Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 27 haziranda başvurumu yaptım aynı gün benden 1 saat önce arkadaşım başvuru yaptı 199 a 5 yada 6 kere acil kaydı oluşturdum 199 hattında çalışanlar sürekli pasaportunuz basım öncesi kontrol aşamasında diye söylüyorlardı fakat ben bulunduğum ilçedeki nüfus müdürlüğünden pasaportumun başvurudan geçip biometrik onayının alındığını ve pasaportun basıldığı bilgisini almıştım saati sattine. Daha sonra bir tanıdığımıza söyledim pasaportumun gelmediğini oda halledeceğini söyledi akşam üzeri mesai bitimine yakın da telefonuma ptt ye verildi mesajı gelmişti. Arkdaşım bekledi 4 ay sonra geldi kendisinin pasaportu süreç bu şekilde işledi. şikayet com da araştırıken herkesin ankaraya gidip aldığı yazılıyordu imkanı olanlar bu arada bizim yeşil pasaporttu eşim ve oğlumla. aynı kamu kurumunda çalıştığım başka bir arkadaşım bordo pasaportunu 20 gün içinde aldı. Sanırım bu uzun süreç yeşil pasaport için oluyor.

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

bugün pasaport için gideceğim de acil istiyorum diyeceğim belge isterse nasıl bir şey göstermeliyim? bilet alıp iade edebiliyor muyuz?

güncelleme yapıyorum;
    13.26 da randevum vardı girdim içeri eski pasaportu uzattım yeni 10 yıllık istiyorum dedim bana bu eski pasaport lazım mı dedi evet falan dedim işlerimlerin ortasında ben acil olarak yeni pasaportu istiyorum haftaya görüşmem var falan dedim sadece uçak bileti olan kişilere acil kaydı açılıyor dedi hiç bir şey oluşturmadı. @Programmer arkadaşın dediği gibi 199 aradım acil haftaya gitmem lazım falan dedim tamamdır durumunuzun aciliyetini bir üste bildirdik dedi en hızlı ve kısa sürede adresinize teslim edilecektir dedi kapattı. Bakalım kaç günde gelecek.

• ⭐⭐

@yenihayaletadam En yakın sürede PTT'den kargoya verildi mesajı gelir inşallah

• @Serap-2 inşallah bakalım şans artık valla tüm işlerimiz şansa kaldı artık 😕

• Turist Vizesine Başvurmalı mıyım?

Merhaba, 2022 Mayıs ayında J-1 değişim vizem biti ve Türkiye ye geldim. Son zamanlarda Amerika'nın turist vizelerini açtığıyla ilgili sosyal medyada birçok şeyle karşılaştım, turist vizelerinin açılıp kapanması olayı nedir, Turist vizesine açıkken başvurmalı mıyım. Cevap veren herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐

@burakturkyilmaz vizeler yaklaşık 1 yıldır açık ve hiç kapanmadı. Mülakat tarihi Ağustos 2023 e veriyor ama eğer dilerseniz arada boşluklar çıkıyor öne çekebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Rhonster ne diyosuunn la deydin demek ya niye yazmadınn ben senin vize aldığın postu falan kaçırmışım ondan iletişim koptu, bilsem butarafta olduğunu otururduk kahve içerdik.. e beğendin mi burayı ne düşünüyosun sonra yine gelecek misin

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu gelecegim gelecegim

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Rhonster ne diyosuunn la deydin demek ya niye yazmadınn ben senin vize aldığın postu falan kaçırmışım ondan iletişim koptu, bilsem butarafta olduğunu otururduk kahve içerdik.. e beğendin mi burayı ne düşünüyosun sonra yine gelecek misin

Ne diyosun la diye okuyup gözümde Behzat Ç canlanması 😃

• Arkadaşlar 15 Aralıkta kısmetse San Diegoya gidiyorum.
    Orada iş yapan bir tanıdığımın yanına gideceğim.
    San Diegoda olanlar varsa yorumlarını ve mesajlarını rica ederim.
    Sevgiler 🙂

• Dün başvurusunu yaptığım pasaportun basımı tamamlanmış gelmesini bekliyorum artık bakalım kaç güne gelecek 🙂

• Selamlar,
    Oğlumun ds160 formunu güncelledim, yeni bir numara verdi, eskisiyle birlikte mülakata götüreceğim , başka birşey yapmam gerekmiyor değil mi?
    Bir de mülakat için

• ds160 onay sayfası
    • ais talimatlar sayfası
      -Pasaport
      -fotoğraf ve
      -nüfus kayıt örneği aldım.
      Başka bir şey gerekiyor mu?
  • ⭐⭐⭐

@AyşeB, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Selamlar,
    Oğlumun ds160 formunu güncelledim, yeni bir numara verdi, eskisiyle birlikte mülakata götüreceğim , başka birşey yapmam gerekmiyor değil mi?
    Bir de mülakat için

• ds160 onay sayfası
    • ais talimatlar sayfası
      -Pasaport
      -fotoğraf ve
      -nüfus kayıt örneği aldım.
      Başka bir şey gerekiyor mu?

Ek olarak ne olur ne olmaz mali kaynakları, çalışıyorsa da işyerinden izin belgesi alsın. Öğrenciyse transkript almasını öneririm.

• Arkadaşlar selamlar.
    Ev arkadaşım 8 Kasım'da vize görüşmesine girdi ve onaylandığını söylemişler, pasaportunu almışlar. DS-160 numarasını kontrol ettiğimizde Approved olarak güncellenmiş sonraki gün ancak bugün (25 Kasım) itibariyle hala PTT'ye verildiğine dair ne mesaj geldi ne de gmail hesabına herhangi bir mail. AP'ye kalmış olabilir diye düşünüp maillerine falan da baktık ancak herhangi bir yeni mail yok, DS-160 numarası da hala aynı şekilde Approved olarak duruyor. Konsolosluğa mail atmalı mıyız, atmamız gerekirse hangi mail adresine atmak gerekir kısaca bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

• @NiTianErXing Daha sonra durum büyük ihtimalle issued’a dönecek ve posta bilgisi gelecek size. Ailemin turist vizesinde Approved durumunda 2 gün kalmıştı. Posta öncesi issued olması gerekiyor.

• @gamefry, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing Daha sonra durum büyük ihtimalle issued’a dönecek ve posta bilgisi gelecek size. Ailemin turist vizesinde Approved durumunda 2 gün kalmıştı. Posta öncesi issued olması gerekiyor.

Teşekkürler öncelikle. Beklemeye devam edelim mi öyleyse?

• ⭐⭐

@NiTianErXing Merhaba, isterseniz bir sorun.
    İletişim destek birimi mail adresini veriyorum türkçe yazarak sorabilirsiniz.
    [email protected]
    Önce size mailiniz alındı diye cevap gelecek sonra da bir kaç gün içinde cevap verecekler.

• @Serap-2, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing Merhaba, isterseniz bir sorun.
    İletişim destek birimi mail adresini veriyorum türkçe yazarak sorabilirsiniz.
    [email protected]
    Önce size mailiniz alındı diye cevap gelecek sonra da bir kaç gün içinde cevap verecekler.

Çok teşekkür ediyorum, bi' mail atalım öyleyse ne olur ne olmaz

• Merhaba arkadaşlar, ds-160 yenileyip de mülakata giren arkadaşlara neden yenilediniz gibi bir soru soruyorlar mı acaba?

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaşlar, ds-160 yenileyip de mülakata giren arkadaşlara neden yenilediniz gibi bir soru soruyorlar mı acaba?

Böyle bişeyi genelde sormazlar durumunuzda değişiklik varsa hatta değiştirmeniz cok daha mantıklı bi hareket olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |