Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar, vize randevumu aldım. Bilginiz için İstanbul'da alabildiğim en erken tarihi paylaşıyorum: 11.09.2023.

• ⭐⭐⭐

@tekruno, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar, vize randevumu aldım. Bilginiz için İstanbul'da alabildiğim en erken tarihi paylaşıyorum: 11.09.2023.

Sürekli kontrol edin erken tarihlere çekebilirsiniz özellikle gece ve öğlen saatlerine bakın

• Merhabalar eşimle beraber daha önce ds160 formunu doldurmuştuk ama benim ki yanlış olduğu için ben yeniden doldurdu. Bu durumda eşim içinde yeniden doldurmamıza gerek var mı yoksa sadece benim güncellemem yeter mi. Ve randevuya sadece yeni ds160 formunu götürmem yeterli mi? şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Joseph-İron ikiniz formunun tutarlı olması gerekiyor özellikle seyahat plan kısmı 🙏🏼

• ⭐⭐

@tekruno, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar, vize randevumu aldım. Bilginiz için İstanbul'da alabildiğim en erken tarihi paylaşıyorum: 11.09.2023.

Ankara’da nisan ayına falan alınıyor demişlerdi. Ankara’yı kontrol ettiniz mi?

• @tekruno bir arkadaşıma 30 kasıma çektim sürekli kontrol edilerek. Benim de ocağa gece saatlerinde bakarsan biraz daha ihtimali yüksek gibi.

• Selamlar daha önce hiç yurtdışına çıkmadim. Şuanda özel bir bankada 1 yıl 4 aydır çalışmaktayım. Yaz tatilini ABD turist vizesi için başvurmak istiyorum ama bazıları diyor ilk baş schengen al daha sonra ABD başvur diyor? Schengen gerçekten turist vizesi için çok önemli mi? Direk schengen başvurmadan turist vizesine başvuru deneyebilir miyiz

• Merhaba, 18 yaşındayım yeni mezun oldum üniye bir sonraki sene gireceğim o yüzden şuan aktif olarak öğrenci değilim ve formda NOT EMPLOYED diye belirttim. Öğrenci transkript belgesi almam lazım mı ? Alacaksam nasıl alabilirim ? E-devlette arattığımda herhangi bir belge yok diyor(not döküm vs hiçbir şey yok). Eğer almam gerekiyorsa ve bu sorun varsa direkt mezun olduğum okuldan bunu alabilir miyim ?
    Emin olmak için sorduğum bir başka soruda bu belgeler dışında lazım olan bir şey var mıdır? DS-160 eski ve yenisinin onay sayfası(güncellemiştim),talimatlar sayfası, vize ücretini ödediğime dair belge, masraflarımı karşılayacak kişinin banka hesap dökümü(kendisi Amerika'da yaşıyor bana mail ile yollayacak bir sorun olur mu ?)ve bunu almam gerek mi bilmiyorum yurtdışı giriş çıkış belgesini e-devletten çıkartmam gerekir mi yoksa pasaportta damga olarak yurtdışına çıkış yaptığımın gözükmesi yeterli mi? Son olarak da destekleyici belge olan hastanede tedavi gördüğüme dair ilaç vs raporu ve ailemin üzerine olan ev tapuları. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. İyi günler.

• @uzaysan Ankara’da hiçbir tarihe alınamıyor şu anda. Dolu uyarısı veriyor.

• @yenihayaletadam iyi habermiş bu. Ben de kontrollere başlayacağım artık. Teşekkürler.

• Merhaba, turist vizesi alıp ABD ye 6 ay ya da daha fazla süre sonra giriş yapan var mı acaba?

• @tugb-ylmz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, turist vizesi alıp ABD ye 6 ay ya da daha fazla süre sonra giriş yapan var mı acaba?

Vardır turist vizesini aldınız diye hemen girmeniz gerekmiyor. 10yillik veriliyor isterseniz 9. 10. seneniz de girin :))

• Merhaba, freelance çalışanların turist vizesi konusunda yaşadığı dezavantajlar var mı? İş durumu bir kuruma bağlı olarak çalışmayı gerektirmediği için bir dezavantaj yaşandığını düşünüyorum. Bu konuda kapsamlı bir bilgisi ya da deneyimi olan var mı?

• @charlotte Merhaba, her ne kadar düzenli bir iş, sizi TRye bağlayan en önemli nedenlerden biri olarak algınıyor olsa dahi kendinizi değerlendirme makamına nasıl ifade ettiğiniz çok önemli. Freelance çalışma şekli de düzenli bir gelir yaratabilir pek tabi. Örneğin düzenli sigorta ödemeleriniz, eğitim ya da sağlık gibi giderleriniz, varsa ödediğiniz taksitleriniz, faturlarınız da sizin mevcut yaşadığınız yerde bir düzene sahip olduğunuzu gösterecektir. Bol şans.

• @Kryptonite Anlıyorum, çok teşekkürler.

• Değerli arkadaşlarım merhaba,

2 gün sonra vize randevumuz var. Benim ds160 onay sayfam pdf halinde tarafıma iletilmiş fakat eşimin mailinde herhangi bir onay maili bulunmamakta. Randevuya da çok az kaldı. Ne yapmamızı önerirsiniz? Sorun yaratır mı? Eşimin ds160 formuna nasıl ulaşabilirim?

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bak kimler video çekmiş

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 gördüm abi. ama ilgilenmiyorum artık ondan izlemedim hiç.

• @mexido teşekkürler

• İyi akşamlar,
    Bugün sabah oğluma vize almak için görüşmeye girdik ama maalesef red edildi, meşhur sarı kağıdı biz de aldık.
    Açıkçası çok şaşırdım çünkü 10 yaşındaki çocuğa red vermelerini beklemiyordum.
    Şu an bu başvuruyu Sofya'dan tekrar yapıp yapmamakta kararsızım.
    Ben buraya Sofya için link ekliyorum. Rica etsem okuyup yorumlar mısınız? Çünkü benim anladığım orda anne ve babasında ABD pasaportu, oturumu ya da vizesi varsa çocuğa da mülakatsız veriyorlar. Açıkçası Ankara'nın da aynısını yapacağını düşünmüştüm, şimdi bir göçmen vize bir de turist vize reddi oldu oğlumun.
    Yine de bir kere de Sofya'da başvuru yapmalı miyim?

@gucarslan @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |