Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar ds160 formunda kendim doldur dum ve onayladım ve sonunda aile başvurusu seçeneği çıkmıştı ama ben aile başvuru yaparken aplication no yamayı unuttum çıktım buna nasıl bir çözüm bulabilirim onun için ayrı başvuru yapar isem aynı gün randevu alabilir miyiz yoksa baştan mi doldurmam gerek teşekürler.

• @metedemir01 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Mülakat tecrübenizi aşağıdaki başlığa yazarmısınız lütfen ⬇

(B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/295216

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lbsryts bu konu biraz sıkıntılı aileniz için haberiniz olsun. Yasal olmadan vize görüşmelerine girmeleri. Greencard lılara bile sorun çıkartıyorlar ki sizin LDR iniz bile yokken daha da sıkıntı olabilir. Bilginiz olsun diye yazdım. Sorunuzun cevabı maalesef non immigrant olacak çünkü henüz dosyanız issued olmamış. kolay gelsin.

Benim durumumda yasal olmayan bir sey yok buraya k1 vizesi ile geldim 90 gun icinde evlendim AOS gonderdim. Uscisten yanit bekliyorum bu da gayet dogal bir surec benim gibi buraya gelenler icin. Dugun yapacagiz burada kasim ayinda ailemin de dugune katilmak istemesi gayet normal. Bu yuzden turist vizesine basvurdular.

• ⭐⭐⭐⭐

@lbsryts haklısınız ama LDR değilsiniz demeye çalışıyorum. Greencard alma ile süreç arasında fark var ondan dedim. Ayrıca ben konsolos değilim bana kızmanıza gerek yok. 😁

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lbsryts haklısınız ama LDR değilsiniz demeye çalışıyorum. Greencard alma ile süreç arasında fark var ondan dedim. Ayrıca ben konsolos değilim bana kızmanıza gerek yok. 😁
    Hayir sadece durumu ozetlemeye calistim. Yasal olmayan bir is yapmiyoruz yani acikcasi.en dogru cevaplari vermeye calisiyorum formda o yuzden sordum

• @Hülya-Taşkın Şuan amerikada ciddi sağlıkçı açığı var. Memur olmanız ve 25 yıllık deneyiminize bakmaksızın sizi kaçak işçi veya iltica olarak görmüş olabilir.. Yoksa memurlar forumda gözlemlediğim kadarıyla çoğunlukla onay alıyor..

• @metedemir01 3 Gün boyunca tutuyorlar sonra geri yolluyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam sizin dışınızda başka birisi alamıyor diye biliyorum. Bununla ilgili hatta ptt lokasyonu değiştirirken bir uyarı gibi bir şey vardı sizin dışınızda üçüncü bir şahıs alamaz diye yine de emin olmak için isterseniz mail atıp ya da arayıp konsolosluğa sorunuz.

• Sayın @gucarslan ve Sayın @Muhtaradana maalesef oğlum için dv mülakatı vermediler. Üç gün hep mail yazdım ama şu ana kadar bir dönüş olmadı zaten artık dönem de bitti. Biz de o yüzden turist vizesi randevusu aldık. İlk önce 10 Şubat a randevu bulabildik ama bizim ( kızım ve benim, eşim girişini yaptı) dv vizemiz 10 Şubat 2023ta sona erdiği için daha erkene alabilmek için her gün kontrol ettik ve bugün nihayet kasım 2022 sonuna alabildik. Turist vizesi ile alakalı merak ettiğim randevuyu değiştirince mail geliyor , orada lütfen bilgileri onaylayın yazıyor ama onaylayacak bir yer göremedim. Randevuyu aisten değiştirmek yeterli mi yoksa başka bir şey daha yapmamız mi gerekiyor? Bir de normalde anne ve babada turist vizesi varsa posta yoluyla vize alınabiliyor çocuğa acaba ben mail atsam konsolosluğa anne ve babanın vize (göçmen) fotoğraflarıyla ve sorsam posta yoluyla verirmisiniz diye uygun olur mu?
    Yardımlarınız ve desteğiniz için çok teşekkürler

• @ethsea Merhaba. sağlıkçı açığı ile ilgili başvurular nereye yapılıyor? bilginiz var mı acaba ? yani denklik vs şu sıra istenmeyen eyalet var mı bildiğiniz?

• @AyşeB, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Sayın @gucarslan ve Sayın @Muhtaradana maalesef oğlum için dv mülakatı vermediler. Üç gün hep mail yazdım ama şu ana kadar bir dönüş olmadı zaten artık dönem de bitti.

Çok üzüldüm, çocuğada mali yıl bitmeden dv vizesi alabiliriz diye düşünmüştüm ama bir önceki refused kararı bizim işimizi zorlaştırdı sanırım

Turist vizesi ile alakalı merak ettiğim randevuyu değiştirince mail geliyor , orada lütfen bilgileri onaylayın yazıyor ama onaylayacak bir yer göremedim. Randevuyu aisten değiştirmek yeterli mi yoksa başka bir şey daha yapmamız mi gerekiyor? Bir de normalde anne ve babada turist vizesi varsa posta yoluyla vize alınabiliyor çocuğa acaba ben mail atsam konsolosluğa anne ve babanın vize (göçmen) fotoğraflarıyla ve sorsam posta yoluyla verirmisiniz diye uygun olur mu?
    Yardımlarınız ve desteğiniz için çok teşekkürler

Bu konuda yeterince bilgim yok ama bu sorulara sn. @denizci10 cevap verecektir. Umarım turist vizesini kolaylıkla alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@AyşeB Normalde anne babanın vizesi ne ise o veriliyor çocuğa da. Ama sizin durumunuz farklı. Sizin göçmen vizeniz var çocuğunuza göçmen olmayan vize başvurusunda bulunuyorsunuz. Posta ile başvuru yapabilirsiniz ama bu konu da konsolosluktan size evet veya hayır diye mail gelmeyecek sadece yuvarlak cümlelerle başvuru yapmanızda sorun yoktur gibi klasik bir cümle söyleyeceklerdir. Ama size aşağıdaki telefon numarasını arayıp sormanıza tavsiye ederim. Mail den daha etkili olacaktır sorularınıza cevap almanız açısından. 08503902884

• Merhabalar, B2 vize görüsmesinden sonra adres bilgileri degistirilebiliyor mu?

• Merhabalar. Bu sene için DV lottery başvurusu yaparsam ve sonuçlanmadan mülakata girersem (ocak ayında gireceğim) DV lottery 2024 için başvurum sistemde gözükür mü ? Daha sonuçlanmadığı için konsolosluğun sistemine düşmeyeceğini ve görmeyeceklerini düşünüyorum ancak merak ediyorum bu durumu. Sonuçlandıktan sonra başvurularımızı gördüklerini biliyorum bu arada.

• @akdeniz Hayır. Vize mülakatından 24 saat öncesine kadar değiştirebilrisiniz.

• @meli Merhaba bilgim yok maalesef

• ⭐⭐⭐⭐

@ethsea kaçak olarak veya iltica ile yapabileceği bir meslek değil elinizde hemşirelik lisansınız olmadan çalışamazsınız hemşire olarak.

• ⭐⭐⭐

@meli Merhaba, denklik almadan olmuyor maalesef. Öyle bir eyalet yok şuan için. Denklik işlemlerini yaptıktan sonra gideceğiniz eyaletin hemşirelik kurulundan lisans almak için sınava gireceksiniz. Ayrıca IELTS, TOEFL veya OET dil sınavını da geçmeniz gerekiyor. Branşınız nedir peki ?

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Hülya-Taşkın birisi asılsız bir ihbar yapmış olabilir dönmeyecek diye.. veyada İngiltere ABD Kanada Avustralya Yeni Zelanda bunlardan birinden daha önce ki vize reddiniz varsa bu olabilir yada sakıncalı bir ülkeye gitmis olabilirsiniz Suriye vb gibi veyada memur görsel olarak sizi beğenmemiş de olabilir

Benim vize gorusmemde de neden Etiyopya'ya gittiğimi sormuştu. diger cogu vizem gibi fuar icin demistim. hiç üstünde durmadı sonrasında. görsel olarak begenmemeye gore vize kararı vereceklerini sanmiyorum.

• @cebrailoz Aile başvurusu yapmanıza gerek yok.Ayrı ayrı yapabilirsiniz

• arkadaşlar paztsi günü girdiğim görüşme sonrasında bu sabah pasaportum elime ulaştı, bu kadar çabuk geleceğini düşünmemiştim, 10 yıllık , başvuru yapan herkes bu duyguları yaşar inşallah, 4 yıldır üst üste greencarta başvurdum, bu yıl son defa başvuru yapcam, oldu oldu, olmadı 2023 yazında ben gider........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |