Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Vizem onaylandi arkadaslar. Mulakat tecrubemi aktarayim. Mulakata Dublinde girdim.

Disarida siraya girdik. Mulakata 15 dakika kala iceri aldilar bizi. Once Veznenin birine cagirdilar. Orada pasaport, DS160 Confirmation belgesi ve fotograf istendi. Fotografi taradiktan sonra geri verdiler ama pasaport ve onay belgesi onda kaldi. Daha sonra baska bir siraya gecip interview veznelerinin onunde beklemeye basladim. Bes dakika sonra interview icin cagirdilar.

-Ne is yapiyorsun
    +Yazilim muhendisiyim
    -Nerede Calisiyorsun
    +Amazon
    -Nereye gideceksin
    +Seattle
    -Ne kadar kalacaksin
    +Iki hafta

Daha sonra parmak izimi aldi ve vizen onaylandi dedi. Sirketten destekleyeici belge banka dokumu vs cikarmistim ama onlara bakmadilar bile. Tek aldiklari belge DS160 onay formuydu.

Hayırlı olsun darısı isteyenlerin başına…

• @Programmer katilmiyorum abdnin vize embargosu koyduguna.
    Arkadasimin aile sirketi mevcut. Trdeki en buyuk tedarikcilerden biri(otellere mal tedarik ediyorlar). Abdye fuara gidip mallarini gostereceklerdi, vize alamadilar.
    Bu dedigim okay 2016da falan oluyor.

Tr bankasinda Tek kurus param yok,hatta teknik olarak trde fakir gozukuyorum, 4 kere vize aldim(c1d Ve b1 B2).

O profillerin anlatmadigi seyler vardir emin ol.

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan hayirli olsun. Dedigim oldu, abd belge istemez

@waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Hayırlı olsun darısı isteyenlerin başına…

Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Programmer katilmiyorum abdnin vize embargosu koyduguna.
    Arkadasimin aile sirketi mevcut. Trdeki en buyuk tedarikcilerden biri(otellere mal tedarik ediyorlar). Abdye fuara gidip mallarini gostereceklerdi, vize alamadilar.
    Bu dedigim okay 2016da falan oluyor.

Tr bankasinda Tek kurus param yok,hatta teknik olarak trde fakir gozukuyorum, 4 kere vize aldim(c1d Ve b1 B2).

O profillerin anlatmadigi seyler vardir emin ol.

ne zaman aldınız en son vizeyi ?

• ⭐⭐⭐

@uzaysan Hayırlı olsun 🙂 darısı @Ping-PONG un başına 🙂

• ⭐⭐⭐

@uzaysan hayırlıı olsuunnn tebrik ederim akıllarda tek soru daha önce yurtdışına çıkışın varmıydı 🥳😂

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan hayırlıı olsuunnn tebrik ederim akıllarda tek soru daha önce yurtdışına çıkışın varmıydı 🥳😂

Ben Irlandada yasiyorum otururum var. 😃 Mulakata da Dublinde girdim zaten.

• ⭐⭐

@uzaysan tebrik ederim sevindim darısı başımıza

• Banned

@tolgasatir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan Hayırlı olsun 🙂 darısı @Ping-PONG un başına 🙂

Beraber tatile gidicez alabilirsem 😂

• @charon bi kisim da ambargo oldugu ben de düsünüyorum aslında ama cogu insanin da anlatmadiği bir takım olaylar olabiliyor. Özellikle o bilgiye erişemezler bu bilgiye erişemezler deniyor ama ds160 a yazdiğimiz bilgiler yeterli. Yanlıs beyan da vermeemk gerekiyor formda

• @ayvalik10 Bence çok yararlı bir video olmuş. Teşekkür ediyoruz size de videodaki hanımefendilere de.

• ⭐⭐⭐

@uzaysan çok sevindim hayırlı olsun vizeniz 🎉 yavaş yavaş size de Amerika yolu görünüyor bence 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@burak-arslann çok geçmiş olsun, bu sıralar ilginç redler duyuyoruz maalesef🙁 Görevlinin tam olarak neden red verdiğini anlayabildiyseniz onu değiştirip tekrar başvurun derim ama sanki sizin durumda pek belli etmemiş gibi.

• ⭐⭐⭐

@burak-arslann bence tekrar deneyim çünkü çok saçma kalcak olsanız daha önce kalırdınız hayret bişeyler ya niye red veriyolar ki bu profilede red vermeyin be kardeşim aaa

• ⭐⭐⭐

@burak-arslann, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bugün eşimle randevumuz vardı ve reddedildi.
    Daha önce ABD' ye j1 ile zamanında giriş çıkışım var. Aktif schengen vizem var ve Almanya, Hollanda gibi ülkelere eşimle beraber seyahat ettik.
    Türkiye' de iyi bir şirkette 3 yıldır çalışıyorum. Baktığımızda alabilmemiz için tüm şartlar vardı ancak beklediğimiz gibi olmadı malesef.
    Türkçe bilmeyen yanında çevirmen olan konsolos ile görüşme yaptık. Türkçe olarak devam etmeyi isteyince aralarında daha önce gitmiş konuşabilir aslında gibi bir konuşma geçti.
    Ne zaman mezun oldun, nerede çalışıyorsun gibi sorular sordu ve daha önce gitmişsin dedi. Eşime de mesleğini sordu tüm geçen diyalog bu şekilde ve sonuç red.
    Tekrar şansımı denesem mi bilemedim.

Geçmiş olsun bence tekrardan başvurup şansınızı deneyin. Bu sırada bu tarz durumlar için konsolosluğa da mail atın. Gökçe hanım eski konsolosluk çalışanı bunu öneriyordu. Mail sonucu değiştirmez ama en azından bi aksiyon alır. Sizin en büyük şanssızlığınız Türkçe bilmeyen birine denk gelmeniz olmuş. Merakımdan soruyorum J1 ile gidip İngilizcenizi geliştirmiş olmanız gerekirdi neden İngilizce konuşmadınız gerçekten? Bu durumun daha sempatik geldiklerini falan okumuştum.

• @waterman Teşekkür ederim sağolun. Yani daha önce hiç Türkçe bilmeyen bir görevli duymadığım için kendimi psikolojik olarak hazırlamadım İngilizce konuşmaya, ihtimal de vermedim. Sonuçta turist vizesi ama keşke konuşsaymışım. Bir etkisi olur muydu orasını da bilemiyorum tabi.

• @ahsenaydgdu 2019' da gittiğimde mezun olmuştum birde, kalsam zaten o zaman kalırdım.

• @tolgasatir 2022 mayis.

• @lbsryts her turlu bilgiye erisebiliyorlar aslinda. Buna cbp'de dahil. Hatta algorithma vardir buyuk ihtimal.
    Turist vizesi alip, Facebook messenger tarzi platformlarda abi hazirlan orda burda calisicam tarzi mesajlar atip, sinirdan Geri cevrilenler cok var. Hatta vize iptali direk.
    Daha once b1le gelip, 3 hafta kalicam diye gidip,4 ay kaldiktan sonra ulkesine Geri donen,daha sonra abdye Geri gidince beyanindan daha fazla neden kaldin sorulariyla sikistirip sinirdisi edilen de var.

Bizim cruise gemisinde mayis 2021de calismaya gelen karayip vatandaslarinin yarisini sinirdisi etmisti CBP(bu insanlar c1d vizelerini duzgun kullandilar,lakin b1 ile pandemi zamani calismislardi). Gemiye binip supheli herkesle konusmusluklari var.

Guzel profille red edilenlerin mutlaka soylemedivi seyler vardir.

• Banned

Şuan havaalanında boarding de beklemedeyim.
    Londra’ ya günübirlik gidiyorum. Yarın geri dönüş yapacağım.
    İngiltere için ayrı bir güvenlik uygulandığını yeni öğrendim.
    Defalarca yurtdışı deneyimim var. İlk defa 4 güvenlik noktasından geçtim.

Bilgi amaçlı paylaşayım dedim. 🙂

Benzer Başlıklar

• 5
  • 7
  • 10
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |