Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar ,

Maalesef dv2020 kazanıp gidemeyenlerdenim. Bununla ilgili artık bir ümidim kalmadı sayılır. Evliyim ve bir çocuğum var ve abd'ye ailemle birlikte gitmeyi düşnüyorum.Bu sebeple F1 için başvurmak istesem hem dv kazananı olduğum için , hem yurtdışına ve aby'ye daha önce gitmediğim hem de dil yeterliliğini sağlayamadığım için vizenin muhtemelen olumsuz olacağını aktardı görüştüğüm danışmanlık firmaları. Eşim daha önce abd'de bulundu ve dil yeterliliği bulunuyor. Onun üzerinden f2'ye başvurmak istediğimizde de eşime F1'i verip benim red yiyebileceğim söylendi. Son olarakta dv2020 kazanıp , abd'ye gidemeyen bir arkadaş ise turist vizesi için "non resident" kısmını seçerek Kolombiya'ya gitti ve oradan turist vizesini aldı. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar var ise f2ye mi başvurmalıyım yoksa ben de bu yöntemle başka bi ülkeden turist vizesini mi almalıyım. Bu şekilde başka ülkeden vize alabilen var mı acaba? Bir de F2 için şansımız olur mu sizce?

• Kasım ayı vize randevum iptal edilmiş durumda bu sabah itibariyle. Başka randevusu iptal edilen oldu mu ?

• @camokka20 adamlar resmen vize vermemek için her turlu yolu denıyor. geçmiş olsun hocam

• @camokka20 benim randevum 22 Kasım henüz iptal bilgisi gelmedi. Kaç Kasım’daydı randevunuz?

• @ellabella 16 Sında idi benim randevum Ankara da

• @camokka20 benimki İstanbul inşallah iptal olmaz 😕

• @ellabella umarım

• Merhabalar,

Geçen hafta annem için turist vize başvurusunu yaptık ve İstanbul konsolosluğundan Mayıs 2023 tarihine randevu alabildik.
    Belki hemen şimdi değil ama bu süre içerisinde randevu tarihini erkene çekebilmek mümkün olur mu? Bununla ilgili yapmamız gereken / yapabileceğimiz bir şeyler var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GGG @denizci10 gibi sürekli siteyi kontrol ederek iptali bulabilirsen öne alabilirsin

• @GGG bu sabah 7-8 arası bakınıyordum, Kasım-Aralık 2022 de baya boşluk vardı sonra doldu. her zaman böyle olmuyor ama ben Aralıktan Hazirana kadar çekebildim diğer arkadaşlarda Eylüle kadar çekebildi mesela. olabildiğince boşluk kovalamaya devam ederseniz elbet bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

• This post is deleted!

• Merhabalar birşey danışmak istiyorum ds 160 formu doldurulurken doğum yerimize izlediğim videolarda hep istanbul izmir vs yazıyor dolduranlar kimlikte ilçe yazıyorsa üsküdar kadıköy gibi acaba hangisi yazılmalı? Tabi aynı şekilde pasaportun alındığı yer bilgisindede nasıl yazılmalı?
    Son olarak ismimizde ş ç gibi harfler mevcutsa bunu altta ülke alfabesine göre isminizi yazın yazan kısma yazmalımıyız?
    Bilenlerden yardım rica ediyorum
    Şimdiden çok teşekkürler

• Arkadaslar istanbulda eylul 2021 ait randevular ne durumda acaba? Hepsi iptal edildi mi yoksa iptal edilmeyenler var mi? Bilgisi olan var mi acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Vize alırken söylediğimiz yer ile giriş yaptığımız yer farklı olursa bu bir sorun olabilir mi örneğin vize alırken Dallas deyip daha sonra Chicagoya gidersek memur bunu görür mü?

Eger "secondary passport control" odasina girerseniz orada konsoloslukta verdiginiz cevaplari da gorebiliyorlar.

Eger konsoloslukta verdiginiz bilgilerle celisen seyler soylerseniz ABD'ye giremeyebilirsiniz. Vizeyi alma amaciniz ile ABD'ye giris amaciniz ortusmeli.

Farkli sehirlerden giris yapabilirsiniz, sonucta Chicago'daki isiniz bitince Dallas'a gececeginizi belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@qwert345, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar ,

Maalesef dv2020 kazanıp gidemeyenlerdenim. Bununla ilgili artık bir ümidim kalmadı sayılır. Evliyim ve bir çocuğum var ve abd'ye ailemle birlikte gitmeyi düşnüyorum.Bu sebeple F1 için başvurmak istesem hem dv kazananı olduğum için , hem yurtdışına ve aby'ye daha önce gitmediğim hem de dil yeterliliğini sağlayamadığım için vizenin muhtemelen olumsuz olacağını aktardı görüştüğüm danışmanlık firmaları. Eşim daha önce abd'de bulundu ve dil yeterliliği bulunuyor. Onun üzerinden f2'ye başvurmak istediğimizde de eşime F1'i verip benim red yiyebileceğim söylendi. Son olarakta dv2020 kazanıp , abd'ye gidemeyen bir arkadaş ise turist vizesi için "non resident" kısmını seçerek Kolombiya'ya gitti ve oradan turist vizesini aldı. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar var ise f2ye mi başvurmalıyım yoksa ben de bu yöntemle başka bi ülkeden turist vizesini mi almalıyım. Bu şekilde başka ülkeden vize alabilen var mı acaba? Bir de F2 için şansımız olur mu sizce?

ABD'ye giris amaciniz ne ise, o amaca uygun vizeye basvuru yapmalisiniz. Eger vize basvurusu dogal bir neden olarak gorunmezse vize alma sansiniz duser.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@camokka20 bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karya48, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar birşey danışmak istiyorum ds 160 formu doldurulurken doğum yerimize izlediğim videolarda hep istanbul izmir vs yazıyor dolduranlar kimlikte ilçe yazıyorsa üsküdar kadıköy gibi acaba hangisi yazılmalı? Tabi aynı şekilde pasaportun alındığı yer bilgisindede nasıl yazılmalı?
    Son olarak ismimizde ş ç gibi harfler mevcutsa bunu altta ülke alfabesine göre isminizi yazın yazan kısma yazmalımıyız?
    Bilenlerden yardım rica ediyorum
    Şimdiden çok teşekkürler

kimlik bilgilerinizde dogum yeri nasil yaziyorsa city kismina onu yazin, province kismina da bu yerin bagli bulundugu ili yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karya48 ş harflerini s, ç harflerini de c olarak yazın.

• Merhaba arkadaslar. Greencardliyim ve 2 yildir Amerikada yasiyorum. Turkiyede ki kardesim icin turist vizesine basvurmayi dusunuyoruz, kendisi universite son sinif ogrencisi. Benim ona burdan bir davetiye mektubu gondermem vize mulakatinda isini kolaylastirir mi? Ya da ogrenci olmasinin herhengi bir etkisi olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre randevular 2 sene sonraya verilmeye başlanacak yakında ondan dolayı evraktan önce bu uzun süreyi göz önüne almanızı tavsiye ederim. Hatta geçmişte eylül - ekim randevularını bile iptal ediyorlar. Turist vizesinde en önemli kriter bu kişi amerikaya gidince tekrar Türkiye dönecek mi işte asıl mesele bu. Bu konu da konsolosluk ikna olursa vizeni veriyor. Eğer ikna olmazsa ret alıyor. Bence turist vizesi değil de okullarla konuşup kardeşin için eğitim vizesi yada work and travel vizesi çıkarması çok daha kolay olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |