Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Peki hiç yalan söyleyen ve buna rağmen onay alan birini tanıdınız veyada duydunuz mu? Çünkü çok suistimale açık gibi görünüyor maalesef

• ⭐⭐⭐⭐

@lordbolton vallahi ben ne gördüm öyle birini ne de duydum. Ama bu konuda çok haklısınız. Biz de eşimle birlikte bu konuyu konuştuk vize görüşmesinden hemen sonra. Eşim bu kadar evrak getirdik bakmadı bile dedi ben de yeşil pasaportumuz var zaten 15 yıllık memurlara veriliyor dedim. ama bu sorulardan sadece biri. yani çalışma hayatını ispat ediyor. bankada ne kadar var, kaç kez yurt dışına çıktın gibi bir soruya cevap vermiyor. birisi de birkaç ülkenin ülke giriş çıkış sisteminin ortak olduğundan bahsetmişti. mesela almanya ya girince abd görüyor gibi. belki bu sebeple yurt dışı çıkış belgelerimize bakmadılar. belki de eşim dediği gibi nasıl olsa yeşil pasaportları var istedikleri zaman gidip orada kalabilirler bu yüzden bakmaya gerek yok deyip de bakmamış olabilirler. tabi bunların hepsi tahmin. gerçeği asla öğrenemeyeceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐

@mylife6060 alakası bile yok. Başka bir sıkıntı vardır

• ⭐⭐⭐⭐

@rainman pardon ama burada asıl sorun ds160 değil yeni pasaportunuzun numarasını ais deki sisteme işlemek. Bunu sakın unutmayın. Ayrıca 2 gün önce de ds160 doldurabilirsiniz bunda teknik olarak bir sıkıntı yok.

• ⭐⭐

Merhabalar. Bi sorum olacaktı. Turist vizesi ile gelen birine burada bir iş veren sponsor olabilir mi? Yani turist vizesi ile geldikten sonra burada çalışma vizesine döndürebilir mi vizesini ? İş veren ? Ve iş veren hangi şartlara sahip olması gerekir bu kişiye çalışma vizesi almak için

• ⭐⭐

Arkadaşlar sigortasız çalışanlar çalıştığınız nasıl belgeliyor tanıdığınız veyada duyduğunuz insanlar var mı sigortasız çalışan ve vize alan birini

• @emirgenco Youtube'da avukat remzi guvenc kulen var, sanırım bu konularda uzman biri, aşağıdaki linkteki anlatıyor. uzun uzun izlemek istemiyorsanız 8 nci maddeye bakabilirsiniz.

• Merhaba, Ds160 formunu doldurdum vize randevusu almaya calisiyorum fakat istanbul da uygun randevu bulunmamaktadir diye uyari veriyor. Randevu nasil aliniyor? Bir puf noktasi var midir? Belli saatleri var mi?

• @kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@emirgenco Youtube'da avukat remzi guvenc kulen var, sanırım bu konularda uzman biri, aşağıdaki linkteki anlatıyor. uzun uzun izlemek istemiyorsanız 8 nci maddeye bakabilirsiniz.

Bu adam FETÖ’nün avukatlık işlerini yapıyordu, baktı para Türk göçmenlerden geliyor, geçmişine sünger çekti sanırım veya öyleymiş gibi yapıyor.

• @erbatur Bir kaç gün önce YouTube da gördüm kendisini, geçmişi hakkında bilgi sahibi değilim, Kendisiyle de bir alakam yoktur.

• @erbatur valla neci olduğu beni ilgilendirmez. adam çok güzel bilgiler veriyor.

• @alp-0, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@erbatur valla neci olduğu beni ilgilendirmez. adam çok güzel bilgiler veriyor.

Bu mantıkla PKK’nın dağ kadrosunu bile gidin takip edin, sonuçta güzel bilgi veriyorsa neden olmasın değil mi? Biraz omurga.

• @erbatur saçmalamaya gerek yok. buradan hiç tanımadığın birine omurga filan diyerek ahkam kesme olur mu?

• merhaba , beni telegrama alırmısınız . 05342970892

• @denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lordbolton hiç alakası bile yok bence. önceden ds160 a bakıp karar veriyorlar algısı da saçma. çünkü ben yeni ds160 doldurdum ve bu ds160 formunun confirmation numarasını görüşmeden 10 dk önce görevliye verdim. Konsolos da bunu o anda gördü ve 2 soru sorarak 45 saniye gibi bir sürede verdi onayı. Bu süre zarfında mümkün olmadığını düşünüyorum. Konsolos bu süre zarfında ds160 formundaki birkaç hususa bakıyor bence. Ne kadar süredir nerede çalışıyorsun, kaç ülke gezdin, orada akraban var mı belki bir de gelir kısmına bakıyordur ve buna göre karar veriyorlardır. yoksa oradan bilmem ne bilgisi buradan bilmem ne bilgisi bence gerçek bir şey değil. Yaşamadan önce ben de sizin gibi düşünüyordum ama oraya gidince anlıyorsunuz bunların hurafe olduğunu. tabi yine takdir sizin nasıl düşünmek isterseniz...

Merhaba, @denizci10 ve @LordBolton Mevcut işimden dolayı biliyorum; tahminime göre arka tarafta, ds160 formuna girilen bilgileri analiz ederek risk skoru üreten bir sistem var. Bu risk skoruna +- skor ilave eden ve sistemdeki bazı bilgilerin ekstra doğruluğunu teyit eden(yurtdışı tecrübesi-uluslarası giriş çıkışların görülebildiği ortak bir platform gibi, ve o ülkenin kurumlarından belli anlaşmalar uyarınca o ülke vatandaşı hakkında elde edilebilecek maksimum data gibi) bir çalışan var. Adına risk uzmanı diyebilirsiniz. Atıyorum, risk skorlarının da belirli bir skalası var. Mesela 0-40 arası skor "red"(sakıncalı ya da riskli bilgilerin yer aldığı bir ds160 formu), 41-60 arası skor banko memurunun insiyatifi(sorduğu sorulara ve talep edeceği belgelere göre), 61-99 arası skor ise "accept" olarak sonuçlanıyor. (accept tarafında olağanüstü garip bir durumla karşılaşmamışsa red alınmaz)
    Dolayısıyla ds160 formu kararın çok büyük bir kısmını oluşturmakla birlikte, eğer skorunuz memurun insiyatif alanındaysa; sorulara verilen tutarlı cevaplar, sakinlik ve bazı diğer etmenler gözetilerek bir karara bağlanıyor.
    Yukarada sıraladığım senaryo tamamen benim kafamda yarattığım bir senaryo. İşim gereği sistemin yüksek ihtimal bu şekilde çalıştığına inanıyorum. Ben bu şekilde kafa yordum diyebiliriz en azından 🙂

• ⭐⭐

@branth 10 dakikada bir kontrol et yada her müsait olduğunda genelde gece açılıyor ben hep gece rastlıyordum

• Arkadaşlar Merhaba,
    Biz DS-160 formunu tekrar doldurarak, vize görüşmesine gittik. Girişteki görevli hangisi yeniyse onu verin dedi. Sonrasında yukarı çıkıp, parmak izi verdik. Sonrasında yan taraftaki kontuara geçtik. Türkçe konuştuk.

Görevli; Neden gittiğimizi sordu.
    -Gezmeye
    Görevli: Nereye gitmeyi planladığınızı sordu.
    Sanfrancisco-Hollywood

Farklı bir soru sormadı, hiç bir belgemizi sormadı ve istemedi.

Sonrasında pasaportumuzu aldı ve onaylandı yazan bir kağıt verdi. Kapı girişinden itibaren 20 dk içinde dışarı çıktık. Tüm görevliler aşırı pozitif ve ılımlıydı.

• @murty, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@lordbolton hiç alakası bile yok bence. önceden ds160 a bakıp karar veriyorlar algısı da saçma. çünkü ben yeni ds160 doldurdum ve bu ds160 formunun confirmation numarasını görüşmeden 10 dk önce görevliye verdim. Konsolos da bunu o anda gördü ve 2 soru sorarak 45 saniye gibi bir sürede verdi onayı. Bu süre zarfında mümkün olmadığını düşünüyorum. Konsolos bu süre zarfında ds160 formundaki birkaç hususa bakıyor bence. Ne kadar süredir nerede çalışıyorsun, kaç ülke gezdin, orada akraban var mı belki bir de gelir kısmına bakıyordur ve buna göre karar veriyorlardır. yoksa oradan bilmem ne bilgisi buradan bilmem ne bilgisi bence gerçek bir şey değil. Yaşamadan önce ben de sizin gibi düşünüyordum ama oraya gidince anlıyorsunuz bunların hurafe olduğunu. tabi yine takdir sizin nasıl düşünmek isterseniz...

Merhaba, @denizci10 ve @LordBolton Mevcut işimden dolayı biliyorum; tahminime göre arka tarafta, ds160 formuna girilen bilgileri analiz ederek risk skoru üreten bir sistem var. Bu risk skoruna +- skor ilave eden ve sistemdeki bazı bilgilerin ekstra doğruluğunu teyit eden(yurtdışı tecrübesi-uluslarası giriş çıkışların görülebildiği ortak bir platform gibi, ve o ülkenin kurumlarından belli anlaşmalar uyarınca o ülke vatandaşı hakkında elde edilebilecek maksimum data gibi) bir çalışan var. Adına risk uzmanı diyebilirsiniz. Atıyorum, risk skorlarının da belirli bir skalası var. Mesela 0-40 arası skor "red"(sakıncalı ya da riskli bilgilerin yer aldığı bir ds160 formu), 41-60 arası skor banko memurunun insiyatifi(sorduğu sorulara ve talep edeceği belgelere göre), 61-99 arası skor ise "accept" olarak sonuçlanıyor. (accept tarafında olağanüstü garip bir durumla karşılaşmamışsa red alınmaz)
    Dolayısıyla ds160 formu kararın çok büyük bir kısmını oluşturmakla birlikte, eğer skorunuz memurun insiyatif alanındaysa; sorulara verilen tutarlı cevaplar, sakinlik ve bazı diğer etmenler gözetilerek bir karara bağlanıyor.
    Yukarada sıraladığım senaryo tamamen benim kafamda yarattığım bir senaryo. İşim gereği sistemin yüksek ihtimal bu şekilde çalıştığına inanıyorum. Ben bu şekilde kafa yordum diyebiliriz en azından 🙂

israil ve abd nin en büyük şansı bu, insanların bu iki ülkeyi gözlerinde anormal büyütmesi. yalnız bu kadar varsayım yapılınca aklıma aynı bilgilerle 3 -4 kere ret alıp sonrasında kabul edilenler geliyor. ya da abd, ingiltere avrupa arasında fink atıp ret alanlar, bankada yüz binlerce doları olup reddedilenler...

ben size bizzat konsolosluktan görüştüğüm kişinin (ankara konsolosluğunda çalışıyor elçilik bünyesine tanıtım ve bilgi vermek için geldiğinde konsolos olduğunu bilmeden sohbet etmiştik) anlkattığını söyleyeyim sizi çağırmadan bir kaç dk önce ds 160 ı açıyoruz içeriğine bakıp bir karar alıyoruz siz gelincede aksi bir durum yoksa olumlu olumsuz kararı bildiriyoruz demişti. e o zaman bizi niye ayağınıza getiriyorsunuz dedim abd kanunları ekstrem bir durum olmadıkça vize verilecek kişiyi görmemizi emrediyor demişti. sonra bu adamla ankarada karşılaştık elçilikte çünkü vize memurum bizzat kendisiydi. o beni hatırlamadı ama ben onu hatırladım sonra o da beni hatırlayınca sana benim vize vermem etik değil arkadaşıma yönlendiryorum dedi. ben arkadaşından aldım vizemi. o kişide baya sorular sormuştu.

• @dustyblue, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@murty, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

israil ve abd nin en büyük şansı bu, insanların bu iki ülkeyi gözlerinde anormal büyütmesi. yalnız bu kadar varsayım yapılınca aklıma aynı bilgilerle 3 -4 kere ret alıp sonrasında kabul edilenler geliyor. ya da abd, ingiltere avrupa arasında fink atıp ret alanlar, bankada yüz binlerce doları olup reddedilenler...

ben size bizzat konsolosluktan görüştüğüm kişinin (ankara konsolosluğunda çalışıyor elçilik bünyesine tanıtım ve bilgi vermek için geldiğinde konsolos olduğunu bilmeden sohbet etmiştik) anlkattığını söyleyeyim sizi çağırmadan bir kaç dk önce ds 160 ı açıyoruz içeriğine bakıp bir karar alıyoruz siz gelincede aksi bir durum yoksa olumlu olumsuz kararı bildiriyoruz demişti. e o zaman bizi niye ayağınıza getiriyorsunuz dedim abd kanunları ekstrem bir durum olmadıkça vize verilecek kişiyi görmemizi emrediyor demişti. sonra bu adamla ankarada karşılaştık elçilikte çünkü vize memurum bizzat kendisiydi. o beni hatırlamadı ama ben onu hatırladım sonra o da beni hatırlayınca sana benim vize vermem etik değil arkadaşıma yönlendiryorum dedi. ben arkadaşından aldım vizemi. o kişide baya sorular sormuştu.

En basit e-ticaret firmasında bile fraud/risk kontrol sistemi vardır. 1-2 dakika forma göz gezdirilerek ülkenize girecek göçmen ya da göçmen olmayan insanları değerlendiremezsiniz. Hele de 11 Eylülden sonra, bizim gibi 3. dünya ülkelerine karşı tutum kesinlikle bu olamaz. Ayrıca konsolosluk çalışanının kariyerini hatta geleceğini riske atarak tüyo vereceğine de hiç ama hiç inanmıyorum. Bence bu noktada size doğru bilgi vermemiştir bu şahıs. Yine de sizin düşünceniz saygı duyuyorum.

• ⭐⭐

@omerfaruk07 tebrik ederim, genel profilinizden bahseder misiniz kaç ülkeye gittiniz kaç yaşındasınız bekar mısınız kaç yıldır çalışıyorsunuz vb

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |