Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba arkadaşlar açık öğretim öğrencisiyim Previous Work/Education/Training Information bölümünü nasıl doldurmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeus ds 160 formu açık öğretim lisesi içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar açık öğretim öğrencisiyim Previous Work/Education/Training Information bölümünü nasıl doldurmalıyım ?

suradaki 16. sayfanin aynisini gordugunuzu farzediyorum:
    https://travel.state.gov/content/dam/visas/PDF-other/DS-160_Example.pdf

Eger daha once calistiysaniz ust kisma is yeri bilgilerinizi ekleyin.

Alt kisimda lise ve daha ustu okullarin bilgileri soruluyor. 1 kurum diye isaretleyin ve lise bilgilerinizi girin sadece.

Adresi yazin, baslangic tarihini dogru girin, bitis tarihine dunun bilgilerini yazin. Course of Study: Open High School olarak yazin.

• o kısmı gördüm ama ben açık öğretim lisesi öğrencisiyim adres filan yok yani daha mezunda olmadım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeus ds 160 formu açık öğretim lisesi içinde söyledi:

o kısmı gördüm ama ben açık öğretim lisesi öğrencisiyim adres filan yok yani daha mezunda olmadım 🙂

o durumda ana adresini yazabilirsiniz.

sanirim adresi su:
    Emniyet Mahallesi, Milas Sk. No:21, 06500 Yenimahalle/Ankara, Turkey

• Herkese hayırlı akşamlar 3 yıldır green card başvurusunda bulunuyorum bir türlü şans yüzümüze gülmedi, turist vizesi başvuru yapıp gitmeyi planlıyorum tabi vize verirseler aslen almanya doğumluyum yıllardır türkiyede yaşıyorum 5 yıl kadar ukranyada kaldım (öğrenci olarak) türkiyeye döndükten sonra bir firmaya girdim 6 yıldır aynı firmada çalıştım yakında işten ayrılacam green cardan artık bir umudum yok turist olarak gitmek için başvurudan yapmayı düşünüyorum sizce iş yerinden ayrılmadan önce mi başvuru yapsam iyi olur yoksa ayrıldıktan sonra mı?

• @eres-boss kesinlikle ayrılmadan önce yap

• Yasaklı

@eres-boss Turist vizesi başvuru için yardım içinde söyledi:

Herkese hayırlı akşamlar 3 yıldır green card başvurusunda bulunuyorum bir türlü şans yüzümüze gülmedi, turist vizesi başvuru yapıp gitmeyi planlıyorum tabi vize verirseler aslen almanya doğumluyum yıllardır türkiyede yaşıyorum 5 yıl kadar ukranyada kaldım (öğrenci olarak) türkiyeye döndükten sonra bir firmaya girdim 6 yıldır aynı firmada çalıştım yakında işten ayrılacam green cardan artık bir umudum yok turist olarak gitmek için başvurudan yapmayı düşünüyorum sizce iş yerinden ayrılmadan önce mi başvuru yapsam iyi olur yoksa ayrıldıktan sonra mı?

sayın eres boss, amerika ankara konsolosluğunda çalışan memurlar türkiye şartlarını çok iyi bilirler.iyi bir işin varsa ve iyi kazanıyorsan ordaki memurlar senin niyetinin ne olduğunu hemen anlarlar.durum böyleyse işten ayrılmadan başvuru yapman büyük avantaj olur.turist vizesi alırsın.

• Tamam çıkmadan önce başvuru yapacam bir konu daha var üzerime ne ev ne araba var banka hesabın da ne kadar para göstermem gerekiyor yada ailem sponsor olsa nasıl olur? uçak biletini ve kalacağım otel rezervasyon önemli mi?

• @Eres-Boss merhaba. Amerika B1-B2 turist vizesi için çalışırken başvuru yapman daha iyi olur. Turistik gezi için; öğrenci olanlar ve ev hanımları için sponsorluk düşünülebilir. Ancak çalışan birinin kendine sponsor bulup göstermesi konsolos için büyük bir çelişkidir ki bu durum çok saçma ve olumsuz bir izlenim olur. Turistik gezi için harcamayı düşündüğünüz tutar kadar bir meblağın üzerinde banka hesabı göstermen mantıklı olandır. Ne kadar tutar göstermen konusu senin aylık gelirin ile orantılı olarak mantıklı bir tutar göstermen daha doğru olandır. Ancak konsolosluk bazen mali belgelere bakmıyor bile. Uçak bileti rezervesi ve otel rezervesi olması konsolosun gözünde olumlu intiba yaratabilir. Yani planlı bir seyahat olduğu ve amacına uygun olduğu anlaşılabilir. Zaten DS160 formunda otel ve uçak rezervelerini de soruyorlar. İstersen belirtmeyebiliyorsun ancak planlı olmakta fayda vardır.
    Abd vizesi öyle yada böyle konsolosluktan alınabiliyor ancak önemli olan ülkeye girerken CBP polisinin sizi ülkeye alıp almayacağıdır. Vize almak en kolay aşamadır. En önemlisi; CBP polisinin ve pasaport polisinin, sizin gerçekten turist olarak ülkeye giriş yapıp yapmayacağından emin olmasıdır

• Yasaklı

Tamam çıkmadan önce başvuru yapacam bir konu daha var üzerime ne ev ne araba var banka hesabın da ne kadar para göstermem gerekiyor yada ailem sponsor olsa nasıl olur? uçak biletini ve kalacağım otel rezervasyon önemli mi?

uçak bileti ve otel rezervasyonu yap; ama cok da onemli değil onemli olan ordaki görevliyi sadece gezmek amacıyla gittiğine ikna edebilmen.ailen varlıklıysa ve geleceğin burada daha iyi görülüyorsa vize alırsın.ailen sponsor olabilir bankadaki para da ne kadar coksa o kadar iyi.

• @eres-boss Ucak bileti ve otel rezv kesinlikle gerek yok. ve genellikle sormazlar. Sorduklarinda da vizem onaylanirsa alicagim demen onlar yeterince tatmin ediyor.
    Spohsorluktan ziyade yuklu miktar para gostermen daha faydali olur.
    Sponsorluktan red yiyen arkadaslarim oldu cunku. Eger mumkun ise 50Bin TL ve uzeri cok iyi olur. ve mumkunse bu parayi hesaba bir seferde degilde peyder peyi parca parca gir cik yaparak bir kac ayda sokarsan daha saglikli olur.
    Umarim sorunsuz sekilde alabilirsin vizeni.

• Cevaplar için hepinize teşekkürler arkadaşlar şansımı deneyecem

• @eres-boss Turist vizesi başvuru için yardım içinde söyledi:

Cevaplar için hepinize teşekkürler arkadaşlar şansımı deneyecem

sonucu bilgi verir misin bize

• @tanti Turist vizesi başvuru için yardım içinde söyledi:

Cevaplar için hepinize teşekkürler arkadaşlar şansımı deneyecem

sonucu bilgi verir misin bize

Tabiki

• ⭐⭐

Muhakkak ayrılmadan önce yap çünki biz turist vizemizi alırken iş yerlerimiz arandı ve orada çalısıp çalısmadığımız check edildi. Aynı sey shengen içinde geçerli. Hesabınızds ne kadar yüksek mablağ gösterirseniz avantaj. Geri döneceğinize inanmak istiyorlar. O nedenle iş, okul onlar için önemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Turist vizesi başvuru için yardım içinde söyledi:

Muhakkak ayrılmadan önce yap çünki biz turist vizemizi alırken iş yerlerimiz arandı ve orada çalısıp çalısmadığımız check edildi. Aynı sey shengen içinde geçerli. Hesabınızds ne kadar yüksek mablağ gösterirseniz avantaj. Geri döneceğinize inanmak istiyorlar. O nedenle iş, okul onlar için önemli.

gercekten is yerinizi aradilar mi sayin @HockeyUmpire2 ? Boyle bir olasiliktan bahsediliyordu ama bunu gercekten yasayan birine hic denk gelmedigimden sehir efsanesi saniyordum.

• ⭐⭐

@crazycells evet yaklaşık 4sene önce abd turist vizesine basvurduk eşimle ikimizinde iş yerlerini arayıp müdürler le görüştüler. Ayrıca 5ay önce de shengen için çek cumhuriyetine vize basvurusu yaptım üstelik davetiye olmasına rağmen onlarda iş yerimi arayıp sordular orada mı çalısıyor, maas alıyor, devam ediyor mu diye!

• Kız arkadaşım için nasıl turist vizesi alabilirim?
    Greencard sahibiyim ve 8yıllık kız arkadaşım 4.sınıfa geçicek 2018Eylül de. Not ortalaması 2.90. İngilizcesi yok. Davet mi yapmalıyım yoksa hiç davet yapmadan daha mı şanslı olur? Para nekadar göstermesi gerekir?

Ve babam annem için de aynılarını soruyorum onlardan biri memur diğeri avukat.

• Yasaklı

@richmond henuz daha 20 li yaslardasın, 8 yıllık kız arkadasınla keske daha once evlenip gc görüşmesine birlikte katılsaydınız.boyle olsaydı turist vizeye gerek kalmazdı.arkadasın b2 vizeye basvuru yapabilir.usa da yerleşik yerin varsa,arkadasınız sizi maddi destek olarak gösterebilir ama hepsinden önemlisi tr ye geri doneceğine dair olumlu izlenim bırakmalıdır.hesapta ne kadar cok para olursa o kadar iyidir.anne babanın memur ,avukat olmasından öte ülkeye geri dönecekleri konusunda olumlu mesaj vermeleri önemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@richmond (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Kız arkadaşım için nasıl turist vizesi alabilirim?
    Greencard sahibiyim ve 8yıllık kız arkadaşım 4.sınıfa geçicek 2018Eylül de. Not ortalaması 2.90. İngilizcesi yok. Davet mi yapmalıyım yoksa hiç davet yapmadan daha mı şanslı olur? Para nekadar göstermesi gerekir?

Ve babam annem için de aynılarını soruyorum onlardan biri memur diğeri avukat.

Eger sizi gormek icin gelecekse gocmenlik istegi suphesiyle red alma ihtimali yuksek olur. Gosterecegi para ABD'de ne kadar sure kalacagina ve ne icin gelecegine bagli, fakat butun seyahati fazlasiyla destekleyebileyecek bir miktar olmali.

Anneniz veya babaniz icin de durum benzer aslinda ama eger Turkiye ile baglari gucluyse ya da geri doneceklerini gosterebilirlerse ve ABD'ye gelis nedenleri net, kalma sureleri kisaysa vize alma ihtimalleri yuksek olur sanirim. Su an forumdan Green Card sahibi baska bir arkadas da anne/baba icin turist vizesi basvurusu yapti, isterseniz onun mulakat deneyimini bekleyelim. Ben de konsoloslugun anne veya babaya ne kadar anlayisli davranacagini net bilmiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |