Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serkantepe, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, DS-260 Formunu doldurmak istiyorum lakin devamlı olarak karşıma " Electronic Diversity Visa Confirmation Number is invalid" hatası alıyorum.

Forumu inceledim sıfırları sildim olmadı ekledim olmadı nerede hata yapıyorum yardımcı olabilir misiniz.
    "

sorularinizi ilgili baslikta sormalisiniz. Forumu bu sekilde kullanmaya devam ederseniz, banlanacaksiniz.

• Merhaba, B1/B2 vize randevuları yine ertelendi. Temmuzn başında Ankarada randevum vardı. İptal edildi diye mail geldi 😞 Kesin bir tarih veremiyorlarmış.
    @crazycells bir sorum olacaktı , Benim randevum Ankara'daydı DS160 formuna da Ankara olarak yazmıştım. Fakat randevular iptal edildi. Kesin bir tarihte vermiyorlar. Şimdi, İstanbul olarak yeni randevu alabilir miyim? DS160 formunu güncellemem gerekiyor mu? Güncellersem DS 160 form numaram değişiyor, ve tekrar ödeme istemesinler bu sefer!!!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GC_dream, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, B1/B2 vize randevuları yine ertelendi. Temmuzn başında Ankarada randevum vardı. İptal edildi diye mail geldi 😞 Kesin bir tarih veremiyorlarmış.
    @crazycells bir sorum olacaktı , Benim randevum Ankara'daydı DS160 formuna da Ankara olarak yazmıştım. Fakat randevular iptal edildi. Kesin bir tarihte vermiyorlar. Şimdi, İstanbul olarak yeni randevu alabilir miyim? DS160 formunu güncellemem gerekiyor mu? Güncellersem DS 160 form numaram değişiyor, ve tekrar ödeme istemesinler bu sefer!!!

istanbul konsoloslugu tarih veriyor mu? Eger veriyorsa kendilerine sorun isterseniz, transfer yapabiliyorlar mi diye... o sekilde isiniz kolaylasir...

• @crazycells bildiri mesajı gelmişti. Şu an konsolosluklar net bir tarih vermiyorlar diye. Fakat sistem randevu tarihi seçme imkanı veriyor. Tabi seçilen yeni tarihte ilerde iptal edilebilir. + Ankara yerine İstanbul'da mülakata girebilirmişim.

• Herkese merhaba ben bir kaç gün önce Ds - 160 formunu doldurup randevu tarihi aldım 11 Eylül. Bakalım ne olacak. Ds-160 formunu doldurdum ama emin değilim. Umarım hata yapmamışımdır. Ayrıca gitmek istediğim dönem 1 Eylüldü ancak randevu tarihi 11 Eylül olarak verildi. Vizem onaylanmadan hangi tarihe uçuş bileti alacağımı bilmiyorum ya da herhangi bir rezervasyon yapmadım. Bu Covid- 19 yüzünden her şey belirsiz zaten. Bu vizeye etki eder mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burcu-Boz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese merhaba ben bir kaç gün önce Ds - 160 formunu doldurup randevu tarihi aldım 11 Eylül. Bakalım ne olacak. Ds-160 formunu doldurdum ama emin değilim. Umarım hata yapmamışımdır. Ayrıca gitmek istediğim dönem 1 Eylüldü ancak randevu tarihi 11 Eylül olarak verildi. Vizem onaylanmadan hangi tarihe uçuş bileti alacağımı bilmiyorum ya da herhangi bir rezervasyon yapmadım. Bu Covid- 19 yüzünden her şey belirsiz zaten. Bu vizeye etki eder mi ?

iyi etmissiniz, bence uzun bir sure rezervasyon yapmayin, once konsoloslugun acilmasini bekleyin, mulakat tarihleri daha sonra yine degisebilir.

Eger turizm amaciyla gidiyorsaniz ve tarihler esnekse o durumda 1 Eylul'un sorun cikarmamasi lazim.

• Merhabalar, eşimle birlikte bu yaz düşündüğümüz ABD seyahati için şubat ayında mart ayı için vize randevusu almıştık. İlk vize deneyimimiz olumsuz sonuçlandı. Daha sonra pandeminin boyutu artınca bekleme sürecine girdik. Şimdilerde tekrar başvuru yapmak istiyoruz, konsolosluk sanırım vize randevusunu en erken kasım ayına veriyormuş. Sorum şu ki; İstanbul'da vize danışmanlığı alabileceğim güvenilir, iyi bir şirket var mıdır?

• @didem, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, eşimle birlikte bu yaz düşündüğümüz ABD seyahati için şubat ayında mart ayı için vize randevusu almıştık. İlk vize deneyimimiz olumsuz sonuçlandı. Daha sonra pandeminin boyutu artınca bekleme sürecine girdik. Şimdilerde tekrar başvuru yapmak istiyoruz, konsolosluk sanırım vize randevusunu en erken kasım ayına veriyormuş. Sorum şu ki; İstanbul'da vize danışmanlığı alabileceğim güvenilir, iyi bir şirket var mıdır?

kendisi istanbulda değil ama @Gokce-Taskiran ile bir görüşün derim. eski elçilik çalışanı kendisi.

• @DustyBlue çok teşekkür ederim.

• @Gokce-Taskiran eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. İnternetten biraz araştırdım daha sonra firmalarla telefon görüşmesi yaptım ama tabi herkes farklı bir şey söylüyor. Haliyle kafa karışıklığı oluyor. Ben de buradan yardım almak istedim.

• Merhaba abd turist vizesi alacağım abd için ilk vize başvurum olacak, önce İnternetteki dosyayı doldurup gönderip eğer tamam şu gün görüşmeye gelin denilirse mi diğer belgeleri toplayacağım yoksa tüm istenen belgeleri toplayıp önce götüreceğim sonra mı vize görüşmesine çağırıyorlar? Bilgi verir misiniz

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ades88, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba abd turist vizesi alacağım abd için ilk vize başvurum olacak, önce İnternetteki dosyayı doldurup gönderip eğer tamam şu gün görüşmeye gelin denilirse mi diğer belgeleri toplayacağım yoksa tüm istenen belgeleri toplayıp önce götüreceğim sonra mı vize görüşmesine çağırıyorlar? Bilgi verir misiniz

DS-160 formunu doldurup, gorusme ucretini odeyip AIS'ten randevu tarihi alacaksiniz.

Randevu tarihine gore tum belgelerinizi hazirlayip konsoloslukta mulakata gideceksiniz.

Fakat konsolosluk resmi olarak acilmadan bu basvuruyu yapmanizi tavsiye etmem, konsoloslugun acilmasindaki gecikmeler formu tekrar doldurmanizi gerektirebilir (seyahat tarihi guncellemeleri vs.)

• @crazycells çok teşekkür ederim, öncelik bunu öğrenmek istemiştim açılma sürecini takip ediyorum zaten.Teşekkürler tekrardan

• B1-B2 vizesine şuan giriş kapalı. Ne zaman açılacağı ile ilgili bir bilgi var mı?

• @sChAdOw, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

B1-B2 vizesine şuan giriş kapalı. Ne zaman açılacağı ile ilgili bir bilgi var mı?

kapalı değil? sadece kısa süreli kalış veriliyor 15 20 gün gibi .

• @DustyBlue eğer yasaklı bir ülkeden gelmiyorsanız, örn:türkiye. Girişte sorun yok, ama avrupa, çin, brezilya gibi ülkelerden girişlere izin yok.

Passengers who have transited or have been in Austria, Belgium, Brazil, China (People's Rep.), Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Iran, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland or in the United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe), in the past 14 days are not allowed to enter and transit.
    -This does not apply to:

• nationals and permanent residents of the USA;
    • spouses of nationals and of permanent residents of the USA;
    • parents/legal guardians of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA;
    • the unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years;
    • the child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA;
    • passengers with the following visas: A-1, A-2, C-1, C-1/D, C-2, C-3, D, E-1 (as an employee of TECRO or TECO or the employee's immediate family members), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-4, IH-4, NATO-1 through NATO-4, or NATO-6 visa;
    • members of the U.S. Armed Forces, spouses, and children of members of the U.S. Armed Forces;
    • passengers with evidence of traveling at the invitation of the USA government for a purpose related to the containment/mitigation of the Coronavirus (COVID-19);
    • passengers with documents issued by the U.S. Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection, or U.S. Department of State indicating that the passenger is exempt from the restriction;
    • B1 crew crewmembers that are engaged in lightering, Outer Continental Shelf (OCS) activity, wind farm activity, private air/sea crew and other similar crewmember actives;
    • students with an F-1 or M-1 visa and their F-2 and M-2 dependents, if they arrive from or have been in Ireland (Rep.), United Kingdom or Schengen Member States in the past 14 days.
    1. Passengers who have been in one of the countries listed in bullet number 1 in the past 14 days but are exempt from the restriction to enter the USA, must arrive at one of the following airports: Atlanta (ATL), Boston (BOS), Chicago (ORD), Dallas, (DFW), Detroit (DTW), Ft. Lauderdale (FLL), Honolulu (HNL), Houston (IAH), Los Angeles (LAX), Miami (MIA), New York (JFK or EWR), San Francisco (SFO), Seattle (SEA) and Washington (IAD).
    2. Passengers who have been in Austria, Belgium, Brazil, China (People's Rep.), Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Iran, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland or United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe) in the past 14 days but are exempt from the restriction to enter the USA, must self-quarantine for 14 days once they reach their final destination.
    3. Passports issued to nationals of Belarus which have expired between 30 April 2020 and 31 July 2020, are considered valid with an extension of 3 months.

• @crazycells Merhaba, acaba benim sorum hakkında bilginiz var mıdır? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@didem, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, eşimle birlikte bu yaz düşündüğümüz ABD seyahati için şubat ayında mart ayı için vize randevusu almıştık. İlk vize deneyimimiz olumsuz sonuçlandı. Daha sonra pandeminin boyutu artınca bekleme sürecine girdik. Şimdilerde tekrar başvuru yapmak istiyoruz, konsolosluk sanırım vize randevusunu en erken kasım ayına veriyormuş. Sorum şu ki; İstanbul'da vize danışmanlığı alabileceğim güvenilir, iyi bir şirket var mıdır?

Konsolosluk henuz resmi olarak acilmadi, bu konuda bir aciklama da yapmadilar. Su an randevu alsaniz bile zamani gelince iptal olup ertelenebilir, bilginize.

Konsoloslukla ilgili bilgileri su sayfadan takip edebilirsiniz, haber geldikce o basligi guncelliyoruz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3251/türkiye-deki-abd-konsolosluk-hizmetleri-durduruldu-coronavirüs-covid-19

• @crazycells merhaba, şu anda açılıp açılmadığını bilmiyorum ama formu doldurmak için giriş yaptım ve herhangi bir uyarı vermedi. Sanırım şu an konsolosluk randevu tarihi olarak Kasım-Şubat arası bir şey veriyormuş. Galiba ne zaman boşluk bulunursa o zaman. Benim şu an için derdim ilk vizemiz olumsuz olduğu için profesyonel olarak destek almak istiyorum. Bunun için de iyi, güvenilir bir danışma şirketi arıyorum. Çünkü çok fazla şirket var, haliyle insanın kafası karışıyor. Bildiğiniz bir danışma şirketi var mı diye buraya yazmak istedim. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 237
  • 5
  • 8
  • 968
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |