Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar herkese merhaba dün annemin vize görüşmesi vardı ve onaylandı fakat ceac baktığımda böyle bi yazı var normalmi başında no status yazıyo Please contact the U.S. Consular office you believe is responsible for processing your visa application.
    For more information, please visit U.S. Consulate General Istanbul.

• ⭐⭐

@bugracem DS-160 formunda ABD de bulunduğuz sürede ikamet edeceğiniz yer kısmına arkadaşınızın bilgilerini girebilirsiniz. Eğer kendisinin ABD vatandaşlığı var ise bunu görüşmede de belirtebilirsiniz ve istenirse davet detaylarını paylaşabilirsiniz, olumlu katkısı olacaktır.

• ⭐⭐

@cokbekledik86 henüz daha işleme alınıp vize basılmamış olabilir. Yarın tekrardan bir kontrol edin isterseniz.

• Referenced by  tufank tufank 
  • ⭐⭐

Bilgisi olan arkadaşlara sormak isterim. Eşim için DS160 formu dolduruyorum.Eşimde 2 vatandaşlık var,Rus ve Türk. Eşimin formunda , uyruğunu seçip ,Türk pasaportu seçtiğimde uyruğu farklı pasaport farklı uyarısı veriyor ,onu onaylıyorsunuz onda sorun yok. Ama uyruğunu Rus seçip vizeyi türk pasaportuna istemek midir doğru olan, yoksa onun bilgilerini de türk gibi doldurup türk pasaportuna mı vizeyi işletmek gerekir.

• ⭐⭐

@selamibasaran her ikisi ile de başvurabilirsiniz bir fark yok. yani hangisini daha aktif kullanıyorsa / bitmesine daha uzun süre varsa onu kullanabilir başvuru için. DS-160 formunda tüm diğer ülke vatandaşlıklarını belirtmeniz yeterli.

• gc da kullandığımız fotoyu ds160da kullanabilir miyiz yenisini mi çekelim ?

okul mezuniyet tarihlerini girerken ay ve günü hatırlamıyorum birebir doğru mu olmalı yoksa yıl tutsa yeter mi ?

• ⭐⭐

@selamibasaran şu şekilde cevap verilebilir sorulara:

Country/Region of Origin (Nationality):
    RUSSIA

Do you hold or have you held any nationality other than the one indicated above on nationality?
    YES --> TURKEY

Do you hold a passport for the other country/region of origin (nationality) above?
    YES --> Passport Number ( türkiye pasaportuna ait )

Are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin (nationality) above?
    YES --> TURKEY

Pasaport bilgilerine de vizeyi hangisine işletmek istiyorsanız o pasaportu girebilirsiniz.

• ⭐⭐

@tufank teşekkürler.Bende öyle yaptım ama milliyet farklı pasaport farklı derler mi diye düşündüm sadece.Bu arada tabiki diğer vatandaşlığınıda belirttim. Gerçi kendim içinde aynı durum var.Ama milliyet ve pasaport aynı olduğu için sorun olmaz diye düşündüm.Ez cümle milliyet ve taşınan pasaportun farklı olması vize yapıştırma için sorun teşkil etmiyor.

• ⭐⭐

@selamibasaran rica ederim. evet bir sorun yaratmıyor sonuçta iki ülkeye de vatandaşlığı var ve pasaportlar geçerli. zaten görüşmeye her 2 pasaportu da götürürsünüz, geçmiş giriş çıkışlara bakmak isterlerse yanınızda bulunmuş olur. içeri girerken hangi pasaport üzerinden randevu aldıysanız onu verirsiniz.

• Merhaba bugün memur bir arkadaşımın görüşmesi vardı ve Red aldı. Detaylı konuşamadık ama daha önce görevli olarak Fransa'ya falan gitmişti. olmamış.. Bir miktar parası olduğunu da biliyorum. Redler çoğalmış gerçekten.

• Merhaba,
    Annem ve babam yanımıza gelmek için vize görüşmesine girecekler.
    1- DS160 formuna yazılan pasaport süreleri 1 yıl sonra dolacak. Yeni 10 yıllık pasaport alıp eskileri ile beraber görüşmeye gitmeleri sıkıntı yaratır mı ?
    2- Annem 65 Babam 75 yaşında emekliler. Tapu ya da banka hesabı gibi ya da haricinde yanlarında ekstra destekleyici belge götürmeliler mi ? Tecrübesi olan yazabilirse çok sevinirim.

• ⭐⭐

@tuan Yeni pasaportları geldikten sonra tekrardan bir DS-160 formu doldurmanızda fayda var. Daha sonra AIS üzerinden ilgili form kodunu ve pasaport noyu güncelleyebilirsiniz. AIS üzerinden bu güncelleme hakkı yalnızca 1 kerelik var. Şuradaki iletiyi inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/9364?_=1683880092476

Eski pasaportlarında giriş / çıkışlar / vizeler var ise onları da mutlaka görüşmede yanlarında bulundursunlar, eski seyahatlere bakıyorlar. Ama girişte yeni pasaportları vermeleri lazım.

Genelde gelir belgesine bakmıyorlar ama yanlarında bulundurmalarında bir sakınca yok, istenirse gösterebilirler.

• Referenced by  tufank tufank 

• @tufank çok teşekkürler cevap için. Peki görüşmeye eskiden olduğu gibi tapu, banka hesap dökümü gibi maddi kanıtlar götürsünler mi yanlarında ?

• ⭐⭐

@tuan rica ederim. bu belgelere genelde bakılmıyor ama yine de yanlarında destekleyici belge olarak bulundurmalarında bir sakınca yok. Daha çok DS-160 formunda yer alan geliri ve mülakattaki sözlü beyanı dikkate alıyorlar.

• Herkese merhaba. 5 Temmuzda amerikan turist vizesi randevum var ancak aklıma takılan birkaç soru var.

1- Ben DS160 formunu doldururken vize tipini B1/B2 olarak işaretlemiştim. Vizeye başvuru amacım ise Amerika'da üniversite okuyan kız arkadaşımı ziyaret etmek. Bu konuda başvuru esnasında problem yaşanır mı?
    2- Süresi dolan pasaportumu yeniledim ve yeni pasaportumda herhangi bir vize yok. Eski pasaportumda ise ,18 yaşımdan küçükken, 2017 yılında alınmış bir adet Avusturya vizesi mevcut. Eski pasaporttaki vizem başvuru için ikna edici olur mu?
    3- Kız arkadaşım amerikan vatandaşı ve benim için davet mektubu yazacak. Mülakatta ziyaret amacımı bu şekilde belirtmek bana sıkıntı yaşatır mı? Turistik olarak geleceğimi söylemek daha mı ikna edici olur?

Teşekkürler.

• @Emir-Ogan

İlk olarak kesinlikle arkadaşımı ziyaret etmeye gidiyorum deme 🙂 çünkü potansiyel kalıcı gözüyle bakıyorlar. Bence vizenin nedeninin tamamen gezi amaçlı olduğunu söyle. Kız arkadaşından davet mektubu da alma.

İkincisi eski pasaportunu götürebilirsin, daha önce yurt dışına çıktınız mı sorusuna karşı göstermek için. Ve bu zaten size bir artı olarak sunacak.

• @Emir-Ogan

1. reddedilmek istiyorsan kız arkadaşımı ziyaret edeceğim diyebilirsin 🙂
    2. Çok olmaz, eskiden alınmış vizelerin çok bir etkisi yok. Eskiden rahat veriliyordu çünkü
    3. İlk sorunun cevabı. Davetiye mektubunun abd için bir etkisi yok.

Ha şöyle bir durum var, kız arkadaşınla bir süredir berabersinizdir, birlikte gezip tozmuşsunuzdur vs. o zaman durum değişebilir.

• gc da kullandığımız fotoyu ds160da kullanabilir miyiz yenisini mi çekelim ?

okul mezuniyet tarihlerini girerken ay ve günü hatırlamıyorum birebir doğru mu olmalı yoksa yıl tutsa yeter mi ?

• Herkese merhabalar. Benim için zor bilen için basit bir kaç sorum olacak.

1. Az önce DS-160 formlarımızı doldurduk(ben, eşim, kızım ve eşimin annesi) formların ilk ekranlarında görüşme yerlerini hep ISTANBUL olarak seçtik. Randevu alırken Istanbul en yakın 10 Haziran 2024 e tarih veriyor ancak Ankara Mart 2024 e veriyor görünüyordu. Ben sorun olmasında diye Istanbul'a aldım randevuyu ancak 3 ay az değil, güncellesem ve Ankara'ya çeksem sorun olur mu?
    2. Gitmek istediğimiz tarihleri 25 Şubat 2024 ve dönüşü de 8 Mart 2024 olarak belirledik ancak randevu bu tarihten sonraya verildi. Eğer randevuyu olması gerektiği kadar öne çekemezsem, gitmek istediğim tarihten sonra görüşmeye girecek olmak görüşmede ciddi bir sorun oluşturur mu?

Gelecek cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Uğur-Koç Eğer isterseniz vizenizi öne çekebileceğiniz bu hizmetten yararlanabilirsiniz. O zaman formda belirttiğiniz seyahat planını da değiştirmenize gerek kalmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.7k

| | | |