Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Hyller aa sinirim bozuldu niye böyle yaptılar ki geçmiş olsun daha önce yurtdışı çıkışı varmiydi çocukla mi gittiniz görüşmeye

• @denizci10 teşekkür ederim yardımlarınız için

• @Hyller, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba forum ailem, bugün turist vizesi randevumuz vardı ve Red aldık. Bize greencarda başvurup başvurmadığımızı sordu. Ben hayır dedim eşim evet dedi sonra benim yanlış anladığımı söyledik ama bence o noktada görüşme bitti. Başvurmuşsunuz görüyorum bile dedi bize. Ben bu güne kadar bu soruyu sorduklarını hiç duymamıştım. Ds160 da da göçmen başvurunuz var mı dediği noktaya hayır demiştik. Evet greencard çekilişine katıldık ama göçmen olarak bir işleme başlamadık diye hayır dedim. Sonuç hüsran... Uzun saçlı bayanla yaptık mülakatımızı. Hayırlısı olsun ne diyelim. Size de bilgi vermek istedim.

Hocam merhaba, peki yakın zamanda yapılan bir başvuruyu mu soruyorlar, yani örneğin 4 sene önce yapılan bir başvuru olumsuz yönde etki yaratır mı?

• Merhaba;

İstanbul'da yapmış olduğum vize görüşemem 1 dk kadar sürdü. Pazartesi sabahı haftanın ilk görüşmesini gerçekleştirdim. Konsolos hanım 4 sordu;

1-Seyahat amacım
    2-Çocuk durumu
    3-Daha önce yurt dışına seyahat durumumu
    4-İş yerinde çalıştığım pozisyonu

Tüm cevaplarımın neticesinde vizem onaylandı.
    Şahsi fikrim pasaportumda 5 adet schengen vizem vardı. Son vizemin süresi hala devam ediyor. Bu sebeple güven vermiş olabilir.
    Ayrıca çeşitli ülkelere 40 tan fazla seyahatim oldu.
    Hazırladığım evraklardan hiçbirini talep etmedi.

Randevu bekleyen tüm arkadaşlara iyi şanlar diliyorum.

• Ankara'da yaptığım vize görüşmesi 2 dakika kadar sürdü.

1. Seyahat Amacım (Gezmek)
    2. Daha önce Yurtdışına çıktınız mı? ( E herılt bakışlı tabi )Ama nereye gittin falan demedi
    3. Çocuk durumu (yok)
    4. Evlilik durumu ( evet)
    5. Eşiniz gelecek mi? ( Hayır) hızlıca sol elime baktı göz ucuyla ama yüzük yoktu, neden yok diye sormadı! Cevabı takı takamıyorum idi))
    6. Meslek bilgisi (MEB'e bağlı bir müzik okulumun olduğunu söyledim)
    7. Artık zaten kararını vermiş ve son tuşuna basmış bir şekilde ne tür müzik öğretiyorsunuz dedi (Batı Müziği dedim)

Hiç bir evrakı istemedi ve ben tamamen formaliteden oraya gittiğimize inanıyorum.

Vizenizi onayladım haftaya teslim edilmiş olur dedi. Teşekkür ettim. Daha önce onlarca kez yurtdışına çıkmış ve aktif uzun süreli Schengen vizesine sahibim.

Herkese bol şans dilerim...

• @AyşeB
    Peki çocuğunuzun Sinovac aşısımı var
    Eğer öyle ise çocuğunuz için Ankaradan dv mülakatı talep ettiniz mi? Bu durumu da detaylı olarak anlatarak ailenin parçalanmamasını istediğinizi çocuğunuzun burda tek başına çok zorlanacağınızı söyleyerek [email protected] a e-mail atarak dv mülakatı talep edin lütfen.Göçmen vize soru formundanda yazabilirsiniz

Edit:Geçmiş iletilerinizi ve mülakat deneyiminizi okudum ve neden çocuğunuza dv vizesi almadığınızı anladım.Eğer normal prosedürleri işleterek çocuğa turist vizesi alamazsanız ve illa süreci turist vizesi ile sürdürmek istiyorsanız en son çare olarak anne greencardı geri verip çocukla birlikte turist vizesine belki başvurabilir.⬇

Green Card iade etme koşulları https://yesilkartforum.com/forum/post/36819

Ama benim şahsi tavsiyem çocuk için turist vizesi alınmazsa şayet Anne Amerikaya gidip Re-entry permite başvursun hem greencardı tehlikeye atmaz, hem çocukla Türkiyede F2a nın sonuçlanmasını bekler, Re-entry permit süresince (2 yıl) 6 aydan fazla Amerika dışında problemine takılmadan istediği zaman Amerikaya giriş çıkış yapabilir⬇

Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi) https://yesilkartforum.com/forum/post/218

• ⭐⭐⭐⭐

@ENDER35 hayırlı olsun vizeniz. schengen olması inanılmaz etkili olmuştur

• ⭐⭐⭐⭐

@Zelene çocukla başvurmadılar. makedonya ya gitmişlerdi 2 hafta önce

• @Muhtaradana böyle bir şey mümkün mü? Bu benim aklıma gelmişti ama eşim olmaz öyle dosya Sofyada ve kapandı dedi ben de öyle düşündüm.
    Oğlumun sinovac aşısı yok çünkü Türkiye de 12 yaşından küçüklere yapmıyorlar. Ankara da mülakata görebilseydi onun için zaten istemeyeceklerdi.

Eğer böyle birşey mümkünse nasıl yapabiliriz?
    Son 1 hafta kaldı.

• @AyşeB oğlunuz 12 yaşından küçük mü

• @AyşeB çocuğunuz 12 yaşından küçük mü, özelden size yazıyorum

• ⭐⭐⭐

Zaten Ankara konsoloslugundan randevu alan arkadasları burada goruyorduk. Bilmiyorum daha önce farkeden oldu mu ancak '' https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/wait-times.html '' resmi sayfasında artık Ankara konsoloslugu için göçmen olmayan vize kategorisinde ortalama bekleme sürelerini görebiliyoruz. Bu da demek oluyor ki resmi olarak uzun süredir randevu vermediği göçmen olmayan vize başvurularını almaya başlamış. 🙂

• @TUNCAHM demek ki gerçekten başvuruları görüyorlar. bende toplamda 4 defa başvurdum. greencard çıkmadı, aldık vizeyi. sanırım başvuru yapılması ya da başvuru sayısından ziyade başka kriterleri var. ben son kuraya da başvurmuştum bu arada.

• ⭐⭐

@Musician_Turk hayırlı olsun

• ⭐⭐

@ENDER35 hayırlı olsun

• @meli size sormuslarmiydi

• @emirgenco Teşekkür ederim.

• Merhaba;

Öncelikle nasılsınız?

Ocak'ta vize randevum var. Fakat araştırdığım kadarıyla bu göçmenlik başvurusu sorun yaşatıyor. Ben orayı hayır işaretlemiştim fakat 2 sene önce green card'a başvuru yapmıştım. Bir de bu sene öğrenci affından yararlanmıştım. Fakat okul bölümünde her iki tarihi de başlangıç tarihi olarak doldurdum. Acaba bunlar için ds160 formunu yeniden doldurmam gerekir mi?

Bir de aile ve akraba olayını tam anlamadım. Ben çocuklarımı ve kardeşlerimi ds160 formunda yazacak bir yer bulamadım.

Benim profilim şöyle; 34 yaşındayım. sağlık sektöründe yaşıyorum. Randevuya kadar yaklaşık 5.5 aylık çalışan olacağım. Evliyim 2 çocuğum var. Üzerime ev ve araba var. Abd de fuar ziyaretinde bulunacağım. Davet mektubunu aldım. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Otel rezervasyonumu yaptım.

Geri dönüşlerinizi bekler iyi günler dilerim.

• Merhaba;

Öncelikle nasılsınız?

Ocak'ta vize randevum var. Fakat araştırdığım kadarıyla bu göçmenlik başvurusu sorun yaşatıyor. Ben orayı hayır işaretlemiştim fakat 2 sene önce green card'a başvuru yapmıştım. Bir de bu sene öğrenci affından yararlanmıştım. Fakat okul bölümünde her iki tarihi de başlangıç tarihi olarak doldurdum. Acaba bunlar için ds160 formunu yeniden doldurmam gerekir mi?

Bir de aile ve akraba olayını tam anlamadım. Ben çocuklarımı ve kardeşlerimi ds160 formunda yazacak bir yer bulamadım.

Benim profilim şöyle; 34 yaşındayım. sağlık sektöründe yaşıyorum. Randevuya kadar yaklaşık 5.5 aylık çalışan olacağım. Evliyim 2 çocuğum var. Üzerime ev ve araba var. Abd de fuar ziyaretinde bulunacağım. Davet mektubunu aldım. Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Otel rezervasyonumu yaptım.

Geri dönüşlerinizi bekler iyi günler dilerim.

Benzer Başlıklar

• 10
  • 968
  • 6
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |