Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@lynbrook B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Merhabalar..Benim sormak istediğim şey bambaşka..Turist vizesiyle Eylül ayında 3 aylığına ABD ye gidiyorum ..2 kedim var ve bunları bırakacak hıc kimseyi ve bir yer bulamadım..Sorum şu, onlarıda gotureyim diyorum fakat bilmiyorum girişte turist vizesiyle beraberimde kedi goturmek sorun teşkil edermi .Seyahat amaclı gidiyorsun bunlar ne denirmi..Çok çaresız kaldım ..
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

Aslinda 3 ay uzun bir sure ve bakacak baska kimse olmadigi icin yaninizda getirdiginizi soyleyebilirsiniz. Bence oldukca kabul edilebilir bir neden. Uzun suredir sizinle beraberler mi? Ailemin bir parcasi diyebilirsiniz 🙂

Ben B1/B2 icin herhangi bir evcil hayvan kisitlamasi gormedim, eger turist olarak girme nedeninize karsi islemeyecekse, goturmenizde bir sakinca yok gibi gorunuyor.

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/56/kw/cats

• Maalesef red aldık 214 b (

• @eres-boss Geçmiş olsun. Bu aralar sık rastlanan bir durum.

• @entelman teşekkürler hocam dedikleri gibi başvuru yaparken zaten alıp alamayacağımız belli oluyor çünkü kadın ne yüzüme baktı neden bir evrak istedi

• Almak önemli aldıktan sonrada gerçekten sınır polisini geçip geçememe garantisi yok yani tanıdıklarımdan duydum birlikte geldikleri bazı kişileri almamışlar olabiliyor benide bir iki saat tutmuşlardı ama sonra hoşgeldiniz dedi içeri aldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eres-boss Turist vizesi başvuru için yardım içinde söyledi:

Maalesef red aldık 214 b (

gecmis olsun.

• @crazycells teşekkürler

• @eres-boss Merhaba, mülakattı hatırladığın kadarıyla paylaşabilir misin? Kriterlerin neydi çalışıyor musun, ABD'de nereleri gezeceğini net bir şekilde söyledin mi? Ayrıca F1 vizesi alan oldumu, ortalama kaç kişiye vize verdiler, teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar. 7 yıla yakındır kamu personeliyim. izin yazdırdım. evrakları topladım. ama kurum konsolosluğa hitaben dilekçe ya da yazı yazmaya yanaşmıyor. ben de kendim seyahat planımı gösteren bir dilekçe yazdım. Kurumun dilekçe ya da konsolosluğa hitaben bir yazı yazmaması problem olur mu sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zofo B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. 7 yıla yakındır kamu personeliyim. izin yazdırdım. evrakları topladım. ama kurum konsolosluğa hitaben dilekçe ya da yazı yazmaya yanaşmıyor. ben de kendim seyahat planımı gösteren bir dilekçe yazdım. Kurumun dilekçe ya da konsolosluğa hitaben bir yazı yazmaması problem olur mu sizce?

O tarihler arasindaki izninizi gosterebileceginiz baska herhangi bir belge var mi elinizde? Illaki bir dilekce olmasa da olur. Ayrica kamu personeli oldugunuzdan sorun olmayacaktir boyle dilekce olmamasi, 7 yil uzun sure...

• @crazycells Tabi resmi izin aldım. Yani yıllık iznimi gösteren evrak var elimde. Umarım 7 yıl işe yarar. Randevum yarın. sizi haberdar ederim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zofo B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Tabi resmi izin aldım. Yani yıllık iznimi gösteren evrak var elimde. Umarım 7 yıl işe yarar. Randevum yarın. sizi haberdar ederim. Teşekkürler.

Bol sanslar! Elinizdeki evrak yeterli olur.

• Yaklaşık 4 sene önce almış olduğum eski B1/B2 turist vizem, almış olduğum IV vize nedeniyle; ''Cancelled without prejudice'' damgasıyla iptal edildi. IV vize görüşmesinde zaten bununla ilgili size soru yöneltilip, bilgilendirme yapılıyor. Bildiğim kadarıyla IV vize alırken, bu türden vizelerin iptal edilmesi ve bu konuda dikkatli olunması vize alacaklar adına önem arz ediyor. Bilgilendirme maksatlı paylaşmak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

Yaklaşık 4 sene önce almış olduğum eski B1/B2 turist vizem, almış olduğum IV vize nedeniyle; ''Cancelled without prejudice'' damgasıyla iptal edildi. IV vize görüşmesinde zaten bununla ilgili size soru yöneltilip, bilgilendirme yapılıyor. Bildiğim kadarıyla IV vize alırken, bu türden vizelerin iptal edilmesi ve bu konuda dikkatli olunması vize alacaklar adına önem arz ediyor. Bilgilendirme maksatlı paylaşmak istedim.

Evet, gocmen vize aldiktan sonra bir daha gocmen olmayan vizelerle giris yapmamalisiniz. Bu basiniza problemler acabilir, bu hatayi engellemek icin vizelerinizin iptali gerekiyor. Dalginlikla yanlis vize ile giris yapmayin diye.

• @zofo B1/B2 Turist Vizesi Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells Tabi resmi izin aldım. Yani yıllık iznimi gösteren evrak var elimde. Umarım 7 yıl işe yarar. Randevum yarın. sizi haberdar ederim. Teşekkürler.

Bol şans, bir kişi özelinde değerlendirmek doğru değil ama bakalım gerginliklerin yaşandığı şu günlerde vize sonucunuz ne olacak
    Umarım alırsınız

• Banned

@zofo son durum nedir?

• bu aralar b2 başvurusu yapan var mıdır? varsa sonucu ne oldu

• Ben başvurmayı düşünüyorum ama memurum ve malum bu aralar Tramp'la aramız limoni. Ret üstüne ret yerim:))

• This post is deleted!

• Arkadaşlar benim şahsi fikrim göçmen olmayan her türlü vize türü için Ekim ayından sonrasını bekleyin. Ekim ayında Rahip Brunson davası görülecek. Beklentiler oradaki duruşmada salıverilmesi yönünde. İmkanı olan ve erteleme durumu olan varsa görüşmelerini Ekim ayından sonraki döneme ertelemenizi tavsiye ederim. Kim ne derse desin siyasi gelişmeler vizeyi etkiliyor. Rahip serbest kalırsa oluşacak olumlu hava sayesinde vize almanız daha kolaylaşacaktır. Ben bedelli askerlik ve bazı sebeplerden dolayı Ekim'de yapmak istediğim mülakatı Ocak ayına erteledim, sizinde öyle yapmanızı tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 10
  • 5
  • 1490
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |