Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar
    DS160 formunda görüşme tarihinden kaç gün önceye kadar değişiklik yapabiliriz ?
    Teşekkürler şimdiden.

• @onur-özcan Bir gün önce yenileyip gideni gördüm ben. Ama garanti olması açısından 10 gün kadar önceden değişiklik yapıp gidin bence.

• @corleone132
    16 Kasımda görüşmem var, önümüzdeki ay sonu İtalya seyahati yapmak istiyorum dönüş tarihim ile USA vize görüşmesi arasında 3-5 gün var ve DS160 a bu bilgileri eklemek geç mi olur acaba?

• @Sevil-0 şüpheniz varsa değiştirin, güncelledik diye söyledilerse bu şekilde bırakın , anladığım kadarıyla içiniz rahat etmeyecek o yüzden yeni ds160 doldurun. Merak etmeyin yeni form doldurmak sürecinizi etkileyen bişey değil sorarlarsa pasaport numaramı yanlış girmiştim o yüzden yeniden doldurdum diye belirtisiniz konuyu açıklarsanız. Bana kalırsa ben bu haliyle giderdim ( tamamen şahsi görüşüm )

• @onur-özcan bence form u hiç güncellemeyin zaten soruyor size hangi ülkelere gittiğinizi ve sonrasında pasaporta bakıyor..neden yazmadığınızı sorarsa randevu aldıktan sonra başvurdum dersiniz bence sorun cikmaz eksisi artısıda olmaz bugun 10 tane ülke sayan bayana red verdiler mesela

• ⭐⭐⭐

Merhaba forum ailem, bugün turist vizesi randevumuz vardı ve Red aldık. Bize greencarda başvurup başvurmadığımızı sordu. Ben hayır dedim eşim evet dedi sonra benim yanlış anladığımı söyledik ama bence o noktada görüşme bitti. Başvurmuşsunuz görüyorum bile dedi bize. Ben bu güne kadar bu soruyu sorduklarını hiç duymamıştım. Ds160 da da göçmen başvurunuz var mı dediği noktaya hayır demiştik. Evet greencard çekilişine katıldık ama göçmen olarak bir işleme başlamadık diye hayır dedim. Sonuç hüsran... Uzun saçlı bayanla yaptık mülakatımızı. Hayırlısı olsun ne diyelim. Size de bilgi vermek istedim.

• Merhaba pasaport için adres değiştirdim talimatlar sayfasında değişmiş oldu tekrar yeni bir çıktı almam gerekir mi ? Ve içeri cüzdanla girebilir miyim çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için

• Merhaba. Ekim sonunda randevum var.
    Yurtdışı çıkış sorusuna haziranda İtalyaya gittim. Önümüzdeki hafta da İtalya Fransa ve Hollanda ya gideceğim.
    Ama 2002 yılında Tayland Taiwan ve g.koreye gitmiştim. Ama çok eski pasaport da kaldılar. Onları da belirtmelimiyim.

Birde geçen sene greenkart çekilişine katıldım. Ama bişey çıkmadı. Sorarsanız söyliyeyim mi. ?

• @kugutex yanlış hatırlamıyorsam son 5 sene içinde ki seyahatlerinizi soruyor. Green cardı sorarsa siz yanlış beyan verseniz bile sistem de zaten gözüküyor 🙂 o yüzden sorulara doğru cevap veriniz.

• @ob16222, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Sevil-0 şüpheniz varsa değiştirin, güncelledik diye söyledilerse bu şekilde bırakın , anladığım kadarıyla içiniz rahat etmeyecek o yüzden yeni ds160 doldurun. Merak etmeyin yeni form doldurmak sürecinizi etkileyen bişey değil sorarlarsa pasaport numaramı yanlış girmiştim o yüzden yeniden doldurdum diye belirtisiniz konuyu açıklarsanız. Bana kalırsa ben bu haliyle giderdim ( tamamen şahsi görüşüm )
    Evet içim rahat etmiyor, ama formu değiştirirsem de girişte farklı form no olduğu için sorun yaşar mıyım bilemedim.
    @denizci10 Merhaba, sizin görüşünüzü de alabilir miyim?

• Merhaba pasaport için adres değiştirdim talimatlar sayfasında değişmiş oldu tekrar yeni bir çıktı almam gerekir mi ? Ve içeri cüzdanla girebilir miyim çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için

• ⭐⭐⭐⭐

@stella evet yeniden talimatlar sayfasını yazdırın. cüzdanla girebilirsiniz içeri. sadece metal ve elektronik cihazlar girmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Hyller tekrar geçmiş olsun. son zamanlarda iyice saçmaladılar. 14-15 yıldır çalışan 2 kişiye neden vize verilmediğini anlamak gerçekten çok güç.

• @onur-özcan geç olmaz hocam tabii ki ekleyin önemli bir husus. Son 5 yılda çıktığım ülkeler kısmında görülmesi pozitif etki yaratır.

• Herkese merhaba bugün vize görüşmem vardı ve vize talebim onaylandı.. formu tamamen burda ki arkadaşların tecrübeleri tavsiyelerini okuyarak ve form ile ilgili videoları izleyerek doldurdum. Form u şubat ayında doldurmuştum ve güncellemedim sadece yanıma iki güncel resim aldım.. iki bayan iki erkek görevli vardı görüşmelerde ve dikkat ettigim kadarıyla bayanlar en çok ret verenler oldu.. şansıma kel kafalı güleryüzlü konsolosluk görevlisi denk geldi ve neden gitmek istedigimi kiminle gidecegimi hangi eyalete gitmek istedigimi kac gun kalacagimi sordu.. daha once abd vizem olup olmadigini sordu ve baska ülkelere gidip gitmedigimi daha sonra ne iş yaptığımı kaç yıldır çalıştığımı ve kaç çalışanım olduğunu sordu.. en son nerede ikamet ettigimi sordu ve vizeniz onaylandı iyi yolculuklar dedi..hiçbir evrağıma bakmadı..burda olup yol gösteren tecrübesini paylaşan herkese çok teşekkür ederim

• Selamlar, 10 Eylül Cumartesi günü 14 yaşından küçük 2 çocuğumuz için B2 vize randevu talebinde bulunduk. Görüşme yeri olarak Ankara Konsolosluğunu seçtik, anne/baba'da B1/B2 olduğu için AIS kaydını yapınca gerekli belgeleri İstanbul Konsolosluğu'na gönderin talimatı çıktı. PTT'ye belgeleri ve gönderim talimatını verince görevli "Ben bunu biliyorum, İstanbul yazıyor ama ben barkodu okutunca Ankara çıkıyor. Bununla ilgili daha önce bir bilgilendirme de gelmişti bize." dedi ve gönderim adresi olarak Ankara'yı girdi. 12 Eylül'de verdiğimiz başvuru 15 Eylül günü Ankara Konsolosluğu tarafından PTT'ye verildi. Henüz teslim alamadık. Ama CEAC'da her iki başvuru sorgusu halen "No Status" olarak dönüyor. Pazartesi günü teslim alınca sonucu göreceğiz tabi de, işlemlerimizde ya da gönderimde hata yapmış olabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐

@Not_Born_Yesterday bu işte bir yanlışlık var. İşte bundan diyorum burada sormadan ya da yardım almadan bu işleri yapmayın diye. Sonra ben para göz oluyorum. Olduktan sonra sormanın anlamı olmuyor ama inşallah vizeli olarak gelir. Ben 6 ailenin 14 yaş altındaki 11 çocuğuna vize aldım hem de 10 gün içinde lütfen ya sorun ya da yardım isteyin. Sonra çok geç kalınmış olabilir.

• @Not_Born_Yesterday büyük ihtimal işleme almadılar İstanbula göndermeniz istenecektir.

• @denizci10, @thunder_74 teşekkürler. Zaten gönderme talimatında İstanbul yazıyordu ama PTT'de, "yok barkod Ankara çıkıyor, önceden öyleydi sonradan değişti" deyip Ankara'ya yolladı memur. Karışıklık çıktıysa o noktada çıkmış olmalı.

• Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 10 gün kadar önce DS160 formunu doldurdum. Florida, Orlando'da 2023 Mart ayında düzenlenecek olan bir fuara ziyaretçi olarak katılmak için plan yapmıştım ve DS160 formuna Mart ayında 13 günlüğüne Orlando, Florida'ya gideceğimi yazdım. Fakat bir hafta içinde Randevumu 2023 Şubat ayından, 2022 6 Ekime çekebildim ve Maryland'de 2022 Kasım ayında düzenlenecek olan işimle ilgili bir fuara bilet aldım. Yeni bir DS 160 formu doldursam ve bilgilerimi yeni haliyle güncellesem vize almam açısından bir negatiflik oluşturur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |