Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @egeada Süper, iyi eğlenceler şimdiden.

• @arkben çok teşekkür ederim☺

• @Famel çok teşekkür ederim☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egeada, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaslar merhabalarrr kus gibiyim bana yardımcı olan olmayan bütün üyelerime çok teşekkür ederim vizemizi aldik😄 gerçekten dediğiniz gibi 30 sn sürdü. Ds160 fotoğraf ve pasaport. Baska hiçbir evrak istemediler iki kilo evrak bosubosuna tasimisiz😄 hepinize tekrar teşekkürler. Umarım bu mutluluğumu dileyen herkes yasasın.☺

gozunuz aydin, simdiden iyi yolculuklar.

• Selam arkadaşlar vize reddi alan bir aile olarak şunları söyleyebilirim o evraklar hep kağıt israfı😂😂 dün itibariyle sabah 8:10 randevumuza gittik. Bizim bildigimiz herkes özel yapıyordu görüşmesini ama bizim parmak izimize bile iki kişi olarak çağırdılar nitekim tek bir sıra verdiler ve görüşmeyede ikimiz birlikte kalktık nereye gideceksiniz neden işiniz ne maaş nekadar daha önce yurtdısına cıktınız mı vizeniz onaylanmadı 😂 biz şok😂 bankada 8 bin dolar ev araba beyefendileri ikna etmedi bizi potansiyel kaçak olarak gördüler canları sağolsun bizde greencard alabilirsek görürüz newyorku napalım🤗 hepinize boool boool şanslar 👋

• Arkadaşlar kolay gelsin 17 temmuz sabah 8.30 civarı mülakata girdim ve yine aynı gün şimdi siteden kontrol ettiğimde https://hizliresim.com/Z5d6ko böyle bi şey görüyorum. Aynı gün olduğu için normal midir, çünkü herhangi bir mail almadım?

• @fehmibaba, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar kolay gelsin 17 temmuz sabah 8.30 civarı mülakata girdim ve yine aynı gün şimdi siteden kontrol ettiğimde https://hizliresim.com/Z5d6ko böyle bi şey görüyorum. Aynı gün olduğu için normal midir, çünkü herhangi bir mail almadım?

idari isleme kalmissiniz. Turist vizesine mi basvuru yapmistiniz? mulakat esnasinda gorevli vizeniz onaylandi dedi mi yoksa mulakatta direk idare isleme kaldiniz mi dedi? Ayrica eger mulakat esnasinda idari isleme kaldiginizi soylediyse sari renk mi yesil renk mi yoksa mavi renk mi kagit verdi?
    Bende idari islemden yeni ciktim sayilir bana mulakat esnasinda vizeniz onaylandi dedi. Fakat pasaport u ptt den aldigimda yesil kagit icinden cikti idare isleme ozaman kaldigimi anladim ve mailimi kontrol ettim idare islem e kaldigimi ve mail de gonderdikleri sorulari cvplayip tekrar mail atmami ve idari surecin baslayacagini soylediler ve 1 ay sonra idari islem bitti diye mail geldi pasaportunuzu gonderin vizeyi basalim diye sonrasinda 3-5 gun icinde vizem basili bir sekilde geldi.

• @vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@fehmibaba, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar kolay gelsin 17 temmuz sabah 8.30 civarı mülakata girdim ve yine aynı gün şimdi siteden kontrol ettiğimde https://hizliresim.com/Z5d6ko böyle bi şey görüyorum. Aynı gün olduğu için normal midir, çünkü herhangi bir mail almadım?

idari isleme kalmissiniz. Turist vizesine mi basvuru yapmistiniz? mulakat esnasinda gorevli vizeniz onaylandi dedi mi yoksa mulakatta direk idare isleme kaldiniz mi dedi? Ayrica eger mulakat esnasinda idari isleme kaldiginizi soylediyse sari renk mi yesil renk mi yoksa mavi renk mi kagit verdi?
    Bende idari islemden yeni ciktim sayilir bana mulakat esnasinda vizeniz onaylandi dedi. Fakat pasaport u ptt den aldigimda yesil kagit icinden cikti idare isleme ozaman kaldigimi anladim ve mailimi kontrol ettim idare islem e kaldigimi ve mail de gonderdikleri sorulari cvplayip tekrar mail atmami ve idari surecin baslayacagini soylediler ve 1 ay sonra idari islem bitti diye mail geldi pasaportunuzu gonderin vizeyi basalim diye sonrasinda 3-5 gun icinde vizem basili bir sekilde geldi.

Vizemin onayladıgını söyledi. Turist vizesine başvurmuştum. Pasaportum da onlarda kaldı. Danışman firmalar ile görüştüğümde ise bu durumun normal oldugunu aynı gün içinde öyle gözüktüğünü söylediler. Çok ikilemde kaldım

• @fehmibaba, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@fehmibaba, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Vizemin onayladıgını söyledi. Turist vizesine başvurmuştum. Pasaportum da onlarda kaldı. Danışman firmalar ile görüştüğümde ise bu durumun normal oldugunu aynı gün içinde öyle gözüktüğünü söylediler. Çok ikilemde kaldım

Pasaportun gelmeden nasil anladin idari isleme kaldigini ? Hem vizeniz onaylandi hem idare isleme mi kaldiniz dedi yoksa size ? Size kagit vermediler mi ? Sisteme girip kontrol ettiginize gore kagit vermis olmalilar ki ordan durumunuzu kontrol edebilesiniz takip numarasindan. Sureciniz devam ediyor bittiginde mail ile bildirirler merak etmeyin. Bana verdikleri yesil kagit da 4ile 6 hafta veya duruma gore uzayip kisalabilecegi yaziyordu. 1 haftada da olur 1 ay da 2 ayda durumunuzla alakali. Umariz en kisa surede sonuclanir. Bir arkadasim a sari kagit vermislerdi ilk girisinde 8 ay idari islemi surmustu. Tekrar vize aldiginda bir baska yil 2 ay da sonuclandi. Isim benzerliginden. Bende ise 1 ay surdu. Bu siteden de takip ettiginizde bu surecte olan kisiler oldugunu gorebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ezgi-gökhan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selam arkadaşlar vize reddi alan bir aile olarak şunları söyleyebilirim o evraklar hep kağıt israfı😂😂 dün itibariyle sabah 8:10 randevumuza gittik. Bizim bildigimiz herkes özel yapıyordu görüşmesini ama bizim parmak izimize bile iki kişi olarak çağırdılar nitekim tek bir sıra verdiler ve görüşmeyede ikimiz birlikte kalktık nereye gideceksiniz neden işiniz ne maaş nekadar daha önce yurtdısına cıktınız mı vizeniz onaylanmadı 😂 biz şok😂 bankada 8 bin dolar ev araba beyefendileri ikna etmedi bizi potansiyel kaçak olarak gördüler canları sağolsun bizde greencard alabilirsek görürüz newyorku napalım🤗 hepinize boool boool şanslar 👋

Hem saglik hem de gecmis olsun.
    Bir dahaki sefere bol sanslar 🙂

Turkiye ile olan baglarinizi guclendirmeye calisin, ilk seferde almamak bundan sonraki seferlerde de alamayacaginiz anlamina gelmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hizliresim linkleri Turkiye disindan gorunmuyor.

Eger idari isleme kaldiysaniz bunu konsolosluktan ogreneceksiniz, o siteden degil. "Issued" yaziyorsa vizesi pasaporta basmislar demektir.

• Bugun vizem basılı şekilde pasaportumu PTT şubesinden aldım 10 senelik B1/B2 türünde. Okuyacaklar olacaktır mülakat konuşmamı yazayım;

Ben: B Konsolosluk görevlisi : K

B: Merhabalar kolay gelsin
    k: Teşekkür ederim Amerikada nereye gideceksiniz
    b: new yok ve new jersey
    K: annen baban burda mı
    b: evet burdalar
    k: x üniversitesinde mi okuyorsun?
    b: hayır geçen hafta mezun oldum
    K: tebrik ederim dedi kahkaha atarak
    K: daha önce yurtdısına cıktın mı?
    b: evet çıktım saydım ülkeleri.
    K: pasaportun boş eski pasaportunu görebilir miyim?
    b: tabiki diyerek uzattım.
    K: yeşil pasaportun varmış baban ne iş yapıyor diye sordu
    B: kamu görevlisi dedim
    K: Aaa babanız şu tarihler arasunda abd de bulunmuş gördüm şimdi
    b: evet onun pasaportu da yanımda isterniz gösterebilirim
    K: hayır gerek yok vizeniz onaylanmıştır iyi yolculuklar.

Benim mülakatım bu kadar sürdü. Eski pasaportum dısında hiç bir evragıma da bakılmadı

• Adamlarin o ekranda ne gordugunu o kadar merak ediyorum ki 😀 aslinda gokce hanim biliyordur paylassa bizimle harika olurdu

• Ssn cikarmak icin ne yapmamiz gerekiyor. Nasil cikartabiliriz varmidir bir yol ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Ssn cikarmak icin ne yapmamiz gerekiyor. Nasil cikartabiliriz varmidir bir yol ?

Yanlis basliktasiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Ssn cikarmak icin ne yapmamiz gerekiyor. Nasil cikartabiliriz varmidir bir yol ?

Yanlis basliktasiniz.

Hangi basliga gececegimi bilemedim crazycells, ne taraf uygun olur sizce yol gosterebilirmisiniz rica etsem?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yanlis basliktasiniz.

Hangi basliga gececegimi bilemedim crazycells, ne taraf uygun olur sizce yol gosterebilirmisiniz rica etsem?

Su konuda sorunuzu sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yanlis basliktasiniz.

Su konuda sorunuzu sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/165/social-security-number-ssn-ve-basvurusu

tesekkurler crazycells,

• Merhabalar Arkadaşlar
    Amerika Vizesi ve Amerika ya nasıl gidilir soruları üzerine sizinde kafanızda soru işaretleri olduğuna eminim makalemi sonuna kadar okursanız aklınızdaki tüm pürüzler gidecektir.
    Vize Başvurusu Nasıl Yapılır
    1- Amerika vizesi için ilk önce internet üzerinden DS-160 formunu eksiksiz doldurmanız gerekiyor, ingilizce bir form olduğu için sizinle ilgili tüm bilgiler orada
    yazıyor.
    2- Form doldurulduktan sonra büyükelçiliğin sitesinde üye olup kendinize bir sayfa açıp randevu almanız gerekiyor, randevu alırken 160 dolar ücreti kredi kartınızla online olarak ödemeniz gerekiyor,nakit ödenemiyor malesef,sonra açılan sayfadan Ankara yada İstanbul daki tarihlerden birini seçip randevu tarihinizi alıyorsunuz,şu soruyu soracağımıza eminim Ankara ya randevu alıp İstanbul da mülakat olurmcektir.
    Amerika Vizesi Nasıl Alınır ve Elçiliğe Gidince Ne Olur.u sorusuna kocaman bir HAYIR diyorum.
    3- Daha sonra alacağınız vize türüne göre evraklarınızı hazırlanamanız gerekiyor.Vize için ilk adımlar bu şekilde gerçekleşirken,
    Mülakat Günü
    1- İlk Önce sunu unutmayın Amerika kılık kıyafet ve tipinize yorum yapıyor,bu yüzden düzgün giyinirseniz sizin için artı olacaktır.
    2- Mülakat yeri Ankara için bulvar üzerinde yerine google maps tan bakabilirisniz elçilik karşısında 5 tl karşılığında emanetçi büfe var telefon,çanta,araba anahtarı v.b içeri giremiyor, sadece siz ve evraklarınız olacak.
    3- Kapıda bekliyorsunuz güvenlik görevlisi 9.30 ya da 10.00 randevuları gelsin deyince kapı önünde sıraya giriyorsunuz
    4- İçeri alınıyorsunuz kapıda pasaportunuzu kontrol edip randevunuz varmı diye kontrol ediliyor ve size geri veriliyor
    5- İçeri giriyorsunuz ilk bankoda pasaport ve DS 160 formunuzu istiyorlar,eğerki evrak isteyeceklerse o anda isteniyor ve pasaport size geri veriliyor ve bir sıra numarası alıyorsunuz.
    6- İlk görüşme bankosu için (banka subesi gibi vezneler düşünün)1 nolu vezne için sıraya giriyorsunuz ,pasaportunuz ve resminiz kontrol ediliyor
    7- 2 nolu vezne parmak izi için sıra numaranızın yanmasını bekleyin ve parmak izini verin
    8- Sona yaklaştınız 3-4-5-6-7-8-9-10-11 nolu vezneler görüşme veznesi yine banka veznesi gibi düşünün sıra numaranız yanınca çağrılan vezneye gidin.
    9- Konuşma vize türüne göre İngilizce (öğrenciler için) oluyor,memurlar türkçe biliyorlar,ingilizce biliyorum diye ingilizce konuşmaya çalışıp kendinizi rezil etmeyin
    10- Sorulan sorulara kısa cevaplar verin,
    Sorular zaten standart,
    Nereye gidiyorusnuz : Newyork
    Ne için gidiyorunuz : İş Toplantısı için
    Nerede kalacaktınız : ?????? otelde
    Kaç gün kalacaksınız : 10 gün
    Bitti bu kadar
    11- Size o anda vizeniz onaylandı derse pasaportunuzu alıyor ve vize basılı pasaportunuz 5 iş günü içinde belirtiğiniz ptt adresine geliyor genelde 10 yıllık vizeniz hayırlı olsun.
    2- Vizeniz red olursa zaten yapacak bir sey yok red yiyorsunuz ve ve ödediğiniz harçlar dahil hepsi boşa gidiyor,160 doları geri alırım diyorsanız şimdiden unutun.
    Vizem Onaylandı Amerika Beni Bekler Derken Bir Aksilik Oldu;
    Aslında zurnanın zırt dediği yer tamda burası,
    Vize görüşmesi sırasında eğerki isminiz ve soyisminiz çok bilindik isimlerdense mülakat sırasında pasaportunuz ile birlikte size yeşil bir idari işlem kağıdı verilir.Ap sürecine takıldınız demektir.Ap sureci yani türkçesi idari islem sureci size mulakat sırasında da söylenebilir bazende vizem onaylandı diye sevinirken gün içinde gelen bir mail ile tüm hayalleriniz suya düşer.Size gün içinde bir mail gelecek ve mailde 15 yillik ev ve iş adresleriniz,telefon numaralarınız,mail adresleri ,sosyal medya hesapları gibi bir-çok soru sorulacak hepsine ingilizce olarak yanıt verip maili yanıtlayacaksınız.Pasaportunuz size bos vizesiz olarak geri gönderilecektir,bu surec dipsiz bir kutu olduğu için tüm seyahat planlarınızı erteleyin çünkü vizeniz bu süreçte red bile olabilir ama ben bu sürece giripte red yiyen görmedim.Formu doldurduktan sonra gönderin ve bekleyin günlük olarak maillerinizi kontrol edin size bir hafta sonra gönderdiğiniz maili aldık diye cevap maili gelecek,bundan sonra surec amerikadan takip edileceği için elçiliğin artik yapacak birseyi yok,amerika sizi arastiracak, bu surec için genelde ez az altı ay söylensede kişiden kişiye değişir ama 30 gün içinde sonuçlanıyor,bu sureci ceac sitesinden takip edebilirsiniz,sonrasında size pasaportumu ve evraklarınızı göndermeniz gereken bir mail gelecek maildeki talimatları yerine getirin,elçiliğin kayıt sayfasında kurye yetkilendirme sertifikasını çıkarın ve onunla en yakın ptt ye gidin evraklarınızı teslim edin.evraklariniz Elcilige ulaştıktan sonra genelde 10 iş günü civarında bekliyor ve sonra işleme alınıyor 4 iş günü falan vize basılması sürüyor gitmesi ve gelmesi toplam 20 gunde bu şekilde bekliyorsunuz sonra vizeniz basılı şekilde geliyor ve sonra yolculuk için hazırlıklara başlayın.
    Vize Geldi ve Gittiniz
    Amerikaya inince sinirda mutlaka size gelen davet yazınız ve gidiş dönüş biletiniz yanınızda olsun amerika için öğrenciler hariç seyahat sigortasi zorunlu değil ama abd çok pahalı bir ülke oldugundan 70 tl bir sigorta yaptırmanızı tavsiye ederim.

Aklına takılan bir soru olursa usa.hakan61@gmail hesabina yazarsanız sorularınız cevaplarım.

• @usahakan K1 vizesi icin basvurum suan idari islemlerde pasaportumu istedikleri zaman kurye yetkilendirme yapmam gerekiyormu yoksa direk gondersem olurmu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |