Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Peki Davetiyeli yada Davetiyesiz 25 Aralık - 5 Ocak arası Christmas’ı Times meydanında geçireceğim desem ve ozamana kadar iş yerimde 6 ay çalışmış olsam, izin dilekçesiyle başvursam, vizeyi alma ihtimalim ne derece olur ??

@crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@serkanist B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Kesinlikle Katılıyorum ben hangi vizeyi alırsam alayım Elçiliğe bir mektup yazarım ingilizcem yok Türkçe Yazıyorum imzalıyorum teşekkür ediyorum .

Sayın Elçilik

Şuşu tarihler arasında ülkenizi ziyaret etmek istiyorum , ülkenınz turistlik doğal yerleri görmek istiyorum benım için önemli bir deneyim ve tatil olacağını düşünüyorum bütün maddi imkanlarım gezi için uygundur vizenin verilmeni rica ediyorum teşekkür ederim. imza telefon adres . gibi gibi bir mektup ben hangi vizeyi aldımsa böyle bir mektup yazdım hepsindede aldım .

Ama sana bir mektup davetiye gelecekse akraban arkdaşın @crazycells dediği gibi bir mektup yazsın

burada genş bir açıklaması var .

Başarılar.

Aynen, ben de daha once kardesime turist vize almasi icin bir davetiye mektubu yazmistim.

Bende kalacagini, adresimi, hangi zamanlar arasinda hangi sehirleri gezecegimizi, ABD'ye gelis amacini, Turkiye'de ne yaptigini ve sonrasinda turkiye'ye donup ne yapacagini vs. turden bilgilerin hepsini ekledim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Peki Davetiyeli yada Davetiyesiz 25 Aralık - 5 Ocak arası Christmas’ı Times meydanında geçireceğim desem ve ozamana kadar iş yerimde 6 ay çalışmış olsam, izin dilekçesiyle başvursam, vizeyi alma ihtimalim ne derece olur ??

@crazycells B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Kesinlikle Katılıyorum ben hangi vizeyi alırsam alayım Elçiliğe bir mektup yazarım ingilizcem yok Türkçe Yazıyorum imzalıyorum teşekkür ediyorum .

Sayın Elçilik

Şuşu tarihler arasında ülkenizi ziyaret etmek istiyorum , ülkenınz turistlik doğal yerleri görmek istiyorum benım için önemli bir deneyim ve tatil olacağını düşünüyorum bütün maddi imkanlarım gezi için uygundur vizenin verilmeni rica ediyorum teşekkür ederim. imza telefon adres . gibi gibi bir mektup ben hangi vizeyi aldımsa böyle bir mektup yazdım hepsindede aldım .

Ama sana bir mektup davetiye gelecekse akraban arkdaşın @crazycells dediği gibi bir mektup yazsın

burada genş bir açıklaması var .

Başarılar.

Aynen, ben de daha once kardesime turist vize almasi icin bir davetiye mektubu yazmistim.

Bende kalacagini, adresimi, hangi zamanlar arasinda hangi sehirleri gezecegimizi, ABD'ye gelis amacini, Turkiye'de ne yaptigini ve sonrasinda turkiye'ye donup ne yapacagini vs. turden bilgilerin hepsini ekledim...

bence oldukca iyi bir plan 🙂 yani su an icin yapabileceginizin en iyisi basi sonu belli bir plan yapip basvuru yapmak, lakin ihtimal vermek cok zor 🙂 cunku dosyanin tamamini degerlendirip bir karar veriyor konsolos 🙂

• @crazycells üstadım tek sıkıntım 6-7 ay çalışmış olmak mülakat tarihine kadar. İzin kağıdıyla gidecem o ayrı.

• 6 Aylik ssk gecmisi vize icin eksi bir gosterge fakat sirketiniz tarafindan cok guzel yazilmis bir dilekce size yardimci olabilir. Hatta mumkun ise sirketiniz sponsormus gibi yazsin; yani tum masraflari sirketimiz tarafindan karsilaniyordur ve su tarihte kesiin donus yapacaktir seklinde olursa buyuk kolaylik olur senin icin. iyi sanslar.

• @gkhn-clkkn B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

6 Aylik ssk gecmisi vize icin eksi bir gosterge fakat sirketiniz tarafindan cok guzel yazilmis bir dilekce size yardimci olabilir. Hatta mumkun ise sirketiniz sponsormus gibi yazsin; yani tum masraflari sirketimiz tarafindan karsilaniyordur ve su tarihte kesiin donus yapacaktir seklinde olursa buyuk kolaylik olur senin icin. iyi sanslar.

SSK geçmişi olarak 6-7 yıldır çalışıyorum. Sadece suan çalıştığım firmada 2 aydır çalışıyorum. Ama vize başvurusuna gittiğimde 6-7 ay çalışmış olacağım bu arada maaş 2.750TL-3000TL öyle düşünün..

• @likable Hocam başvurmadan bilemezsin başvrunuzu yapın bakalım olumulu olacaktır emınım, başvurmadan bilemeyiz, ama dediğim gibi bunlara dikkat edin.

• @likable selam. Ben işyerinde 1.5 aylık iken vizeye başvurmuştum ve almıştım. Gerçi Abd ye gidemedim o da ayrı bir konu. Senin 6 ay çalışman da vize için iyi bir süre zaten yılbaşında gideceksen hemen hemen 1 yılını tamamlamış oluyorsun. Önemli olan gidiş amacın ve gelirin ile Tr deki bağını kanıtlaman. Onun haricindekiler memurun kişisel kanaati olur. Schengen Ve diğer ülkelerin vizesi olması bir kriter değildir ama avantajdır. Ve bu arada Abd konsolosluğu gerek duymadıkça kanıtlayıcı olarak götürdüğün belgeleri incelemiyor. Sadece soru cevap olarak mülakat sona erebiliyor. Ben tüm evrakları hazırlayıp götürmeme rağmen bakmadı bile. hangi şehre ne zaman ve niçin gidiyorsunuz diye sordu cevapladım bilgisayara not aldı okey bir sorun görünmüyor herşey çok iyi dedi ve onaylıyorum dedi ve mülakat 2 dakikada bitti. Hazırladığım evraklar son ayın bordrosu. Sgk dökümü. Banka hesap dökümü (2016 nisan ayı idi 13-15k idi bakiye) o zaman maaş 5k idi. Şirket antetli kağıdına yazılmış görev maaş ve izin tarihini belirtir şirket yazısı (2016 ramazan bayramı için program yapmıştım) imza sirküleri bu kadar

• Verdiğiniz faydalı cevaplar İçin çok teşekkür ederim. Christmas için Ekimin son haftasında başvuru yapacağım.

• @likable anladim hocam, sorun olacagini zannetmiyorum fakat hic bir seyin garantisi yok tabi bu hayatta...

• @likable Sayın başvurun bakalım ne olacak bizide haberdar edin. Umarım olumlu olacak. başarılar.:)

• ⭐⭐

Arkadaslar selam, en son 2 ay önce oğlumuzuda abd vizemize eklettirdik ama ankaraya yolladık evrakları. Arkadasım da vizeye basvuracak İstanbul'da hala turist vizesi alınıyor mu? En son konsolosluğu aradığında ankara'dan alınıyor demişler.

• 2 aylık çalışan olarak Kurban Bayram’ı tatili için B1 başvurusu yapacağım verirlerse 5Gece Newyork gezisi yapıp geleceğim. 4 Ağustos mülakat 17 ağustos Bilet Rezervasyon tarihi.

@likable Sayın başvurun bakalım ne olacak bizide haberdar edin. Umarım olumlu olacak. başarılar.:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Arkadaslar selam, en son 2 ay önce oğlumuzuda abd vizemize eklettirdik ama ankaraya yolladık evrakları. Arkadasım da vizeye basvuracak İstanbul'da hala turist vizesi alınıyor mu? En son konsolosluğu aradığında ankara'dan alınıyor demişler.

ikisinden de alinabiliyor olmasi lazim. bir yanlis anlasilma mi oldu acaba?

• @crazycells benim arkadaşım ve ben İstanbul’da mülakata gireceğiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells benim arkadaşım ve ben İstanbul’da mülakata gireceğiz

yok, mulakatta kesin bir sikinti olmaz zaten. Ikisinde girebilirsiniz ve turist vizesi alabilirsiniz.

Sayin @HockeyUmpire2 'un yapmaya calistigi biraz daha farkli bir islem; ama yine de iki konsolosluktan da yapiliyor olmasi lazim. Acaba kendisi Ankara'dan vizeyi aldigi icin mi oyle bir durumla karsilasti diye dusunuyorum?

• Merhaba arkadaşlar 20 gün içinde vize randevum var şirketin bana vereceği izin yazısı için ingilizce dilekçe örneği elinde olan varmı ? görevi maaşı gidiş dönüş tarihleri belirten

• ⭐⭐

Biz Türkçe almıştık izinli olduğumuza dair ve dönüşte aynı yerde çalıstığımıza dair yazı. Dikkat edilmesi gereken husus ıslak imza ve kaşe li, antetli kağıda yazılması. Bol şans diliyorum.

• teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeus İş yerinden Konsolosluğa hitaben yazılmış ingilizce dilekçe içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar 20 gün içinde vize randevum var şirketin bana vereceği izin yazısı için ingilizce dilekçe örneği elinde olan varmı ? görevi maaşı gidiş dönüş tarihleri belirten

Su ekteki mektubu isteginize gore degistirerek kullanabilirsiniz:

Mektup:

(From)
    Name of the Employer,
    Full Address of your company

(Today’s date)

(To)
    Full Address of the Embassy/Consulate

Subject: No Objection Certificate for (Employee’s Name)

Dear Sir/Madam,

This letter is to confirm that Mr./Mrs. _________ is an employee with our company since _____ on a full-time basis. He is currently working as a ________(designation) at ________(company name) and his annual salary is USD _____ P.A.

Mr./Mrs. ______ has expressed his/her interest in visiting _______(name of the country you’re visiting) for leisure and tourism purpose. Our company has no objection regarding his visit to ______(name of the country) for _____ days.

I’d also like to let you know that his/her leaves have been approved from ______ (leave starting date) to _______ (leave ending date) for this overseas trip. We’re expecting Mr./Mrs._______ to report for work on _____ (date) on the expiry of his approved leave.

If your office requires any further details for enquiry, please feel free to contact us.

Yours sincerely,

(undersigned, with round seal of the office/department along with stamp)

Name of the employer,
    Designation,
    Company Name.

• ⭐⭐

@crazycells ya aslında bizde İstanbulda aldık sadece cocugumuzun pasaportuna da bizim abd vizemizi eklemek için ankaraya yolladık. Neyse cok karıştırmayayım belli ki arkadasım yanlıs anladı. Söyleyeyim de Bosuna ankaraya gitmesin haha 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |