Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Posta hizmeti dhl vize için herhangi bir ücret ödemedim

• B1/B2 Başvurusunda Red Aldigimizda Tekrar Başvurmak İçin Ne Kadar Beklemek Zorundayız? Diyelim Ankara'da Red Aldım İstanbulda Başvursam Yine Beklemelimiyim Bunun Hakkında Bilginiz Varsa Bilgi Verirseniz Sevinirim.

• Zaten pasaportu hiç açmamışlar direk göndermişler çok belli ama ben pasaportu gönderdiğimde mailleştim pasaportunu aldık dediler hatta gönderdiklerinde track numarasını attılar ama gel gör ki açmamışlar bile

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

B1/B2 Başvurusunda Red Aldigimizda Tekrar Başvurmak İçin Ne Kadar Beklemek Zorundayız? Diyelim Ankara'da Red Aldım İstanbulda Başvursam Yine Beklemelimiyim Bunun Hakkında Bilginiz Varsa Bilgi Verirseniz Sevinirim.

Normalde boyle bir bekleme suresi yok, ama artik Turkiye'deki konsolosluk red alanlara yakin zamanda yeni randevu tarihi vermiyor, bilginize.

• Herkese merhaba Almanya’dan abd b1 b2 vizesine başvuracağım. Sizce çıkar mı ? 7 tane schengen vizem var. Aktif 2 yıllık schengen vizem ve Almanya’da şirketim var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hmntskn şirketin var ise amerika da iş sektörünle ilgili fuarları incele ozaman hiçbir kaygın olmadan gidersin. Hatta fuar için davetiye istersin. Neden bunu yazıyorum çünkü eski yazılardan bulabilirsin amerika da festivale gidicem deyipte vizeyi alan vardı. Festivalin broşürünü biletini yanında götürmüştü.

• Çok Soru Soruyorum Özür Dilerim Amerikada Ailemin Tanıdığı Green Card Sahibi 2 Kişi Var Bana Davet Mektubu Falan Yazabiliyorlarmı Yazarlarsa Vize Almama Faydası Dokunurmu Bilginiz Varmı Acaba Efenim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan durumları müsait mi yanına kaldıkları evde +1 kişi için ayrı bir oda var mı maddi durumları nasıl eğer bu iki kriter tamamsa ozaman yazsınlar masraflarını biz karşılayacağız diye. Ancak hayır ise hiç adlarını bile anma çünkü senin oraya gidip geri dönmeyeceğini düşünüp ret verecekler.

• @ayvalik10 Evet Maddi Durumları İyi Yaklaşık 7 Senedir Amerikada Bir Tanesi Diğeri De 4 Senedir Orda Maddi Durumlarinin İyi Olduğundan Eminim Çünkü Türkiyeye Dönüp Gidiyorlar Baya Rahatlar Yani Bir Tek Şu Oda Mevzusundan Emin Değilim Sormadım Çünkü Bir Sormam Lazım...

Peki Sizce Onlar Bir Davet Mektubu Yazarsa Vize Başvuruma Nasıl Yansır Yani Hiçbir Şey Değiştirmez Mi Veya Ne Olur Hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ekto-Oktan ds160 bilgiler sonucunda zaten %95 senin sonucun belli oluyor orada evraklara çok nadir bakıyorlar. Kafalarında soru işareti varsa evrakları istiyorlar ondan dolayı çok fazla ümit bağlamayın. Schengen ve amerika turist vizesinin %100 ret verme sebepleri siz oraya gideceksiniz ancak geriye dönmeyeceksiniz. Bu kafa da çalışıyorlar.

• Ds 160 randevu alınmış bir randeyu düzenleyip,başka bir ülkeyi seçebilir miyiz mülakat için?
    Ve
    Ds 160 randevuyu iptal edince para iadesi oluyormu?
    Teşekkür ederim

• ⭐⭐

DS-160'da eş bilgileri var ama çocuk bilgileri yok mu yoksa ben mi kaçırıyorum.
    Bu işler eskiden daha kolaydı yahu manuel yapsak da.

• ⭐⭐

@SUAT-GUNAY eğer çocuğunuz da sizinle seyahat edecekse "Persons Traveling with You:" kısmına çocuğunuzu eklemeniz ve ona da ayrıca bir DS-160 formu doldurmanız gerekiyor. Bunun dışında çocuk ile ilgili başka bir soru yok.

• ⭐⭐

@tufank hocam sağ olasın. DS160'ı doldurup, bu sorumun cevabı için beklettim. Şimdi onayladım.
    Mayıs 2024, bakalım onu geri çekmeye çalışıcaz. Tekrar teşekkürler

• Evet Nasıl Başardım Bilmiyorum Ama Bir Şekilde Boş Yer Buldum Randevumu 15 Eylül 2023'e Kadar Çekebildim İlginç Oldu Ama Bulabildim 🤷♂

alt metni

• @ayvalik10 İstanbul Konsolosluğu Hakkında Bilginiz Varmı Vize Konusunda Daha Çok Red Verebiliyorlar Diye Duydum Videoların Bir Çoğunda İnsanlar Böyle Konuşuyor Bir Fikriniz Varmı Veyahut Bilginiz Nedir Hocam...

• Değerli dostlar benim ve eşimin de bu hafta içinde mülakatı olacak. Durumumu aşağıda kısaca anlatıp sizlerin tavsiyelerini almak isterim. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim:

Eşimle birlikte başvuru yaptık. Çocuğumuz yok. İkimiz de 9 yıldır devlette öğretmen olarak çalışıyoruz. Ben ayrıca doktora mezunuyum. İyi bir cv ve akademik yayın listesi sahibiyim. Bunları ds-160'da belirttim. Henüz yeşil pasaportumuz yok. Ancak daha önce 20'ye yakın ülke gezdik. İçinden bazıları Birleşik Krallık, İsveç, Faroe Adaları, Singapur, Arap Emirlikleri, Güney Afrika, Brezilya şeklinde. Evimiz mevcut. Tatil için gidiş dönüş uçak bileti, kalacak yer rezervasyonları, kültürel gezi biletleri alındı. Tamamı iptal ve iadeli. Sadece uçak biletinde %30 kesinti oluyor. Bu riski de almış olduk. Kardeşim J1 programı ile 6 aydır Texas'ta yaşıyor. Orada gastronomi alanında staj yapıyor. İzin hakkını kullanacak ve birlikte gezeceğiz. Sonrasında ülkemize geri döneceğiz. Uçak biletini ülkeden ayrılma hususunda ikna edici olması için de aldık. Formları yakın tarih olduğu için güncelledik ve randevu günümüzü bekliyoruz.

Sizce kardeşimin orada olması olumsuz bir etki yaratır mı? Ben gün gün seyahat planı hazırladım ve onu vermeye çalışacağım. Ancak başka tavsiyeniz olursa da dikkate almak isterim. Herkese iyi forumlar..

• ⭐⭐

@ozanpala gün gün seyahat planı hazırlamış olmanız, iş durumunuz ve geçmiş seyahatleriniz olumlu yansıyacaktır. Ancak size tavsiyem uçak biletini satın aldığınızı söylemeyin. "Biletim hazır vizemi verin" onlar tarafında hoş karşılanmıyor ve görüşme bitmeden kesin rezervasyonlar yapılmaması gerektiği yazıyor. Ben mesala bileti almamıştım ama DS-160 formundaki plana uçuş noları ve önemli seyahat rotalarını yazmıştım. zaten görmek istedikleri plan tam olarak bu. Görevli size sorduğu zaman seyahat planınızı anlatmanız yeterli. Detay istemedikçe ayrıntıya girmeyin. Kardeşinizin durumu yasal statüde ise zaten sorun olmaz, olumsuz bir etki de yaratmaz.

• @tufank
    Merhabalar ,uçak rezervasyonu taraflarından hoş karşılanmıyor bunu biliyorum fakat ds-160 formu doldururken konaklama için girilecek otel adresinde gerçekten rezervasyon yapmak gerekiyor mu ? yoksa istediğimiz oteli kalacak adres olarak göstermemiz , vizemiz onaylandığı taktirde oradan rezervasyon yapmamız şeklinde mi doğru olur ?

• ⭐⭐

@Emre-Fırat-Bilici gerçekten rezervasyon yapmanıza gerek yok. ben yine de ön ödeme istemeyen otellerden yer ayırtmıştım, onay aldıktan sonra zaten iptal edip kalıcı rezervasyonları yaptırdım. DS-160 formunda "U.S. Contact Information" kısmına ilk giriş yapmayı planlandığınız otelin adı, adresi ve telefonunu girmeniz yeterli. ( otelde konaklayacaksanız ve Amerikada bir tanıdığınız yok ise)

Benzer Başlıklar

• 10
  • 7
  • 47
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |