Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• galiba planda değişiklik yapmayacam çok kararsızım.

• Sebep olarak ne belirtmiştiniz ? @lfcali

• ⭐⭐

@lfcali bence kararlı olmak en iyisi

• @mertem441 eyaletler arası gezi.

• Tekrar merhaba, bugün yapılan görüşmeyle ilgili daha detaylı bilgi vermek istedim. Önüm de şahit olduğum bir kaç görüşme ile ilgili bilgi vermek istedim.
    Sırada beklerken yaşı olan bir amcayla kısa sohbetimiz vardı. Kendisinin turizm sektöründe olduğunu söylemişti ancak red aldı. İngilizce bilmiyordu. Bir beyefendi daha vardı hikayesini bilmiyorum ancak o da red aldı. Bir grup öğrenci ya da öğrenci olmayan ama o yaşlarda olan gençler vardı bir kısmının vizesi onaylandı bir kısmının onaylanmadı galiba ( eksik belge de olabilir). Bir tane Anadolu Ajansında çalışan Irak asıllı İngiltere vatandaşı bir ablamız vardı , ancak red aldı. Neden red aldığına dair bilgimiz yok ancak etnik köken olabilir. Uzun bir konuşma yaşadılar. Bir tane 13 - 14 yaşlarında bir çocuk vardı onunda vizesi onaylandı. Kısaca etrafımda yaşanılanlar bunlardı.

Kendime gelince ;
    Siyahi sevimli konsolos memuru ile görüşme gerçekleşti,
    İlk olarak Türkçe konuşmaya başladık sonra İngilizce devam ettik.
    +Nerede çalışıyorsunuz ?
    -İçişleri Bakanlığı
    +Daha önce Amerika'da bulundunuz mu ?
    -Hayır
    +Nereye gitmeyi planlıyorsunuz
    -California - Los Angeles - San Francisco
    +Amerika'da tanıdığınız biri var mı ?
    -Yok

• Kaç gün kalacaksınız
    • 15 gün
      İyi günler diliyorum ve vizeniz onaylandı kağıdı uzattı..
      Tüm bilgiler bu kadar.

• @burcu-boz ingiltere vatandaslarinin vize almasina gerek yok . ESTA ile giris yapabiliyorlar.

• ⭐⭐

@nevermore bir haber görmüştüm Suriye asıllı İngiltere vatandaşı red almıştı bende vize almalarına gerek yok diye biliyordum ABD devleti kendi halkına zulm eden ülkelerin yanı sira güvenlik riski yüksek olan ülke vatandaşı veya doğumlu olanlara vize vermiyor

• @mertem441 evet istanbul. Hayır para sormamışlar. Sadece emekli olup olmadığını sormuşlar finansal olarak

• Herkese merhaba postayla vize yenilemesi yapan arkadaşlar varmı nekadar sürede cevap geliyo acaba bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Annemin turist vizesi randevusu 2023 Ağustos'tan 2022 Temmuz'a alınmış. Aşağıdaki mesaj emaille geldi.

Dear Visa Applicant,

• The U.S. Embassy in Ankara the U.S. Consulate General in Istanbul are happy to report the resumption of more routine visa services in Turkey. Initially, Istanbul’s visa services will focus on nonimmigrant visa appointments whereas Ankara will focus its visa services on immigrant visa appointments.

• Any already scheduled nonimmigrant visitor visa appointments in the system will be rescheduled to an earlier appointment date at the U.S. Consulate General in Istanbul.

• @knnrn Hayırlı olsun, Öceki randevu Ağustos ayının kaçıydı acaba?

• @knnrn Merhaba, hayırlı olsun. Randevunuzu ne kadar zaman önce oluşturmuştunuz acaba?

• arkadaşlar öncelikle merhaba.
    bir kaç sorum olacaktı cevaplarsanız çok memnun olurum.
    bir kere red yedim tekrar başvuru yaptım.
    ds160 doldurdum daha önce randevu aldığım sayfama giriş yaptım yukardan arama yerinin yanından artı işaretine tıkladım yeni grup dedim daha sonra kendi bilgilerimi girdim ancak ödeme yapamadım boş randevu gözükmüyor sizde de öyle mi acaba?
    yaptığım işlem doğru mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladamla19, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@knnrn Merhaba, hayırlı olsun. Randevunuzu ne kadar zaman önce oluşturmuştunuz acaba?

13 Aralık'ta oluşturmuşum.

@Kef14 15 Ağustos 2023'teydi.

• @burcu-boz burcu hanım siz kiminle çalışmıştınız acaba?

• @lfcali ne olarak kiminle ?

• @burcu-boz danışman olarak demek istemiştim.

• Merhabalar burayada yazmak istedim belki adli işleme kalan başkalarıda olur. Eşim almıştı onaydan sonra pasaportunu ayın 1 inde ama kızım ve ben ap ye kalmıstık. Dün bizde aldık pasaportlarımızı😀

• @lfcali hiçbir danışman yok, kendim yaptım. Danışmana hiç gerek yok Ds 160 için.

• yaklaşık bir gündür "Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." hatası alıyorum.

2023 ağustos taliplisiyim galiba randevum öne çekilecek ondan dolayı randevu bölümünü açmıyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |