Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Ev hanımı birisi nasıl turist vizesi alabilir? Alabilir mi cevaplarınızı bekliyorum. Annem olacak kendisinin maaşı yok emekli değil sigortasını yeni yaptırdık naylon olarak yani 2 aydır falan var gayrimenkulleri var hesapta altın ve nakiti var bunların bir etkisi olur mu

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Ev hanımı birisi nasıl turist vizesi alabilir? Alabilir mi cevaplarınızı bekliyorum. Annem olacak kendisinin maaşı yok emekli değil sigortasını yeni yaptırdık naylon olarak yani 2 aydır falan var gayrimenkulleri var hesapta altın ve nakiti var bunların bir etkisi olur mu

sigorta, para vs. hepsi bir noktaya kadar önemli. vize bir çok değişkene bağlı olarak veriliyor, her şey yolunda gitse konsolosluk görevlisinin keyfi istemese yine vermez. ya da tam tersi her şey olumsuzken sırf o gün o görevlinin frekansı sizinle tuttuysa(ki bir kaç saniyelik bakışma ve ds160 da yazılanlardan bahsediyoruz) o vizeyi alırsınız. annenizin bu vizeyi almak isteme sebebi önemli; mesela siz abd de yaşayan yasalyolla green card almış(çekilişten çıkma kart, iş teklifi ya da evlilik) biriyseniz ve anneniz sizi ziyaret edecekse sorun çıkma ihtimali çok düşüktür, fakat yine sizin green cardınız vardır -abd ye turist gitmişken orada evlenmişsinizdir- yani vizeyi aslında amacı dışına çıkartmışsanız ve bu yolla green card almışsınızdır anneniz sizi ziyaret etmek istiyordur yine vize alamayabilir.

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue ben öğrenci olarak college a gideceğim. Kısmı çalışma vizem olacak eşim ve kızım bnmle F2 olarak gelicek ama çocuğumuz var ve annemide götürmek istiyoruz bunun bi yolunu bulmaya çalışıyorum

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@DustyBlue ben öğrenci olarak college a gideceğim. Kısmı çalışma vizem olacak eşim ve kızım bnmle F2 olarak gelicek ama çocuğumuz var ve annemide götürmek istiyoruz bunun bi yolunu bulmaya çalışıyorum

kısmi çalışma vizesi için okuldan onay almanız lazım

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

a vizesi için okuldan onay almanız laz
    aslında hali hazırda amazon yapmaktayız, ordada onunla devam ederiz diye düşünüyorum ama mumkun mu pek bilgim yok ordan bilen birine sormak lazım

amazon

ssn olmadan abd de çalışamazsınız diyelim ki mucize oldu ve kolej daha 1.yılınızda size çalışma izni için evrak düzenledi, çalışma bakanlığı ya da uscis bu izni onaylamaz sebebi basit siz zaten öğrenci olarak giderken kendinizin ve ailenizin eğitimi süresince paranızın yeterli olduğunu kanıtlıyorsunuz. ve ilk yıl içinde çalışma izni istemeniz sorun olacaktır. izin verilse bile normal okul zamanı haftada 20 saat tatillde 40 saat çalışma izniniz olacak. kaçak çalışmaktan başka yolunuz kalmıyor...

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue turkiyedeki amazon hesabımla orda devam edemez miyim yani, bunun içinde mi çalışma izni gerekecek. Evet bi bütçeyle gidicez ama orda okul bitene kadar yetmez bizde bu şekilde amazon sayesinde geçimi devam ettirirz diye düşünüyoduk.. kaçak göçek işlere hiç bulaşmak istemiyorum sonra okul bitince iş ararken karşımıza sorun çıksın istemem

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue bide ek olarak f1 alınca ssnim olmayacak mı?

@DustyBlue turkiyedeki amazon hesabımla orda devam edemez miyim yani, bunun içinde mi çalışma izni gerekecek. Evet bi bütçeyle gidicez ama orda okul bitene kadar yetmez bizde bu şekilde amazon sayesinde geçimi devam ettirirz diye düşünüyoduk.. kaçak göçek işlere hiç bulaşmak istemiyorum sonra okul bitince iş ararken karşımıza sorun çıksın istemem

hayır türkiyedeki hesabınızla abd de çalışamazsınız abd de bu tip işleri yaparken e-verify denilen sistemle ssn üzerinden kontol yapılır. çalışma izniniz var mı vs diye. diyelim ki abd de yaşama ve oturum izni dışında h2b ya da j1 nedeniyle ssn aldınız onu bile veriliş amacı dışında kullanamazsınız. yani benim ssn no var ben artık abd de çalışırım diyemezsiniz. kısaca evet çalışma izni gerekecek ya da kaçak çalışacaksınız durumunuzu anlıyorum ama çoluk çocuk gidecekseniz bunları hesaba katın derim.

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@DustyBlue bide ek olarak f1 alınca ssnim olmayacak mı?

hayır ssn vermeyecekler size. kolejlerin ssn vermesi için ya kampüs için 20 saat çalışacaksınız(iş varsa fakat şuan uzaktan eğitim gibi bir şey var kampüs içi iş zor ona güvenmeyin) ya da ekonomik durumunuz kötüleşirse okuldan kampüs dışı çalışma izni talep edeceksiniz onlarda göçmenlik kurumlarına durumunuzu sorup onay isteyecekler. fakat ilk yılınız içindeyken bu talepte bulunamazsınız. çünkü giderken hesabınızda siz ve size bağlı her kişi için belli bir miktar para göstereceksiniz, ilk yıl içinde para yok bana çalışma izni derseniz amacınızın ekonomik göç olduğunu görecek çalışma izniniz asla karşılanmayacaktır.

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue eyvah eyvah amazonu kullanamayacaksak büyük sıkıntı olacak demektir

@DustyBlue eyvah eyvah amazonu kullanamayacaksak büyük sıkıntı olacak demektir

maalesef durum bu.

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue amazon grubunda sordum bu durumu buraya geldikten sonra şirket kurulumu yapıp ein numberla üye olursanız mümkün dedi hatta yapan bir çok türk varmış whatsapp grubumuz da var falan dediler ben yinede avukat remzi bey var ona instagramdan yazdım bakalım 😦 bir umut..

@DustyBlue amazon grubunda sordum bu durumu buraya geldikten sonra şirket kurulumu yapıp ein numberla üye olursanız mümkün dedi hatta yapan bir çok türk varmış whatsapp grubumuz da var falan dediler ben yinede avukat remzi bey var ona instagramdan yazdım bakalım 😦 bir umut..

tabi sorun remzi beye ama ein ya da itn ile çalışamazsınız. burada vergi no almanız ile çalışmanız ç.ok farklı şeyler size çalışabilirsiniz diyenler yasadışı bir şey yaptığınızı anlatmıyorlar. bakın bu forumda abd de olan, eşi de green cardlı bir üyenin geçenlerde yazdığı mesajı okudum; eşi gc lı olmasına rağmen bu kişi abd de snn ile çalışıp(j1 den kalan muhtemelen wat ssn i) vergi ödediği için yasadışı duruma düşmüş(statüsünü korusa bile ihlalde bulunmuş o nedenle yasadışı- statü dışı değil) eşi şuan sponsor olamıyor çünkü bu anlaşıldığında deport edilebilir.
    ein number almanız için şirkete gerek yok şuan türkiyeden bile alabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam şirket kurup birini çalıştırırsanız amazon işinde o olabilirde o zaman attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değer mi?
    ssn ne için verildiyse onun için kullanılmalı. itn no da vergi ödeyin banka hesabı açın vs diye veriliyor ama irs al bu itn ile git çalış demiyor. diyor ki irs olarak görevim vergi toplamak gerisine karışmam sen vergini öde ben seni ihbar etmem ama bu bilgiler statün kalıcı olacağı zaman uscis ya da dhs tarafından istendiğinde bu bilgiyi paylaşırım ve paylaştığımda doğacak sonuçları göze alması gereken sizsiniz. burada önemli olan şu VERGİSİNİ ÖDESENİZ BİLE ÇALIŞMA İZNİNİZ YOKSA BU İLLEGALDİR o nedenle amazon üyeliğinizi abd de kullanabileceğinizi hiç zannetmiyorum. kullanırsanız bunun bir bedeli olacaktır. amazonla uğraşacağınıza pizza dağıtmayı düşünün daha mantıklı, iz bırakmamış olursunuz.

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue dediklerinizi şimdi daha iyi anladım. benim arzum statüyü hiç bir şekilde risk etmeden 1 sene geçirmek zaten sonrasında okul bitmiş ve cpa lisansı için sınav hakkı doğmuş olacak ve daha sonra rahatça h1 vizesi alabilelim. greencard çıkmıyor hepi topu 20 bin dolar para var yani neyi nasıl yapıcam bilemiyorum ama türkiyede artık boğuluyor gibiyiz bi hal çare arıyorum acıkcası yazışmalarımızda biraz b1 b2 konusundan uzaklaştı ama durumum budur kimse uyarmadan ben özrümü diliyim 🙂 tavsiyeleriniz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu isleriniz sadece Turkiye ile sinirli kalacaksa o durumda olabilir, ama konu "amazon" oldugu icin ABD'de de is yapacaginizi tahmin ediyorum. Bu durumda ABD'de calisip, ABD'de para kazanmaniz yasal olmayacak maalesef.

Calisma izniniz olmadan calismak suc islediginiz anlamina gelmeyecek ama vize statunuzu ihlal etmis olacaksiniz, bu durumda daha sonra yapacaginiz baska basvurularda problem yasayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells okadar entry arasından döndüğünüz için teşekkür ederim ali bey sağolun 🙏🏼 Anneme vize almak istiyorduk zaten hem kızımızla ilgilenecekti bide şimdi vize ihlali falan yapmayalım diye amazonu orada onun üstüne yaparız diye düşünüyoruz. Kendisi ev hanımı sigorta yaptık 2 aydır altın hesabı ve gayrimenkulleri var bu şekilde bizim F1 vizemizden önce kendisine başvursam turist olarak sizce şansı ne olur bi de vizesini desteklemek için ne eklememizi önerirsiniz 🙏🏼

• Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 haftadır bir inşaat firmasında pazarlama müdürü olarak işe girdim. Şirketim en yakın zamanda beni Amerika'ya iş seyahatine göndermeyi planlıyor. Yaklaşık 6 aydır sigortalı bir işte çalışmıyordum. Daha önce 5 yıl yurt dışında yaşadım. Diğer pasaportlarımda Azerbaycan ve Gürcistana ait onlarca mühür ve vize var. Müracaat ettiğimizde red yeme ihtimalim yüksek midir acaba? Bizim için önemli bir iş seyahati olacak.

• @Altaylı639, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 haftadır bir inşaat firmasında pazarlama müdürü olarak işe girdim. Şirketim en yakın zamanda beni Amerika'ya iş seyahatine göndermeyi planlıyor. Yaklaşık 6 aydır sigortalı bir işte çalışmıyordum. Daha önce 5 yıl yurt dışında yaşadım. Diğer pasaportlarımda Azerbaycan ve Gürcistana ait onlarca mühür ve vize var. Müracaat ettiğimizde red yeme ihtimalim yüksek midir acaba? Bizim için önemli bir iş seyahati olacak.

Turist ve kısa süreli iş amaçlı vizelerde Türkiye’ye geri döneceğinize ikna olmaları gerekiyor. Şirketinizden alacağınız belgelerle, dürüstçe seyahat planınızı açıkladığınız ve Türkiye’de sahip olduğunuz maddi varlıklarla desteklediğiniz durumda red yeme ihtimaliniz oldukça düşük.

• @Altaylı639, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 haftadır bir inşaat firmasında pazarlama müdürü olarak işe girdim. Şirketim en yakın zamanda beni Amerika'ya iş seyahatine göndermeyi planlıyor. Yaklaşık 6 aydır sigortalı bir işte çalışmıyordum. Daha önce 5 yıl yurt dışında yaşadım. Diğer pasaportlarımda Azerbaycan ve Gürcistana ait onlarca mühür ve vize var. Müracaat ettiğimizde red yeme ihtimalim yüksek midir acaba? Bizim için önemli bir iş seyahati olacak.

önce gidilirse dönülmek istemeyecek refahı yüksek ülkelerden birine gidin öyle başvurun derim; schengen vizesi kanada yen zelanda avustralya britanya vs gibi

• @Ryback Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz bilgi için. Umarım bir problem oluşmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

44

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |