Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Programmer tüh ya o da mı artık zorlar olmuş 😞 ne olacak bu halimiz bizim üzülmemek elde değil 😞 Dün twitterda okudum bir doktor da B1-B2 den red almış adam da şaşkındı, her şartı sağlıyorum diye..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer yunanistan şu anda vize olayını kapattı. En çok giriş yapılan kapı olan ayvalık midilli adası bile kapıda vizeyi kaldırdı direk standart vize alıyorsun. Ondan hiç denemeyin.

• Banned

THY’ de çalışan(12 yıllık uçak teknisyeni) B1/B2 vizesi olan arkadaşım da dün Yunanistan’ dan tek giriş çıkışlık vize almış. Multi vermemişler.

• ⭐⭐⭐

Bildiğin istenmeyen ülke ilan edildik resmen

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Yunanistan hiç aklımda yok. Arkadaşım gerçek manada gezmek istemişti, aile olarak. Red alınca, arkadaşının da daveti üzerine Amerika için turist vizesine başvurdu. Vize randevusu mart ayında sanırım. Bakalım ne olacak.

• @Ping-PONG zaten genelde shengen ilk vizeyi tek girişli veriyor. Daha sonrakilere Multi veriyor.
    Ama evet ülkenin ekonomik durumu sebebi nedeniyle artık en dandik ülkeler bile bize zorlaştırdı.

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Zelene daha başvurmadım ABD vizesine sanırım başvursam da totem yapıp kimseye söylemiycem maşallah annem bütün ailesine söylemiş italya’ya gideceğimi sonuç al sana red 😅

Aman sakın haa kimseye anlatmayın. Ben hem shengen hem ABD vizelerini elime alana kadar kimseye demedim her seferinde işyerindeki arkadaşlar büyük şaşkınlık içerisinde kaldı. Hatta İtalya'ya giderken bile son iki günde falan haberleri oldu. 😅😅. Böylesi daha iyi yoksa vay efendim sana vermezler ne yapacaksın orada boşuna masraf falan filan. Bizim millette vizyonsuzluk tavan seviyelerde olduğu için karsindakilerinede zarar veriyorlar. Hiç işim olmaz böyle tiplerle. Hatta akrabalarıma bile söylemiyorum. Hatta birader demese kendi anneme bile söylemiyorum tüm sulaleye yayıyor 😅

• ⭐⭐

Arkadaslar elcilikte tekrar para yatirmamiz gerekiyor mu turist vizesi icin? DS160 formunu doldururken odeme yapmistim.

• ⭐⭐⭐

@uzaysan hayır gerekmiyor, online yatırdığınız 160 dolar ve ais kaydı ücretinden başka ödeme yok

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Benim fikrim bize karşı gizli bir vize ambargosu var. Hala da devam ediyor. Arkadaşın iki evi, 15 yıllık vergi levhası, bankada hatırı sayılır bir döviz birikimi var. Ayrıca eşi de hemşire. Bu profile vize vermediler.

• ⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@dytmelek Benim fikrim bize karşı gizli bir vize ambargosu var. Hala da devam ediyor. Arkadaşın iki evi, 15 yıllık vergi levhası, bankada hatırı sayılır bir döviz birikimi var. Ayrıca eşi de hemşire. Bu profile vize vermediler.

o kadar da gizli değil sanki ya 😃

• ⭐⭐⭐

@Programmer Aslında beklenen bir durum, sadece ülkedeki ekonomik durum değil, bir çok şey insanlarda başka ülkelere göç etme isteğini artırıyor. Tabi onlar da olayın farkında giden dönmüyor, hal böyle olunca vize alma işi zorlaşıyor. Tüm bunları görünce iyiki de erkene çekebilmişiz mülakat randevumuzu diyorum, yoksa bizim de mülakat aralıktaydı 😰 Umarım bu sorun bir an önce çözülür çok sıkıcı bir durum vize ambargosuna maruz kalmak 😕

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Evet doğru, gizliden kastım resmi bir ağızdan açıklama olmaması. Yoğunluk bahanesi ile geçiştirip duruyorlar.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Maalesef uzun bir süre bu durumun değişeceğini sanmıyorum. Evet mesele sadece para değil. Sosyal yaşantı kalitesi, gelecek kaygısı, huzursuzluk herkesi tedirgin etmiş durumda.

• bana yardımcı olur musunuz acil iki günüm kaldı .. cuma günü mülakatım var şimdi kendimizi anlattığımız bi kısım var ne için gideceğiz işte kimde kalacağımıza dair onu değiştirmek mümkün mü nerden değiştireceğim hikaye kısmını değiştirmek istiyorum nolur acil cevap verin

• ⭐⭐

Vizem onaylandi arkadaslar. Mulakat tecrubemi aktarayim. Mulakata Dublinde girdim.

Disarida siraya girdik. Mulakata 15 dakika kala iceri aldilar bizi. Once Veznenin birine cagirdilar. Orada pasaport, DS160 Confirmation belgesi ve fotograf istendi. Fotografi taradiktan sonra geri verdiler ama pasaport ve onay belgesi onda kaldi. Daha sonra baska bir siraya gecip interview veznelerinin onunde beklemeye basladim. Bes dakika sonra interview icin cagirdilar.

-Ne is yapiyorsun
    +Yazilim muhendisiyim
    -Nerede Calisiyorsun
    +Amazon
    -Nereye gideceksin
    +Seattle
    -Ne kadar kalacaksin
    +Iki hafta

Daha sonra parmak izimi aldi ve vizen onaylandi dedi. Sirketten destekleyeici belge banka dokumu vs cikarmistim ama onlara bakmadilar bile. Tek aldiklari belge DS160 onay formuydu.

• Banned

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Vizem onaylandi arkadaslar. Mulakat tecrubemi aktarayim. Mulakata Dublinde girdim.

Disarida siraya girdik. Mulakata 15 dakika kala iceri aldilar bizi. Once Veznenin birine cagirdilar. Orada pasaport, DS160 Confirmation belgesi ve fotograf istendi. Fotografi taradiktan sonra geri verdiler ama pasaport ve onay belgesi onda kaldi. Daha sonra baska bir siraya gecip interview veznelerinin onunde beklemeye basladim. Bes dakika sonra interview icin cagirdilar.

-Ne is yapiyorsun
    +Yazilim muhendisiyim
    -Nerede Calisiyorsun
    +Amazon
    -Nereye gideceksin
    +Seattle
    -Ne kadar kalacaksin
    +Iki hafta

Daha sonra parmak izimi aldi ve vizen onaylandi dedi. Sirketten destekleyeici belge banka dokumu vs cikarmistim ama onlara bakmadilar bile. Tek aldiklari belge DS160 onay formuydu.

Hayırlı olsun kardeşim.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@uzaysan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

-Ne is yapiyorsun
    +Yazilim muhendisiyim
    -Nerede Calisiyorsun
    +Amazon
    -Nereye gideceksin
    +Seattle
    -Ne kadar kalacaksin
    +Iki hafta

Hayırlı olsun kardeşim.

tesekkurler abi.

• Bugün eşimle randevumuz vardı ve reddedildi.
    Daha önce ABD' ye j1 ile zamanında giriş çıkışım var. Aktif schengen vizem var ve Almanya, Hollanda gibi ülkelere eşimle beraber seyahat ettik.
    Türkiye' de iyi bir şirkette 3 yıldır çalışıyorum. Baktığımızda alabilmemiz için tüm şartlar vardı ancak beklediğimiz gibi olmadı malesef.
    Türkçe bilmeyen yanında çevirmen olan konsolos ile görüşme yaptık. Türkçe olarak devam etmeyi isteyince aralarında daha önce gitmiş konuşabilir aslında gibi bir konuşma geçti.
    Ne zaman mezun oldun, nerede çalışıyorsun gibi sorular sordu ve daha önce gitmişsin dedi. Eşime de mesleğini sordu tüm geçen diyalog bu şekilde ve sonuç red.
    Tekrar şansımı denesem mi bilemedim.

• @uzaysan hayirli olsun. Dedigim oldu, abd belge istemez

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |