Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese tekrar merhaba bugün annemin vize randevusunda kendisine sordukları soruları ve cevapları kısaca anlatmak istiyorum öncellikle annemin ziyareti turistik amaçtan daha çok yakın zamanda evleneceğim için nikah törenimize katılması içindi. Vizeyi genç sarışın gözlüklü erkek memurdan aldı. Yaklaşık 3-4 dakika sürmüş görüşme , aslında daha kısa olabilirdi ancak annem çok heyacanlı ve tez canlı birisi olduğu için heyecandan soruları cevaplarken karıştırmış.

V - Vize Memuru
    A - Annem

V- Günaydın , türkçeyi yavaş konuşursanız sevinirim ( tebessüm etmiş ve gülmüş)
    A- Günaydın bende hiç ingilizce bilmiyorum zaten ( aynı şekilde tebessüm)
    V- Amerikaya neden gitmek istiyorsunuz , daha önce amerika da bulundunuz mu ?
    A- Oğlumun nikah töreni için hayır ilk defa gideceğim.
    V-Daha önce yurtdışına çıktınız mı ?
    A-Evet italya ve isviçre.
    V- Kaç gün ve nerede kalacaksınız ?
    A- 10 gün ve oğlum ve eşinin evinde kalacağım.
    V- Oğlunuzun nişanlısı nerede yaşıyor ne iş yapıyor , nişanlısı amerikan vatandaşımı ? ( Bu soruda annem çok heyecanlımış ve Nişanlımın amerikan olduğunu bile unutmuş) 🙂
    A- Nerede yaşadığını unuttum ama yanımda nişanlısının davet mektubu var size gösterebilirim demiş.
    V- Heyecan yapmayın , mektubu görebilirmiyim
    A- Camın önünden davet mektubunu , nişanlımın pasaport fotokopisini ve nişanlılık vize başvurusunun fotokopilerini göstermiş.
    V-Oğlunuz daha önce nişanlısı ile görüştümü amerikaya gitti mi hiç , şu an kendisi nerede , nerede çalışıyor , ve siz ne iş yapıyorsunuz ?
    A- 10-11 defa Amerikaya gitti hem nişanlısını görmeye hemde iş için. Şu an kendisi istanbulda , nişanlılık vizesinin sonucunu bekliyor. Çalıştığım kurumu burada belirtemiyorum kusura bakmayın. Emekliyim bende demiş.
    V- Wow oğlunuz sanırım aşık. Umarım bir an önce sizde torunlarınızı görürsünüz ve büyük bir aile olursunuz. Vizeniz onaylanmıştır. İyi yolculuklar. Fotoraf çekilmeyi unutmayın.
    A- Teşekkürler.

Toplamda dediğim gibi 3-4 dk sürmüş bu süreç. O arada ben anneme etrafta olup bitenleri sordum. Bütün iran pasaportu olanlara red vermişler istisnasız. Genç olan arkadaşların bazıları onay almış bazıları red almış. +50 yaş üstü olan herkes onay almış.

• @ob16222 merhaba, annenizin vize başvurusunda formu doldururken siz mi yardımcı oldunuz? Nasıl bir davet mektubu yazmak gerekiyor? Amerika’da yaşıyorum, annem yanıma ziyaret amaçlı gelecek ama nasıl bi yol izlemeliyim bilmiyorum. Vize şirketi aracılığıyla mı yapmalı yoksa ben kendim doldursam annem adına daha mı iyi sizce? Detaylı bilgi verebilir misiniz 🙂

• Herkese merhaba, Amerika’da yaşıyorum. Yasalım. Annem yanıma ziyarete gelmek istiyor. 57 yaşında, 23 yıldır da aynı şirkette çalışıyor, ev tapusu vs var. Ama yurtdışına hiç çıkmadı maalesef. Anneme vize başvurusunda bulunmak istiyorum, şirketler aracılığı ile yapmak daha mi iyi yoksa Ds-169 formunu kendim mi doldurmalıyım annem adına. Davet mektubu gerekli midir? Elinde örnek davet mektubu olan var mı ? Daha önce benzer süreçten geçmiş olan var mı?
    Bu konuda ciddi yardıma ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu henüz değil diyelim

• @tayboga @ahsenaydgdu Merhabalar, bu forumun sıkı bir takipçisiyim ama maalesef 4 Ağustos’taki fırsatı tatilde olduğum sırada kaçırmışım 😞 Telegram grubuna dahil olmadığıma pişman oldum. Nasıl katılabilirim. Yardımcı olabilir misiniz?
    Randevumuz 9 Eylül’de ama belki yine bir fırsat çıkar.

• @damladamla19 ağustos ayına açılacağını düşünmüyorum belki iptal eden çıkar onun yerine alırsınız , 2 defa açtılar ağustos ayını yakın zamanda.

• @damladamla19, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@tayboga @ahsenaydgdu Merhabalar, bu forumun sıkı bir takipçisiyim ama maalesef 4 Ağustos’taki fırsatı tatilde olduğum sırada kaçırmışım 😞 Telegram grubuna dahil olmadığıma pişman oldum. Nasıl katılabilirim. Yardımcı olabilir misiniz?
    Randevumuz 9 Eylül’de ama belki yine bir fırsat çıkar.

Ağustos ve Eylül bitti. Ekime açılır artık

• Tahminen Ekim ne zaman açılır acaba.

• @merlin2020 evet başvuru formunu ben doldurdum ds160 sonunda da soruyor formu sizin adınıza dolduran var mı diye , oraya da kendi bilgilerimi doldurdum. Hocam genel kanı boş pasaport çok olumlu bir izlenim bırakmadığı yönünde tabi yaşlı insanlarda bu nasıl oluyordur bilmiyorum hocam. Yukarda annemin görüşmesinin nasıl gittiğini anlattım. Ziyaretten daha çok evlilik töreni olduğu için belki o yüzden onay verdiler. Davet mektubu nişanlımın tamamen evlilik üzerine yazdığı ve hangi adreste yaşadığını annemin ziyareti bitince ülkesine geri döneceğini garanti eden bir yazıydı. Örnekleri internette mevcut biz öyle bulmuştuk. Form çok basit siz kendiniz doldurabilirsiniz. Danışman firmada sizden bilgileri alıp dolduracak sonuçta boş yere para vermeyin. Tabi son karar sizin takıldığınız bişey olursa forumdan illaki birileri yardımcı olur.

• @merlin2020, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese merhaba, Amerika’da yaşıyorum. Yasalım. Annem yanıma ziyarete gelmek istiyor. 57 yaşında, 23 yıldır da aynı şirkette çalışıyor, ev tapusu vs var. Ama yurtdışına hiç çıkmadı maalesef. Anneme vize başvurusunda bulunmak istiyorum, şirketler aracılığı ile yapmak daha mi iyi yoksa Ds-169 formunu kendim mi doldurmalıyım annem adına. Davet mektubu gerekli midir? Elinde örnek davet mektubu olan var mı ? Daha önce benzer süreçten geçmiş olan var mı?
    Bu konuda ciddi yardıma ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, benim annem de Abd'de yaşayan Abd vatandaşı abimi ziyaret etmek için başvuruda bulunmuştu ve bizimkiler kendi başına yaptılar başvuruyu. Ne davet mektubu ne tapu ne sigorta hiçbiri yoktu annemde sadece babamdan dolayı boş yeşil pasaportu vardı. Yaşı 63 olduğu için fazla uğraştırmadan verdiler vizeyi. Davetiye turistik vizelerde etkisiz eleman maalesef. Annemin vizesi kovid döneminde Abd'de fazla kaldığı için iptal edildi. Siz siz olun, I-94 formunda kaç gün yazıyorsa 1 gün geçirmeden dönün veya süre bitmeden konsolosluğa bilgi verin.

• @LordBolton tabii ki, aklımda kaldıkça yazayım;

bizden önceki kişiye birkaç soru sordu ve direkt red verdi, genç bir arkadaştı. tam olarak ne sordu bilmiyorum.

biz bankoya geldik.
    merhaba nasılsınız, diye bize sorduktan sonra ingilizce bilip bilmediğimizi sordu. bildiğimizi söyleyince ingilizce olarak devam etti.

-ne için gidiyorsunuz
    -nerelere gideceksiniz
    -ne kadar kalacaksınız
    -eşime ne iş yaptığını sordu
    ben 2011'de wat yapmıştım, bu sebeple bana yönelik;
    -amerikaya ne zaman gittin
    -amerikada ne yaptın, nerelere gittin, nerede çalıştın gibi sorular sordu.
    -sonrasında bebeğimizin yaşını sordu.
    -bebeğin henüz basvurusu yoktu bu sebeple, sadece ikiniz mi gideceksiniz diye sordu, biz de hayır daha sonra ona basvuracagız dedik.
    -eşimle bana kaç yıldır evli oldugumuzu sordu.
    -nerede yaşadığımızı sordu

başka soru varsa da hatırlamıyorum, sonrasında onay kağıdını uzattı.

bu soruların arasında bi içeriye gitti, bir iki dk birileriyle görüştü bu arada.
    ben yanımda pek evrak götürmedim, hatta sadece hesap özeti götürdüm parasal bir şey sorar diye ama sormadı. muhtemelen ds'teki bilgilere istinaden yurt dışı tecrübesi falan da sormadı, pasaporta da bakmadı.
    pasaportumda yurt dışı giriş cıkış bir çok vize var bu arada. abd ve uk dahil.

hatırladıklarım bunlar. sorunuz olursa yine cevaplamaya çalışırım.

• @damladamla19 dün 22 agustos ve sonraki günlerde yine boşluklar olmuş. takip ederseniz bulma ihtimaliniz var.

• Telegram grubunda paylastigim mesaji buraya da yazayim dedim. Vize surecinde bu forumunda baya faydasini gordum. Topigi acan ve paylasim yapan arkadaslara cok tesekkur ederim. Paylasimimin umarim vize alacak arkadaslara faydasi olur. Hersey gonlunuzce olsun...
    Profilimden bahsedeyim biraz.
    *Yaşım 45
    *Evliyim

• 8 ve 5 yaslarinda iki cocugum var
      *Esim MEBde ogretmen
    • Ben de ogretmenim fakat meb de degilim. Dershanede calisiyorum, En yumusak karnim burasiydi, Turkiyede ozel sektoru biliyorsunuz...
    • Pasaportlari daha yeni cikarttik, yani bombostu. Daha etkili olur diye 10 yillik pasaport cikarttim. Cocuklarinki de maksimum 5 yillik oluyormus. Bu yuzden onlara da 5 yillik cikarttim.
    • Daha once yurtdisi olarak sadece Bosna Hersege iki gunluk bir gezim vardi. Sengen falan yok. Esim hic yurt disina cikmadi.
    • Simdiye kadar ilk vize basvurumuz Amerikaydi
      Gelelim gorusme detaylarina ve izlenimlere...
      Randevumuz 9 15teydi. Saat 8 30da kapida siraya girdik.
      Araba anahtarini iceri aliyorlar.
      Saat 9da bizi iceri aldilar
      Pasaport kontrolunden sonra asansorle, gorusmelerin yapildigi salonun oldugu kata ciktik.
      Bankadaki gibi sistem kurmuslar. Giriste hemen sag tarafta Ds160 onay formunu alip kontrol ettiler. Pasaportu ve 1 adet fotografimizi aldilar. Bu isleri yapan elemana sordum Turk musunuz diye. Evet Turk vatandasiyim dedi. Sasirdim dogrusu. Butun calisanlar amerikali zannediyordum. Neyse gunde kac kisi basvuruyor diye sordum. Bu bilgiyi veremeyiz ama cok basvuru var dedi. Biraz usteleyince 300-400 kisi oluyor dedi. Vaauuvv dedim kisi basi 160 dolardan iyi para eder, konsolosluk acmak lazim dedim.🤣🤣🤣 Peki dedim ne kadar onay veriliyor. Abi dedi istersen konsolosun numarasini vereyim sor🤣
      3 banko pasaportlara resimleri tariyordu ve bu isi yapanlar da Turktu. Bir banko parmak izi aliyordu ve amerikaliydi. Cocuklarin parmak izini almadi. Ben de zaten burunlarini karistirmislardi dedim🤣
      5 banko vize gorusmelerine ayrilmisti. En basta kara oglan, meshuuuuuur Nick vardi. Bugun aksi tarafindan kalkmis galiba etrafa nizam veriyordu. Neymis pasaportlari banko onune gelmeden once hazir etmeliymisiz diye anons yapti. Ben dikkat etmedim ama disarida birisiyle gorustum o esnada 4 kisiye red vermis. Sonra yasli bir teyze vardi ona 30 saniyede onay verdi. S seklinde kivrimli bir bicimde siraya girdik. Sirasi gelen rastgele bankolara yoneliyordu. Nickin yaninda sari çıyan 🤣 kisa sacli erkek memur vardi. Onun yanindaki bankoda kisa siyah sacli 50li yaslarda bayan memur vardi. Sonraki bankoda beyaz, top sakalli memur vardi. En sonda ise uzun sari sacli bayan memur vardi.
      Nice dusmeyiz diye dua ediyordum. Sari sacli erkekten de cekiniyordum. Sari sacli erkek ile kisa siyah sacli bayan ayni anda bosa cikti. Ben hemen bayana yoneldim. O esnada sari da bizi cagirdi ama hic orali olmadim😁
      Dogrudan Turkce mulakata basladi. Maskeleri cikartip konusalim diye teklif ettim yok dedi. Tebessum ettigimizi gormesini istiyorduk. Klasik nicin gidiyorsunuz diye sordu. Turist dedik. Nereyi goreceksiniz deyince esimin aksam hazirladigi posteri cocugun eline tutturarak gosterdik ve baya etkili oldu. Gel gelelim en yumusak karnim olan ne is yapiyorsunuz mevzusuna. Ilk once esime sordu esim öğretmenim dedi. Bana dondu kafasini sallayarak siz dedi, ben de ogretmenim dedi. Baska da hiiiiiic birsey sormadi🙃🙃 Tam o esnada beni kucuk cocuk da ben de ogrenciyim dedi. Guzel bi anbiyans oldu. Amerikada tanidiginiz var mi diye sordu, yok dedik. Veeee bu grupta rastaldigim ve alay edilen bir durum basimiza geldi. Kadin nufus kayit ornegini istedi. Allahtan daha once bu grupta tanistigimiz bir aileden bunun tuyosunu alip evragi hazirlamistik. Grupta, ikametgah belgesi de goturun diye alay edenleri dusunup icimden aci aci guldum. Sonra bi 20 25 saniye bilgisayar ekranina birseyler yazdi. Esimle o an gozgoze geldik. Kisik sesle tamam bu is dedim. Memur vizeniz onaylandi dedi. Asansoru beklemeden sevinmeye basladik 😄

• Bu nedir arkadaş çocuğumuz yok diye onay alamıcaz bu gidişle 😃 şaka bi yana hayırlı uğurlu olsun tüm ailelere, güzelce gezin, gelin. hatta tüm vize alan arkadaşlar ne kadar sorumlu davranırsa gidiş/geliş konularında, TR deki vize bekleyen insanlar olarak şansımız artıyor. malum sonuçta gidip dönmeyen, sınırlardan zorla giren hangi millete mahsus vatandaş olursa olsun, o ülkenin komple kara lekesi gibi damgalanıyor bazen.

• @heroinchains, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bu nedir arkadaş çocuğumuz yok diye onay alamıcaz bu gidişle 😃 şaka bi yana hayırlı uğurlu olsun tüm ailelere, güzelce gezin, gelin. hatta tüm vize alan arkadaşlar ne kadar sorumlu davranırsa gidiş/geliş konularında, TR deki vize bekleyen insanlar olarak şansımız artıyor. malum sonuçta gidip dönmeyen, sınırlardan zorla giren hangi millete mahsus vatandaş olursa olsun, o ülkenin komple kara lekesi gibi damgalanıyor bazen.

imzanızdan anladığım kadarı ile lottery kazananısınız, turist vizesi mi bekliyorsunuz. 😳

• ⭐⭐⭐

2020den kalma bi imza mülakat alamamış anladığım kadarıyla @vmature

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains önce emanet bebek bulacaksın el sallayıp hello kelimesini ezberleticez ayrıca eline de a4 kağıda bu resmi de verdik mi tamamdır vize

indir.jpg

• @ayvalik10 Hello diyen bütün bebekli aileler vize alıyor, idari işleme de takılmıyor. Bence taktik kesinlikle bu olmalı. Bence bebeğe Hellonun yanında how u doin'? de dedirtilebilirse vize biraz daha garanti olabilir :)...

• @vmature Sürekli bakıyorum ama 3 kişilik aile olduğumuz için sanırım hiç yakalayamıyorum 😞 teşekkürler bilgi verdiğiniz için 🙏🏻

• @vmature Evet sayın @waterman 'in de belirttigi gibi 2020 talihsiz talihlisi olunca elimiz bogrumuzde mulakata bile giremeden greencard uctu gitti 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |