Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rüştü-Gürbüz çok teşekkür ederim, şimdiden bol şans 🙏

• @Aslan24 Rica ederim. Teşekkür ederim, hepimize 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ahmet-Yılmaz-0, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar konferansa katılmak için vize başvurusunda bulundum. DS-160 doldururken vize türüne B tipi, specify kısmında B1 - conference seçeneğini seçtim. Vizem onaylanırsa B1 tipi kısa süreli bir vize mi alacağım, yoksa 10 senelik B1/B2 tipi vize mi alacağım?

Son olarak eğer kısa süreli bir vize alacaksam, konsoloslukta DS-160'ı güncelleyip, konferansa katılmak amacıyla B1/B2 tipi vizeye başvurabilir miyim ?

Zaten genelde siz B1 veya B2 secmis olsaniz da konsolosluk B1/B2 olarak veriyor, bilginize. O nedenle sadece bu amacla degisiklik yapmaniza gerek yok. Vizenizin uzunluguna konsolos karar verecek.

Anladım teşekkür ederim. Peki yine de yeni bir DS-160 getirsem (vize görüşmesinden 3 gün önce dolduruldu), bunu randevuma gittiğimde görüşmeyi yapacağım kişiye mi vermem gerekiyor yoksa görüşmeye girmeden mi güncelliyoruz.

• Selamlar, ben ds160’i martta doldururken bir fotograf eklemistim, gecenlerde ds160’i yeniden doldurup ayni fotografi kullandim. Bu hafta vize gorusmem var. Acaba fotograf sorun olur mu? Yeni fotograf cektireyim mi? Yardimci olursaniz sevinirim

• @yasolina bence yeni foto ile gidin ben ne olur ne olmaz götürmüştüm yanımda orda ilk kontrolde alıp fotoları pasaporta ataçladılar 6 ay geçmemişti bizim fotoğraflardan ama güncel götürdüm yine de işinizi sağlama alın götürün şahsi düşüncem

• @yasolina zaten fotoğrafınız 6 aydan kısa ise yeni götürdüğünüz fotoyu pasaportla beraber gönderip ds-160 taki fotonuzu basıyorlar vizeye

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasnotben, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Şubat ayının ortalarına vize randevum var. Deneyimleri şöyle bir okuyayım dedim de bakıyorum hiç yurt dışı seyahati olmayanın 15 sn sürüp onaylanan mı dersin 4 dk sürüp pasaportu vize dolu onaylanmayan mı dersin.... Anlayacağınız sourlara anlaşılır kısa cevap vermek de dahil olmak üzere taktik maktik yok arkadaşlar bam bam bam. Sadece şansınız bol olsun 🙂 Bu arada ben de Gürcistana bir iki kez günübirlik kimlikle çıkmak dışında yurt dışı seyahatim yok. Pasaportumun sayfaları sizin o güzel kalbiniz kadar temiz 🙂

bol sanslar. dediginiz gibi sihirli bir taktik yok, baskasinin isine yarayan bir bilgi, sizin isinize yaramayabilir. basvuru sonucunuz, basvuru yaptiginiz zamanki profilinize, ve daha da onemlisi konsolosun sizin hakkinizda o an ne dusundugune bagli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet001, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells abi anliyorum da, eslesmelidir diye uyarirken ds formundaki konuma gitmezsen orda sorun cikartmazlar mi? dediklerinin tersini yapmis oluyoruz sonucta

sorun olmaz. konsolosluk diger taraftan dosyayi transfer edebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet001, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells hocam bu arada şöyle bir şey de geldi aklıma; acaba ankarada görüşme tarihi erken vakitte verdiği için, halihazırda istanbulda görüşme varken (eylül 2023), ankarada mayısta görüşme alsalar konsolosluk buna nasıl bakar? red alırlarsa da hemen iki ay sonrasında bir görüşmeye daha girme hakları olur diye düşündüm. ama görünürde iki farklı görüşmelerinin oluşu negatif etki yapar mı? bu şekilde düşünmemin diğer bir sebebi de ds160taki girdiğim konumdan dolayı görüşme yerini ankaraya değiştirememek.

sorun yok, degistirebilirsiniz. yeniden ucret odemenize gerek yok, eger vizeyi ilk seferde alirsaniz ikinci ucreti bosuna odemis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koray__1158, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Rüştü-Gürbüz cevabın için çok teşekkür ederim . Ayrı ayrı DS160 doldurduktan sonra randevu alma ekranı gibi bir şey mi bu linkteki yer ?

DS-160 formlarini doldurdugunuz yerden farkli bir yer burasi. Randevu almak icin:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Yılmaz-0, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar konferansa katılmak için vize başvurusunda bulundum. DS-160 doldururken vize türüne B tipi, specify kısmında B1 - conference seçeneğini seçtim. Vizem onaylanırsa B1 tipi kısa süreli bir vize mi alacağım, yoksa 10 senelik B1/B2 tipi vize mi alacağım?

Son olarak eğer kısa süreli bir vize alacaksam, konsoloslukta DS-160'ı güncelleyip, konferansa katılmak amacıyla B1/B2 tipi vizeye başvurabilir miyim ?

Zaten genelde siz B1 veya B2 secmis olsaniz da konsolosluk B1/B2 olarak veriyor, bilginize. O nedenle sadece bu amacla degisiklik yapmaniza gerek yok. Vizenizin uzunluguna konsolos karar verecek.

Anladım teşekkür ederim. Peki yine de yeni bir DS-160 getirsem (vize görüşmesinden 3 gün önce dolduruldu), bunu randevuma gittiğimde görüşmeyi yapacağım kişiye mi vermem gerekiyor yoksa görüşmeye girmeden mi güncelliyoruz.

AIS kayitlarini guncellemenize gerek yok. DS-160 formunun barkodlu sayfasini goturup, giristeki gorevliye vermeniz yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasolina, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar, ben ds160’i martta doldururken bir fotograf eklemistim, gecenlerde ds160’i yeniden doldurup ayni fotografi kullandim. Bu hafta vize gorusmem var. Acaba fotograf sorun olur mu? Yeni fotograf cektireyim mi? Yardimci olursaniz sevinirim

Fotograftan taniniyorsaniz sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Uzun sure sonraya vize randevu tarihi almis ama bu tarihi onumuzdeki haftalara cekmek isteyen arkadaslarin dikkatine:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6178/rushvisasnow-danışmanlığın-göçmen-olmayan-vize-randevularını-öne-alma-hizmeti

• @dytmelek selamlar, 4 gündür gece gündüz randevuyu yeniden zamanla diyorum yok, haziranı bitirdim temmuz da bitmek üzere 🙂

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz valla biraz zor denk geliyor anlık birşey, bazen günü görüyorum saati seç diyince bile boş geliyor

• @tolgasatir doğrudur, sürekli bakıyorum sonra diyorum ki yılmak yok 🙂 @crazycells paylaşımı vardı, randevuyu öne çekme konusunda aile olarak zor bulunuyor diye ama biz iki kişiyiz ne kadar fark eder bilinmez.

• Merhaba, biz de eşimle geçen hafta vizeye başvurduk ve maalesef vizemiz onaylanmadı.

Genel olarak profilimizden bahsedecek olursak ben sağlık çalışanıyım 11 senedir aralıksız çalışıyorum. Son 5 senedir de memleketimde devlet hastanesindeyim. Yüksek lisansım var doktora 2. sınıftayım fakat bu dönem dondurmuştum. Eşim de özel bir okulda müdürlük yapıyor o da yaklaşık 8 senedir aralıksız çalışıyor son 5 senedir de aynı kurumda. 5 senelik evliyiz çocuğumuz yok.

Sorulan sorular;
    -Ne amaçla gidiyorsunuz ? Tatil amaçlı.
    -Nereye gideceksiniz ? New york
    -Kaç gün kalacaksınız ? Neden o tarih ? 20 gün dedik. 1 sene sonra 20 ocak olarak demiştik onu sordu eşimin kışın kullanacağı izinler o tarihlerde dedik.
    -Meslekleriniz ? Söyledik tamam dedi.
    -Daha önce yurtdışına çıktınız mı ve ne zaman ? (Ben 2018 Gürcistan (kimlikle) Eşim 2017 Yunanistan en son pasaportlarımızda schengen yoktu)
    30 aralık günü pasaportumu yeniledim ve yeni pasaportla gittim. Hiçbirşey yoktu içinde. Seyahatlerim eski pasaportumda dedim ama görmek istemedi. Sonrasında bizce bir tavır değişikliği oldu.
    -Çocuğunuz var mı ?
    Yok dedik ve hemen sonrasında olumsuz olduğunu bildirdi ve pasaportlarımızı geri verdi.

Kısacası biz son 5 yıldır yurtdışına çıkmadığımız için direk ABD seyahati şüphe çekti olarak yorumladık. Seyahat tarihinin 1 sene sonra olması da faktör olabilir. Belki de 20 gün uzun geldi bilemiyorum. Ben 35 eşim 30 yaşında çocuğumuz yok bu da son etken olmuş olabilir. Sonraki başvuruyu schengen aldıktan ve 1-2 avrupa seyahatinden sonra 2 sene içinde yapacağız. Önerilere açığız. Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz valla 1000-1500 TL’de az değil 😅 tamam emek cok fazladır eminim ama bu kadar ucuk olması da şaşırtıyor 🙄

• ⭐⭐⭐

@by_phtogpr geçmiş olsun bence yanlıs anlaşılmalarla dolu geçmiş gibime geldi. Tekrar direk şansınızı denemenizi önerebilirim genel olarak kimler red aldı duyabildiniz mi?

• @by_phtogpr Benim yorumum 1 sene sonraki tatil planiniz onlar için inandirici olmadigini dusunuyorum. Daha yakın planli tatil planlariyla gitmek mantikli.. Ve uzun zamandir yurtdisina çıkmamışsınız. Avrupa tatili yapıp daha sonra denemek mantikli🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |