Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@seaname vizeniz hayırlı olsun iyi tatiller 🙂

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz rica ederim daha yakın tarihe çekersiniz umarım 🙏🏻🙏🏻

• @dytmelek Umuyorum her gün çok sık bakıyorum şu an temmuz ayıda bitmiş 🙂

• @dytmelek 🙏🏼☺

• @Rüştü-Gürbüz yeni ds160’ı Haziran ayındaki mülakatınıza giderken yanınızda götürmeniz yeterli girişte görevliye söyleyin 2.ye doldurdugunuzu yenisini alıcaklar sizden

• @seaname hayırlı olsun🤩 profilinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

• Kafamı bir şey karıştırdı. Ben giderken yeni DS160 götürücem fakat talimatlar sayfasında eski ds160ın numarası yazıyor🙄 Talimatlar sayfasında herhangi bir degisiklik olmayacak degil mi? Bir sorun çıkarmaz?🙄

• @historian Merhaba ;
    Çok teşekkür ederim, sizinde olumlu olmasını dilerim 🙏🏼
    16 Yıldır aynı finans sektöründe çalışıyorum . Çok sayıda Avrupa giriş çıkışım var .
    En son Çek’ya dan alınmış 2 yıllık schengen ‘im mevcut .

• @historian aynı durum bende de vardı . Pasaport süremi 10 yıl yerine 1 yıl yazmışım .
    Tekrar yeni bir form doldurdum ...
    Randevu günü ,Vize için bir turnikeye giriyorsunuz .
    Önce belgeler kontrol ediliyor , , sonra sırasıyla , pasaport kontrol , parmak izi ve mülakat …
    Belge kontrolü sırasında fotoğraf ve Ds160 formuna bakılıyor .
    Id de değişiklik olduğunu görünce , hemen bir barkod okuyucu ile bir güncelleme yapıyor görevli .
    Her hangi bir sorun olmuyor merak etmeyin .

• B1/B2 vizesinden red aldım Tekrar başvurmak için herhangi bir süre var mı ?

• ⭐⭐⭐

@hfkcan süreyi tam bilmiyorum ama örnek olması adına profilinizi yazarmısınız görüşmede neler soruldu sizce nerde takıldı

• üniveriste öğrencisiyim 2.sınıfım öğrenci belgemi yanımda götürdüm bankada yeterli param vardı abd de ablam yaşıyor öğrenci olarak ,önceden bir kez daha abd ye gitmiştim
    üniversite dönem arasına girince 1 ay gezmek için gitmek istedim
    vize görüşmesinde nereye gideceğimi sordu kaç gün kalacağımı sordu öğrenci olup olmadığımı sordu abd den başka yurtdışına çıkıp çıkmadığımı sordu mülakatın sonunda yeterli kanaatinin oluşmadığını söyledi ülkemle yeterince kuvvetli bağım yokmuş üniversiteden mezun olunca belki vizeyi alabileceğimi söyledi

• @seaname, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba ;
    Bu site üzerinden edindiğim deneyimleri bende birilerine olası katkı için paylaşmak istiyorum .
    Randevu : ilk başvurumu 2 hafta önce aldım , aralık sonu olan başvuru tarihimi @ety kullanıcısının yönlendirmeleri ile birlikte bu güne güncelleyebildim .
    Ds 160 formu : İlk formu değiştirmek zorunda kaldım . Yeni ıd ile oluşturduğum formda yine forumda diğer arkadaşların söylediği gibi bir sorun yaşamadım .
    Mülakat :
    Ard arda olumsuz sonuçlanan başvurular oldu maalesef Onları izlerken gerildim açıkçası .
    Bana gelince ;
    Neden gitmek istiyorsun ?
    Daha önce ABD ye gittin mi ?
    Kaç gün kalacaksın ?
    Ne iş yapıyorsun?
    Kaç Yıldır çalışıyorsun ? Şeklinde gelişti ve olumlu sonuçlandı .
    Sorularıma samimiyetleri ile cevap veren yönlendiren forumda ki bütün arkadaşlara bir kez daha teşekkür etmek isterim.
    Herkese bol şanslar …

Merhaba, cevaplarınız özel değilse yazarsanız vize kovalayan herkese faydası olur. Şayet bu yazdığınız sorular sıradan ve herkesin bildiği sorular. Vizecilere cevaplar lazım. Red alanların ders çıkarması gereken noktalar bunlar bence..
    Bu arada tebriklerr..

• ⭐⭐ Banned

Red yiyince eskiden Baska sehre gidip hemenn alanlar vardi. Acaba şimdi bir sene daha mı bekleniyor?

• @crazycells anladim hocam. cok tesekkur ederim. Bir de ek olarak; sizce annem ve babam gerekce belirtirken universitenin mezuniyetini mi soylemeliler yoksa ablamin dogumunu mu? ikisi de ayni hafta gerceklesecek diye bekliyoruz, ve belgelerle kanitlayabiliyoruz. Ablamin greencard i yok, 7 senedir burada, ve F-1 non-immigrant statusunde, bir yazilim sirketinde calisiyor. Onun da calistigi yeri vs kanitlayabiliyoruz. Benim onunla alakali tek cekincem, buraya 1 senelik vize alarak gelmisti zamaninda, dil okulu icin. Sonrasinda statusu hicbir zaman kacak pozisyona dusmedi. master yapti ve is buldu sonrasinda. Ama konsolos, ablamin 1 senelik vize alip, 7 senedir duruyor olusuna olumsuz bakip annemlere bu yuzden red verir mi? Bu sekilde dusundugum icin ds160'ta sadece kendimden bahsetmeyi, ablamla alakali hicbir sey yazmamayi bile dusunmustum. Ama sonra yine ablami da yazdik relatives kismina. O yuzden kararsizim gerekce olarak okul mezuniyetini mi ablamin dogumunu mu gostermeyi. Bu arada okulum Ivy League'te. O yuzden sayginligi acisindan, okul mezuniyeti daha guclu bir senaryo olur mu? Ya da ikisine de mi soylemeliler?

Tekrardan cok tesekkurler

• @seaname merhabalar, dogru mu anladim acaba, siz randevuyu aldiginiz ds160 ile degil, yeni olusturdugunuz ds160 formuyla gittiniz varolan randevunuza degil mi? ben de ilk ds160 ile olusturdugum randevuyu istanbuldan aldim, ankaraya cekmek istiyorum yakin tarih var diye, ama "ds160taki konsolosluk lokasyon bilgisiyle eslesmelidir' dedigi icin yeni ds160 doldurmak durumunda kaliyorum. acaba yeni ds160 ile varolan gorusmeye gidebilir miyim?

Cok tesekkurler

• Referenced by  Emre Kurtulmuş Emre Kurtulmuş 
  • Referenced by  Lossantosdy Lossantosdy 
  • ⭐⭐⭐

@seaname Vizeniz hayırlı olsun. İyi yolculuklar.

• Herkese merhabalar;
    Bir sorum olacaktı ben Şubat ayında turist vize görüşmem var Ocak ayında eski işimden ayrıldım gorusmem Şubat 24 de yeni ise Şubat 10 u gibi başlayacağım bunun için ds160 tekrardan güncellemek gerekir mi yada yenisini tekrardan mi doldurmak gerekir şimdi den çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@cebrailoz Vize görüşmesinden önce yeni işinize başlıyorsunuz sanırım. Güncel bilgiler ile yeni bir form doldurup götürebilirsiniz. Bir sakıncası yok.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |