Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @khan hayır yok. Çekilişten Greencard kazandıysanız sadece onu yaziyorsunuz. Başvuruyu yazmıyorsunuz

• @historian teşekkür ederim.
    Ben ve karım öğretmeniz, yeşil pasaportumuz var.10 sene önce İngiltere'ye gitmistim gri pasaportla ...bir çocuğum var 7 yaşında.birkac sorum olacak
    1)Üçümüz için harçlar ne kadar tutar?
    2)harçlar nereye ve hangi aşamada yatırılıyor?
    3)Onu yatirinca mi randevu seçeneği açılıyor?
    4)güncel randevular ne zaman bilginiz var mı?
    Vaktinizi aldım şimdiden kusura bakmayın

• Merhaba foruma yeni katıldım.kari koca ve bir çocuk şeklinde başvuru yapacağız.bir onay bir ret aldık senaryoları okuyorum bu gerçekten olan bir şey mi

• @khan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@historian teşekkür ederim.
    Ben ve karım öğretmeniz, yeşil pasaportumuz var.10 sene önce İngiltere'ye gitmistim gri pasaportla ...bir çocuğum var 7 yaşında.birkac sorum olacak
    1)Üçümüz için harçlar ne kadar tutar?
    2)harçlar nereye ve hangi aşamada yatırılıyor?
    3)Onu yatirinca mi randevu seçeneği açılıyor?
    4)güncel randevular ne zaman bilginiz var mı?
    Vaktinizi aldım şimdiden kusura bakmayın

Merhabalar,

1- 160$ x 3
    2- DS160 doldurduktan sonra Ankara veya İstanbul konsolosluk sitesinden 1 iniz adına kullanıcı oluşturup diğer DS160 formlarını ekleyerek ödeme ekranına oradan da randevu tarihi almaya yönlendirileceksiniz (aynı anda randevu almak isterseniz)
    3- 2. Soruda
    4- Ankara için Ekim ayı alınaniliyor, İstanbul için 2024 (randevu aldıktan sonra boşluk açılırda öne çekebilirsiniz)

• Merhaba, geçen ay b1/b2 ret alan eşim için yeni ds160 formunu doldururken karşıma gelen, vize başvurunuz reddedildi mi ? sorusuna YES dediğimde açıklama istiyor, buraya nasıl bir açıklama yapabilirim görüşmeyi mi özetlemeliyim yoksa yanlışlık olduğunu düşünüyorum tarzında bir yazı mı yazmalıyım?

• @Rüştü-Gürbüz teşekkür ederim Rüştü bey , bir onay bir ret gibi yorumlar okuyorum bu konuyu biliyor musunuz acaba

• @khan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Rüştü-Gürbüz teşekkür ederim Rüştü bey , bir onay bir ret gibi yorumlar okuyorum bu konuyu biliyor musunuz acaba

Rica ederim, evet bizler de okuyoruz. Maalesef sebeplerini kimse bilemiyor şu demek yanlış olur. Bu durum kişinin/kişilerin özeline/durumlarına göre değişiklik gösterebilir.

• @charon ret alan eşim için önümüzdeki haftaya yeni bir randevu aldım bu konuda bir öneriniz var mı bu reti onaya çevirebilmek için?

• @khan 6 ocak tarihinde eşimle görüşmeye girdim ben aldım vizemi fakat eşime ret verdi haftaya tekrar mülâkata girecek.

• @eskiciugur sizce nasıl oldu bu iş,kötü olmuş hakikaten çünkü ben de kaygilandim bu tarz postları okuyunca.sizin fikriniz nedir,neden biriniz onay aldı diğerine red verdiler

• Merhabalar,
    Sgklı çalışan biri işyerinden belge alırken ingilizce mi olmalı yoksa hem ingilizce hem Türkçe tutmalı mıyız belgeler arasında ? Aynı şekilde nüfus kağıt örneği için de merak ediyorum, Türkçe mi İngilizce mi olmalı diye, bilgisi olan aydınlatabilir mi ?

• @khan Abd turistik vizesi almak şuan biraz zor. Bircok memurda red alıyor.. Ülkenin ekonomik durumundan dolayı birçok başvuru var herkes gitmek istiyor. Önünü kesmeye çalışıyorlar. Ben Cuma günü girdim mülakata şanslı kişilerden biri olarak onay aldım fakat red oranı çok yüksek. Mülakata iyi hazırlanıp, gerçekci tutarlı bir tatil planıyla girin.
    Sorulan sorulara takılmadan, net cevap vermeniz gerekiyor. Onlar için önemli olan gerçekten turist misiniz? Bunu kanitlamaniz ve ülkeye geri döneceginizi ispatlamaniz gerekiyor. Çocuğunuz varsa ona basvuru yapmayın. Çocuk Turkiyede kalacak Eşinizle beraber tatil plani kurun. Türkiyeye dönme nedeniniz çocugunuz olsun. Yoksa red alma oraniniz yüksek olabilir.
    10 sene önceki İngiltereden başka yurtidisi seyahati yapmadıysanız benim size tavsiyem eşinizle 1 haftalık bir Avrupa tatili yapın. Amerikaya öyle basvurun. Pasaportunuz boş olmasın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eskiciugur, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, geçen ay b1/b2 ret alan eşim için yeni ds160 formunu doldururken karşıma gelen, vize başvurunuz reddedildi mi ? sorusuna YES dediğimde açıklama istiyor, buraya nasıl bir açıklama yapabilirim görüşmeyi mi özetlemeliyim yoksa yanlışlık olduğunu düşünüyorum tarzında bir yazı mı yazmalıyım?

Size vize gorusmesinden sonra verilen kagitta neden red aldigi yaziyor olmali sayin @eskiciugur

buyuk ihtimal nedeni 214 B'dir diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eskiciugur, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@charon ret alan eşim için önümüzdeki haftaya yeni bir randevu aldım bu konuda bir öneriniz var mı bu reti onaya çevirebilmek için?

Ilk soru "durumunuzda ne degisti?" olacaktir... Bu soruya iyi hazirlamaniz gerekiyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merlin2020, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar,
    Sgklı çalışan biri işyerinden belge alırken ingilizce mi olmalı yoksa hem ingilizce hem Türkçe tutmalı mıyız belgeler arasında ? Aynı şekilde nüfus kağıt örneği için de merak ediyorum, Türkçe mi İngilizce mi olmalı diye, bilgisi olan aydınlatabilir mi ?

Ingilizce alabiliyorsaniz olur, ama alamazsaniz da sorun degil belgeleri Turkce olarak alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@khan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba foruma yeni katıldım.kari koca ve bir çocuk şeklinde başvuru yapacağız.bir onay bir ret aldık senaryoları okuyorum bu gerçekten olan bir şey mi

Maalesef, boyle bir sey mumkun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Rüştü-Gürbüz forumda biri hizmet veriyor bu konuda da 1.000 TL isteniyor hemen randevu buluyor kurduğu sistem biraz fazla geldi bana da 🙄 160 dolar bütçemi fazlasıyla zorladı zaten

Sayin @waterman , bunu foruma tasimadan once ben de arastirdim, ayni hizmeti veren danismanlar 300-400 dolardan bu hizmetlerini baslatmislar... Anladigim kadariyla danismanlar arasinda boyle bot'larin kullanimi yaygin... Forumdaki 1000 TL 50 dolar oluyor... Bence forumda bu hizmetten yararlanmak isteyen kisiler icin cok ideal bir durum, oldukca indirimli sekilde islerini halletmis oluyorlar...

Ama tabii ki, kisinin kendi kendine kontrol edip one cekmesinin onunde de bir engel yok 🙂 Bu yontem her zaman uygulanabilir ve ucretsiz. Bu hizmetin , halihazirda boyle bir fikri olanlar icin oldukca iyi bir anlasma oldugunu dusunuyorum 🙂 sizce?

( @Rüştü-Gürbüz )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu arada belirtmis olayim, ben de bu isin bir piyasasi oldugunu onceden bilmiyordum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet001, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

selamlar herkese,

vize gorusmelerinde konsolosun, bizim ds160’ta bilgilerini verdigimiz aile uyesinin green card’i olup olmadigini gorme sansi var midir? sundan dolayi soruyorum; ablamin bir greencard basvurusu var suan halihazirda amerikada devam eden, fakat annemler icin doldurdugumuz ds formunda biz ablamin greencard’ini vize gorusmesine kadar cikacagini varsayarak ablami green card sahibi olarak gosterdik. fakat surec cok yavas ilerledi ve henuz ablamin basvurusu sonuclanmis degil. simdi gorusmeye girdiginde annemler, konsolos acaba bakip da sizin kizinizin greencardi var demissiniz ama yok gorunuyor diyebilir mi?

Bence de DS-160 formunu guncelleyin. Formu imzaladiginiz yani gonderdiginiz gune gore bilgilerin dogru ve tam olmasi yeterlidir.

Bu tur konularda yaniltici bilgiler vermemeniz hem daha dogru hem de basvurunuz icin daha iyi olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaşlar bugün İstanbul’dan ONAY aldım🙏🏻 Deneyimler konusuna gün içerisinde detayları yazacağım🙏🏻🍀

tebrikler, hayirli olsun.

• Referenced by  M myxo11 
  • Referenced by  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

165

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |