Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@AyşeB açıkçası çok bariz bi olaydı bu. 10 yaşındaki bir çocuğun ailesi ABD’de yaşıyorsa bu çocuğa göçmen olmayan bi vize verilmesi tuhaf kaçardı. Diğer ülkelerin şartları nedir bilemiyorum ama herhangi bir vizeden reddin olmaması gerekir posta yoluyla yenilemek için biliyorum tabi yanlışta biliyor olabilirim

• @AyşeB, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

İyi akşamlar,
    Bugün sabah oğluma vize almak için görüşmeye girdik ama maalesef red edildi, meşhur sarı kağıdı biz de aldık.
    Açıkçası çok şaşırdım çünkü 10 yaşındaki çocuğa red vermelerini beklemiyordum.
    Şu an bu başvuruyu Sofya'dan tekrar yapıp yapmamakta kararsızım.
    Ben buraya Sofya için link ekliyorum. Rica etsem okuyup yorumlar mısınız? Çünkü benim anladığım orda anne ve babasında ABD pasaportu, oturumu ya da vizesi varsa çocuğa da mülakatsız veriyorlar. Açıkçası Ankara'nın da aynısını yapacağını düşünmüştüm, şimdi bir göçmen vize bir de turist vize reddi oldu oğlumun.
    Yine de bir kere de Sofya'da başvuru yapmalı miyim?

@gucarslan @crazycells

Çok ilginç gerçekten. Geçmiş olsun. İlkkez bir çocuğa red verildiğini görüyorum ve mülakata çağrıldığıni da.

• ⭐⭐⭐

Danışmanım aradı schengen vizesi için başvuruda bulunmuştum reddedilmiş. Pasaportumu imza karşılığında almam gerekiyormuş. Hayatımda ki ilk vize reddimi de almış bulunuyorum. ☹

1. Soru: Ds-160 formunu doldurdum ve mülakat randevusu 12 nisana alabildim yani daha 5 ay var doldurduğum formun geçerlilik tarihi felan varmı.

2.Soru: formu doldururken tahmini Gideceğiniz tarihi sorduğunda Şubat ayını seçmiştim ama vize mülakatım 12 Nisan olduğu için yazın gitmek durumunda kalıyorum Bu tarihi değiştirmem gerekiyor mu gerekiyorsa Muhtemelen yeni bir Ds-160 formu doldurmam gerekiyor Bu konuda nasıl bir işlem yapmalıyım.

• ⭐⭐

@waterman nereden almayı denediniz tüh yazık olmuş

• ⭐⭐⭐

@Zelene italyadan almaya çalışmıştım en yüksek oran oradaydı ama olmadı yapacak birşey yok ds160 doldurup ABD’yi deneyeceğim galiba alıcaksamda red alayım diyorum artık:(

• ⭐⭐

@waterman hiç yurtdışı çıkışın yoksa yapma bence yazık olmasın az para değil bende baktım kışın turlar ucuz hafta sonu İstanbul çıkışlı Yunanistan vize alması da kolay

• ⭐⭐

@waterman vize görüşmen ne Zaman

• ⭐⭐⭐

@Zelene daha başvurmadım ABD vizesine sanırım başvursam da totem yapıp kimseye söylemiycem maşallah annem bütün ailesine söylemiş italya’ya gideceğimi sonuç al sana red 😅

• ⭐⭐⭐

@waterman yaa üzüldüm geçmiş olsun, Yunanistan’a kolay diyorlar onu mu deneseniz acaba?

• @hasancelik Merhaba, DS-160 formu için geçerlilik süresi görmedim hiç. Diğer konu için ise benim de aynı durumdu. Ama bazı telegram grupları var, oradan veya kendiniz takip edip randevu uygunluğu haber verildiğinde öne çekebiliyorsunuz (yakalayabilirseniz tabi). Eğer ki istediğiniz tarihe çekemeyeceğiniz düşünürseniz yeni bir DS-160 formu doldurup konsolosluğa mail atıp dokümanı revize edebilirsiniz. Ya da yeni formu doldurup çıktısını alıp mülakata yeni formla gidip orda bilgi verebilirsiniz.

• @waterman çok geçmiş olsun. Benim de ilk başvurum ABD ye. Daha önce çıkışım olmamasına rağmen nasıl bir sonuç gelecek merak içindeyim. Randevu 5 aralıkta. Sonrasında bilgiyi buradan veririm.

• ⭐⭐⭐

@madmizah, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@waterman çok geçmiş olsun. Benim de ilk başvurum ABD ye. Daha önce çıkışım olmamasına rağmen nasıl bir sonuç gelecek merak içindeyim. Randevu 5 aralıkta. Sonrasında bilgiyi buradan veririm.

Merakla sonucu bekliyorum ABD daha cok beyana göre veriyor schengen vs gibi vizelerde evraklar inceleniyor vs vs

• ⭐⭐⭐⭐

1. defa başvuracak arkadaşım ilkinden red yedik ama şimdi ds160 ı doldurduk ais te ne zaman güncellenir? eskisi duruyor hala
  • ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster hallettim.

• @madmizah randevu tarih değişikliğini nerden yapıyoruz.

• ⭐⭐

@hasancelik Merhaba, şu sayfada detaylı anlatmıştım. İşinize yarayabilir. Kolay gelsin

• Referenced by  Serapp Serapp 

• Günaydın arkadaşlar, az önce turiste başvuru yapan arkadaşla görüştüm red yemiş oda klasik hiç bir belgeye bakmadan klasik sorular sonra uygun değilsiniz diyip göndermişler cidden artık can sıkmaya başlıyor yahu 😞

• ⭐⭐⭐

@waterman Geçmiş olsun. Hayırlısı diyelim artık. Ama akrabaların duyması kötü olmuş 🙂 Ne kadar negatiflik varsa üzerine üzerine gönderiyorlar. O yüzden saklamak lazım.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Yunanistan maddi olarak çok iyi durumda olan bir arkadaşıma red verdi. Gerçekten de gezi amaçlı gidecekti. Nasip diyelim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |