Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LordBolton herkese verılen 214 sanırım bana verılenden bunu vermelerı daha mı ıyı sızce? detaylı farklı sorun olsa baska kod yazan sey mı verırlerdı sızce?

• @denizci10 kardeşim merhaba, senin de fikrini almak istediğim bir konum var. Haziranda eşim ve 1 yaşındaki kızım ile görüşmeye girip red almıştım. Daha önce yurtdışı deneyimimiz olmamıştı.
    Şimdi ki planlamamda sırbistan ve karadağa bir de yapabilirsem bosnaya gitmeyi planlıyorum eş ve çocuk ile vizesiz gidilebildiği için. Sence bu boşa bir çaba mı olur ? Faydasını görürmüyüz? Ağustos’ta iş değişikliği yaptığım için schengen için belge oluşturamayacağımdan ileri atmak zorunda kaldım. Sonrasında birde schengen almayı deneyip tekrar amerikan vizesine başvurmayı planladım.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum dostlar iyi geceler herkese 👋

• Konsolosluk görüşmesinde tekrar bir ücret ödemek gerekiyor mu? Onay ve talimatlar sayfasına bir link bırakmışlar ama link çalışmıyor buradan sormak istedim.

• @denizci10 cok tesekkur ederim ilginiz icin evet eski pasaportumda giris cikis damgasi ve 1 adet schengen vizesi var fakat pasaportum kayip yada calinma gibi bir durum olmadi sadece gistirme oldu bunla ilgili bir rapor falanda yok elimde , birde tekrar duzenledigimde ds-160 formunu randevu tarihimde guncelleme olacakmi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐

@baracus merhaba. bence süper bir fikir. genelde önce balkanlar sonra schengen alıyorlar ve bununla başvuru yapıyorlar. bence kesin faydasınız görürsünüz.

• ⭐⭐⭐⭐

@akmstdm o zaman o pasaportu kayıp olarak gösterin. sağlam kısımlardaki vize ve giriş çıkışların da fotokopilerini alın öyle mülakata gidin. rapora falan gerek yok. sadece yanınızda olmadığını göstermek için öyle yazcaksınız forma. ds160 da güncelleme gerekiyor eğer submit ettiyseniz. etmediyseniz kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

• Cok tesekkur ederim 😊 submit etmistim simdi tekrar guncellendiginde randevumda yenilenecekmi acaba?

• ⭐⭐

@crown evet farklı kodlar mevcut Vize başvuru sahibi:

Vize başvurusunu tam olarak tamamlamadı ve/veya gerekli tüm destekleyici belgeleri sağlamadı - INA bölüm 221(g)
    Başvurulan vize kategorisi için uygunluk oluşturmadı veya göçmen olma niyetindeki varsayımın üstesinden gelmedi - INA bölüm 214(b)
    Ahlaki ahlaksızlık içeren bir suçtan hüküm giydi - INA bölüm 212(a)(2)(A)(i)(I)
    Uyuşturucu ihlalinden hüküm giydi - INA bölüm 212(a)(2)(A)(i)(II)
    Toplam hapis cezasının 5 yıl veya daha fazla olduğu iki veya daha fazla cezai mahkumiyeti varsa - INA bölüm 212(a)(2)(B)
    Gerektiğinde yeterli destek beyanı sağlamadı; bu nedenle kamu suçlamasıyla reddedildi - INA bölüm 212(a)(4)
    Vize almaya teşebbüs etmek için maddi bir gerçeği yanlış beyan etti veya dolandırıcılık yaptı – INA bölüm 212(a)(6)(C)(i)
    Daha önce Amerika Birleşik Devletleri'nde izin verilenden daha uzun süre kaldı - INA bölüm 212(a)(9)(B)(i)

• ⭐⭐⭐⭐

@akmstdm gerek yok. yeni ds160 confirmation page den çıktı alıp yanınızda götürmeniz yeterli

• @denizci10 cok tesekkur ederim sagolun 🙏

• Arkadaşlar selam. Reddimin üzerinden 6 ay dan biraz fazla geçti. Tekrar randevuya girmem için uygun bir zaman mı ? Bazı yerlerde minimum 6 ay bekle bazı yerlerde ise durumunun değişmesi önemli geçen süre değil diyor. Benim hem durumum, işim, hayatım 6 ayda oldukça olumlu ilerledi kendi adıma. Sırf tam 6 ay geçsin diye diye vizemi erteledim 26 Eylül de gireceğim. Bilgisi fikrisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim. Saygılar.

Bu arada j1 trainee için başvuracağım, j1 sayfası pek aktif olmadığı için ve burada daha çok bilgili insan olduğu için buraya yazmak istedim. Aslında vize mülakatından onay almıştım ancak gelişen bazı olaylardan dolayı SEVIS kaydım iptal oldu ve vizem basılmamıştı. Bu sebeple tekrardan giriyorum.

• Arkadaşlar bir konu hakkında yardımınızı bekliyorum. Benim şu an abd vizem var. Eşim ve çocuklarımada (ikisi 9 yaşında biri 15 yaşında) başvuru yapmak istiyorum.
    1-Herbirine DS-160 formunu dolduracakmıyım.
    2-Vize ücretini herbiri için ayrı ayrı yatıracakmıyım
    Bilen biri sorumu cevaplarsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@celal-zümrüt iki sorunuzun da cevabı evet

• @denizci10 cevap için teşekkürler

• Merhaba, bir sorum olacaktı. DS-160 formunu doldururken pasaportun son numarası yanlış olmuş. Formu submit edip, randevumu almıştım. Konsolosluğu aradım, onlar ais’ten pasaport no’mu güncelledi, ancak DS-160 formum ve confirmation sayfamda halen yanlış pasaport no yer alıyor. Bu durumu Konsolosluğa sorduğumda bu konuda yorum yapamayacaklarını iletti. Sizce nasıl ilerlemeliyim?

• @denizci10 sağol kardeşim yorumun için bu planı uygulayacağım bakalım hayırlısı diyeceğim ☺

• @Sevil-0 ds 160 formunu düzenleyin bence

• merhaba arkadaşlar. sabah vize görüşmemiz vardı. vizemiz onaylandı. çok takip edemesemde red ve onay yarı yarıya gördüm. ilk gişede bayan görevli vardı hiç red verdiğine rastlamadım. ona denk gelmek istedim ama denk gelemedik gerekte kalmadı

İstanbul konsolosluğu için bilgi vereyim. araç anahtarı hariç elektronik cihazlar ile içeri girilmiyor. saat kemer vb.. sıkıntı yok fakat çanta ile almıyorlar. maske takmak zorunlu. içeri girmeden önce pasaport fotoğraf kontrolleri yapılıyor. daha sonra güvenlik girişi oluyor. buradan da asansör ile üst kata çıkılıyor. vizeler için sıra numarası alınmıyor. herkes kata giriş sırasına göre banklara oturuyor ikişerli sıra olarak içeri alınıyoruz. girişte sağda pasaport fotoğraf kontrol ediliyor sonra tekrar pasaport kontrolü için gişelere geçiyoruz. bu işlem sonrası parmak okutma kısmı var ve en son olarak vize görüşme bölümleri için sırayı takip ediyoruz. burada mülakat Türkçe yada İngilizce tercih sorulmuyor. siz Türkçe konuşursanız Türkçe İngilizce konuşursanız İngilizce görüşme oluyor. bu arada elimde destekleyici hiçbir evrağa bakılmadı.

biz 6 kişiydik ancak bir ara grubu ikiye bölmüştüm. pasaport check kısmında beraber seyahat edeceğiniz kişiler var sizi beraber alalım dediler, bende gruplarımız ayrı dedim sorun yok beraber görüşmeye girebilirsiniz dediler. hep beraber katıldık görüşmeye.

• ⭐⭐⭐

Tebrikler vizeniz hayırlı olsun @spywar

• @ahmetuyar bir tanıdığımın da yakın zamanda başına benzer bir durum gelmiş. Sadece ais’teki güncellemeyle başvurmuş ve vizesi çıkmış. Ama emin olamadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |