Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

1 yıl şartı olmayan bir yerden uber veya lyfte kaydoldukta sonra başka bi eyalette fark etmeksizin uygulamayı açıp çalışma şansı var mı?
    Ör: Yeni gelen biri ilk kez Marylandde ehliyeti aldı ve lyft e kaydoldu ama uygulamayı gidip chicagoda açıp iş yapılabiliyor mu?
    Yani lyft hop dur bakalım marylandde sene şartı yoktu aldın ehliyeti girdin sisteme ama chicagoda var ve sen daha 1 senelik değilsin diy engel koyabilir mi daha önce bunu düşünüp deneyen oldumu acaba

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

1 yıl şartı olmayan bir yerden uber veya lyfte kaydoldukta sonra başka bi eyalette fark etmeksizin uygulamayı açıp çalışma şansı var mı?
    Ör: Yeni gelen biri ilk kez Marylandde ehliyeti aldı ve lyft e kaydoldu ama uygulamayı gidip chicagoda açıp iş yapılabiliyor mu?
    Yani lyft hop dur bakalım marylandde sene şartı yoktu aldın ehliyeti girdin sisteme ama chicagoda var ve sen daha 1 senelik değilsin diy engel koyabilir mi daha önce bunu düşünüp deneyen oldumu acaba

Hangi eyalette Uber veya Lift'e kaydolduysaniz, sadece o eyalette calisabilirsiniz. Ornegin, Florida'ya kayitlisiniz, Florida'dan yolcu alip Georgia'ya biraktiniz. Oradan baska musteri alamazsiniz, uygulama size request gondermez. Baska bir eyalete tasindiginiz zaman, Uber veya Lift'ten accountunuzu transfer etmesini talep edersiniz. O talebe nasil yanit vereceklerine bagli bir durum. Ben zannetmiyorum yapilabilecegini.

• ⭐⭐⭐

@Ryback çok teşekkür ediyorum bilgi için böyle olmasaydı güzel olurdu şimdi asıl istediğimiz şehre geçemeyeceğiz uber lyft 1 sene yapamadan da ne bileyim bi üzüldüm😞😞

• @ahsenaydgdu Rica ederim. Umarim hersey gonlunuzce olur.

• ⭐⭐⭐

@Ryback umarım inşallah tekrardan çok teşekkürler 🙂

• Abdye work and travel programıyla gelmeyi düşünüyorum ilk sene ehliyeti alsam bir yıl sonra aynı eyalete gidince uber veya lyft yapabilir miyim

• Lyft'e nasıl başvuruyoruz, bilen bir arkadaşımız varsa yardımcı olabilir mi?

• @Tudaeki benim bildiğim yeni başvuranlar için 2017 ve üstü model araç eskiden 2007 kabul ediyorlar Dı araç sigortası sizin adınıza olacak başvurduğunuz eyaletin ehliyeti ve temiz bir geçmiş ceza falan olmayan sistemden yeni sürücü başvurusu olması lazım

• @yilmaz çok teşekkürler 🙂

• @Tudaeki bazen hemen kabul etmiyorlar uber bir yıllık ehliyet geçmişi istiyor kesin olarak ve lyft de hemen kabul etmiyebiliyor benim 6 ay askıya alınmıştı dolmak üzere başvuruda dikkat edin yeterli

• @yilmaz peki lyft'e başvuruyu nereden yapıyoruz, hangi aşamalar var detaylı bilgi verebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@Tudaeki, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@yilmaz peki lyft'e başvuruyu nereden yapıyoruz, hangi aşamalar var detaylı bilgi verebilir misiniz?

Konunun ilk iletilerini incelerseniz diğer arkdaşlar detaylıca anlatmış;

https://yesilkartforum.com/forum/post/123‬

• @bolatmali çok teşekkürler

• herkese merhaba bir soru soracağım. lyft'in gereksinimlerine bakarken şöyle bir durum gördüm. texas'ta Austin Houston Dallas Fort Worth ve San Antonio şehirlerinde kullanacağınız aracın 2010 ya da daha yeni olması gerektiği, diğer şehirlerde 2006 ya da daha yeni olması gerektiği yazıyor. Bildiğim kadarıyla da lyft hesabı eyalet içinde çalışıyor. Yani ben 2006 model araç gerektiren bir şehire taşınıp, başvuru yapıp, kabul alsam sonra da houston'a ya da austin'e taşınsam, sistem çalışır mı?

• @Newlifess Gider gitmez ehliyet almak için SSN'in olması gerekecek. SSN'i aldıktan sonra ehliyet alabilirsin ama aldığın ehliyet vize bitiş tarihine kadar olacak.
    Bir sonraki sene gittiğinde, ehliyetinin bitiş tarihinden itibaren 1 yıldan daha az süre geçtiği için doğrudan ücret ödeyip (sınava girmeden) ehliyeti yenileybilirsin.
    Bir önceki ehliyetini de kaybetmezsen, 1 yıl tecrübeli sürücü olarak değerlendirilebilirsin.

• merhabalar,
    öncelikle bir ay daha beklemek zorunda kaldık ama neyse benim bir sorum var texas bölgesinde lyft yapamak için izlediğimiz videolarda ehliyetle ilgili süre kıstası olmadıgını anlatıyorlar ama ben pek emin olamadıgım için buradan sormak istedim.Konu ile ilgili bilsi olan arkadaslar bu konuda yardımcı olabilirse cok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sebahattin-Ongel delivery ve lyft gibi şirketler eğer gelen taleplere karşı elinde yeteri kadar çalışanı varsa evet belli bir süre kısıtlaması yapıyor. Fakat yeterli gelmiyorsa hemen işe alımlar yapıyor. Mesela amazon flex her bölge için hemen işe başlayamıyorsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sebahattin-Ongel hem bu başlıkta ki eski yazılanlar göz atarsın hem de aşağıdaki başlıkta ki yazılara göz atarsınız. Bazı insanlar hemen başlamış bazıları 3-4 ay bekliyor hala başlamıyor

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1673/amazon-flex-delivery

https://yesilkartforum.com/forum/topic/652/amerika-da-uber-eats-doordash-ve-pizza-delivery-yapmak

• @travelleth, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

herkese merhaba bir soru soracağım. lyft'in gereksinimlerine bakarken şöyle bir durum gördüm. texas'ta Austin Houston Dallas Fort Worth ve San Antonio şehirlerinde kullanacağınız aracın 2010 ya da daha yeni olması gerektiği, diğer şehirlerde 2006 ya da daha yeni olması gerektiği yazıyor. Bildiğim kadarıyla da lyft hesabı eyalet içinde çalışıyor. Yani ben 2006 model araç gerektiren bir şehire taşınıp, başvuru yapıp, kabul alsam sonra da houston'a ya da austin'e taşınsam, sistem çalışır mı?

bunu sormuştum ama bilen yok mu gerçekten?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth bu sitede her yazılan bilgi yada olay yaşayanlar bizzat tecrübelerini yazmışlardır. Yani hayali hiçkimse konuşmaz. Ondan dolayı dediğin olayı kimse yapmadığı için şaşırman anlamsız. Call center ara oradan öğrenebilirsin en sağlıklı bilgiyi.

Benzer Başlıklar

• 805
  • 3
  • 17
  • 13
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |