Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@bozo, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese merhaba.. 21 Ocak vize randevusu iptal..Şuan istanbul ve Ankarada ileri tarih için bile boş yer yok malesef..

Randevunu onlar iptal ettilerse muhtemelen öne çekiyorlardır. eposta gelir bir süre içinde. Elleme..

• ⭐⭐⭐⭐

@laxking, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Cuma günü (3 aralik) 5. Kez turist vizesi icin mülakatta olucam, muhtemelen bu son basvurum olucak, tahminimce yine 214b yi alip cikicaz gibi

Bu sefer alacaksın. Ds-160 ınla da tutarlı olursan bak gör. Şaşırtacaklar seni.

• @ibrahimasar hocam inşallah..teşekkür ederim ilginiz için..

• @ibrahimasar cok tesekkur ederim iyi dusunceleriniz icin, insallah diyelim 🙂

• @denizci10 Merhaba, bunu tam olarak hangı adresten yapıyorsunuz detaylı ogrene bılırmıyım acaba ? Aılem de turıst vızesı ıcın basvuru yapacak daha sonra erkenden tarıh alabılmek ıcın takıpte kalmak ıstıyoruz. Nereden nasıl yapılacak bılırsem takıp ederım sonrasında.
    Tesekkur ederım sımdıden

• DS 160 formunda, seyahat giderlerinizi kim karşılayacak sorusu var, burda şirketi seçersek, Şirketten hesap dökümü istenir mi? Yada nasıl bir yol çıkar karşımıza, Yaklaşık olarak 10 yıllık bir limited şirketim var, Bu soruda seyehat giderlerimi "kendim" yada "şirket" dememin bana yararı veya zararı olabilir mi? Turist vizesi olarak başvuru yapmayı düşünüyorum,

• Banned

Merhabalar bugün görüşmemiz vardı maalesef red aldık. Ailece turist vizesi için başvurduk. Daha önce yurt dışına çıktınız mı diye sordu. Evet İtalya, Fransa, Almanya, Belçika, Moracco, Montenegro, Sirbistan, Makedonya, Arnavutluk dedim. Ailece gittiniz mi dedi yok ilk olacak 2 yıllık evliyiz dedim. Nereye gideceksiniz. Orlando kızımızın doğum gününde mayıs ayında gideceğiz dedim. Bebeğiniz Amerika için küçük değilmi dedi orda kaldım ben hiç beklemiyordum böyle bir soru. Böyle bir soru karşısında insan ne cevap verebilirki. Bebekler Ailesiyle birlikte gezemez mi bence işin bahanesi olduğunu düşünüyorum. Hiç bir evrağa bakmadılar üzgünüm Amerika için uygun değilsiniz dedi. Hayırlısı değilmiş dedik ama ister istemez üzülüyor insan aylarca bu an için bekleyip 2 dakika içinde tüm umutların bitmesi çok kötü bir durum. Bundan sonraki arkadaşlar için bol şans diliyorum. Ben bir daha başvurmayı düşünmüyorum. Tekrar bu stresi ve süreci atlatamam. Green card çıkarsa ancak o zaman giderim.

• ⭐⭐⭐⭐

@emrahfb88, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar bugün görüşmemiz vardı maalesef red aldık. Ailece turist vizesi için başvurduk. Daha önce yurt dışına çıktınız mı diye sordu. Evet İtalya, Fransa, Almanya, Belçika, Moracco, Montenegro, Sirbistan, Makedonya, Arnavutluk dedim. Ailece gittiniz mi dedi yok ilk olacak 2 yıllık evliyiz dedim. Nereye gideceksiniz. Orlando kızımızın doğum gününde mayıs ayında gideceğiz dedim. Bebeğiniz Amerika için küçük değilmi dedi orda kaldım ben hiç beklemiyordum böyle bir soru. Böyle bir soru karşısında insan ne cevap verebilirki. Bebekler Ailesiyle birlikte gezemez mi bence işin bahanesi olduğunu düşünüyorum. Hiç bir evrağa bakmadılar üzgünüm Amerika için uygun değilsiniz dedi. Hayırlısı değilmiş dedik ama ister istemez üzülüyor insan aylarca bu an için bekleyip 2 dakika içinde tüm umutların bitmesi çok kötü bir durum. Bundan sonraki arkadaşlar için bol şans diliyorum. Ben bir daha başvurmayı düşünmüyorum. Tekrar bu stresi ve süreci atlatamam. Green card çıkarsa ancak o zaman giderim.

öncelikle geçmiş olsun. şunu sormak istiyorum. işiniz nedir? kaç yıldır çalışıyorsunuz?

• Bugün istanbul b1/b2 den red aldım.
    9 yıllık memurum.evliyim ev araba bankada param var ama bakılmadı.
    Tatil amaçlı gittiğimi söyledim,eşimin neden başvurmadığını sordu kurumsal bir şirkette yönetici olduğunu izni olmadığını söyledim.yurtdışına çıkışımı sordu çıkmadığımı yeşil pasaportu alınca avrupayı gezeceğimi söyledim.ne zaman alıyosun dedi 3 sene sonra hak kazanacam dedim.Formda kalacağım yere arkadaşımın adresini yazmıştım.Arkadaşımın kim olduğunu nerden tanıdığını ne iş yaptığını ve kaç yıldır amerikada olduğunu sordu.Biraz bekletcem dedi içerde 2-3 dakika biriyle görüştü sonra onaylanmadı dedi.
    Belki birilerine faydası olur diye yazmak istedim.Tekrar başvurmayı düşünmüyorum.Daha önce sorularıma bilgisini paylaşan arkadaşlara tekrar teşekkürler.

• @emrahfb88 Geçmiş olsun, bir daha başvuru yapmayı düşünürseniz yalnız başvuru yapın, aileniz sizi buraya bağlayıcı sebep olarak görülüp vize almanız çok yüksek. bir kaç sene sonra da eşiniz başvuru yapar, bu arada yakın ülkerede eşinizle beraber gidip gelin..

• ⭐⭐

@emrahfb88 bu kadar çok ülkeye gidip, gezmeyi seven bir profil oluşturup buna rağmen 2 yıllık evliliğiniz boyunca eşinizle bir yere gitmemeniz ve muhtemelen eşinizin ayrı olarak bir travel geçmişi yok ama memurun garipsedeği durum 2 yıllık boşluk ve yurtdisina eşiyle birlikte çıkmama bu tuhaf bir şey nereye gideceksiniz sorusuna Mayıs demenizde iyi değil bu plan değişmemeli ve turistik vize amacına uygun kullanılmalı ancak Mayıs demek ileri bir tarih bu değişkenlik gösterebilir burada da bir sorun var zamansal olarak. Bebek kısmına gelirsek o çok iş bitirici olmuş çünkü siz bebeğinizle gezmiyorsunuz, bebegenizin için bir plan yapıyor gibisiniz daha çok arada büyük fark var ve gerçekten küçük bir bebek için bu çok fazla ve kaldı ki cevapta verememişsiniz. Memurunda aklına muhtemelen iyi şeyler gelmemiştir genel tabloya bakınca

• ⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan vize randevunuzu aldığınız yerden. ais.usvisa-info.com adresinden.

• Banned

@LordBolton 2 yıldır korana var hayatımızda ve hemen cocuk sahibi olduk. Gayet mantıklı bir sebep 2 yıldır yurt dışına çıkamamış olmamız. Ama eşimle birlikte bir kaç ülkeye gitsek daha olumlu olurdu sanırım çünkü birlikte gittiniz mi diye sordu. Bence sen ne kadar mantıklı cevapta versen red verecekse veriyor önceden belli gibi herşey ben o kanıya vardım. Çocuğunuz daha küçük diyen biri nasıl 2 yıldır yurt dışına çıkmamızı bekler. Nereden bakarsan bakayım mantık bulamıyorum.

• Banned

@denizci10 33 yaşındayım bankacılık geçmişim var aynı zamanda futbolcuyum gelirim üst düzeyde ama hiç bir evrak istenmedi zaten bu yüzden bunların bir önemi kalmıyor

• @ellabella çok teşekkür ederim cevabınız için

• @emrahfb88 bu "önceden belli" teorisi hiç bir zaman aklımdan çıkmayan gerçek olduğunu düşündüğüm bir durum. Çünkü önceki sayfalarda yada farklı platformlarda okuduğum kadarıyla red veya onay alanlar hiç bir evrağıma bakılmadi diyor, bir kaç tanıdığım da vize aldı, onlarında hiç bir evrağına bakılmamış,

Acaba biz ds160 formunu gönderince araka tarafta bunu değerlendirme yapan biri yada birileri mi var. Yoksa tüm yetki görüşmeyi yapan konsolosda mı? Ekranına bakip nasıl uygun değilsiniz veya vizeniz hayırlı olsun diyebiliyor 🤔

• ⭐⭐⭐⭐

@emrahfb88, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10 33 yaşındayım bankacılık geçmişim var aynı zamanda futbolcuyum gelirim üst düzeyde ama hiç bir evrak istenmedi zaten bu yüzden bunların bir önemi kalmıyor

evrak istemedi diyorsunuz ama ds160 da yazanlar yeterli bence. sonuçta elinizdeki evraklar ds160 ı teyit edecek olan evraklar. geçmiş olsun tekrar.

• Banned

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

evrak istemedi diyorsunuz ama ds160 da yazanlar yeterli bence. sonuçta elinizdeki evraklar ds160 ı teyit edecek olan evraklar. geçmiş olsun tekrar.

Teşekkür ederim. Ds160 göre vize almamamı gerektirecek birşey yok ki. Ne yazalım Ds160 formuna vize almak için anlamış değilim benden daha üstün profildeki insanlarda alamıyor. Burda yazılanlara bakılınca düşük profilde insanların aldığınıda duyuyoruz. Yani nasıl bir kıstas var anlamış değilim. Bir daha başvuru yapmayacağım ama olurda tekrar yaparsam Ds160 formu dışında hiç bir evrak götürmeyeceğim banka hesap dökümü bile. Ds160 formundada abartı şeyler yazacağım öylede almıyorum böylede vermiyorlarsa vermesinler diyicem

• ⭐⭐⭐⭐

@Kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

DS 160 formunda, seyahat giderlerinizi kim karşılayacak sorusu var, burda şirketi seçersek, Şirketten hesap dökümü istenir mi? Yada nasıl bir yol çıkar karşımıza, Yaklaşık olarak 10 yıllık bir limited şirketim var, Bu soruda seyehat giderlerimi "kendim" yada "şirket" dememin bana yararı veya zararı olabilir mi? Turist vizesi olarak başvuru yapmayı düşünüyorum,

Şirket de sizin ise, kendim yazın. Kendinize ait banka dökümlerini götürürsünüz.
    Şirket için zaten bilanço vergi levhası gibi belgeleri götüreceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Teşekkür ederim. Ds160 göre vize almamamı gerektirecek birşey yok ki. Ne yazalım Ds160 formuna vize almak için anlamış değilim benden daha üstün profildeki insanlarda alamıyor. Burda yazılanlara bakılınca düşük profilde insanların aldığınıda duyuyoruz. Yani nasıl bir kıstas var anlamış değilim. Bir daha başvuru yapmayacağım ama olurda tekrar yaparsam Ds160 formu dışında hiç bir evrak götürmeyeceğim banka hesap dökümü bile. Ds160 formundada abartı şeyler yazacağım öylede almıyorum böylede vermiyorlarsa vermesinler diyicem

hayırlısı olsun. niyetim reklam yapmak değil ama isterseniz bir danışman ile çalışın çok almak isterseniz. çünkü danışmanların bazısı önceden ne söyleyeceğinizi bile söylüyor size. ben açıkçası çoğu kişinin yanlış ds160 doldurduğu için veya bir danışmanla çalışmadığı için alamadığını düşünmeye başladım. bakalım ben ne yapacağım. tekrar geçmiş olsun hocam.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 5
  • 238
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |