiden teşekkürler 🙂

• Beyler bayanlar kolay gelsin. Turist vizesi ile halihazırda amerikadayım. Sorum burdaki yaptıgım alışverişlerin vergi iadesini türkiyede ya da herhangi bi şekilde bi yerden alabilir miyim? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |